Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 17

Temat: Kombi brak rocznik 2006 za 30000 zł na Pb. miasto > 50%

  1. #1
    mkmal
    Gość

    Domyślnie Kombi brak rocznik 2006 za 30000 zł na Pb. miasto > 50%

    Jakie auto kupić 25-30k
    Rodzaj
    Kombi
    Preferowana marka
    brak
    Budżet na zakup auta:
    30000
    Preferowany rok produkcji:
    2006
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    minimum 1.8
    Preferowany rodzaj paliwa:
    Pb
    Planowany roczny przebieg:
    15000
    Segment/typ/wielkość auta:
    kompakt kombi
    Charakter użytkowania :
    miasto > 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    4 (w tym dwójka dzieci)
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    import (raczej prywatny)
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Ponieważ nadwozie typu minivan zupełnie mi nie podpasowało (kupione z myślą o rodzinie - dwójka dzieci) a dodatkowo Zafira rozczarowała mnie całkowicie - pomału chciałbym przymierzać się do zmiany auta. A ponieważ wiem, że puszukiwania mogą trwać naprawdę długo - już chciałbym prosić Was o porady.
    Nie mam żadnych preferencji co do marki (no, w sumie Opel trochę mi podpadł...). Silnik - zdecydowanie benzyna (chociaż oczywiście nie przekreślam diesla całkowicie). Wielkość auta - kompakt (typu Focus czy Ceed) oraz może segment wyżej (ale to oczywiście zwiększa cenę). Budżet nie jest sztywny i większa kwota też jest możliwa. Dodatkowo - zakup byłby dopiero w przyszłym roku. W sumie rocznik też nie jest sztywny - może być starsze ale w dobrym stanie. Tylko i wyłącznie kombi. No i sedno sprawy - skrzynia biegów - automat lub tzw. półautomat. O manualnej nawet nie chcę słyszeć Przebieg roczny j/w z czego 90% to miasto z krótkimi odcinkami (dom, przedszkole, praca w okolicach 5km). Co kupić? Stylistycznie przemawia do mnie Focus II po lifcie, ale pewnie kłopot ze zmieszczeniem się w budżecie. Dodatkowo - ten nieszczęsny automat (nie każdy producent ma w ofercie w tym segmencie).
    Ostatnio edytowane przez mkmal ; 03-09-12 o 17:55

  2. #2
    mkmal
    Gość

    Domyślnie

    Nooo... Szał z odpowiedziami
    Generalnie wychodzi na to, że u Forda (Focus i C-max) automat to tylko CVT. A jak czytam w internetach, to raczej średnio polecana skrzynia. Naprawdę jest aż tak awaryjna? Później pojawia się DSG, więc także trudny temat... Ech, człowiek sobie wymyśli automat i potem same kłopoty. W Jueseju takich problemów nie mają...

  3. #3
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Generalnie cieżko o automat w kompakcie, co dopiero dobry automat. DSG świetne, ale czy za 30 tys dostaniesz diesla CR z DSG? Nie. TSI+DSG? Tez nie. Dyskusje nt trwałości zostawmy w spokoju- i tak nic z tego nie wyjdzie(za mało $)

    Zejdz z rocznika misiu i kupuj:
    E46 w automacie
    C klasa w automacie
    IS 200 w automacie
    Niby klasa średnia, a rozmiary współczesnych kompaktów. O automat tez łatwiej ale wiadomo: nie 2006

  4. #4
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Dokladnie - ciezko o dobrego automata w tej klasie. Jesli juz ma byc to cos z segmentu wyzej np. Saab 9-3 lub np. Volvo V50 (to jest wielkosciowo jak Focus). Osobiscie jednak bralbym cos z BMW jak pisal Lukas.s
    Fajny automat jest jeszcze w C5, ale na Mk3 za maly budzet...
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  5. #5
    mkmal
    Gość

    Domyślnie

    Widzę, że najpopularniejszym automatem jest teraz AF40 (TF-80SC) - mam go teraz w Zafirze i widzę, że występuje w wieeeeelu samochodach. Fiaty, Ople, Fordy, Saaby, Citroeny, Peugeoty i pewnie wiele innych. Fakt - to chyba najlepszy element mojej Zosi, hihihi.
    A na poważnie - faktycznie nie brałem pod uwagę BMW i Mercedesa. IS odpada - sedany wywołują u mnie odruchy alergiczne. Ale muszę posiedzieć i posprawdzać pozostałe propozycje. Jakieś silniki konkretnie polecane?

  6. #6
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

  7. #7
    mkmal
    Gość

    Domyślnie

    Hmmm... Faktycznie. Naprawdę - nia miałem zielonego pojęcia. Dzięki!

  8. #8
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Zobacz sobie jeszcze Fiata Cromę.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  9. #9
    mkmal
    Gość

    Domyślnie

    Kurcze, właśnie ta Croma chodzi mi też po głowie cały czas. Auto mocno niedoceniane w stosunku do tego, co oferuje. Spory wybór, przystępne ceny. Uprzedzeń co do Fiata nie mam żadnych. Tylko trochę mam obawy, że dostanę dokładnie to, co mam teraz tylko w innym opakowaniu. Te same silniki, te same skrzynie automatyczne. Co prawda chyba wolę 1.9 TD od Fiata niż od Opla Mimo, że teoretycznie to samo. Ale potem będzie mi się przysłowie przypominać "zamienił stryjek siekierkę na kijek". Tym razem zostawiam sobie duużo czasu na kolejny wybór. Poprzednio miałem go niewiele (z dnia na dzień, po urodzeniu się drugiego dziecka Focus kombi stał się za mały). No ale wózki już odpadły, van okazał się wyborem na wyrost a do tego te małe przebiegi dzienne

  10. #10
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    A może hmm... Megane II Grandtour:
    przykład: http://otomoto.pl/renault-megane-sol...C24673450.html

    przykład: Laguna (ale to już jak wiadomo autko troszeczkę większe:
    http://suchen.mobile.de/auto-inserat...ries=EstateCar
    http://suchen.mobile.de/auto-inserat...ries=EstateCar

  11. #11
    mkmal
    Gość

    Domyślnie

    Sorki, ale jakoś zupełnie nie podchodzą mi Renault... Nie pasują mi zarówno wizualnie jak i technicznie jakoś nie mogę się przekonać. Pewnie stereotypy jak zwykle w przypadku francuskich samochodów, ale nic nie poradzę.
    Ale dzięki wielkie, daliście mi trochę do myślenia. Widzę jednak, że nadal łatwo nie będzie
    Ostatnio edytowane przez mkmal ; 15-09-12 o 00:07

  12. #12
    kkriss
    Gość

    Domyślnie

    bez zakładania nowego tematu, także szukam do zakupu na jesieni 2013 podobnego auta, już powoli się rozglądam. Najważniejsze dobry automat.
    Narazie:
    Ceed 1.6 - w sumie automat nieźle podobno tam się sprawuje
    Laguna III - dwójka była kiepska, a trójkę naprawde poprawili - podobno :-)

  13. #13
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Teraz do 30 tysięcy dobrą Lagunę III w automacie to nie ma co szukać No chyba, że taka z fajniutkim przelotem: http://otomoto.pl/renault-laguna-initial-C26601418.html

  14. #14
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2012
    Postów
    155
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Chociaz przelot pewny :P
    Cytat Napisał Roadkiller Zobacz post
    Teraz do 30 tysięcy dobrą Lagunę III w automacie to nie ma co szukać No chyba, że taka z fajniutkim przelotem: http://otomoto.pl/renault-laguna-initial-C26601418.html

  15. #15
    kkriss
    Gość

    Domyślnie

    Wcale mnie nie przeraża, jakbym miał już kasę to bardzo bym się zastanowił, bo wygląda bardzo ładnie. Wolę kupić taką niż to samo z przebiegiem "30 tyś" i "od dziadka" za 40 tyś.
    Po drugie jak pisałem szukam na "za rok", więc wtedy 30 tyś pewnie będzie ok.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •