Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Polskie tablice rejestracyjne a mieszkanie z meldunkiem stałym za granicą

  1. #1
    staho
    Gość

    Domyślnie Polskie tablice rejestracyjne a mieszkanie z meldunkiem stałym za granicą

    W tym temacie zwracam się do użytkowników przebywających na stałe za granicą (na stałe mam na myśli na stałe zameldowanych, pracujących w którymś państwie Europy innym niż Polska).

    Jak wygląda u Was sprawa używania samochodów na polskich blachach? Wiem z doświadczenia, że niektóre państwa podchodzą do tego mniej, a niektóre bardziej restrykcyjnie (czyli na zasadzie: tu mieszkasz, tu płać, ponieważ często w cenę ubezpiecznenia OC wchodzi spory podatek). Dlatego też jeśli pracujesz i mieszkasz, a bujasz się autem na polskich blachach unikach płacenia tego podatku. Więc jesteś w przypadku kontroli i wykrycia takiego przypadku karany naprawdę kosmicznym mandatem. Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia w tej materii - proszę o wypowiedzi.

  2. #2
    tomaszek
    Gość

    Domyślnie

    Wujek moj z zona, 3 lata jezdza po frankfurcie autami na polskich tablicach, i nikt sie nigdy nie przyczepil. Znajomy w Mannheim byl zlapany raz, policjant zapytal czemu tak jezdzi , odpowiedzial, ze niedawno przyjechal tym autem. Puscili. Przy nastepnej kontrolii sprawdzili go i wylapal mandat. Nie powiem dokladnie ile bo nie chce zmyslac. To jedyny przyklad ukranego z calej masy polakow ktorych znam, jezdzacych na polskich tablicach, i pracujacych w Niemczech.

  3. #3
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Napiszę o Niemczech ; ( w sumie okolice o których pisze @tomaszek )
    Jeśli zameldowanym się jest na stałe w Niemczech to istnieje obowiązek przerejestrowania auta i jest to ujęte jakimś terminem tylko nie pamiętam czy 6mies czy rocznym ( gdy auto mamy na PL tablicach na nasze nazwisko użytk. prywatnie )

    Może tamtejsza Policja nie podchodzi do tego tematu tak rygorystycznie ale jak napisał kolega powyżej przy okazji kontroli mandat można wyłapać a "schody" zaczynają się gdy np; nasze auto zostanie odholowane i musimy udać się na Policję celem otrzymania informacji gdzie i dlaczego zostało odholowane .

    Przykład ;
    Zostawiłem auto ( na polskich rejestr. ) na parkingu ulicznym niedaleko msc zamieszkania i wróciłem do Polski innym autem.
    W między czasie organizowano tam mały festyn i po moim powrocie ( po ok 3-ch tygodniach ) zamiast aut stały na ulicach karuzele .
    I choć auto było mojego kolegi ( na niego zarejestr ) to musiałem się nieźle natłumaczyć na Policji dlaczego jeszcze go nie przerejestrowałem bo skoro się po nie zgłosiłem to ja jestem widocznie jego właścicielem .
    Mandatu nie dostałem - tylko informację gdzie można je odebrać a tam za odholowanie rachunek coś ok 160e

    A to, że ktoś jeździ i mu się udaje jest wielce prawdopodobne z tym, że wszystko do czasu.

    PS;
    Może coś się w tej materii zmieniło bo owa historia nie jest z tego roku.
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •