Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 18

Temat: wymiana oleju - skrzynia biegów.

  1. #1
    Starszy użytkownik Avatar DRED
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódzkie
    Postów
    314
    Podziękowano Thanks Given 
    84
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie wymiana oleju - skrzynia biegów.

    Panowie pytanie. Być może dla jednych śmieszne a może i nie. Sprawa dotyczy Mondeo mk3 2.0 tdci manual 5 biegów. Jak to jest z tym olejem w skrzyni biegów? Ford twierdzi że nie wymienia się oleju a mechanicy twierdzą że powinno się wymieniać. Może tu uzyskam jakąś konkretną odpowiedź bo już sam nie wiem. Na forach fordowskich też zdania są podzielone, więc zaczyna się robić mętlik w głowie. Generalnie zdroworozsądkowo myśląc nie powinno być jakiś problemów jeśli wymieni się na olej wg specyfikacji forda. Mój mechanik zasugerował mi wymianę podczas naprawy mojego mondka.
    może ford g...wort ale jedzie sie jak lord

  2. #2
    Starszy użytkownik Avatar zubeer
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Zawiercie/Kraków
    Postów
    531
    Podziękowano Thanks Given 
    107
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    W moim pamiętnym TDCi -zastanawiałem się nad tym samym.
    Zaprzyjaźniony warsztat Boscha zapewnił,że oleju nie należy wymieniać.
    Ponoć jest tam około 1,9dm3 MTX-75 i jest to wartość z ''zapasem''.
    Wymaina w przypadku uszkodzenia uszczelki.
    Pozdrawiam,

    Maciek

    Był Passat, 2010, 2.0D,170KM, DSG - jest Mazda 6, 2,5 AT 2015r i niestety - jest rozczarowanie...

  3. #3
    Starszy użytkownik Avatar DRED
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódzkie
    Postów
    314
    Podziękowano Thanks Given 
    84
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    No więc właśnie nie należy wymieniać a dlaczego a co się stanie gdy wymienimy sądzę że nic.
    może ford g...wort ale jedzie sie jak lord

  4. #4
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Jakby nie patrzeć elementy w skrzyni biegów też się zużywają w jakimś tam stopniu (i sensie). Dlatego my w Lalce mimo, że producent nie przewiduje wymiany oleju wymieniliśmy olej. Efekt czuć było od razu - biegi lżej wchodzą, bardziej aksamitnie, brak problemów z wrzuceniem jedynki bądź wstecznego (przed wymianą bardzo rzadko ale były problemy). Na razie jest przejechane 3000km od wymiany oleju i brak skutków niepożądanych. A nadmieniam że była to pierwsza wymiana od 147000km (czyli od nowości)

  5. #5
    Starszy użytkownik Avatar DRED
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódzkie
    Postów
    314
    Podziękowano Thanks Given 
    84
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Jak bym słyszał mojego mechanika dzięki Roadkiller
    może ford g...wort ale jedzie sie jak lord

  6. #6
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Jak to niektórzy powiadają: "Skrzynia jest bezobsługowa... do pierwszej wymiany skrzyni biegów" Dlatego uważam, że lepiej zapobiegać niż leczyć

  7. #7
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    W manualnej skrzyni biegów tarcia są na tyle małe,że nic nie powinno się dziać bez wymiany oleju przy utrzymaniu jego odpowiedniego poziomu. Olej należy zmieniać przy każdym demontażu skrzyni czy innej pracy związanej ze spuszczeniem go ze skrzyni.

    Nie jest to automatyczna skrzynia więc wymiana nawet po 200 tkm od nowości nie zaszkodzi ani za wiele nie pomoże. Koszty praktycznie żadne więc możesz spróbować. Polecam również przepłukać skrzynkę jeżeli oliwa nie była nigdy zmieniana oraz przeczyścić lub wymienić śrubę od oleju ponieważ magnez osadzony na niej spełnia zadanie filtra i oddziela opiłki od oleju.

  8. #8
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    ja w swoim mk3 zmienilem nawet 2 razy raz po tym jak mi uciekl 1l i potem do nowej skrzyni , roznica w pracy przed/po zadna. Zaltwilem lozysko po tym wycieku z uszczelniacza i wylo na 5 biegu. Roznice w pracy obu skrzyni odczulem dopiero po zalaniu millitec k2.
    takze ogolnie nie trzeba tego robic chyba ze tak jak ja zmianiasz lub otwierasz skrzynie i robisz jej totalne czyszczenie. Dolej sobie k2 przynajmniej biegi beda chodzic bardziej miekko

    nawiasem skrzynia po niemal 200tys miala nieznaczna ilosc opikow na magnesie.

  9. #9
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Ja tam do manuali nie zaglądam jak wszystko jest ok, po zakupie przy robieniu pakietu sprawdzenie stanu oliwy i jeśli jest to nie zaczepiam, czasami można więcej spierniczyć niż polepszyć. Tam nie ma wysokich temperatur i takiej zmienności warunków jak w silniku, że trzeba tego pilnować, szczerze mówiąc nie słyszałem o przypadku by skrzynia poszła przez to że ktoś nie zmienił oleju (nie mylić z ASB), zazwyczaj skrzynie lecą z powodu nieumiejętnego traktowania przez użytkownika (wbijanie na siłę biegów, toczy się do tyłu wrzucanie 1 i but itd itd).

  10. #10
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Dokładnie. Manualna jak jeździ to nie ma co zaglądać. Z automatami już jest różnie w zależności od skrzyni/samochodu.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  11. #11
    Legato
    Gość

    Domyślnie

    A ja mam odmienne zdanie.
    Fiaty czasem "sikają" ze skrzyni więc nie miałem pewności ile i jaki oleum w niej jest. Postanowiłem zatem wymienić.
    Kupiłem 2 litry Hipol GL5 80W90.
    Po wylaniu starego, okazało się, że było raptem 1,4l zamiast ca. 1.8l.
    To co wylałem okazało się niezłym syfem.

    Zalałem świeżutkim olejem i teraz jestem już spokojniejszy
    Jednak zużywające się w pewnym stopniu "trybki" mają wpływ na parametry oleju.

  12. #12
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Ja też jakoś nie słyszałem aby wymiana oleju w starszawej skrzynce biegów wyszła komuś bokiem tym bardziej jak owa popuszcza w "pieluchy" ( uszczelnić ) lub z natury coś tam bierze .
    Owszem są odstępstwa od normy ale raczej jest to wynikiem ponadnormatywnego zużycia czy powypadkowego "poklejenia" i tu można spodziewać się w niej "syfu" w postaci wszelakich "dodatków wyciszających" i "uszczelniających"

    Ale generalnie awarie skrzyni biegów z powodu STAREGO oleju ( o ile producent nie zaleca jego wymiany ) są marginesowe w zestawieniu z jej uszkodzeniami mechanicznymi czy elektronicznymi .

    PS ;
    Ale tu założyciel tematu pisze o Fordzie ( który to w swoich modelach już od ponad hohoho lat zachwalał owy brak potrzeby wymiany oleju w sk.biegów ) .....a My tu z lekka też niby na "F" i tak ogólnie
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  13. #13
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Trochę późno odkopany temat ale może Dredowi pomoże W moim Focusie 2003r, benzyna, wtedy przebieg około 130tkm zwłaszcza w niskich temperaturach ciężko wchodziła głównie jedynka. Wiem, mrozy i gęsty olej dają taki efekt ale ja się uparłem że jest nie tak bo poprzedniej zimy było znacznie lżej. Pojechałem tam gdzie zwykle robię swoje auto i mechanik, który tam zajmuje się głównie silnikami i skrzyniami twierdzi, iż wymiana oleju w skrzyni to kiepski pomysł. Argumentuje - zdarzają się potem wycieki, wycie z układu itd. przerabiał już na własnej skórze, producent też nie przewiduje konieczności wymiany. Trochę mnie nastraszył, niemniej zdecydowałem - proszę wymieniać, jak coś się stanie nie będę miał pretensji, ostrzegaliście. Po wymianie oleju biegi nawet przy ujemnej temperaturze wchodzą odczuwalnie lżej, tzn. tak jak kiedyś czyli jak należy. Nic nie wyje, nic się nie rozszczelniło
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  14. #14
    Powell
    Gość

    Domyślnie

    I czytać jaki olej ma być!!! Bo np w hondach VI zalanie olejem przekładniowym 80W = rozwalenie skrzyni.

  15. #15
    eReS1#
    Gość

    Domyślnie

    Zakończmy tą farse, bo to już jest żałosne
    Ostatnio edytowane przez eReS1# ; 14-01-13 o 00:27

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •