Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 27

Temat: rocznik 2006 za 17000 zł na ON. miasto > 50%

  1. #1
    orzem
    Gość

    Domyślnie rocznik 2006 za 17000 zł na ON. miasto > 50%

    Jakie auto kupić ?
    Preferowana marka
    -
    Budżet na zakup auta:
    17000
    Preferowany rok produkcji:
    2006
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    najmniej 1,6
    Preferowany rodzaj paliwa:
    ON
    Planowany roczny przebieg:
    15000
    Segment/typ/wielkość auta:
    Kombi lub hatchback
    Charakter użytkowania :
    miasto > 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    -
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    -
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Samochód dla rodziny 2+1. Większość jazdy w mieście, czasem wypad na trasę. Auto musi być pojemne, by wlazł wózek, w miarę wygodne i ekonomiczne. Czy to czego chcą wszyscy.

  2. #2
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    W tej cenie pojemne auto i rocznik powyżej 2006r?
    Raczej tylko Era (tfu T-Mobile) lub szukanie czegoś w Pandzie, Fiescie, Fusionie itd.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  3. #3
    orzem
    Gość

    Domyślnie

    Preferowany rok produkcji: 2006 ale 2005 lub 2004 również mogłoby wchodzić w rachubę. Panda raczej odpada, ale Fiesta i Fusion.. ewentualnie.

  4. #4
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    482
    Podziękowano Thanks Given 
    288
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    musisz dostosować wymagania do możliwości, aby były realne. To co napisałeś powyżej jest, z tego co się orientuję, nierealne, chyba, że szukasz "okazji", jak np. ta
    http://otomoto.pl/toyota-corolla-2-0...C25331264.html
    Dodatkowo, jeżeli będziesz jeździł po mieście 15tkm to szukaj benzyniaka.

  5. #5
    orzem
    Gość

    Domyślnie

    Wiecie.. przegląda się różne otomota albo allegro i okazuje się, że w tej cenie i w tych wymaganiach samochodów jest całkiem dużo. Więc dlatego napisałem na bezwypadkowe by ewentualnie trochę zmienić swój pogląd. Wy jesteście w większości fachowacami w tej tematyce.
    Zatem co jest realne? rocznik 2004? Benzyniak?

  6. #6
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Myślę, że w tym budżecie Focus I z końca serii będzie w sam raz. 2004 rok, benzyna i pewnie jeszcze na pakiet zostanie.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  7. #7
    balbulus
    Gość

    Domyślnie

    Wiesz, najpierw powiedz, jakiej wielkości auto potrzebujesz - jeżeli zamierzasz wozić wózek z dużą gondolą, będziesz raczej potrzebował czegoś większego niż Fiesta - raczej przynajmniej małe kombi typu Skoda Fabia; jeżeli tylko wózek "parasolka" - wówczas mały hatchback z pewnością wystarczy (ja z powodu wózka z dużą gondolą zmuszony byłem właśnie zmienić auto na niewielkie kombi, aby graty sensownie poupychać).

    Co do benzyny/diesla - ja jeżdżę około 12 tys. rocznie i stawiam na benzynę będąc w podobnej sytuacji rodzinno/przewozowo/kilometrażowej.

  8. #8
    orzem
    Gość

    Domyślnie

    Generalnie ja wolałbym jakieś małe kombi, bo póki co wózek + gondola jest w użyciu. Natomiast żona preferowałaby hatchbacka, bo "kombi to ona nie będzie umiała jeździć". Więc... zalezy mi na tym, by bagażnik był w miarę duży, ale nie ma mega nacisku na kombi.

  9. #9
    mkmal
    Gość

    Domyślnie

    Miałem ten sam kłopot. Zanim pojawił się pierwszy syn miałem Focusa I hatchback. Po narodzinach szybko zamieniłem na Focusa I kombi (rewelacyjny samochód z wielkim bagażnikiem, znajomy z wózkiem bliźniaczym też się do takiego mieścił). No ale kiedy pojawił się drugi potomek - przyszedł czas na jeszcze więcej i minivan się pojawił w rodzinie. Z tym, że żona nie miała takich oporów o jakich piszesz. Chociaż - Chrysler Pacifica trochę ją wystraszył, gdy zaproponowałem Podsumowując - hatch może nie wystarczyć nawet na większą spacerówkę plus kilka rzeczy w bagażniku (nie mówiąc już o wózku z gondolą).

  10. #10
    orzem
    Gość

    Domyślnie

    No właśnie o to też chodzi. Wolałbym kombi, jednakże z powodu ograniczonego budżetu można byłoby zmienić preferencje. Póki co jestem na etapie zastanawiania się czy kupić samochód. Oglądam różne ogłoszenia i powiedzcie, jak to jest? Każdy samochód z ogłoszenia, w którym mowa o aucie z roku 2005 lub 2006 w cenie do 17000 to lipa?

  11. #11
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Tylko ten, którego średnia cena rynkowa na zachodzie jest sporo wyższa a był stamtąd sprowadzany. W 9 na10 przypadków oznacza to przynajmniej sporo cofnięty licznik, nieraz dodatkowo inne bonusy, masz o tym gęsto na forum. Poczytaj, przemyśl.

    O samochodach pochodzących z polskich leasingów pewnie inni koledzy mogą poopowiadać.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  12. #12
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Kolego najlepiej to na szybko sprawdzić na jakimś portalu zagranicznym po ile takie auta stoją i co można zakupić w tych pieniądzach i z jakim przebiegiem, takim portalem może być mobile.de czy autoscout24.pl. Często okazuje się, że polscy producenci "igieł" mają lepsze ceny z zarobkiem i opłatami niż najtańszy egz za granicą i tu możliwości stworzył się wachlarz:
    -bardzo duży przebieg (popatrz w dziale korekty przebiegów o czy mowa), cofnięcie na 180 tyś w pl, wyczyszczenie i wypolerowanie, potem słodki opis że serwisowany itd, dopiero na miejscu okazuje się że coś nie tak (tak zwane zwabienie jelenia, bo pod wpływem emocji często ktoś jak przyjedzie 200-400km to auto zabierze)
    -wałek z VAT (ostatnio popularna metoda, popada kupujący w konflikt z Urzędem Skarbowym, ale auto wtedy 23% na chwilę "tańsze", szkoda , że tylko w momencie zakupu-cały proceder do poczytania na forum jest sporo)
    -przywieziony porządnie potrzaskany i porobiony "na sztukę" i jak najtańszym kosztem (zaślepki zamiast poduszek, tandetne przespawywanie ćwiartek itd).
    Niestety tu Polska jest

    Za 17 tyś w dieslu to szukaj:
    -rocznika 2003-2004 (np skoda octavia TDI-oszczędnie będzie bardzo)
    -focusa bądź astrę II z silnikiem Isuzu
    -nieśmiało dorzucę jeszcze Picasso 2.0 HDI

    Może warto poszukać jakiejś astry krajowej?Będzie to poleasing, przebieg pewnie spory,ale dałoby radę myślę znaleźć egz z w pełni udokumentowaną przeszłością.

    Kobietami się nie przejmuj przy zakupie auta, serio mówię-to taki twór że na początku ze zdjęć powie, że brzydkie, że za duże itd, jak postawisz na parkingu to powie że "ale to wielkie, nie będę umiała jeździć", a jak wsadzisz za kierownicę to po trasie powie, że fajnie się prowadzi i dobrze jej się jeździ
    W ostateczności zakupisz zestaw czujników cofania i założysz i po problemie (koszty małe), kombi jest dobre do parkowania bo przewidywalne w lusterku, dojeżdża się do klapy, więc kobietom kombiakami wcale źle się nie jeździ-przerabiane na własnej skórze kilkukrotnie.

  13. #13
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Skoda Octavia I bedzie bardzo pojemnym samochodem - niekoniecznie jednak komfortowym
    W tym budzecie z duzych samochodow dostaniesz jeszcze Zafire A w benzynie 1.8 125KM.
    Ewentualnie C-Max z 2003-2004r (w ok. 20tys zl)
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  14. #14
    show
    Gość

    Domyślnie

    ostatnio szukalem podobnego auta bez patrzenia na markę rocznik, przebieg - liczyło sie by była klima, 5D mocowania isofix i maly diesel lub mała benzyna - obejrzałem kilakascie i ..... po dwóch tygodniach odpuściłem ogladanie aut sprowadzonych i skupiłem się tylko na ofertach prywatnych samochodów z PL - i to tez nie było proste w wielu przypadkach własciciele sprzedaja auta w momencie gdy trzeba do kwoty zakupu dołozyc nie 1-2 startowego a 5 lub wiecej - ale to nie najgorsze, najgorsze ze tych aut jest mało a i tak wiele z nich ma szemrana przeszłość - po zmudnych poszuikiwaniach udało sie kupic 307 1.6 HDI FL zycze powodzenia bo naprawde cięzkie czeka Ciebie zadanie

  15. #15
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Możesz właśnie zainteresować się czymś od peugeota z silnikami HDI (307,407) lub fiaciora Stilo JTD-dobre blachy, silniki bardzo dobre, części tanie, auto bardzo przestronne.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •