Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 39

Temat: rocznik 2006 za 30000 zł na Pb. miasto < 50%

  1. #1
    Łukasz Ch.
    Gość

    Domyślnie rocznik 2006 za 30000 zł na Pb. miasto < 50%

    Jakie auto kupić ?
    Preferowana marka
    -
    Budżet na zakup auta:
    30000
    Preferowany rok produkcji:
    2006
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    -
    Preferowany rodzaj paliwa:
    Pb
    Planowany roczny przebieg:
    5000
    Segment/typ/wielkość auta:
    -
    Charakter użytkowania :
    miasto < 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    -
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    -
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Wspólnie z żoną planujemy zakup pierwszego samochodu. Autko ma służyć głównie do weekendowych wypadów poza miasto oraz ewentualnych weekendowych zakupów (do pracy oboje z małżonką mamy świetny dojazd komunikacją miejską, więc nie ma sensu pchać się autem w korkach). Docelowo do samochodu będzie też wkładany fotelik dla dziecka. Przeglądając oferty w kręgu naszych zainteresowań znalazły się takie samochody jak: Mazda 6, Opel Vectra, Citroen C4.Z tego co czytałem na forach, przy ilości kilometrów jakie mamy zamiar pokonać najlepszy wybór do silnik benzynowy. Nie interesują nas samochody typu kombi (moja żona ma do nich awersję). Czy moglibyście poradzić coś w tych pieniądzach dla młodego małżeństwa z małym bobasem ? Z góry dzięki za pomoc.

  2. #2
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Wlkp
    Postów
    380
    Podziękowano Thanks Given 
    200
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Jeżeli bobas ma 0-3 lat to zobacz jaki masz wózek , następnie czy wejdzie Ci do bagażnika oraz czy wejdzie do niego coś jeszcze . Możliwe ,że będziesz wtedy potrzebował auta z bagażnikiem > 400l.

  3. #3
    Łukasz Ch.
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał klamath Zobacz post
    Jeżeli bobas ma 0-3 lat to zobacz jaki masz wózek , następnie czy wejdzie Ci do bagażnika oraz czy wejdzie do niego coś jeszcze . Możliwe ,że będziesz wtedy potrzebował auta z bagażnikiem > 400l.
    Bobasa jeszcze nie ma. Dopiero jest w drodze. Dlatego między innymi planujemy zakupić samochód. Nie mamy zamiaru po lekarzach itp. jeździć komunikacją miejską.

  4. #4
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Wlkp
    Postów
    380
    Podziękowano Thanks Given 
    200
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    No to będziesz miał co najmniej rok wózek duży tzw. gondola , później 2 lata mniejszą lub większą spacerówkę. Zakładasz tylko wyjazdy weekendowe ,ale może zapomniałeś o wczasach gdzie dochodzą jeszcze torby i inne ******ły. Z doświadczenia Ci powiem ,że duży bagażnik rozwiązuje wiele problemów, nie tylko chodzi o wózek.
    Zatem jeśli nie kombi to coś z vanów rodzinnych popatrz.

  5. #5
    Łukasz Ch.
    Gość

    Domyślnie

    Tak jak pisałem wcześniej, kombi odpada (żona nawet nie chce o tym słyszeć). A np. Mazda 6 w liftback-u ma mały bagażnik ? Jeśli chodzi o vany, to chyba jednak za duże auto jak na 3 osobową rodzinę ?

  6. #6
    eReS1#
    Gość

    Domyślnie

    Zakończmy tą farse, bo to już jest żałosne
    Ostatnio edytowane przez eReS1# ; 14-01-13 o 00:29

  7. #7
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Jak raz pojeździ się kombi (szcególnie na wakacje) to później ciężko przyzwyczaić się do sedana
    Z ładnych kombi to np. Volvo V50 lub Peugeot 407 (chociaż ten drugi ma niezbyt fajne silniki Pb). Nie wysztkie kombi to karawany
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  8. #8
    Łukasz Ch.
    Gość

    Domyślnie

    Przyznaję, że Skody nie braliśmy z żoną w ogóle pod uwagę (porozmawiam z nią i zobaczymy czy pod względem wizualnym spełni jej wygórowane wymagania).
    Czyli mam rozumieć, że rodzina z jednym dzieckiem bez kombi się nie obejdzie ? Przyznaję, że trochę Mnie to przeraża, bo jeśli trafiły by mi się jeszcze trojaczki to musiałbym autobus kupić ?? Znajdą się jakieś inne propozycje ?

  9. #9
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Wlkp
    Postów
    380
    Podziękowano Thanks Given 
    200
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Są mniejsze i większe vany, popatrz np. C-MAX , Scenic , Zafira ...

  10. #10
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Łukasz - chodzi bardziej o wygodę ładowania do bagażnika. Do sedana często trzeba się napocić, żeby włożyć coś większego. Do tego jakbyś chciał wrzucić kiedyś LPG to kolejny problem, bo koło do bagażnika i miejsca ubywa.
    Niektóre kombi są ładniejsze, niż sedany czy hatchbacki

    P.S. Ja sobie nie wyobrażam wpychania gondoli do Citroena C4
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  11. #11
    Łukasz Ch.
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał tradelux Zobacz post
    MOD: Zachęcam do poczytania regulaminu
    Dobrze. Trochę Mnie już nakierowaliście. A możecie jeszcze podać jakieś "ładne" i "ciekawe" kombi ?? W sumie największym problemem jest to, że Moja żona jest bardzo sceptycznie nastawiona do tych aut (strasznie się jej nie podobają). Oczywiście, żebym zmieścił się w podanej kwocie

  12. #12
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Policz czy taniej Ci będzie kobietę nauczyć parkować kombi czy dokupować bagażnik dachowy, bo chyba się domyślam skąd ta niechęć do tych aut u niej
    Ja polecam AR 159, z tym, że pewnie budżet trzeba trochę zwiększyć, no i celować raczej w diesla.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  13. #13
    Łukasz Ch.
    Gość

    Domyślnie

    Budżet jest nieprzekraczalny. A jeśli chodzi o diesla to czy przy zakładanym użytkowaniu samochodu, to jest to opłacalny zakup ?

  14. #14
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Wlkp
    Postów
    380
    Podziękowano Thanks Given 
    200
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Żonie proponuję pokazywać modele praktyczne ( w tym kombi) , niech wybiera z tego co jej pokarzesz ,no i oczywiście do niej należy ostatnie słowo - wybór koloru
    Ona dopiero później zrozumie ,że dobrze wybrała , Ty to będziesz wiedział od razu.
    Zawsze pomyśl sobie ,że aby przewieźć np. pralkę w vanie lub kombi wyjmujesz najwyżej półkę , w sedanie ( choćby miał i 500l bagażnik) rozbierasz pralkę na części lub ponosisz dodatkowe koszty transportu i tracisz czas.

  15. #15
    Łukasz Ch.
    Gość

    Domyślnie

    Ok. To już wiem, że najlepiej jakieś kombi. Tylko jakie ? Jaka marka, model, rocznik, silnik i jeszcze z żeby autko było z satysfakcjonującym wyglądem

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •