Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Temat: Citroen Xsara Picasso 1,8 Gaz - Zduńska Wola

  1. #1
    Bushido
    Gość

    Domyślnie Citroen Xsara Picasso 1,8 Gaz - Zduńska Wola

    Dzwoniłem do człowieka w sumie ze 3 razy, pytalem o przeszłość auta, poniewaz będzie nim głównie jeździć żona z dzieckiem.
    Po 1-ym telefonie: Wsiśko OK Panie...! nie bity...
    Po 2-im telefonie: Ś prawej śtrony tylko malowane dźwi Panie...! porysiowane były...
    Po 3-im telefonie: śprenziarka od klimy cieknie ale to tylko uśczelka..

    No to pojechałem ponad 200 km oglądać i:
    1) każdy element (KAŻDY) w innym odcieniu...
    2) prawy-przedni slupek na szpachli
    3) prawe przednie drzwi przełamane tak, że pękły od środka a przy zamykaniu tarły o próg bo brakowało ze 2 cm...
    4) przebieg 137 tys.....może jakieś 300 tys temu - po tym co reprezentował sobą stan silnika i tapicerki...
    MASAKRA!
    Dalej nie oglądałem bo szkoda mi było czasu..

    http://otomoto.pl/citroen-xsara-pica...C24794401.html

  2. #2
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Szkoda, że nie wziąłeś numeru VIN - zawsze bierz numer VIN.

    A gościa to na stos normalnie.

  3. #3
    pawel_tzk
    Gość

    Domyślnie

    Vf7ch6fzb38758183

    p.s dla pewności można go wklepać w dekoder, bo z właścicielem ciężkawo się porozumieć..

  4. #4
    Sherlock
    Gość

    Domyślnie

    W ogłoszeniu nie ma słowa o bez-wypadkowości auta , sprzedawca mówi o lakierowanych elementach.....to ja nie rozumiem czego osoba zainteresowana się spodziewała ?
    Nie wiem czy nam serwer nie siadzie jak będziemy ostrzegać przed autami których ogłoszenie już jest samym ostrzeżeniem ( brak zwrotu bezwypadkowy , bezstłuczkowy itd)

  5. #5
    jcmcwed
    Gość

    Domyślnie

    jestem za wyrzucaniem z forum aut które w opcji nie mają zaznaczone bezwypadkowy... po co w ogóle jechać oglądać takie auto albo jesteśmy dorośli albo...
    I nie rozumiem pretensji do handlarzyny jak nei zaznaczył opcji bezwypadkowy... zachował się bardziej uczciwie od właściciela BMW z"z forum"

  6. #6
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Z BMW jest taki plus, ze widziales jak bylo uszkodzone.
    Tutaj niestety mozna sie domyslac + jak jest slupek w szpachli to moglo byc malo ciekawie...

    Xsara z LPG i prawdziwym przebiegiem 130tys km nie bedzie kosztowac 9tys zl... Za granica za takie auto trzeba zaplacic w ok. 2,5-3tys Euro co za samo auto da nam ok. 11-13tys + koszty sprowadzenia ok. 3tys zl, a gdzie jakis zarobek? Jak chcesz szukac czegos pewnego to obrales sobie zbyt maly budzet. Niestety w kwocie 9-11tys zl wiekszosc przegladanych samochodow bedzie jak ten.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  7. #7
    pawel_tzk
    Gość

    Domyślnie

    Spodziewał się pomalowanych drzwi i cieknącej sprężarki od klimy.. a nie szrota, prawdopodobnie po dachu. Kurde chłopaki, może trochę przejaskrawię ale załóżmy że kupiec się nie zna, z przeznaczonych 10k na auto inwestuje 200 w mechanika, 200 w lakiernika co by mieć pewność że nie kupuje ulepa. Goni te 200km do auta które wg zapewnień sprzedawcy jest tip top z małymi wadami. Na miejscu okazuje się że złom jakich mało, fachowcom trzeba zapłacić, paliwo kosztuje, a właściciel pojazdu pokazuje nam środkowy palec bo.. może. Nieszczęśnik jest 500 w dupę, na które przez tydzień musiał tyrać od 6 rano w fabryce. Czy takie zachowanie jest w porządku,do kurrwy nędzy??!! Jeżeli wg któregoś z modów tak, to niech przeniesie temat do "byłem widziałem" i spokój.

  8. #8
    jcmcwed
    Gość

    Domyślnie

    wszystko ok tylko po co angażować mechanika, lakiernika itp... do oglądania auta które nie ma zaznaczonej opcji bezwypadkowy... jakby problemem były tylko polakierowane drzwi i sprężarka to na 1000% opcja bezwypadkowy byłaby zaznaczona... trochę rozsądku...

  9. #9
    Bushido
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał jcmcwed Zobacz post
    wszystko ok tylko po co angażować mechanika, lakiernika itp... do oglądania auta które nie ma zaznaczonej opcji bezwypadkowy... jakby problemem były tylko polakierowane drzwi i sprężarka to na 1000% opcja bezwypadkowy byłaby zaznaczona... trochę rozsądku...
    Może i tak, ale jeśli ja do faceta dzwonię i pytam wprost o przeszłość samochodu, a dowiaduje się o tylko tzw. "******łach" to liczę na to, że jest choć promil szansy, że na tych tylko ******łach się skończy. Okazało się "oczywiście" inaczej - i DLATEGO wstawiłem jego ogłoszenie na tym forum, bo chyba po to one jest, CZY NIE??
    I mam niepodważalne prawo mieć "pretensje do handlarzyny" za próbę ******wa, jak również ostrzec przed nim innych... no chyba, że szkoda Wam serwerów ?

    Zdrowy rozsądek ja zachowuję zawsze, dlatego tego auta nie kupiłem , a jak będę na dniach wystawiał swoje to tez nie zaznaczę opcji "BEZWYPADKOWY" , mimo tego,że jedyne ślady jakie posiada są po drobnych stłuczkach parkingowych mojej żony, wszystkie elementy zostaną/zostały przed naprawą sfotografowane dla świadomości kupującego ale ręki sobie nie dam uciąć co działo się z nim w Niemczech, skąd został sprowadzony.
    Robię tak, bo sam (w ten sposób opisany) samochód bym kupił gdyby mi się spodobał i to bez MAGICZNEGO SŁOWA w opisie aukcji.....

    Okazje cenowe się czasem zdarzają (mimo wszystko), np. uciekła mi sprzed nosa właśnie xsara krajowa, używana w jednej rodzinie cały czas, z potwierdzonymi polskimi książkami naprawami, przeglądami i przebiegiem - która była trochę poobijana (jak w przypadku mojego auta) i chcąc sprzedać auto bez kolejnych kosztów, właściciel obniżył jej cenę do pułapu o którym pisze kolega tradelux.... zniknęła po 2 dniach. da się? oczywiście,że tak tylko trzeba na to czasu, nerwów i parę złotych na paliwo.
    A auto z tematu trafiło tu z w/w przyczyn, czyli: totalnej ściemy sprzedającego.

    p.s. gdyby mnie w tym momencie było stać na "igiełkę" za 18 tyś pln to pewnie bym takiego szukał i nie zawracał sobie tyłka "bezwypadkowymi". (magiczne słowo...)

    Admin - Proszę przenieść temat do odpowiedniej sekcji lub skasować, może źle zrozumiałem zasady działania forum.

  10. #10
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    No sam widzisz, ze tanszy bo poobijany po szkodach parkingowych - czyt. jak ktos chce miec lakier jak z salonu to musi pomalowac i zaplacic.
    Niestety wiekszosc oczekuje salonowego wygladu i utrzymania w aucie 10-12letnim za kwote 8-9tys zl, do tego najlepiej w oryginalnej powloce lakierniczej.
    Niektorych rzeczy nie da sie przeskoczyc
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  11. #11
    Bushido
    Gość

    Domyślnie

    Dokładnie tak!

    Dlatego szkody parkingowe czy drobne stłuczki jestem w stanie zaakceptować (jestem w stanie naprawić/odmalować je sam), tak jak obniżoną z tej racji cenę.
    Ale nie "rysy na lakierze" , które na miejscu okazują się być wstawianą ćwiartką, tonami kitu i przestawionym o centymetry zawieszeniem...

    Miłego Łyk'endu!

  12. #12
    jcmcwed
    Gość

    Domyślnie

    Nie ma co się obrażać

    Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie wymagał nie zaznaczania opcji bezwypadkowe w przypadku szkody parkingowej
    Dla osoby "normalnej" pomalowany błotnik lub drzwi lub zderzak w 8-12 letnim aucie jest niczym nadzwyczajnym...

    Sam piszesz ...ale ręki sobie nie dam uciąć co działo się z nim w Niemczech, skąd został sprowadzony...
    sorry ale ja w to nie wierzę... nie wiesz co kupiłem i czym jeździsz...? dla mnie to totalna ściema... po prostu wiesz, że z autem jest coś nie tak...

    Inna sprawa jest taka, że to co mówi handlarz należy podzielić przez pół, a następnie to pół jeszcze podzielić na cztery... i ta jedna "część" to prawda reszta to ściema

  13. #13
    Bushido
    Gość

    Domyślnie

    Nikt się nie obraża, tylko po co ta krytyka na wstępie?
    Na tym forum mieliśmy sobie (chyba..?) pomagać poprzez ostrzeżenia przed nieuczciwymi praktykami handlarzy - w taki czy trochę inny sposób - oby skutecznie !

    No widzisz, i tu się mylisz. Bo nie wszyscy myślą w ten sam sposób co Ty, My...
    Miałem już kilka(naście) samochodów w życiu i wszystkie kupowałem/sprzedawałem jako osoba prywatna. I uwierz mi na słowo - dla nie jednego, samochód malowany/naprawiany po stłuczkach nie ma prawa być opisany jako "bezwypadek" i tyle... nic na to nie poradzisz, mimo zdrowo-rozsądkowego podejścia do sprawy.

    Oczywiście, że do końca nie wiem.
    Niestety nie kupiłem samochodu 2-3 letniego z pełną historią wyciągnięta z salonu BMW, tylko 16-letnią "babcię" , która miała zapewne jakieś "przygody" w życiu , o których może nie pamiętać nawet jej poprzedni właściciel w Niemczech a skąd dopiero ja??
    Niejednokrotnie tu powtarzano, że większością książek sprowadzanych aut można sobie tyłek podcierać co najwyżej.

    A jeśli naprawy powypadkowe były robione w profesjonalnym zakładzie i zgodnie z procedurami to nawet wykwalifikowany blacharz/lakiernik czy też profesjonalny handlarz może dać się oszukać - nikt nie ma rentgena w oczach..

    W obecnej chwili z autem jest wszystko ok - wg mnie - oprócz wymienionych elementów "do poprawek" i kilku drobnostek związanych z wiekiem auta - więc pewny mogę być jedynie tego co sam w trakcie użytkowania naprawiłem, wymieniłem, uszkodziłem.
    Reszty nigdy nie będę, bo zachowuje właśnie trochę zdrowego rozsądku o którym pisałeś wcześniej...

    Nie wiem czym jeździsz (nie moja sprawa) ale czy Ty jesteś pewien swojego auta na 100% ???? (nawet jeśli to "nówka-salonówka")

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •