Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 25

Temat: Tablice zjazdowe Niemcy

  1. #1
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Thumbs up Tablice zjazdowe Niemcy

    Dziękuję z tego miejsca Tomkowi (-unfaller-) że objaśnił mi skąd się biorą "zjazdówki" (tablice z żółtym paskiem) o wyróżniku HD ( dyspozytura dla miasta Heidelberg - z Jędrzychowic i Świecka) ) bo sam nie wiedziałem , że można je nabyć w kilku miejscach przy byłej granicy przed jakimkolwiek zakupem jakiegokolwiek auta z jakiegokolwiek placu czy od jakiegokolwiek oferenta a często pojawiające się na giełdach i ogłoszeniach sugerujące "daleki" wyjazd do BADEN-WURTTEMBERGi ( dla kogoś kto zna owe symbole) a tymczasem na TAKICH tablicach można przywieżć wszystko ............

    Napisałem o tym gdyż osobiście pomieszkuję w HD i trochę mnie ździwiła mnogość owych tablic w POmrocznej .....niby nic .....same tylko ułatwienie przyjazdu "na kołach" OK" ....ale PATRZMY w BRIEF......PRZED ZAKUPEM!!! skąd zakupione z jakiego Landu czy Kraju pochodzi. .....dlaczego? - to w innych wpisach.

  2. #2
    Lolek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrebar Zobacz post
    Dziękuję z tego miejsca Tomlowi (-unfaller-) że objaśnił mi skąd się biorą "zjazdówki" (tablice z żółtym paskiem) o wyróżniku HD ( dyspozytura dla miasta Heidelberg - z Jędrzychowic i Świecka) ) bo sam nie wiedziałem , że można je nabyć w kilku miejscach przy byłej granicy przed jakimkolwiek zakupem jakiegokolwiek auta z jakiegokolwiek placu czy od jakiegokolwiek oferenta a często pojawiające się na giełdach i ogłoszeniach sugerujące "daleki" wyjazd do BADEN-WURTTEMBERGi ( dla kogoś kto zna owe symbole) a tymczasem na TAKICH tablicach można przywieżć wszystko ............

    Napisałem o tym gdyż osobiście pomieszkuję w HD i trochę mnie żdziwiła mnogość owych tablic w POmrocznej .....niby nic .....same tylko ułatwienie przyjazdu "na kołach" OK" ....ale PATRZMY w BRIEF......PRZED ZAKUPEM!!! skąd zakupione z jakiego Landu czy Kraju pochodzi. .....dlaczego? - to w innych wpisach.
    No, właśnie ! Mieszkasz w okolicach "HD" , ale PO-mroczna jakoś nie leży Ci po drodze?A tak poważniej troszkę, jaki związęk jest pomiędzy możliwością zakupu żółtych tablic( ważnych pięć dni)a....".....niby nic .....same tylko ułatwienie przyjazdu "na kołach" OK" ....ale PATRZMY w BRIEF......PRZED ZAKUPEM!!! skąd zakupione z jakiego Landu czy Kraju pochodzi. .....dlaczego? - to w innych wpisach."-już nie mogę się doczekać kolejnego odcinka....

  3. #3
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Nie wiem kolego czy dobrze zrozumiałem andrebara i Ciebie, ale andrebarowi chodziło zapewne o to by ustrzec się "muki" w postaci auta zakupionego we wschodnich Niemczech, gdzieś z placyku od turka, które to wcześniej przeszło lifting w PL, a jest to dość znany proceder we wschodnich niemczech a niemalże wyeliminowany w zachodnich, kolejną sprawą jest by nie ufać samym tablicom, by się nie okazało potem że auto ma zupełnie inne pochodzenie...

  4. #4
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    -Lolek- ...w sumie to nie w tym miejscu chciałem o tym pisać ale tak na szybko i celem wyjaśnienia związku z tym związkiem ...to co -carl23- napisał + taki "drobny" dodatek z opisów tzw.mniej uczciwych handlarzy ...."autko przyjechało / sprowadzone z Niemiec..." ...prawda , że ładniej brzmi niż np ...."przerobiony anglik" ..."kupiony z włoskiego autoplacyku w Niemczech" ..czy aby np ukryć nr rej Szwedzkie .....czy tysiące ściąganych taxi mniej czy bardfziej wymęczonych - aby tylko jak najtańszych ....i wtedy to zapewne będziesz miał już autko przerejestr na blachy POmrocznej ...a wcześniejsze dokumenty skąd pochodziło...pewnikiem .."zjadł pies..." .....ale zostały tablice "zjazdowe" i różowy dokumencik

    Nie rozumiem ino tej Twojej aluzji , że mi tam coś po drodze nie leży .....ale nie odpowiadaj ..bez sensu ......następnych odcinków też nie będzie w tym temacie bo poproszę o przeniesienie np; w dział - sprowadzamy auto-
    ...ale chcąc zaspokoić Twoją ciekawość (i innych ) oraz abyś nie musiał szukać odp. po całym forum postarałem się w dużym skrócie napisać do czego również wykorzystuje się owe krótkoterminowe tablice z żółtym paskiem kupowane na "granicy" .
    Ostatnio edytowane przez Andrebar ; 16-11-10 o 09:10 Powód: literka

  5. #5
    carpasja
    Gość

    Domyślnie

    a ja koledzy korzystam z tych tablic kupionych na granicy praktycznie przy każdym wyjeździe do Niemiec. Jako, że moje sprzedaż to 70% auta na zamówienie to jest to poprostu wygodna dla mnie forma. Kupuje sobie tablice, przyjeżdżam do dealera płacę, przykręcam jadę do domu. Nie widzę w tym nic nadzwyczajnego, firma która je oferuje robi dobry biznes, a uwierzcie mi, że ciułający handlarze kupują tablice w Chemintz, Dresden itp bo bezpośrednio w wydziale są tańsze. Na granicy tablice kosztują 120 euro więc kupując je w tradycyjny sposób można zaoszczędzić nawet 50 euro. Dla mnie ważne jest też to, że kupując takie tablice nie ograniczam się czasowo, mogę podjachać w dowolne miejsce w niemczech, zostać nawet na następny dziś bo wiem, że kupując auto moge wrócić na kołach do domu nie zastanawiając się do której to w poszczególnych landach jest czynny urząd.

  6. #6
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    578
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Racja Carpasja ja również kupuje tablice zjazdowe z żółtym paskiem za każdym razem i nie widzę w tym nic złego. Płacę w urzędzie 65,50 eur. Nawet do aut które odbieram w Belgii czy Holandii kupuję tablice zjazdowe niemieckie bo jet to najwygodniejsza i najtańsza możliwość powrotu autem na kołach,oczywiście jeżeli nie posiada się własnego transportu.

  7. #7
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Dlatego napisałem , że jest to forma bardzo pomocna i stanowi duże ułatwienie ......w każdym zakupie i zakątku EU... również Anglii czy Irlandii jak się w 5 dni kto wyrobi.
    Jeśli uważnie czytaliście to powinniście zauważyć, że nie chodzi mi kto z Was - Nas je tam kupuje tylko że istnieje możliwość mataczenia w ogłoszeniach opisem ...."...auto sprowadzone z Niemiec..." .. + foty oferty na niemieckich zjazdówkach -taki wabik
    ...no chyba nie jest to trudne do zrozumienia ....a ogłaszanych np; przeflancowanych anglików w ten sposób widziałem mnóstwo w POmrocznej.

    PS;
    Uprzejmie proszę MODERATORA o przeniesienie postów na temat tablic z tego wątku do działu - sprowadzamy auto- Niemcy ...
    gdyż tam był poruszany i opisywany temat tablic ( celnych oraz krótkoterninowych)...i jakoś umknęło mojej uwadze aby ktoś o takim ułatwieniu ( jak nabycie tablic przy granicy) wspomniał userom.... ja o takiej możliwości dowiedziałem się od -unfaller-a i chyba staniały w Jędrzychowicach bo 11.XI.br płaciłem po 110e za komplet. Dodam również , że można je zamówić przed wyjazdem telefonicznie na dany wygodny dzień ....jeśli to nie będzie jakąś kryptoreklamą podaję tam nr. tel . 5087.435.89. (24h/dobę)

  8. #8
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Mówisz i masz Andre

  9. #9
    unfaller
    Gość

    Domyślnie

    Ceny tablic krótkoterminowych są uzależnione od współpracującej z wydziałem komunikacji firmy oferującej ubezpieczenia i tablice. W miastach oddalonych od siebie o 20km potrafią różnić się o kilkadziesiąt euro. Ceny poniżej 70 euro nalezy uznać za bardzo atrakcyjne, zwyczajowo jest to ok. 100 euro plus jeszcze 10,50e w urzędzie. Stąd cena tablic z Jędrzychowic za 112 euro, gdzie można je kupić o każdej porze dnia i nocy jest wcale nie jakaś wysoka. Dodatkowo można wziąć fakturę na firmę (polska faktura), więc odliczając vat i dochodowy wyjdzie nam poniżej 90 euro.

    Bez reklam bo to moi znajomi więc jak ktoś chciałby całodobowy telefon i lokalizację to podam na priv.

  10. #10
    carpasja
    Gość

    Domyślnie

    ja dodam, że można tam oprócz 5-dniówek kupić też ubezpieczenia 15 i 30 dniowe do czerwonych tablic. Od niedawna można też skorzystać z ich oferty także na przejściu we Franfurcie n/O.

  11. #11
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał unfaller Zobacz post
    Ceny tablic krótkoterminowych są uzależnione od współpracującej z wydziałem komunikacji firmy oferującej ubezpieczenia...... Ceny poniżej 70 euro nalezy uznać za bardzo atrakcyjne, zwyczajowo jest to ok. 100 euro plus jeszcze 10,50e w urzędzie.....

    Niecałe 70 euro za komplet płaciłem tylko i wyłącznie w ADAC ( jako członek ) w każdym innym przypadku ok 100 euro i > .....
    Dlatego możliwość ich nabycia na granicy uważam za b.dobre rozwiązanie i niedrogie jeśli weżmiemy pod uwagę póżniejsze poszukiwania Kfz-Zulassug .

    A nasi jajogłowi siedzą i myślą nad nowymi podatkami zamiast czerpać od lat zysk z ponad miliona rocznie sprowadzanych aut .... nie qźwa lepiej opodatkować prostytutki niż dać dodatkową pracę przy sprzedaży takich krótkoterminowych tablic u siebie.
    A sami pomyślcie chwilę czy np za 250-300zł nie szłyby jak ciepłe bułeczki....w Germani można w Lachowie NIE .......

    I jest jeszcze druga sprawa .....przeciętny obywatel nie musiałby w wielu przypadkach kombinować jak koń pod górę zmuszany niejako do łamania prawa we własnym Kraju ...bo niby są te czerwone próbne tylko nie wiadomo po co ....w POmrocznej nie ma możliwości wykupiemia takowych na firmę aby legalnie zgodnie z prawem przejechać autem z miejsca na miejsce w dowolnym terminie i czasie wygodnym dla prowadzącego działalność o takim charakterze.

  12. #12
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Dlatego nam pod wieloma względami daleko do Europy, zamiast się uczyć od zachodnich sąsiadów porządków, jakości robienia dróg, innych ciekawych rozwiązań...wolimy testować jakieś gówno, które potem wychodzi kilka razy drożej: przykład-odcinek Alei Prymasa Tysiąclecia-dumny filmik jak burmistrz otwiera drogę, ochy i achy i co się okazuje-droga wytrzymała 6 lat-jest to wynik przetargów ustawianych tylko i wyłącznie na cenę a nie podanie specyfikacji dokładnej co ma być zawarte, z jakich materiałów itd...Firma co tak spieprzyła drogę powinna płacić milionowe odszkodowania teraz-ale co tam, ucierpią kolejny raz kierowcy bo odcinek robi się po raz kolejny i po raz kolejny są utrudnienia w ruchu.
    I tak jest niestety na każdym kroku, od spraw małych bo bardzo duże-ale stado biznesmenów w rządzie potrafi tylko krasomówczo głosić, kłócić się pod publikę między partiami i zabezpieczać swoje interesy. Dlaczego nikt ich nie rozlicza np po roku-nie spełnili X % postulatów-wypad, a tak fikcja, fikcja,fikcja...żyjemy w kraju gdzie oszukują nas od góry, więc co wymagać od tych na dole???
    U nas łata się dziurę budżetową podwyższaniem podatków, zamiast ułatwienie sektorowi MSP rozwoju, zmniejszenia papierologii itd,co zaczęłoby napędzać gospodarkę. A u nas-jak nie zakombinujesz to guzik masz, każdy zaniża faktury, kręci,mąci,nie nabija na kasę itd-bo zostaje okrojony, a jak przychodzi o postawienie się od strony zjadacza chleba i płatnika podatków-nic z tego nie ma.
    Na tablicach Państwo mogłoby zarobić, ale po co jak można podnieść cenę paliwa by te pieniądze zdobyć-prawda że szybciej?Nie trzeba reorganizacji w WK, nie trzeba dać nowych stanowisk pracy ludziom-łatwiej zabrać im zarobione pieniądze podnosząc cenę...
    Ostatnio edytowane przez carl23 ; 17-11-10 o 09:56 Powód: literówka

  13. #13
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    578
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    A orientował się może ktoś jak wygląda zakup czerwonych tablic w Niemczech, czy polskie firmy mają taką możliwość czy ten produkt jest tylko dla firm niemieckich ?
    Nie chodzi mi tu o tablice z czerwonym paskiem na 30 dni tylko o tablice tymczasowe, które są białe z czerwonymi literami/cyframi.

  14. #14
    unfaller
    Gość

    Domyślnie

    Tylko dla firm niemieckich. Musisz miec gewerbe pod kątem motoryzacji (handel, warsztat) bądź jako Sammler (kolekcjoner) zarejestrowany w adacu od co najmniej miesiąca, do tego zaświadczenie z Policji w Flensburgu (centrala), koszt obecny od 700 euro rocznie (tablice plus książeczka na 50 wpisów). Nie chwaląc się posiadam komplecik.

    Nie wiem czy koledzy zauwazyli, ale po auta do Niemiec jeżdżą np. Wegrzy z własnymi honorowanymi z zieloną kartą tablicami przejazdowymi. Rozmawiałem (nie po węgiersku hehe) z jednym Węgrem gdy odbieraliśmy auta w jednym salonie, koszt takich węgierskich tablic na jedno auto w przeliczeniu 15 euro...jak zwykle Polska sto lat za Murzy...tfu, za Węgrami.
    Ostatnio edytowane przez unfaller ; 17-11-10 o 11:53

  15. #15
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    578
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Unafaller rozumiem że po wyczerpaniu wpisów w książce(50szt) trzeba zapłacić kolejne 700eur? Powiedz mi a jak wygląda to czasowo tzn, wpisuję np. od danego dnia w książkę konkretne auto i od tej daty na tych tablicach przez jaki okres można się tym konkretnym autem poruszać? Czy jest to w jakiś sposób regulowane ?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •