Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 65

Temat: Sprzedawca z otomoto Białystok, tel. 795761738

  1. #1
    borek
    Gość

    Domyślnie Sprzedawca z otomoto Białystok, tel. 795761738

    Odradzam kontakty z tym "panem". Pieniądze przekazane na zakup samochodu odzyskałem dopiero przez windykatora.
    Odzyskać musiałem, bo sprowadził mi gołego, bitego z każdej strony trupa z cofniętym licznikiem zamiast obiecanej "igiełki" z bogatym wyposażeniem.
    Facet ma na imię Alojzy. Mieszka na Zielonych Wzgórzach. Nie podam więcej danych, bo nie można.
    W ogłoszeniach na otomoto jest tylko numer telefonu 795761738 i lokalizacja - Białystok.
    Ewentualnie może sprzedawać pod numerem tel. 791139547. Sprzedaje samochody do max. 10000 zł ściągane z Niemiec i Francji.

    Aktualnie sprzedaje to:
    http://otomoto.pl/seat-cordoba-1-8-g...C16458238.html
    Audi już sprzedał?: http://webcache.googleusercontent.co...ient=firefox-a
    Ostatnio edytowane przez borek ; 07-12-10 o 15:16 Powód: więcej informacji, edycja linków

  2. #2
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Opisz coś więcej - bo jak na razie mało danych.

  3. #3
    Starszy użytkownik Avatar PathLiner
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Postów
    1,128
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Wy tam w Białymstoku to nie narzekacie na brak wrażeń.
    Jak nie Kononowicz, to przewał na aucie albo cysterny w ogniu.
    Co rusz jakaś plaga.

  4. #4
    money
    Gość

    Domyślnie

    To właśnie mnie denerwuje... Ktoś napisze sobie,ze nie pasuje mu auto które sprowadził mu ktoś na zamówienie i bez pardonu oczerni drugą osobę. Tego typu opinie powinny być w jakis sposób udokumentowane,bo nie wiemy czy tak naprawde kupujący nie zaczął wybierać w uzywkach jak w nówkach i np. nie podobał mu sie kolor tapicerki bo miała byc czarna,a jest granatowa... Jak jednopostowiec kogoś poleci,to jest afera,że nie wiem co,a jak odradzi to wsio jest ok...
    Ostatnio edytowane przez admin ; 15-11-14 o 23:33 Powód: orto.

  5. #5
    saet
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał money Zobacz post
    To właśnie mnie denerwuje... Ktoś napisze sobie,ze nie pasuje mu auto które sprowadził mu ktoś na zamówienie i bez pardonu oczerni drugą osobę. Tego typu opinie powinny być w jakis sposób udokumentowane,
    Tu się zgadzam w zupełności za mało danych żeby taką opinie traktować wiarygodnie.
    Cytat Napisał money Zobacz post
    bo nie wiemy czy tak naprawde kupujący nie zaczoł wybierać w uzywkach jak w nówkach i np. nie podobał mu sie kolor tapicerki bo miała byc czarna,a jest granatowa...
    A tu się nie zgadzam. Jak zamawiam u kogoś używane auto, które mam mieć czarną skórę obszytą pomarańczową nitką, to takiego oczekuje, bo mam taki kaprys i już. Bo np. czerwona nitka psuje mi nastrój, w końcu to moje pieniądze. I jeśli sprzedawca deklaruje, że da radę taki mi sprzedać to ok, a jeśli nie to niech jasno to powie, a nie próbuje mi wciskać to co akurat znalazł i wyjeżdża powiedzmy z tekstem (parafrazując pewien kabaret) "założy pan pokrowce i będzie pan zadowolony".

  6. #6
    money
    Gość

    Domyślnie

    Patrząc po ogłoszeniach sprzedawcy, ma on raczej tanie autka,więc podejrzewam,że autor pierwszego postu zamówił samochód w okolicach 10tyś.zł więc w cenie dobrej klasy ciągniczka do koszenia trawy Jeżeli sprzedawca deklaruje,że jest w stanie sprowadzić auto idealnie pasujące do zamówienia,jak wspomniał kolega " z pomarańczową nitka" to ok. Ale jeżeli sprowadził mu z czerwoną to raczej nie powód,żeby publicznie obrzucać go mięsem. Dla mnie nie polecanie jak i polecanie sprzedawców powinno być poparte jakimiś dowodami. Ja za chwile napiszę,że nie polecam tego i tego komisu bo mają same szroty większość forumowiczów podziękuje mi za post (blanker będzie na czele),a komis ten po prostu chciałem oczernić bo robi mi konkurencje...

    Podsumowując:

    Polecam: zdjęcia nowo zakupionego autka itp...

    Nie polecam:

    Jak w tym przypadku zdjęcie KP wpłaty zaliczki czy coś w tym stylu...

    Nie polecanie konkretnego sprzedawcy za to,że np: do kogoś coś chamsko odburknął nie powinno mieć miejsca,bo głupim ruchem można czasem oczernić nie tego kogo trzeba...

  7. #7
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    myślę, że nie do polecanych wystarczy szczegółowy opis sytuacji i każdy sam sobie odpowie czy można się jeszcze interesować opinią danego gościa czy już nie

  8. #8
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Generalnie macie rację .....na zdrowy chłopski rozum - jak można mieć okazyjki pod ruską granicą taniej od tych z okolic Bolesławca czy innych blisko-granicznych z BRD .....gościu z Białego...ma bliżej na giełdę całodobową parę kilometrów na wschód i nawet nie znając słowa po niemiecku kupuje od 1ych wł. auteczka prosto z lory od starych przyjaciól Litwinów co to pomogli nam udupić w 1410r wielką potęgę krzyżacką ....i po dziś dzień mają i zwożą "krzyżacki złom" ....tanio ...dla braci Lachów - offkors
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  9. #9
    borek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał money Zobacz post
    Ktoś napisze sobie,ze nie pasuje mu auto które sprowadził mu ktoś na zamówienie i bez pardonu oczerni drugą osobę.
    Nie pasowało, bo było niezgodne z zamówieniem. Miało być np nie bite, a było. Miało m.in. wymienioną poduszkę powietrzną w kierownicy.

    Cytat Napisał money Zobacz post
    ...nie wiemy czy tak naprawde kupujący nie zaczoł wybierać w uzywkach jak w nówkach i np. nie podobał mu sie kolor tapicerki bo miała byc czarna,a jest granatowa...
    Kolor tapicerki był ok :-) Ale koleś w rozmowie telefonicznej z zagranicy zapewniał mnie, że auto ma 6 poduszek i elektryczne lusterka, a kiedy przywlókł już ten sprzęt do Polski (z 4 airbagami i manualnymi lusterkami) i zarzuciłem mu, że mnie okłamał stwierdził, że oglądał parę samochodów i "mu się pomyliło". ****** i tyle.

    Cytat Napisał money Zobacz post
    Jak jednopostowiec kogoś poleci,to jest afera,że nie wiem co,a jak odradzi to wsio jest ok...
    Przepraszam, że chciałem ostrzec potencjalnych klientów przed nieuczciwym handlarzem i w tym celu założyłem konto na tym forum. Myślałem, że do tego ono służy.

    Cytat Napisał money Zobacz post
    Patrząc po ogłoszeniach sprzedawcy, ma on raczej tanie autka,więc podejrzewam,że autor pierwszego postu zamówił samochód w okolicach 10tyś.zł więc w cenie dobrej klasy ciągniczka do koszenia trawy Jeżeli sprzedawca deklaruje,że jest w stanie sprowadzić auto idealnie pasujące do zamówienia,jak wspomniał kolega " z pomarańczową nitka" to ok. Ale jeżeli sprowadził mu z czerwoną to raczej nie powód,żeby publicznie obrzucać go mięsem.
    Teoretycznie masz rację. Ale tylko teoretycznie.
    Moim błędem było to, że dałem mu większość kasy na samochód z 2005 roku, bo jest sąsiadem mojej rodziny i nigdy wcześniej nie słyszałem o nim złej opinii.
    Kiedy oddałem mu samochód, który poza kolorem lakieru, typem silnika i modelem nie miał zbyt wiele wspólnego z miomi oczekiwaniami obiecał, że kasę odda, jak sprzeda wóz. Sprzedał go, a za te pieniądze kupił inny, potem jeszcze 3 kolejne. Na koniec stwierdził, że nie odda mi całej kasy, bo poniósł koszta sprowadzeniu samochodu.

    Cytat Napisał money Zobacz post
    Polecam: zdjęcia nowo zakupionego autka itp...
    Nie mam. Wziąłem je wieczorem, a rano po sprawdzeniu odwiozłem.

    Cytat Napisał money Zobacz post
    Jak w tym przypadku zdjęcie KP wpłaty zaliczki czy coś w tym stylu...
    Chyba żartujesz. Opublikuję pokwitowanie z danymi handlarza i poda mnie do sądu. Zamażę dane, to pokwitowanie nie będzie wiarygodne. Takie postępowanie sprawdzi się tylko w przypadku komisu albo kogoś, kto prowadzi zarejestrowaną działalność. A ten koleś ściąga auta prywatnie.

    Cytat Napisał money Zobacz post
    Nie polecanie konkretnego sprzedawcy za to,że np: do kogoś coś chamsko odburknął nie powinno mieć miejsca,bo głupim ruchem można czasem oczernić nie tego kogo trzeba...
    Wierz mi, że nie chciałoby mi się nawet odpalić internetu, żeby oczerniać kogoś, kto był niemiły.

  10. #10
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    -borek- spoko nie peniaj ....dobrze trafiłeś na to Forum i masz rację , że opisujesz Swoją historię gdzie zaufałeś a w zamian otrzymałeś tekst typu ..."..nie pasi to *********** ..."
    Każdy pewnie z Nas gdzieś kiedyś źle "ulokował" kasę .....nie przejmuj się jednostkową opinią ....
    Ja osobiście myślę, że zostałeś od samego początku złapany na lep i wystawiony do wiatru..... pewnie gostek myślał , że jak nie łykniesz tego to Ci inne wciśnie....a przy Twojej rezygancji z jego "usług" wyszło szydło z worka !
    Jeśli jest tak jak piszesz to zasiliłeś kasę popaprańcowi , który nią operuje dla własnego użytku........... a Ty albo bierz co Ci łaskawie oferuje albo wypad do Sądu-hahahaha......ale przyznam szczerze , że Cię rozumię bo zwróciłeś się nie do "obcego" .... a wyszło jak zawsze ....buta i chamstwo nieuczciwego oferenta .......a TO WŁAŚNIE OPISUJEMY i staramy się z tym walczyć!!


    PS;
    jest telefon ......może zadzwonić i zapytać grzecznie....lub złożyć zamówienie?........
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  11. #11
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Ciekawe... Mówisz zrobić prowokację?
    Borek - nie denerwuj się, chodzi nam o to, by zachować obiektywizm. To co dla Ciebie jest jasne dla Nas może już takie jasne nie być, BO NIE ZNAMY wszystkich faktów. Dlatego poprosiłem Cię abyś historię odpowiedział od początku do końca.
    Możesz to zrobić na spokojnie?

  12. #12
    borek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris75 Zobacz post
    Borek - nie denerwuj się, chodzi nam o to, by zachować obiektywizm.
    Możesz to zrobić na spokojnie?
    Jasne, tylko @money mnie "wzniecił", bo dośpiewał sobie niestworzone historie i zarzucił mi - delikatnie mówiąc - niestabilność emocjonalną i obrzucanie błotem niewinnych. Obiecuję spokój.

  13. #13
    unfaller
    Gość

    Domyślnie

    Taa, juz widze jak po cordobe sprzedawana na miejscu za 600 euro Pan Alojzy pedzie do Niemiec i Francji...a transport do Bialegostoku ma za darmo, hehe.

    Wali po auta na Litwe, sam nie wie co kupuje, byle w miare wygladalo. Pranko, kołpaczek, polereczka, sprzedaz bez oplat, zawsze cos tam sprzeda, typowy gownozjad.

    Borku - dziekujemy za opis sytuacji. Kazdy ma prawo dopytac o szczegoly, jak wiadomo pomowic przez internet jest latwo nawet konkurencje, stad kontrowersyjne pytania kolegow wyzej. Choc sam jestem ciekaw jak w ciagu jednej nocy dopatrzyles sie wymienianej poduszki Niemniej jednak zachowanie sprzedawcy po transakcji, skoro sprzedal juz ten samochod, utwierdza mnie w mojej tezie o tym ze to jakis cienki Bolus. Niech sie nauczy szanowac ludzi.

  14. #14
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Wiesz... @money niejednego już "wzniecił"

    I być Tomek ma rację - gość kupił pierwsze lepsze z LITWY, które odpowiadało Twoim wymaganiom - tzn w miare odpowiadało... Rocznik, marka, silnik... A reszta to już jak Bóg da to się sprzeda...

  15. #15
    money
    Gość

    Domyślnie

    @borek mogłes na samym poczatku szczegółowo opisać sytuacje i nie było by żadnych niedomówień.

Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •