Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: bmw, vw, opel, skoda ... rocznik 96 ^ za 7k zł na ON. miasto > 50%

  1. #1
    emokah
    Gość

    Domyślnie bmw, vw, opel, skoda ... rocznik 96 ^ za 7k zł na ON. miasto > 50%

    Jakie auto kupić ?
    Preferowana marka
    bmw, vw, opel, skoda ...
    Budżet na zakup auta:
    7k
    Preferowany rok produkcji:
    96 ^
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    do 2500cm3
    Preferowany rodzaj paliwa:
    ON
    Planowany roczny przebieg:
    30000
    Segment/typ/wielkość auta:
    bezznaczenia
    Charakter użytkowania :
    miasto > 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    2+ew bagaż
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    -
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    szukam auta które będzie możliwie mało awaryjne, na około 1,5-2lata ciągłej eksloatacji, nieważne czy benzyna czy diesel(wybrałem ON bo trzeba coś zaznaczyć) rocznie srednio przejeżdżam ok 30 000km

  2. #2
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Ze względu na spore roczne przebiegi szukalbym diesla:
    Golf III 1.9 TDI najlepiej 90 km
    Toledo I 1.9 TDI j.w.
    Peugeot 306, Citroen Xsara 1.9D(na sensowne 2.0 HDI raczej zabraknie, ale jak jesteś w stanie troszkę dorzucić to PUG 406 jest bdb opcja)
    Fiat Brava 1.9 jtd
    MB w124(niezniszczalny samochód)


    Szukaj stanu, nie znaczka na masce

  3. #3
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Opla i bmw w dieslu z tych lat wyeliminuj zupełnie, chyba że jakaś astra z 1.7 isuzu.

  4. #4
    magikomputery
    Gość

    Domyślnie

    Fiaty pegouty itp odpadają ze względu na crash testy, jako młody kierowca zakładam, że będę miał kilka stłuczek, a nie chcę stracić życia przez to że np. kierowca tira nie zauważył mojego samochodu. Jakaś strefa zgniotu na masce musi być. Chcę się czuć bezpiecznie w samochodzie i mieć trochę miejsca ponieważ mam prawie 190cm wzrostu. Co do opla kolega ojca miał omegę i bardzo odradzał tą markę (sam nie wiem czemu, ale pewnie miał powód). Citroeny i pegouty podobno mają tendencje do zapalania się przy stłuczkach. (Jak mówiłem nie znam się aż tak żeby za to dać głowę, ale to słyszałem od ludzi).
    Z tego co czytałem diesle odpadają cena za litr nie wiele mniejsza, a dużo trudniejsze w naprawie i ten wiek dla nich jest już zabójczy.
    MB W124 albo W210. Z bmw to E36 i silnik 318is albo 325i. A z audi to A6 C4, albo A4 B5 ew A3 lub V8
    Który z tych samochodów wydaje się wam najlepszy? Na audi znam się najmniej, a podobno z tych 3 marek najłatwiej coś ustrzelić. Który model lepszy A6 C4 czy A4 B5? BTW. Audi mają przedni napęd oprócz quattro?
    Ostatnio edytowane przez magikomputery ; 23-07-12 o 16:36

  5. #5
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Kto Ci naopowiadal takich głupot?
    Bezpieczne auto za 7 tys PLN?
    Popatrz na crash tej E36...
    Oj widzę ze szukasz jedank czegoś do lansu... Walory praktyczne i koszta eksploatacji na drugi plan, ma być Audi, BMW lub MB i basta?
    A4 i A3- w większości szrot w tej kasie. Audi V8- ile tego jest na otomoto? 5? 6 sztuk? Btw Większość A3 i A4 będzie FWD a nie quatrro.
    BMW moZe i dobre, ale czy bezpieczne?
    I jak te diesle co podalem są trudne i drogie w naprawie...
    Twój drugi post to kumulacja bzdur, oj, musisz sporo poczytać. Z taka wiedza będzie Ci cieżko kupić dobre auto bo pierwszy lepszy handlarzyna wcisnie Ci jakiegoś parcha ze swiecacym lakierem i "dobrej" marki, a w tej kasie wróży to niewiele dobrego

  6. #6
    eReS1#
    Gość

    Domyślnie

    Tego jeszcze nie widzialem, zeby ktos zakladal, ze bedzie mial stluczke.
    W takim wypadku powinienes kupic na poczatek malucha i bys jezdzil wolno i stluczek nie mial.

  7. #7
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Jakaś tam dawka ostrożności nie zaszkodzi, ale nie popadajmy w paranoję. Cokolwiek ~15 letniego będzie miało max 3 gwiazdki, a jak to się składa to pewnie na Tubie widziałeś.
    Jak ma być forteca to szedłbym w ten deseń, bez kompromisów:
    http://otomoto.pl/chevrolet-caprice-C25216039.html
    Albo Lancia Kappa, dobry egzemplarz jeszcze pewnie trochę pojeździ i składać się też ma w nim co.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  8. #8
    emokah
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukas.s Zobacz post
    Twój drugi post to kumulacja bzdur, oj, musisz sporo poczytać. Z taka wiedza będzie Ci cieżko kupić dobre auto bo pierwszy lepszy handlarzyna wcisnie Ci jakiegoś parcha ze swiecacym lakierem i "dobrej" marki, a w tej kasie wróży to niewiele dobrego

    to jego 1-wszy post w tym temacie
    mi zdecydowanie o lans nie chodzi a raczej o dobrą mało awaryjną jednostkę, póki co znalazłem audi a3 za 8k po stłuczce (lewy bok) jutro będę je oglądał, choć dzwi od strony kierowcy, pomimo że "działają" to nadaja się tylko chyba tylko do wymiany.

  9. #9
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2012
    Postów
    345
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    magikomputery jeśli jakiś TIRowiec nie zauważy Twojego auta i masz zginąć to możesz zginiesz niezależnie od tego czy będziesz jechał maluchem czy kamazem. Adekwatnie - jak masz przeżyć. W takim przypadku nie tylko masa robi swoje ale i przeciążenia. Jeśli nie czujesz się pewnie za kółkiem to proponuje wynająć sobie kierowcę. Wyjdzie na 100% taniej niż płacenie mandatów za stłuczki / utrata zniżek na OC i zapewne AC. O naprawie auta nawet nie wspomnę. Pamiętaj też o tym, że nawet jak auto zdobyło 15 lat temu 4 gwiazdki w crashteście to nie oznacza, że teraz też by je zdobyło - wiek robi swoje, a blacha ciągle nie ma takiej samej wytrzymałości, a i systemu bezpieczeństwa w 15 letnim aucie mogą nie zadziałać jak powinny.
    Ostatnio edytowane przez pablos ; 02-08-12 o 21:22

  10. #10
    Starszy użytkownik Avatar zubeer
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Zawiercie/Kraków
    Postów
    531
    Podziękowano Thanks Given 
    107
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    A może moja Vectra?
    Pozdrawiam,

    Maciek

    Był Passat, 2010, 2.0D,170KM, DSG - jest Mazda 6, 2,5 AT 2015r i niestety - jest rozczarowanie...

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •