Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 15 z 23

Temat: Kiedy op³aca siê kupiæ Diesla

  1. #1
    Markoz
    Go¶æ

    Domy¶lnie Kiedy op³aca siê kupiæ Diesla

    Posty przeniesione w w±tku o silnikach TDDI

    yooshky - z dieslami sprawa jest prosta, wszystko zale¿y od rocznych przebiegów, które robisz. Do miasta lub do przebiegów 10-20 tys. rocznie tylko benzyna. Powy¿ej tych przebiegów i przede wszystkim dla osób je¿d¿±cych po trasach lepszym wyborem jest diesel (nawet zwróci siê dwumasa, turbo, wtryski, egr .... ).

    Przyk³ad z mojego ¿ycia wziêty - Corolla 1.4 97 km po mie¶cie pali 7,5 l przy umiejêtnej je¼dzie, Octavia 1.6 105 km TDI natomiast pali 8 l, przy praktycznie identycznych osi±gach. Natomiast na trasie Octavia mia¿d¿y Corollê elastyczno¶ci± i spalaniem w okolicach 4,5 l.

    Sorry za off-top, ale przyk³ad najlepiej pokazuje do czego s³u¿y diesel i do czego benzyna.
    Ostatnio edytowane przez takietam ; 31-08-12 o 08:30

  2. #2
    yooshky
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Cytat Napisa³ Markoz Zobacz post
    ...
    Kontynuuj±c OT bo trochê mnie zaintrygowa³e¶...

    Robiê ok. 23 tys. km/rok w tym:
    Miasto w sensie ciasne centrum - 3,2 tys. km
    Miasto w sensie "lu¼ne" miasto lub drogi mieszane - 15,5 tys. km
    Trasy za miastem i drogi ekspresowe - 4,3 tys. km

    Ró¿nica w cenie zakupu takiego auta o którym pisa³em jest czêsto ¿adna, ró¿nica w paliwie spora na korzy¶æ diesla, utrzymanie w dobrym stanie techn. na jego niekorzy¶æ... No i powstaje spory dylemat bior±c pod uwagê to co pisa³e¶...
    Ostatnio edytowane przez takietam ; 31-08-12 o 08:30

  3. #3
    Markoz
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Cytat Napisa³ yooshky Zobacz post
    ...
    Cieszê siê, bo to forum ma na celu u¶wiadamianie pewnych rzeczy. Oczywi¶cie s± to Twoje ciê¿ko zarobione pieni±dze i ty podejmujesz ¶wiadom± decyzjê.

    Ró¿nica zakupu jest, poniewa¿ w DE diesle z oryginalny niskim przebiegiem kosztuj± du¿o dro¿ej. Ró¿nica w cenie paliwa to zazwyczaj 10/15 gr za litr - liczy siê przy du¿ych przebiegach.
    Ostatnio edytowane przez takietam ; 31-08-12 o 08:30

  4. #4
    jcmcwed
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Mia³em kilka diesli i wcale nie wygl±da to tak "kolorowo".
    Wg. mnie i nie tylko diesel op³aca siê tylko w dwóch sytuacjach:
    1. Auto jest u¿ywanie w trasie najlepiej jak jest autostrada... np doje¿d¿asz codziennie do pracy z Krakowa do Katowic... (norma na zachodzie europy).
    2. Kupujesz auto NOWE i oszczêdno¶ci z przejechanych pierwszych 100-150 tys. pozwol± na pokrycie kosztów filtra cz±stek sta³ych, dwumasy, turbo i wielu innych elementów wadliwych w dieslach...

    Ja 2 lata temu przesiad³em siê na opcjê Pb+LPG... wszyscy mnie straszyli tym LPG, ale rzeczywisto¶æ jest inna... ale wa¿na jest instalacja i monta¿... tu nie ma co ¿a³owaæ.
    Z przeliczeñ kosztów tankowania lpg do kosztów Pb odejmuj±c koszt instalacji i dodatkowe koszty w postaci bad. technicznego, filtrów gazu itp. jestem do przodu ok. 6 tys. (po 2 latach)... wakacje by³y udane

    Obecnie zastanawia³ bym siê nad hybryd± bo np. w Gdañsku i Krakowie mo¿esz poruszaæ siê buspasem i wje¿d¿aæ na "strefê"...

  5. #5
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziêkowano Thanks Given 
    284
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    15

    Domy¶lnie

    Ja 2 lata temu przesiad³em siê na opcjê Pb+LPG... wszyscy mnie straszyli tym LPG, ale rzeczywisto¶æ jest inna... ale wa¿na jest instalacja i monta¿... tu nie ma co ¿a³owaæ.
    Z przeliczeñ kosztów tankowania lpg do kosztów Pb odejmuj±c koszt instalacji i dodatkowe koszty w postaci bad. technicznego, filtrów gazu
    We¼ pod uwagê, ¿e Galaxy tej generacji to ciê¿kie auto i ¶rednio bêdzie siê sprawowa³a z silnikiem benzynowym o ma³ej ilo¶ci 'niutonów', druga rzecz, ¿e w odró¿nieniu od Mondeo Mk4 nie ma gdzie wcisn±æ butli (3 rz±d siedzeñ).
    Osobi¶cie do Galaxy/S-Maxa polecam 2,0 TDCI lub 2,5 Turbo benzyna(poezja ). Jak kto¶ nie przyk³ada uwagi do osi±gów mo¿na rozwa¿yæ te¿ 2,0 145 km.
    Generalnie ciê¿ka sprawa z wyborem silnika u Ciebie- tak pomiêdzy benzyn± a ON.

  6. #6
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziêkowano Thanks Given 
    91
    Podziêkowano Thanks Received 
    5
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    19

    Domy¶lnie

    Ka¿dy straszy FAPem, a mo¿na siê go pozbyæ za 600-700z³, wiêc nie wiem w czym rzecz.
    Ko³o dwumasowe z zestawem sprzêg³a wystarcza na 150-200tys km, wiêc eksploatacja zwraca siê po ok. 20tys km.
    Turbo koszt ok. 1tys z³ zwraca siê po 10tys km.
    Reszta pozostaje w kieszeni.
    Instalacja gazowa (dobra) te¿ nie jest tania, a tankowanie co 300-450km dla niektórych mo¿e byæ k³opotliwe i niezno¶ne. Do tego, ¿eby benzyna mia³a podobne osi±gi co diesel, musi byæ du¿a lub do³adowana, wiêc 6-7l LPG te¿ nie spali
    Przy LPG dochodzi dro¿szy przegl±d + serwis i eksploatacja dla instalacji - nikt tego nie liczy. Do tego na sekwencji odpalanie jest na benzynie i trzeba te¿ wzi±æ to pod uwagê.
    Stricte do samego miasta Pb lub prosty diesel. W naszym trybie najlepiej mieæ dwa auta
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  7. #7
    eReS1#
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Zakoñczmy t± farse, bo to ju¿ jest ¿a³osne
    Ostatnio edytowane przez eReS1# ; 14-01-13 o 00:30

  8. #8
    Starszy u¿ytkownik
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    482
    Podziêkowano Thanks Given 
    288
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    13

    Domy¶lnie

    eres bo ta ró¿nica jest pomiêdzy pb a lpg w tym samym samochodzie, a nie pomiêdzy lpg i on w ró¿nych samochodach. A ¿eby zaoszczêdziæ tak± kwotê wystarczy zrobiæ w 2 lata nieca³e 60 tys. km. W dobrej instalacji spalanie lpg praktycznie nie zwiêksza siê znacznie, no powiedzmy o 10%, mamy wiêc prosty rachunek
    LPG
    9*2,8=25,2 PLN/100 km
    PB
    8*5,8=46,4 PLN/100 km
    Masz wiêc na 100 km ró¿nicê 21,2 PLN, na 10 tys. bêdzie to 2120, na 60 000 - 12 720PLN. Odlicz zakup instalacji -3000PLN, dodatkowe serwisy instalacji-4*120=480PLN, dwa przegl±dy 2*63(tyle wiêcej trzeba zap³aciæ)=126PLN.
    Po 2 latach zostaje wiêc 9114PLN. Ja je¿d¿ê, jak ju¿ odpalê, co najmniej 50 km, wiêc w stosunku do przebiegu spalam ma³o benzyny, tak gdzie¶ za 500 z³ rocznie.
    To nadal zostaje ok. 8000PLN w kieszeni. Rachunek chyba prosty, a jak ju¿ zosta³o powiedziane, jak nie oszczêdza siê na instalacji oraz monta¿u, to nie ma prawa staæ siê co¶ z³ego. Zak³adam, ¿e w³a¶ciciel ma g³owê na karku i wie jakie silniki lubi± gaz a jakie nie i mamy do czynienia z tym "lubi±cym". Wtedy nic dodatkowo siê nie zepsuje.
    A diesel to inna bajka, bo wiadomo, to indywidualna sprawa.
    P.S. nie mam ¿adnego warsztatu zak³adaj±cego instalacje, jestem zwyk³ym u¿ytkownikiem.

  9. #9
    eReS1#
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Zakoñczmy t± farse, bo to ju¿ jest ¿a³osne
    Ostatnio edytowane przez eReS1# ; 14-01-13 o 00:30

  10. #10
    yooshky
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Wcze¶niej troszkê ¼le policzy³em przebiegi...
    Tu s± bardziej w³a¶ciwe:

    Miasto 3170
    Mieszany 15400
    Trasa 8733
    Razem 27303

    Koszt Pb 2238,87 l - 13 097,41 z³
    Koszt On 1774,72 l - 10 115,89 z³
    Pb-ON - 2 981,52 z³

    Czyli mogê mieæ ~1 awariê turbiny/dwumasy na rok
    Warto pakowaæ siê w tego TDCi? W grê wchodzi tylko 2,0 (2,2 te¿ gdybym nie mia³ w planie sprowadzenia z DE). Bud¿et ~50k PLN (mo¿e 55-60k co na 2006, 2007 powinno starczyc) + op³aty i sprowadzenie.
    Benzyny 2,0 chyba nie ma sensu ze wzglêdu na ma³o Nm jak pisa³ kolega wy¿ej, chyba ze nie w Galaxy a w S-max?

  11. #11
    fireman
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    @yooshky jak dla mnie warto i to przy takim rocznym przelocie jak Twój. Nie podchod¼ do tematu z nastawieniem, ze jak ju¿ kupisz tego TDCI to Ci siê wszystko bêdzie psu³o. Silniki benzynowe te¿ nie s± pozbawione wad, ja wychodzê z za³o¿enia "jak dbasz tak masz". Nawet now± benzynê zakatujesz nie dbajac o ni±. Je¿d¿ê teraz Mondeo z 97r. 2.0 PB auto fajne ale za du¿o pali w mie¶cie (13l/100km z klim±)dlatego nastepny Mondeo bêdzie TDCI.

  12. #12
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    WL
    Postów
    3,476
    Podziêkowano Thanks Given 
    356
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    17

    Domy¶lnie

    Wg mnie równie¿ warto zainteresowaæ siê dieslem, benzynkê liczy siê ¶rednio np 10l/100 a i tak w mie¶cie, w zimie itd bêdzie ¿ar³a 2-3 l wiêcej, w dieslu czy gonisz czy nie, ró¿nica w spalaniu znikoma.

  13. #13
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziêkowano Thanks Given 
    91
    Podziêkowano Thanks Received 
    5
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    19

    Domy¶lnie

    Je¶li benzyna to tylko du¿a lub do³adowana i do tego bardzo dobra instalacja (koszta 4-6tys z³).
    Czysta benzyna jest ok, je¶li kto¶ robi niewielkie przebiegi do 10tys km rocznie. Na miasto kupuje siê prostego diesla bez dwumasy i FAPa
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  14. #14
    jcmcwed
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    czyli najlepiej mieæ min. 3 auta:
    - jednego diesla na wyjazdy poza miasto na autostradê,
    - jedn± benzynê lub "prostego" diesla (kto takie robi) do miasta
    - jedn± benzynê+lpg lub "prostego" diesla to "cyklu mieszanego"...

    Dla mnie auto nie jest celem mojego ¿ycia wiêc wystarcz± mi w rodzinie dwa(pb+lpg)... wolê wydaæ pln na co¶ innego ni¿ nabijaæ kasê na akcyzê, podatki itp. ale ka¿dy ¿yje wg. swojego uznania...
    Zreszt± po co mi przys³owiowe osi±gi diesla? do stania w korku, czy ruszania spod ¶wiate³...?
    Dla mnie takie "usuwanie" FAP to druciarstwo ale ka¿dy ma swoje zdanie... za tysi±c mo¿na kupiæ turbinê regenerowan±... na chiñskich podzespo³ach... na 1000% od 3 lat np. Garett nie sprzedaje tzw. zestawów naprawczych wiêc "¿ywotno¶æ" takich turbin jest s³abiutka... tak jak pisa³em mia³em parê diesli i... dziêkuje...

  15. #15
    Starszy u¿ytkownik
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    482
    Podziêkowano Thanks Given 
    288
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    13

    Domy¶lnie

    Cytat Napisa³ eReS Zobacz post
    Tyle, ze takie auto to typowy dupowoz a biorac pod uwage np. auto z duzym silnikiem gdzie te wrazenia z jazdy juz jakies sa albo turbo (ktore do sie zagazowac) juz nie ma takich oszzednosci.
    Zgadza siê, takie auto to "dupowóz". Ale dla du¿ych silników, przyjmijmy ¿e benzyny spali 12 a lpg 15, to przy obecnych cenach masz na 100 km oszczêdno¶æ 27,6PLN, wiêc wiêcej ni¿ w przypadku ma³ego silnika. Oczywi¶cie taka instalacja jest dro¿sza, ale oszczêdno¶ci s± i to znaczne przy du¿ych przebiegach.
    Inna sprawa, ¿e 15 litrów lpg kosztuje tyle co 7 on, wiêc w tym przypadku jest to indywidualny wybór, kto czym chce je¼dziæ, no i jak napisa³ jcmcwed, czy kto¶ woli zap³aciæ gazownikowi i mniej dorabiaæ rz±d/mafiê (niew³a¶ciwe skre¶liæ), czy je¼dziæ na on i p³aciæ 6 z³ ze ¶wiadomo¶ci±, ¿e po³owa ceny to podatki i akcyza.
    pozdrawiam

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zak³adka

Zak³adka

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •