Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Skoda Octavia II rocznik 2006 za 25000 zł na ON. trasa > 50%

  1. #1
    cavior
    Gość

    Domyślnie Skoda Octavia II rocznik 2006 za 25000 zł na ON. trasa > 50%

    Jakie auto kupić ?
    Preferowana marka
    Skoda Octavia II, Audi A4, MB C W203
    Budżet na zakup auta:
    25000
    Preferowany rok produkcji:
    2006
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    1.9 TDI 105
    Preferowany rodzaj paliwa:
    ON
    Planowany roczny przebieg:
    35000
    Segment/typ/wielkość auta:
    kombi
    Charakter użytkowania :
    trasa > 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    2
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    bez różnicy
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Ekonomiczne, pakowne, komfortowe i możliwie bezawaryjne
    Marzył mi się MB (2002 r.), ew. Audi A4 (2002-2004 r.), ale wychodzi na to, że MB to nie jest najlepszy pomysł, jeżeli ktoś nie jest pasjonatem, nie ma ekstra środków na ewentualne usterki, bądź sam nie jest chociaż mechanikiem amatorem.
    Skoda, to w sumie VW, a więc koń, którego jeżeli się dobrze traktuje, to nie trzeba się nim za wiele zajmować. Poza tym cena 25k PLN w przypadku Skody pozwala na auto z rocznika 2005-2006. Przebieg pewnie normalny będzie w granicach min. 200k km, ale to akurat można przeżyć. Z uwagi na to, że dojeżdżam tylko do dużego miasta na jego przedmieścia, to większość km będzie w trasie. A więc mały silnik na ON jest OK. Nie potrzebuję super dynamicznego auta, tylko takie, które dużo nie pali, do którego można włożyć szybko rower, snowboard i jakąś torbę, a w przyszłości pewnie wózek dla dziecka
    Z góry dzięki za wszelkie opinie i porady. Jest sens w tej Octavii?
    Ostatnio edytowane przez cavior ; 26-08-12 o 11:25 Powód: dodatkowe przemyślenia

  2. #2
    Markoz
    Gość

    Domyślnie

    Mi w Octavii 2 przeszkadza tandeta w środku (pojeździłem trochę 1.6 TDi z 2010 r.). Plastiki są fatalnej jakości i słabo spasowane, łatwo się brudzą i rysują. Całość sprawia wrażenie taniochy. Samochód sam w sobie jest w porządku - wielki bagażnik, mnóstwo miejsca w środku, dobre zawieszenie. Idealny do floty.

    Pewnie mnie eReS zabija za to

  3. #3
    cavior
    Gość

    Domyślnie

    @admini "3.5.12 Cytowania pod postem nad który się odpowiada." Już wiem

    I prawda jest taka, że ja chyba szukam taniochy, tylko żeby nie była za stara. Ale wygląd w środku, to naprawdę w moim przypadku rzecz trzeciorzędna. Ma być ekonomia i bezawaryjność, a do tego pakowność przede wszystkim.
    Ostatnio edytowane przez cavior ; 31-08-12 o 15:01

  4. #4
    Starszy użytkownik Avatar zubeer
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Zawiercie/Kraków
    Postów
    531
    Podziękowano Thanks Given 
    107
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    A)zaraz Mod Ci chlaśnie za cytowanie
    B)jeśli pakowność-może zapoznaj się z Mondeo kombi?
    Octavia to fajne auto,ale jeśli potrzebujesz przestrzeni możesz być nieco rozczarowany.
    Pozdrawiam,

    Maciek

    Był Passat, 2010, 2.0D,170KM, DSG - jest Mazda 6, 2,5 AT 2015r i niestety - jest rozczarowanie...

  5. #5
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Mondek inna klasa niż octavia, co za tym idzie wszelakie koszty utrzymania będą zgoła inne. 105 TDI to jeden z ostatnich dinozaurów robionych na względną bezawaryjność, niektórzy straszą pompowtryskami, ale to Ci co nie mieli nigdy lub nadziali się na cofniętego z pół miliona na magiczne 190 tyś.Plastiki-hmm rzecz względna, zależna od opcji wyposażenia-nie wymagajmy jak od klasy premium skoro to kompakt, kufer na prawdę niezły. Jedyne co mi nie pasuje to szybko robi się głośno powyżej 120km/h, poza tym auto praktyczne.

  6. #6
    muzycom
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał zubeer Zobacz post
    A)zaraz Mod Ci chlaśnie za cytowanie
    B)jeśli pakowność-może zapoznaj się z Mondeo kombi?
    Octavia to fajne auto,ale jeśli potrzebujesz przestrzeni możesz być nieco rozczarowany.
    O ile nie przewozisz nikogo z tyłu, to moim zdaniem wybór ok. Bagażnik naprawdę spory, a i z przodu miejsca nie brakuje. Niestety na tylnej kanapie jest już kiepsko. Mam dość długie nogi i za mną jako kierowcą już bym wygodnie nie usiadł.

    W mondeo się udało

  7. #7
    cavior
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał zubeer Zobacz post
    A)zaraz Mod Ci chlaśnie za cytowanie
    B)jeśli pakowność-może zapoznaj się z Mondeo kombi?
    Octavia to fajne auto,ale jeśli potrzebujesz przestrzeni możesz być nieco rozczarowany.
    Z tą przestrzenią to też nie jest tak, że będę woził cały sprzęt naraz. Teraz mam Golfa III 5d i zdaję sobie sprawę, że potrzebuję tylko nieco więcej miejsca, a nie od razu cały hangar.

    Cytat Napisał carl23 Zobacz post
    Mondek inna klasa niż octavia, co za tym idzie wszelakie koszty utrzymania będą zgoła inne. 105 TDI to jeden z ostatnich dinozaurów robionych na względną bezawaryjność, niektórzy straszą pompowtryskami, ale to Ci co nie mieli nigdy lub nadziali się na cofniętego z pół miliona na magiczne 190 tyś.Plastiki-hmm rzecz względna, zależna od opcji wyposażenia-nie wymagajmy jak od klasy premium skoro to kompakt, kufer na prawdę niezły. Jedyne co mi nie pasuje to szybko robi się głośno powyżej 120km/h, poza tym auto praktyczne.
    Powyżej 120, to będzie naprawdę bardzo sporadycznie Prędkość mnie przeraża na naszych drogach, z naszymi użytkownikami dróg itp Ford też gdzieś po głowie chodzi, ale jednak koń VW w tańszej, czeskiej wersji będzie OK. Nie wożę nikogo z tyłu, także nie musi być jakoś bardzo dużo miejsca. Plastiki też mnie nie rażą. Łatwo się czyści To ma być auto do jeżdżenia. Jak będę już miał kiedyś kasę na auto do posiadania i jeżdżenia, to wciągnę porządnego MB. Póki co, to ma być tylko 'bezpiecznie i ekonomicznie' do celu

    @muzycom
    Z tyłu będzie jeździł codziennie plecak oraz torba. Za czas jakiś może szkrab, ale nikt więcej. To nie ma być mikrobus na długie trasy, tylko auto dla dwóch osób z powiększonymi możliwościami pakowania różnego rodzaju sprzętów i toreb, ale w rozsądnych ilościach
    Ostatnio edytowane przez cavior ; 31-08-12 o 15:13

  8. #8
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    To środa jest dla Ciebie w sam raz. Szukaj teraz tylko dobrego egzemplarza.

  9. #9
    eReS1#
    Gość

    Domyślnie

    Zakończmy tą farse, bo to już jest żałosne
    Ostatnio edytowane przez eReS1# ; 13-01-13 o 23:30

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •