Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Temat: BMW Mercedes Audi rocznik 94^ za 8500 zł na Pb. miasto < 50%

  1. #1
    magikomputery
    Gość

    Domyślnie BMW Mercedes Audi rocznik 94^ za 8500 zł na Pb. miasto < 50%

    Jakie auto kupić ?
    Preferowana marka
    BMW Mercedes Audi
    Budżet na zakup auta:
    8500
    Preferowany rok produkcji:
    94^
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    140KM
    Preferowany rodzaj paliwa:
    Pb
    Planowany roczny przebieg:
    10kkm
    Segment/typ/wielkość auta:
    -
    Charakter użytkowania :
    miasto < 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    4/5 drzwiowy
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    -
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Samochód do codziennej jazdy na krótkich trasach, jak i dłuższych wypadów w weekendy. Chcę stosunkowej niezawodności jak na ten wiek aut, gdyż ew. większa usterka odstawia samochód do garażu. Spalanie do 15l/100km. Na mocy mi nie zależy, choć fajnie by było móc czasem poszaleć. Byle by ponad 100KM podane przeze mnie 140KM to już właściwie moc marzeń, więcej mi nie potrzeba. Oczywiście nietuningowany. Fajnie by było gdyby auto miało skórzaną tapicerkę w dobrym stanie, i gdyby kolor auta to był czarny metallic (choć szczerze mówiąc sam na to nawet nie liczę).
    Ps. co do tego pierwszego to jest w ogóle możliwe? Mówiąc oczywiście o oryginalnych fotelach danego samochodu ew. przekładane z takiego samego modelu, a nie wstawionych czerwonych jaskrawych fotelach przez jakiegoś "artystę" lub kimś kto chce mocno zarobić.

    Przepraszam za chaos. Na samochodach nie znam się prawie WCALE, więc przepraszam za moje pytania, ale nie chcę być kolejnym oszukanym/ niezadowolonym właścicielem szrotu. Samochody to nie jest moja pasja i choć staram się przyswajać jak najwięcej mam w głowie mętlik. Mam nadzieję, że nie zostanę skrytykowany za to, że nie chcę jeździć czerwonym punto.

  2. #2
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Z tych 3 marek chyba najlepiej poszukać Audi ze względu na dużo lepszą blacharkę niż w pozostałych, co przy aucie +-pełnoletnim ma znaczenie spore, bo rudzielec jak wlezie to można łagodzić objawy postępujące ale nie da się ich wyeliminować, a audi jeśli nie było składane na tanich zamiennikach będzie miało gruby ocynk, który w nowych autach praktycznie już nie występuje.
    Silnik 2.0 16V 115KM fajnie jeździ, z natury pobiera trochę oleju (ale absolutnie nie kopci na niebiesko itd).

    Skór nawet jak nie będzie to znajdziesz sobie na rynku wtórnym od wyższych wersji silnikowych.

  3. #3
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    482
    Podziękowano Thanks Given 
    288
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Abstra***ąc od podanych powyżej marek, poszukaj Volvo 850. Moim zdaniem niedoceniane a bardzo wygodne i trwałe auta. A za takie pieniądze możesz kupić naprawdę dobry egzemplarz z dobrym jak na tamte lata wyposażeniem (klima, elektryka, skóra). Silniki benzynowe, zwłaszcza 2.4 bardzo dobre, 500-600 tys i jeżdżą

  4. #4
    pawel_tzk
    Gość

    Domyślnie

    Tako i jak z ****... tfuu z kurami wstający Carl rzecze Rozglądałbym się za Audiówką 80 B4, zaznaczę jednak na początku, że ciężka przed Tobą droga w poszukiwaniu nadającego się do w miarę bezproblemowej jazdy egzemplarza. 115KM fajnie jeździ, 140-konna wersja 2.0 jeszcze lepiej. Jeżeli chciałbyś zaszaleć to można rozważyć też 2.6 v6 tylko spalanie sięgnie w tym przypadku wyznaczonej przez Ciebie granicy (mam na myśli miasto). Autko jest wdzięczne z dobrą blachą, pakowne, w trasie prowadzi się bardzo przyzwoicie. Części w razie awarii w niskich cenach dostępne w "co drugim spożywczaku" O wymaganiach odnośnie koloru i tapicerki proponuję zapomnieć, w Twoim przypadku priorytetem jest znalezienie zdrowego auta.

  5. #5
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Na Twoim miejscu ja bym szukał jakiegoś klasyka. Za tą cenę może wyrwiesz jakąś klubową wypieszczoną E30 której nie upalano za mocno. Ewentualnie jak się nie boisz ludzi z forum to Andrebar ma Audi 80 Coupe w podobnych pieniądzach.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  6. #6
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    My mozemy sobie gadać i gadać i proponować ale w tym budżecie liczy się stan auta i nie sugeruj się propozycjami danych ludzi ale kup pojazd jak nawięcej pewny, i w najlepszym stanie technicznym, a będzie pan zadowolony, a co do propozycji to dorzuciłbym Honde Legend z tym lat co proponujesz, taką w dobrym stanie jeszcze Ci polata oj polata, a mocy ma wystarczajaco, spalanie w tych granicach co podajesz ale jak się jej da w ... do dwie dyszki też połknie, natommiast naprawde potrafi to wynagrodzić, komfortem ciszą, i przyjemnością z jazdy, dobrym wyposażeniem, świetnym przyspieszeniem, dość dobrą niezawodnością, a jeśli nie bita to i blacharka jest w dość dobrym stanie.

  7. #7
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Właśnie w hondziawie to te blachy nie są za specjalne, tak jak w mietku i bemewe, poza tym chłopak ma upatrzone 3 marki więc trzymajmy się "tego co chce". Z 3 wg mnie audiola będzie najlepszym wyborem, a i jazda zimą w porównaniu do mietka czy bemewe będzie "skuteczniejsza" ze względu na przedni napęd.

  8. #8
    magikomputery
    Gość

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za odpowiedzi, kocham Was i to forum! Szczerze mówiąc myślałem, że zostanę wyklęty i wypędzony z tego forum. Z tym Volvo to chyba całkiem dobra rada. I przekonaliście mnie do audi mimo tego przedniego napędu. Faktycznie jak na te lata to każdy nieocynkowany będzie przerdzewiały. Zbyt emocjonalnie do tego podszedłem i zbyt bardzo się łudziłem, że będę jeździł samochodami z filmów z dzieciństwa.

  9. #9
    pawel_tzk
    Gość

    Domyślnie

    ... Dzięki za szczere wyznanie Spróbuj jednego, drugiego auta i zobacz do którego poczujesz miętę. Autem z dziecięcych marzeń jeszcze będziesz jeździł, tylko najlepiej gdy służy ono jako drugie/trzecie w rodzinie, staruszki lubią płatać figle, trzeba je dopieszczać i nie przemęczać.

  10. #10
    Starszy użytkownik Avatar zubeer
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Zawiercie/Kraków
    Postów
    531
    Podziękowano Thanks Given 
    107
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    A ja tam będe monotematyczny.
    Za te pieniądze-E34 2.0i Touring.
    Pozdrawiam,

    Maciek

    Był Passat, 2010, 2.0D,170KM, DSG - jest Mazda 6, 2,5 AT 2015r i niestety - jest rozczarowanie...

  11. #11
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    @zubeer a wg mnie to kiepski pomysł z 2 powodów:
    1. Paliwożerność-tylko nie pisz że bmw na krótkich odcinkach jest oszczędna, w trasie powiedzmy że jak na gabaryt auta można mówić o jako takiej oszczędności (chociaż to jak widać nie jest priorytet dla autora wątku)
    2. Sprawa ważniejsza-ruda, która w wielu miejscach będzie już w dużym stopniu zaawansowania, w takim wieku auto, to na prawdę dobry pomysł by było w ocynku-jeden kosztowny i poważny problem wtedy odpada.

  12. #12
    Starszy użytkownik Avatar zubeer
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Zawiercie/Kraków
    Postów
    531
    Podziękowano Thanks Given 
    107
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Racja,racja. Ja miałem E34 1.8.
    Pozdrawiam,

    Maciek

    Był Passat, 2010, 2.0D,170KM, DSG - jest Mazda 6, 2,5 AT 2015r i niestety - jest rozczarowanie...

  13. #13
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Andre ma Bmw compacta 99r ale tu sa 3d i 316 ale za to wersja lekka

    do e34 najlepszy silniczek 2.5 benzynka

  14. #14
    Starszy użytkownik Avatar zubeer
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Zawiercie/Kraków
    Postów
    531
    Podziękowano Thanks Given 
    107
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    A ile sobie liczy? Andre daj jakieś info na pw.
    Jak sprzedam Vectrę,to rozważę.
    Pozdrawiam,

    Maciek

    Był Passat, 2010, 2.0D,170KM, DSG - jest Mazda 6, 2,5 AT 2015r i niestety - jest rozczarowanie...

  15. #15
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    skrobnij na PW ja pytalem ostatnio o cos dla znajomego i powiedzial mi ze ma taka bejce, bez klimy i elektryki 140 pare tys przeb i 1 wlasciciel

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •