Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Zatarta sprężarka klimatyzacji

  1. #1
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2011
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Postów
    352
    Podziękowano Thanks Given 
    26
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie Zatarta sprężarka klimatyzacji

    Sprężarka w octavii mojego ojca wczoraj się skończyła, a w zasadzie zatarła Czy znacie kogoś, kto może zajmuje się sprzedażą sprawdzonych używanych/ prawie nowych itp.? Cena ASO czy IC trochę mnie zabija PS. czy konieczna jest wymiana chłodnicy klimy (opiłki itp.) czy tylko płukanie układu?

    Auto to Octavia II, 1.6 MPI 102 KM, 2006 r.

    Z góry wielkie dzięki.

    M.

  2. #2
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Musisz szukać na allegro, przeważnie dają jakaś gwarancję na sprawdzenie. Jak chcesz dłuższą, to trzeba kupić nowe.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  3. #3
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2011
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Postów
    352
    Podziękowano Thanks Given 
    26
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Przejrzałem- muszę sprawdzić, co dokładnie jest tam zamontowane i doprecyzuję opcje wyszukiwania. Poprosiłem też Carla aby sprawdził, jak może pomóc z IC. Chyba wolałbym nową jednak. Najciekawsze jest to, że w książce serwisowej jest wpisana wymiana sprężarki, gdy auto miał jeszcze poprzedni właściciel

    Co sądzicie o wymianie chłodnicy klimy? konieczna?

  4. #4
    Powell
    Gość

    Domyślnie

    Bez przesady. Co Ty turbine 20 ton przytarłeś, że masz mieć chłodnice w opiłkach ; ) Zmień sprężarkę, nabicie klimy i będzie chulać ; ) Zresztą zapytaj fachowców, bo po poście wnioskuje, że sami tego zmieniać nie będziecie ; )

  5. #5
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Raczej wina serwisu. Może uzupełnili niewłaściwym olejem lub w ogóle
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  6. #6
    Powell
    Gość

    Domyślnie

    Tradelux - raczej szrot po prostu. Olejem napełniają jednym i nigdy nie czytałem, żeby były jakieś jaja z tego powodu. To nie silnik, co się kręci do 8 tys ; ) A automat napełnia olej przy nabijaniu automatycznie.

  7. #7
    kara.kahn
    Gość

    Domyślnie

    Miałem podobny problem w Viki. Jeździłem nie włączając klimy a że jest na pasku, nie była smarowana i też się zatarła. Wyglądało to nieźle bo zaczęło się nawet dymić spod maski. Po odwiedzeniu kilku "fachowców" z duupy którzy bez oglądania stwierdzili, że właściwie tylko wymiana, podjechałem do poleconego elektryka dwie przecznice ode mnie. Wymienili sprzęgiełko i za sześć stów byłem zadowolony. Wstrzymaj się jeszcze z zakupem i spróbuj zrobić tak jak ja.
    Nie wiem skąd jesteś ale w Warszawie zreperujesz sprężarkę bez kłopotu. Namiary podałem w polecanych warsztatach. Powodzenia

  8. #8
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Jak jest dobry fachowiec to sprzęgiełko przełoży. Nowe w zależności od sprężarki (auta/wydajności itd.) to koszt między 200 a 600zł.
    Powell - to teraz już wiesz, że są różne rodzaje olejów, niektóre sprężarki są dość specyficzne - ale w VW takiej nie ma, więc albo nieuzupełnili oleju lub co gorsza mieli jakiś syf, a nie olej
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  9. #9
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2011
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Postów
    352
    Podziękowano Thanks Given 
    26
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Niestety jednak mam parę kilo złomu Co do płukania to jadę we wtorek, zapewne do tego czasu będę miał już drugą sprężarkę i układ zacznie znów działać...

    Dzięki panowie za porady- jak uda się to poskładać do kupy i będzie hulać podzielę się informacjami nt. warsztatów, które to robiły.

  10. #10
    dzekoo
    Gość

    Domyślnie

    Może być wina warsztatu. U mnie w Focusie 2005, ok. 2 lata temu nabijałem klimatyzację. Dlatego, bo słabiej już chłodziła i włączona zaczynała hałasować. Co dziwne po tym nabiciu hałas nie ustąpił. Przejeździłem tak rok, ale w to lato nie wytrzymałem (słychać było, że sprężarka się męczy) pojechałem do innego warsztatu. Wypompował wg maszyny 5g oleju, gdzie powinno być 30g. Nabił i sprężarka pracuje jak nowa.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •