Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Temat: Alfa, Rover, Mazda, Nissan, Ford, Volvo rocznik 2000 za 16000 zł na Pb. miasto > 50%

  1. #1
    Xinorex
    Gość

    Domyślnie Alfa, Rover, Mazda, Nissan, Ford, Volvo rocznik 2000 za 16000 zł na Pb. miasto > 50%

    Jakie auto kupić ?
    Preferowana marka
    Alfa, Rover, Mazda, Nissan, Ford, Volvo
    Budżet na zakup auta:
    16000
    Preferowany rok produkcji:
    2000
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    -
    Preferowany rodzaj paliwa:
    Pb
    Planowany roczny przebieg:
    10000
    Segment/typ/wielkość auta:
    -
    Charakter użytkowania :
    miasto > 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    -
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    -
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Witam wszystkich użytkowników. Budżetem jakim dysponuje to 15000-17000 zł. Chciałbym kupić w tej cenie auto z rocznika 2000 i młodsze. Choć jak zadbany to i 99 nie będzie katastrofą . Interesuje mnie autko w miarę duże, komfortowe. Jeśli chodzi o przebieg to nie ma on dla mnie większego znaczenia. Nie wierze w auta o przebiegach mniejszych niz 200kkm z rocznika 2000 . Zastanawiałem sie nad:

    Alfą 166 w dieslu
    Rover 75 w dieslu
    Mazda 626 benzyna
    Volvo s 40 benzyna
    Nissan Primera P11/12 w benzynie
    Ford Mondeo mk3 w benzynie

    W większości będzie to jazda w mieście ale na pewno dwa razy do roku jeżdżę odwiedzać rodzinkę (600km w jedna stronę po polskich drogach) wiec dlatego myślę o jakimś komfortowym wózku aby przyjemnie sie podróżowało. I tu moje pytanie. Czy z w/w samochodów w tej cenie którą podałem jest szansa znaleźć dobre egzemplarze ? czy któryś z wymienionych na pewno wykreślili byście z listy bo kwota za mała ? Oczywiście otwarty jestem też na inne propozycje.
    Pozdrawiam i czekam na opinie, rady.

  2. #2
    luk.d
    Gość

    Domyślnie

    Moim zdaniem Twoje oczekiwania spełni Mondeo w benzynie. Za 15-17 tys. możesz sobie pozwolić na coś po liftingu z 2003r. Jest to o tyle istotne, że w poliftach poprawili zabezpieczenie antykorozyjne. Co do silników to 1.8/125 lub 2.0/145. 1.8sci/130 ma bezpośredni wtrysk i jest bardziej awaryjny.

  3. #3
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Ja Ci poradzę trochę inaczej: nie szukaj najtańszych z komisu/od handlarza tylko próbuj znaleźć coś od prywatnego właściciela. Rozrzut masz duży jeśli chodzi o modele, zatem patrz na to czy auto ma podłużnice/pas przedni/podłogę w bagażniku nie ruszaną i stan techniczny. W przypadku auta w wieku 10+ marka naprawdę ma drugo jak nie trzeciorzędne znaczenie.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  4. #4
    Xinorex
    Gość

    Domyślnie

    No znalezienie dobrego auta od osób prywatnych nie jest łatwa sprawa :/. Co do mondeo z 2003 po lifcie i to z silnikiem 2.0 to bardzo ciekawa propozycja. Narazie siedze na allegro jak glupi i przegladam oferty . Mam tez znajomego i sprawdzonego mechanika ktory moze sprowadzic auto z zachodu wiec jakis wybor jest. Trzymajcie kciuki jak cos znajde dam znac . No i czekam tez na inne opinie, propozycje konkretnych modeli. Pozdrawiam.

  5. #5
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Z tych co podałeś:
    Serce:
    Alfa 166 ale 2,5 V6
    Rozum:
    Mondeo Mk3 po lifcie 2,0 benzyna

    Mazda 626 poza korozją bardzo udana, ale to już troszkę stara konstrukcja- mimo niezaprzeczalnych zalet- nie kupiłbym jej Podobnie jak Primery P11. Z kolei P12 mniej udana niż poprzedniczka.
    Volvo jest OK, ale to mniejszy samochód niż te, które wrzuciłeś.
    Rovera nigdy nie miałem, wiem o nim tyle co w gazetach i na forach napiszą- więc się nie wypowiadam

    PS: Jak ma być komfortowo to może Citroen C5?

  6. #6
    Xinorex
    Gość

    Domyślnie

    OJ na Alfe 166 lub Roverka 75 to sie napalilem jak szczerbaty na suchary i mysle o nich caly czas, ale kwestia utrzymania mnie zastanawia. Bylem na forach roverkow i alfikow i niby nie jest tak zle wiec kwestia dyskusyjna . Co do cytryny to jakos nie mam przekonania :/ ale propozycja do rozwazenia . Tak na marginesie...wiem ze to nie w temacie ale wytlumaczcie mi jedna rzecz. W tej ofercie http://allegro.pl/ford-mondeo-2-0-14...527438110.html jest napisane "ROK PRODUKCJI 2003 A DZIEŃ PIERWSZEJ REJESTRACJI 2003 A MODEL 2004" tzn ze co ?? zarejestrowal ktos samochod wczesniej niz wyszedl z fabryki ?? czy to tylko blad przy pisaniu ?.I jak samochod jest na czerwonych blachach to przy odkupieniu tego samochodu to napierw wlasciciel ktory go sprzedaje musi zarejestrowac na siebie a pozniej ja od niego odkupuje i rejestruje na siebie ?. Nie wiem czy nie zagmatwalem i wiecie o co Mi chodzi. Pisze to tu dlatego ze do Swarzędza mam 80 km wiec rzut beretem .

  7. #7
    Starszy użytkownik Avatar actchris
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    488
    Podziękowano Thanks Given 
    14
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Podany VIN to fikcja artysty bo taki nie istnieje.
    Member od: www.bezwypadkowy.net
    VIN search engine: www.autobaza.pl

  8. #8
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Rok produkcji pojazdu określa datę wyprodukowania konkretnego egzemplarza, przyjęcia go przez kontrolę ostateczną i przekazania do magazynu wyrobów gotowych. Pokrywa się on z rokiem kalendarzowym.

    Rok modelu (zwany także modelem roku) to okres czasu, w którym produkowane były samochody o tych samych cechach charakterystycznych. Zwykle rozpoczyna się on w połowie roku kalendarzowego i kończy w połowie następnego roku kalendarzowego. Pojęcie „model roku” stosuje się w celach marketingowych.

    W ostatnich latach, kiedy podaż nowych samochodów przewyższa popyt i auta czekają na klienta, coraz większego znaczenia nabiera pojęcie daty pierwszej rejestracji. Oznacza ona początek eksploatacji samochodu po jego zakupie w stanie fabrycznie nowym.

    O ile tablice nie są 'kolekcjonerskie' i nie minęła ich ważność można (chyba, chyba- bo ja rejestrowałem zawsze sprowadzone auta więc mnie to nie interesowało zbytnio) poruszać się po drogach.
    Gdy nie mamy pewności, czy autem można legalnie się poruszać najbezpieczniej jest: sprawdzić DOKŁADNIE samochód, podpisać umowę, dać zaliczkę, wziąć komplet dokumentów rejestracyjnych, zarejestrować w swoim wydziale komunikacji, podjechać po auto z tablicami.
    W umowie z reguły znajduje się wpis, że samchod zostanie wydany nabywcy po wpłacie całości kwoty faktury, w tym przypadku można dopisać, że pobrano zaliczkę w wysokości 1000 zł itd.

    Podany VIN to fikcja artysty bo taki nie istnieje.
    w fordach nie ma litery O w VINie, podstawiając pod to 0 (zero) wychodzi, że mondek z linku ma 1,8, a nie 2,0 pod maską, si?
    Ostatnio edytowane przez Lukas.s ; 05-08-12 o 21:47

  9. #9
    Xinorex
    Gość

    Domyślnie

    actchris na http://www.autobaza.pl wkleilem nr vin podany na stronie i wyskoczylo ze to ford mondeo benzyna niemcy wiec dlaczego uważasz ze fikcyjny ? Lucas dzieki za wyjasnienie

  10. #10
    Starszy użytkownik Avatar actchris
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    488
    Podziękowano Thanks Given 
    14
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xinorex Zobacz post
    actchris na http://www.autobaza.pl wkleilem nr vin podany na stronie i wyskoczylo ze to ford mondeo benzyna niemcy wiec dlaczego uważasz ze fikcyjny ? Lucas dzieki za wyjasnienie
    Nie można odnaleźć informacji dla danych pojazdu.

    Przepraszamy, dla wprowadzonego numeru VIN / rejestracyjnego nie znaleziono żadnych danych - WF05XXGBB53V23648

    Informacja z systemu Forda ... o 0 i O wiem .. tak samo nie ma np. I tylko jest 1 ...

    A takie dekodowanie jak w autobaza jest oparte na numerze VIN i podstawianiu wyniku z tabelki wzorcowej dla poszczególnych numerów z VIN bo część jest standardowa choć wyniki mogą się różnić w zależności od roku, modelu pojazdu a dopiero połączenia początku numeru z ostatnimi 7 znakami da nam zdekodowany komplety numer odpowiedni dla danego auta.
    Member od: www.bezwypadkowy.net
    VIN search engine: www.autobaza.pl

  11. #11
    Xinorex
    Gość

    Domyślnie

    Cholera, czyli nie ma po co jechać i tracić paliwa w moim Golfie III , dzieki actchris. Kurcze jak tu mozna na wszystkim sie naciac :/ ehhhh.

  12. #12
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Na etis.ford.com też go nie ma - czyli VIN fikcja

  13. #13
    Starszy użytkownik Avatar actchris
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    488
    Podziękowano Thanks Given 
    14
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Roadkiller Zobacz post
    Na etis.ford.com też go nie ma - czyli VIN fikcja
    Już kombinowałem z B = 8 ale nic to nie dało ... za każdym razem brak danych.

    Możliwe że ta sekcja jest zła:

    VIS (Vehicle Identifier Section) to znaki na pozycjach od 10 do 17. Są one wykorzystywane do nadania unikatowego numeru konkretnego egzemplarza pojazdu. VIS jest wykorzystywany przez producenta w przypadku reklamacji. Zawiera informacje o zainstalowanych opcjach wykonania, silniku, rodzaju napędu; często jest jednak po prostu numerem porządkowym nadawanym automatycznie kolejnym wychodzącym z produkcji pojazdom. Ostatnie pięć znaków stanowią zawsze cyfry.
    Ostatnio edytowane przez actchris ; 05-08-12 o 22:30
    Member od: www.bezwypadkowy.net
    VIN search engine: www.autobaza.pl

  14. #14
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xinorex Zobacz post
    Co do cytryny to jakos nie mam przekonania :/ ale propozycja do rozwazenia

    jest napisane "ROK PRODUKCJI 2003 A DZIEŃ PIERWSZEJ REJESTRACJI 2003 A MODEL 2004" tzn ze co ?? zarejestrowal ktos samochod wczesniej niz wyszedl z fabryki ??
    Z Cytryną to bardzo dobra propozycja. Przejedź się i być może się przekonasz, prowadziłem taką C5 I 2.0 benzyna i polecam. Silnik w miarę daje rade i zawieszenie - jeśli chodzi o komfort to bajka przez duże B.

    2004 to rok modelowy z VIN, pod koniec roku mają już następną cyfrę w VIN, niemniej co do tego auta już chyba temat rozwałkowany.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  15. #15
    Xinorex
    Gość

    Domyślnie

    No wlasnie poczytalem co nieco o cytrynach i rzeczywiście taki silniczek 2.0 w C5 to bylo by cos dla mnie , i o dziwo wcale nie jest taka awaryjna jak sie sadzi, przyjamniej z tego co czytalem. Dopisuje do mojej listy zyczen , jeszcze jakby to byla wersja po lifcie...hmmm piekna...no ale marzenia scietej glowy .

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •