Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Peugeot 406 2.0HDi 107 KM 2003r i mu podobne

  1. #1
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie Peugeot 406 2.0HDi 107 KM 2003r i mu podobne

    Nawet nie będę tu wtrącał silników diesla - legend ( Mercedesa czy 1.9TDi VW / Audi ) ..... napiszę jedynie o kosztach wymiany rozrządu i dwumasy w Pługu 2.0 HDi (107PS ) .....bo jestem w posiadaniu rachunków za te usługi ( co prawda wykonane w Niemczech ale może warto porównać ile to niemiaszek zaoszczędziłby robiąc to samo w POmrocznej )
    - przy 168 tys km.- wym kpl rozrząd z pompą wody - 580e
    - przy 180Tys km -wymiana kpl sprzęgła z dwumasą - grubo ponad 1400e blisko 1500e ( jeśli się to ustrojstwo -dwumasę inaczej pisze to proszę się z błędu nie nabijać tylko poprawić )
    ...i wychodzi to ok 2000e czyli grubo ponad połowa wartości auta ( 406 - 2003r ) a Niemka oddała je z przeb.192Tkm za 3200e ( najtańsze szroty przeważnie białe lub mocno sfatygowane były rok temu po grubo ponad 2000-2500e a te ładnie utrzymane oscylowały w granicach 4000-5000e ( w POmrocznej oczywiście od 8 tys zł jak olszówek )
    te w Niemczech nawet dziś trzymają cenę ;

    http://suchen.mobile.de/auto/peugeot...mbitCountry=DE

    Ale Pług to tylko Pług po paru miesiącach zapoznawania się z polskimi drogami dała znać o sobie jakaś tulejka czy końcówka w tylnym zawiasie - razem z ustawieniem zbieżności wyskoczyłem z 300zł ........przy 206.000 przewód od wspomagania ukł.kier. odmówił dalszej współpracy i chłodniczka intercoolera zaczęła się pocić choć upałów jeszcze nie było - bęc kolejne 350zł
    O dziwo nie narzekam na rzekomo awaryjną elektronikę - bzdura - normalnie szwajcarski zegarek
    a spalanie to jedynie w trasie 6.2 - 6.5 l/100 bo w mieście to i w 8 litr nie chce się zatrzymać ....a to co mnie cieszy - olej bez dolewek od wymiany do wymiany (wymieniłem po 18.000 km )
    Mimo wszystko dużo większe zaufanie miałem do Mesia ...no ale to indywidualne odczucia i na siłę nikogo do Gwiazdy wsadzać nie będę a po mieście i tak woziłem nim powietrze dlatego wolałem 3d Fiestę w dieslu 75KM. (zawsze 6l/100km po mieście a w trasie śr.4.5 )

    W większości trudno wskazać przewagę jednego auta nad drugim ( chyba, że fabrycznie nowych) bo tu porównujemy jakieś "starocie" mniej lub bardziej wyeksploatowane i wówczas ocena danego modelu przez pryzmat jeżdżenia okazjonalnie takim czy siakim przez kilka dni czy miesięcy NIE jest miarodajna

    A jak sami widzicie mało kto się kwapi do wrzucania opinii o swoim aucie dłużej użytkowanym ......bo większość z tu obecnych posiada je krótkotrwale i ich opinia bazuje li tylko wyłącznie na tym co musieli naprawić bądź nie oraz info z neta .

    Proste .....niewielu na Forum jest użytkowników co się urodziło przed komputeryzacją ....
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  2. #2
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Po 200tys coś tam z delikatnych luzów zawsze będzie, więc na polskich drogach zaraz wyjdzie
    Szczerze to nie mam czasu opisać dłużej użytkowanych samochodów, ale jeśli chodzi o PSA to najdłużej mam C2 z 1.4HDI (4lata, 100tys km przejechane tym autem) i wymienione przy nim (oprócz oleju i filtrów) 2 łączniki stabilizatora i skrzynia biegów na 12m gwarancji (500zł z winy poprzedniego właściciela).
    Kolejny dłużej użytkowany PSA to Peugeot 407, 207.
    W benzynie w rodzinie jest C2 1.6 "ponad programowo" wymieniony jedynie czujnik paliwa.

    Co do części do Twojej 406:
    Dwumasa - 1400-1500zł
    Sprzęgło komplet z wysprzęglikiem 600zł
    Wymiana 300-400zł
    Razem daje to jakieś 2500zł tj. 600€

    Rozrząd: 250zł + pompa 150zł = 400zł + robocizna 250-300zł = 650-700zł tj. 150€

    Razem robota na 750€ z częściami

    Edit:
    Jeszcze jedno - z 2.0HDI zdecydowanie lepszym silnikiem w tej konstrukcji jest wersja 90KM. Trochę słabsza, ale wytrzymalsza jeszcze bardziej i bez dwumasy
    Ostatnio edytowane przez tradelux ; 14-07-12 o 19:34
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  3. #3
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Andrzej cienko. Mam teraz Puga 307sw 2007r w czerwcu po za ASO wsadzone równiutko 13800 (turbo,sprzegło,klima,rozrząd,oleje,filtry).

    Firma zapłaciła wzięła fakturkę i sprzedała. To teraz niech co niektórzy zastanowią się czy samochody po firmowe są takie bleee.. i czy Kowalski wsadzi przed sprzedazą w auto połowę jego wartości.

    Jadę sobie po rodzimej autostradzie, a tu mi przy 150 km.h stop i odcinka. Okazało się,że zapomnieli GPS-a i ogranicznika zdjąć

    P.S
    Gdzie byłeś jak Cię nie było???

  4. #4
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Odp na PS ;
    A byłem "poza zasięgiem " .......i nadal będę do ok 10 sierpnia

    Jeśli chodzi o Pługa 406 to jedynie jeszcze na minus mogę dopisać , że nic nie rdzewieje oprócz przedniej maski .
    Pozostałe egzemplarze ( w oryginale -309 - 205 cabrio ) jakie znam -miałem - posiadam - nie chcą rdzewieć ....ale tu mowa o oryginałach
    ......w sumie to Pługa pokochałem w połowie lat 1980-tych ujeżdżając model 604 w automacie ...ale miłość trwała krótko bo jakiś napalony odkupił go ode mnie.
    A o przygodzie ze ścigaczem ulicznym P- 306 S-16 napiszę w innym jak 406 temacie .
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  5. #5
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Ty, kierownik Andrew-mówisz macha rdzewieje?A czasami tam nie ma maski aluminiowej i to gówno się nie utlenia tworząc purchle podobne do rudej?Zażyłęm się na tym w C4 że młode, bezwypadkowe i purchle na masce, okazało się ,że to aluminium i robili na to akcję serwisową.

  6. #6
    Wolf
    Gość

    Domyślnie

    Elegancko się woziłeś Andrzeju za komuny :-)Peugeot 604

  7. #7
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Tia -Wolf- .....trochę to się wydaje elegancko - nonszalanckie ale rozwożąc "bibułe" i "farbę" muszę Ci powiedzieć , że ówczesna milicja jakoś bardziej odpuszczała "przypadkowym" kontrolom takich aut
    Dlatego też i ciągła zmiana pojazdu była tu konieczna ....i tak mi jakoś zostało do dnia dzisiejszego

    Carl-23 - nie wiem jak w tych C-4 co pisałeś ale w 406 przyglądałem się nie jednej masce - w 90% pierwsza rdza na jej przedniej krawędzi się pojawia i to ewidentnie na lewo od jej środka
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  8. #8
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Jeśli widać konkretnie rudą to ok-ruda, ale jeśli purchelki pod lakierem to może być to utleniające się aluminium, spod lakieru wygląda identyko jak ruda-efekt też psuje podobnie

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •