Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Temat: Citroen rocznik 2007 za 27 tys zł na Pb. miasto > 50%

  1. #1
    grzegorzd92
    Gość

    Domyślnie Citroen rocznik 2007 za 27 tys zł na Pb. miasto > 50%

    Jakie auto kupić ?
    Preferowana marka
    Citroen
    Budżet na zakup auta:
    27 tys
    Preferowany rok produkcji:
    2007
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    1.8
    Preferowany rodzaj paliwa:
    Pb
    Planowany roczny przebieg:
    15000
    Segment/typ/wielkość auta:
    minivan
    Charakter użytkowania :
    miasto > 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    -
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    krajowy/import
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Nie dlugo będę zmienial samochód. Mam na to 27 tys. Konkretnie chodzi mi o Citroena c4 picasso. Czego wymagam? Przede wszystkim musi byc 5 osobowy a nie wersja grand.... I teraz pytanie czy za ta kwotę w ogole można dostać jakis sensowny model, czy wszystkie beda zajechane? A może polecicie inny minivan do tej kwoty? Myślalem tez nad Zafirą B 1.8 ale teraz jezdze Zafira A i raczej chciałbym pojsc w strone czegoś jak c4 picasso.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Tak na szybko patrząc pierwsze egz zaczynają się od 4000 eur , pochodzą od Muhameda jakiegoś tam i wierz mi lub nie, nie chciałbyś takiego auta potem długo nic no i zaczynają się jezdne egz od ok 6tyś eur co po wszelakich opłatach i sprowadzeniu przez kogoś daje ok 29 tyś, nawet jakbyś sam pojechał to wątpliwe byś się zamknął w budżecie, a jeszcze pakiet startowy jakiś, bo auta idealne z niższego progu cenowego praktycznie nie istnieją i się robi 30 tyś, więc albo dozbieraj jeszcze z 5 tysi i wtedy myśl o C4P albo poszukaj np forda Cmaxa, będziesz miał przynajmniej pełnowartościowe auto.

  3. #3
    grzegorzd92
    Gość

    Domyślnie

    na oplaty mam pieniadze z innej puli nie z tej 27 tys. takze razem mam 29-30 tys + jeszcze 1000 zl bede mial w zanadrzu na rozrząd itp... Sorry ze tego nie dopisałem

  4. #4
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Jeśli nie przeszkadza Ci
    a) przebieg ok 300 tys
    b) powypadkowa przeszłość
    c) wałek na VAT
    (Lub wszelakie kombinacje powyższych)
    To śmiało możesz myśleć o C4 Picasso
    Jeśli nie- szukasz czegoś starszego, choćby Xsare Picasso i zostanie Ci jeszcze trochę sianka- bo zakładam ze kupujesz wg potrzeb a nie wg tego co pomyślą sąsiedzi


    E: pisaliśmy równocześnie: patrzac teraz na ceny aukcji leasingowych w De- realna kwota za Przyzwoite C4 Picasso to ok 32-34, przebieg 150-180 tys km

  5. #5
    grzegorzd92
    Gość

    Domyślnie

    Bede sie jeszcze zastanawiał.... Cmax w sumie tez fajnie wyglada.... Zakup planuje we wrzesniu takze mam czas zeby myslec...

  6. #6
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Jeśli masz pojęcie jak samemu sprawdzić auto i je sprowadzić oraz dysponujesz czasem i umiejętnościami językowymi to budżet 30 tyś na egz w okolicach 6-6.3 tyś euro wystarczy, ale nie licz na to że będą to idealne egzemplarze.Na ładny trzeba mieć od 7 tyś euro w górę (na sam zakup) a więc robi się to dużo poza Twoim zasięgiem. Przemyśl na spokojnie i wybierz lepsze zło.

  7. #7
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2012
    Postów
    345
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Z tego co widzę to tradelux ma w swojej ofercie właśnie C4 Picasso ( co prawda silnik 1.6 diesel ), więc możesz niejako się rozeznać ile trzeba zapłacić za pewniaka z tego rocznika.

  8. #8
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Kwota którą kolega dysponuje pozwala na zakup "pierwszych egz cenowych" i tu przecież nie trzeba filozofii link został dany powyżej do aut z Europy i ich cen-jezdne egz zaczynają się od 6 tyś euro, teraz musi sobie przyszły nabywca przekalkulować co i jak, może sobie też porównać auta z tego samego rocznika a 1000 czy 1500 tyś eur droższe, zazwyczaj jest różnica albo w przebiegu, albo w wyposażeniu albo stanie technicznym auta.

  9. #9
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    W najtańsze egzemplarze trzeba zawsze wpakować mniej lub więcej kasy - kwestia co trzeba porobić.
    No chyba, że nic i sporo skręcone lub po mocnym dzwonie
    O fajną benzynę w VANach jest bardzo ciężko - niezależnie czy to Picasso czy Zafira czy jeszcze coś innego, bo spalanie jest jednak zdecydowanie większe, a takie auta kupuje się na dłużej, niż 2-3lata (nie piszę o leasingu).
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  10. #10
    grzegorzd92
    Gość

    Domyślnie

    No i mam ciężki orzech do zgryzienia....
    No i tez sie zastanawiam, czy moze nie lepiej kupic uszkodzonego samochodu... Może po lekkiej stluczce...
    Bo z samochodem moge sobie sam zrobic...

    Własnie widze, że benzyna jest bardzo ciężko dostępna.... Ale do diesla nic mnie nie przekona... Przez 6 lat jedzilem (w sumie póki co nadal jeżdze) Zafira A benzyna 1.8 i swietnie mi sie jezdzilo....

  11. #11
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Jak uszkodzone to tylko bezpośrednio z aukcji- rozbitkami na Zachodzie handlują głownie Polacy, Rosjanie i Turcy. Cieżko o uczciwość w tej sytuacji. Często maskowanie zewnetrzych uszkodzeń, a po rozebraniu auta w PL niemile niespodzianki.
    Dobre auta w De, nawet po stluczkach tez swoje kosztują. Głownie dlatego ze rozbitki maja znacznie mniejsze przeloty niż auta po flocie
    Wyjście nienajgorsze, ale wcale nie tanie. Szczególnie jeśli chcesz to miec zrobione po Bożemu, bez druciarstwa- im nowocześniejsze auto tym droższa i bardziej skomplikowana naprawa- uwaga na elektryke spaprane raz- choinka na zawsze(lub do momentu fachowej naprawy)


    Takie jest moje zdanie, moZna się z nim nie zgadzać

  12. #12
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    W nowszych autach trzeba uważać bo z pozoru lekko puknięte może się okazać że naprawa blacharska tania ale spierniczy się jakiś czujnik czy inne ustrojstwo i kasy pójdzie kupa. Słyszałem gdzieś o gościu co puknął kangoo w zaspę, pękł przedni zderzak (klejenie i lakierowanie 400-500zł) i...i elektryczna pompa wspomagania tam umiejscowiona, koszt 3 czy 3,5 tysiąca.

    Także może lepiej poszukać na zachodzie uszkodzonego ale mechanicznie (dwumas, turbina)-zrobisz i przynajmniej będziesz wiedział co siedzi.

    Jest tu między nami taki cfffaniak (żarcik) co mówi: "Im tańsza *****a tym syf pewniejszy" i coś w tym jest.

  13. #13
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Tylko gdzie znaleźć benzynowe C4 Picasso 1.8 z padnietnym sprzeglem lub turbo ?
    Co najwyżej z zerwanym rozrzadem można trafić

  14. #14
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Ze sprzęgłem można, usterki podałem jako przykłady, które można mnożyć, może być skończona zawiecha (chociaż na zachodzie w 5latku trudno o to), hamulce do zmiany, magiel czy pompa wspomagania do roboty itd, ot każda usterka mechaniczna zapewne okaże się tańsza do naprawy niż blacharka, a i o niespodziankę kosztowną trudniej. Lub poszukać ze sporym przebiegiem +300-to nie będzie koniec auta jak było poprawnie serwisowane a odzwierciedlenie w cenie będzie.

  15. #15
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Pozostaje szukać jedynie uszkodzonego, tylko że takie benzynowce będą najczęściej od osoby prywatnej ze znikomym przebiegiem (bo kto o zdrowym umyśle kupi benzynę, żeby sporo jeździć). Z tego powodu cena będzie znacząco większa. Kolega kupił sobie teraz uszkodzone V50 (delikatnie błotnik i zderzak z tyłu) i tak na gotowo wyszło go 40tys zł - tyle prawie co za dobre, tylko że ma już zarejetrowane, a tak musiałby jeszcze doliczyć akcyzę ok. 6tys zł, a u nas takie niby bezwypadkowe auta są 3 na Allegro w cenach 25-30tys zł

    Przykład:
    puknięty, a i tak 6tys € kosztuje...
    http://suchen.mobile.de/auto-inserat...AGE_UNREPAIRED

    Niezły złom ZB 1.8 Pb:
    http://suchen.mobile.de/auto-inserat...AGE_UNREPAIRED

    Kolejny złom na kasację:
    http://suchen.mobile.de/auto-inserat...AGE_UNREPAIRED

    Kolejny złom, który powinien być pocięty na żyletki:
    http://suchen.mobile.de/auto-inserat...AGE_UNREPAIRED

    Sam zobacz, że nie ma z czego wybrać...
    Teraz mam w ofercie fuksem wyrwane z Niemiec ZB 1.6 cena 32tys zł z porobionym wszystkim przy aucie. Wchodzę na Allezłom, a tam oferty nawet po 25tys zł z tego rocznika

    Z własnego doświadczenia powiem Ci, że ładnie wyposażona benzyna z tego typu samochodów jest sporo droższa od diesla.
    Ostatnio edytowane przez tradelux ; 12-08-12 o 20:47
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •