Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 16

Temat: peugot citroen opel rocznik 2006 za 40000 zł na Pb. trasa < 50%

  1. #1
    jarek_kg
    Gość

    Domyślnie peugot citroen opel rocznik 2006 za 40000 zł na Pb. trasa < 50%

    Jakie auto kupić ?
    Preferowana marka
    peugot citroen opel
    Budżet na zakup auta:
    40000
    Preferowany rok produkcji:
    2006
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    1.8
    Preferowany rodzaj paliwa:
    Pb
    Planowany roczny przebieg:
    50000
    Segment/typ/wielkość auta:
    kombi
    Charakter użytkowania :
    trasa < 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    3 duuuzo bagazu
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    skandynawia
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Szukam auta duzego komfortowego i zeby sie nie psulo,auto bdzie yzywane glownie na autostradzie dojazd do pracy 100km/dzien i dojazd do polski(przcuje w danii) predkosci autostradowe 140-150km/h obecnie mam laguna II 1,9 dci (mechanicy mnie wykoncza) ((

  2. #2
    jarek_kg
    Gość

    Domyślnie

    Witam wszystkich dodam ze wpisalem skandynawia gdyz auto bedzie kupione w danii i tam zarejstrowane a chodzo mi o to ktore lepsze w kombi np C5 czy 407 lub vectra

  3. #3
    Starszy użytkownik Avatar PathLiner
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Postów
    1,128
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Słuchaj, ja się pewnie nie znam - ale jako posiadacz od krótkiego czasu Vectry -- Ci powiem, że bym brał 407.
    bez-wypadkowe.net — bawi i uczy

  4. #4
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Ja bym brał C5 / 407

    Path,a co z Picasso???

  5. #5
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Planowany roczny przebieg:

    50000
    przy tych przebiegach Pb? w dodatku autostrada... no moim zdaniem diesel lepiej by się sprawdził.

    Nie znam rynku duńskiego i nie wiem jak kształtują się tam ceny, ale 40 tysięcy w Polsce starczyłoby na biedne C5 1,6 hdi nowej generacji, z przebiegiem 120-150tys lub 2,0 hdi z przebiegiem + 150tys km To drugie nie byłoby jakąś złą propozycją
    Ponadto śmiało można zainteresować się Mondeo Mk4- popularne i łatwo dostępne, najlepiej z 2,0 tdci. Jeśli nie diesel to 2,0 benzyna 145 km
    No i może odrobinę starsze, ale również fajne: Volvo V70.

  6. #6
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Tak jak koledzy mowia na wypasie 407SW i jeszcze zostanie $$ (z silnikiem 2.0HDi) lub wersja "bieda" (tzn z klimatronikiem, ESP) C5 nowej generacji z przelotem +150tys km.
    Przy czym C5 to jezdzacy miniTIR w swojej klasie
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  7. #7
    jarek_kg
    Gość

    Domyślnie

    dieslem sie n ie intereuje bo po przeliczeniu kosztow remontu i oplaty ekologicznej wogole sie nie kalkuluje mialem passata b5 1,9 tdi 116km padla turbawka,mam lagune padla turbawka i kolo dwumasowe a dodam ze uwazam na turbinke,czesci z gornej polki olej co 10000tys/km u mnie auto musi jezdzic dzien w dzien i wkazdej chwili byc gotowe do przejechania w weekend 2000km. Z dieslami mialem juz rozne przeboje jak zepsuty wskaznik paliwa=zapowietrzenie i nie wystarczylo dolac paliwa A 407SW nie ma problemow z elektryka? Bo bardzo mi sie podoba

  8. #8
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Dobrze by było żebyś wsiadł sobie do C5 II skoro dużo jeździsz, fotele są w nim mega wygodne, nikt inny w standardzie nie daje takich siedzisk. Też mi się wydaje, że na takie przeloty mimo wszystko diesel się skalkuluje, ale to już Twoja decyzja. Może napiszesz jeszcze parę słów jak w Danii jest z tymi podatkami i jak wyliczyłeś, że benzyna jednak bardziej Ci pasuje?
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  9. #9
    kowalma
    Gość

    Domyślnie

    407 i 1.8 to nie jest najszczesliwszy wybor (problemy z czujnikiem temperatury i zalewa wiazke i sterownik silnika). O ile w 406 ten silnik byl bezproblemowy to w 407 generuje dosc duzo problemow.

    Cytat Napisał jarek_kg Zobacz post
    A 407SW nie ma problemow z elektryka? Bo bardzo mi sie podoba
    Mam drugie 407SW i zero problemow.

  10. #10
    luk.d
    Gość

    Domyślnie

    407/407SW nie ma problemów z elektryką/elektroniką. Jest tylko jeden warunek: musisz kupić auto z nieuszkodzonym bsi. Jeżeli ktoś je kiedyś uszkodził (np. podczas wypadku/kolizji) i potem zostało byle jak połatane, to mogą dziać się różne dziwne rzeczy. Jeżdżę takim 407 SW 2.0 HDI od pół roku i żadnych problemów nie mam. Fotele też są bardzo wygodne na dłuższe trasy. Tak jak koledzy polecam diesla 2.0, ale jeżeli musi być benzyna, to też bardziej 2.0, niż 1.8. To auto swoje jednak waży.

  11. #11
    Starszy użytkownik Avatar PathLiner
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Postów
    1,128
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris Zobacz post
    Ja bym brał C5 / 407

    Path,a co z Picasso???
    Kris, nie tam żebym Ci wypominał czy cos-tam-coś-tam... ale gdybyś się łaskawie wziął i na zgrupowanie kondycyjne pofatygował... to byś wiedział co się stało z Picasso.
    A tak? Nie było Cię to nic nie wiesz.
    bez-wypadkowe.net — bawi i uczy

  12. #12
    jarek_kg
    Gość

    Domyślnie

    przykladowy podatek za benzyne 1,8 rocznik 2006 3200koron na rok a diesel 2,0 hdi 2004 5000koron ;( do tego benzyna i diesel ksztaltuja sie na tym samym poziomie okolo 11-12koron litr sredni kurs korony 0,54zl jak padnie turbawka i dwumasa to ten sam koszt co poruszanie sie 3,0 benzyna a mniej klopotow ehhh a co myslicie o C-max 1,8 2006 rok?

  13. #13
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    C-max 1,8 2006 rok
    A na Mondeo MK4 2,0 benzyna zakładana kwota nie wystarczy?
    Bo od C-Maxa znacznie lepsze

  14. #14
    jarek_kg
    Gość

    Domyślnie

    tylko roznica w spalaniu ogromna.... kumpel ma i przy predkosciach autostradowych pali10 do 12l/100km a c-max okolo 8,5

  15. #15
    jarek_kg
    Gość

    Domyślnie

    dotego sprawdzilem mk4 w dani wmojej kwocie nie osiagalne ceny od 130 tys koron wow

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •