Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 15 z 23

Temat: Historia przebiegu gdzie mo¿na j± sprawdziæ?

  1. #1
    Rodrig
    Go¶æ

    Domy¶lnie Historia przebiegu gdzie mo¿na j± sprawdziæ?

    Witam!
    Historia przebiegu gdzie mo¿na j± sprawdziæ? Kupi³em sobie Audi i chcia³ bym skonfrontowaæ przebieg z licznika, z realnym.
    Macie Panowie wiêksze do¶wiadczenie mo¿e mi podpowiecie w jakie drzwi zapukaæ ¿eby sprawdziæ faktyczny przebieg auta.

  2. #2
    chi_mera
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Grupa Volkswagen/Audi - jedynie je¶li samochód by³ serwisowany w ASO.
    Musisz podjechaæ do ASO, ³adnie siê u¶miechn±æ i wyb³agaæ o informacje. Dlaczego wyb³agaæ? Bo VW zas³ania siê tajemnic± handlow± i nie bardzo chce udostêpniaæ informacje o tym, co poprzedni w³a¶ciciel / p³atnik faktury zrobi³ przy samochodzie.

  3. #3
    Rodrig
    Go¶æ

    Domy¶lnie Re

    Tak w³a¶nie s³ysza³em ¿e w ASO nie chc± podawaæ takich informacji - ale trzeba bêdzie popróbowaæ i ukorzyæ siê przed Panami z VW

  4. #4
    chi_mera
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Dobrze s³ysza³e¶.
    Niestety, nie podpowiem Ci, gdzie s± bardziej spolegliwi a gdzie beton ...
    Po prostu pojed¼, pogadaj normalnie, we¼ wszystkie dokumenty itd.
    Powodzonka

  5. #5
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziêkowano Thanks Given 
    284
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    15

    Domy¶lnie

    eee, podaj± bez problemu, skoro, jak napisa³e¶:
    Kupi³em sobie Audi
    jeste¶ w³a¶cicielem wiêc musz± Ci przedstawiæ ca³± historiê serwisow±
    Mi dali ca³± jak uda³em siê osobi¶cie do serwisu z DR- a w DR by³a firma leasingowa, nie ja
    Ewentualnie ludzie, którzy maj± dostêp do bazy VW(s± na forach VW) i za $ wy¶l± Ci pdf z serwisówk±, ale to moim zdaniem bez sensu, gdy¿ jako w³a¶ciciel masz to za darmo.

  6. #6
    tnt
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Niestety nie chc± podawaæ historii pojazdu, nawet w przypadku w³a¶ciciela, gdy¿ nie chc± byæ stron± w ewentualnym sporze. W szczególno¶ci w ASO Audi. Jednak jak najbardziej próbowaæ, czasem siê udaje. £atwiej w VW lub jak powy¿ej kolega podpowiada na forach VW czy Audi.

  7. #7
    eReS1#
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Przewaznie mowia, ze ma byc pierwszy wlasciciel auta.

  8. #8
    Rodrig
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Jestem po takiej rozmowie i siê nie uda³o. Pan z ASO za¿yczy³ sobie rachunek zakupu auta w salonie audi, ( auto sprowadzi³em z Niemiec wiêc oczywi¶cie go nie mam) za to pokaza³em mu ksi±¿kê serwisow± i mam tak ¿e do 2009r wpisy mam z serwisu Audi nastêpne dwa wpisy nie s± wykonane w Audi tylko innym serwisie i tu to pozwolê sobie zacytowaæ mêdrca (...) czego Pan od nas chce w³a¶ciciel nie serwisowa³ auta w autoryzowanym serwisie audi. Koniec rozmowy Pan odwróci³ siê i wyszed³.
    Jak by kto¶ z kolegów mia³ jakie¶ doj¶cia w do sprawdzenie historii w rozs±dnych pieni±dzach to proszê o kontakt.

  9. #9
    jcmcwed
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Ale "mêczysz"...
    na miejscu pracownika ASO zachowa³bym siê identycznie... bo:
    - skoro piecz±tki nie s± z ASO to jak maj± Ci zweryfikowaæ przebieg? zadzwoniæ w Twoim imieniu do tego serwisu i zapytaæ?
    - ASO oferuje us³ugê "weryfikacji" auta przed zakupem i w ramach tej us³ugi sprawdzaj± przebieg w bazie, nie wiem dla czego mieliby podawaæ takie dane za free... ka¿dy che "¿yæ"...

    A tak swoj± drog± to jaki masz problem w zadzwonieniu/napisaniu emaila do serwisów których piecz±tki masz w ksi±¿ce... no tak ale takie "dzia³anie" wymaga wysi³ku...

  10. #10
    Rodrig
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Widzê ¿e kolega ma problem z czytaniem ze zrozumieniem gdzie napisa³em ¿e chcê sprawdziæ historiê przebiegu za free. Gdyby Servicemen zechcia³ po¶wiêciæ mi chwilkê i zaproponowa³ tak± ewentualno¶æ zap³aci³ bym, maja na pewno jaki¶ porz±dny komputer tak te¿ mo¿na sprawdziæ ale go¶ciowi rozmowa sprawia³a ból a wykonywanie jakiejkolwiek czynno¶ci by³o by zabójcze.
    A ci±gnê temat nie dla tego ¿e nie mam co robiæ tylko zdarzy³o mi siê kupiæ auto 3 lata temu w Niemczech z kompletna dokumentacj± TÜV, ksi±¿ka serwisowa na 190000km wszystko orygina³ VW po czym przy sprzeda¿y okaza³o siê ¿e moje cudne VW ma najechane 457 000km. Po takiej przygodzie te¿ by¶ chucha³ na zimne.

  11. #11
    jcmcwed
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Cytat Napisa³ Rodrig Zobacz post
    A ci±gnê temat nie dla tego ¿e nie mam co robiæ tylko zdarzy³o mi siê kupiæ auto 3 lata temu w Niemczech z kompletna dokumentacj± TÜV, ksi±¿ka serwisowa na 190000km wszystko orygina³ VW po czym przy sprzeda¿y okaza³o siê ¿e moje cudne VW ma najechane 457 000km. Po takiej przygodzie te¿ by¶ chucha³ na zimne.
    ... wybacz ale pracownicy ASO Audi nie znaj± Tureckiego a z pewno¶ci± o tym ¶wiadczy³y wbite piecz±tki...
    ... a w twoj± historiê po prostu nie wierzê... jakby¶ kupi³ od Niemca albo z "normalnego" ¼ród³a za "normaln±" cenê to taka przygoda by Ciê nie spotka³a...

  12. #12
    Rodrig
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Dziêkujê koledze za merytoryczn± dyskusjê i niebywa³± przenikliwo¶æ , gratulujê te¿ niebywa³ej znajomo¶ci samochodowego rynku wtórnego w Niemczech radzê choæ raz pojechaæ do Niemiec i poszukaæ auta od pierwszego w³a¶ciciela Niemca, ksiêdza, zakonnicy, czy starego bauera który kupi³ sobie auto za 25 000e robi rocznie 10 000 km i sprzedaje je po 5 latach polakowi za rozs±dne pieni±dze. Poje¼dzij sobie do prawdziwych Niemców og³aszaj±cych siê na mobile.de czy Autoskout24 zrobisz 600km a tu otwiera drzwi Turek ma autko po gradzie podtopieniu czy zajechane na maxa (w necie wygl±da³o piêknie w rozmowie tel. wszystko oky). I gdzie pojedziesz na plac do Furth, Monachium Regensburga, Rossenheim. A tam sprzedaj± Turcy, Rosjanie, Jugole, Polak siê trafi a ostatnio nawet czarnoskóre ludki mówi±ce francuszczyzn±, ale co siê dziwiæ mieszkaj± w Niemczech skupuj± auta na pniu z ubezpieczalni serwisów i od prywatnych w³a¶cicieli po protekcji importuj± tak¿e auta z W³och , Francji , Dani. A ¿e podrabiaj± dokumenty cofaj± liczniki sprzedaj± kradzione auta szczególnie w Berlinie (notabene jak w Polsce) wie ka¿dy kto siê tym tematem interesuje i przede wszystkim handluje. Ale co siê tu rozpisywaæ pewnie i tak w to nie uwierzysz , a i tak naj³atwiej anonimowo czyniæ z³o¶liwo¶ci do tego nie na temat to nam Polakom najlepiej wychodzi, lepiej ni¿ Turkom krêcenie liczników.
    A je¶li kogo¶ interesuje w±tek ,,Historia przebiegu gdzie mo¿na j± sprawdziæ?” Radzê podjechaæ do VW ¦widnica zupe³nie inne podej¶cie ni¿ we Wroc³awiu i nie drogo(-;

  13. #13
    fireman
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Rodrig dlatego czasami warto pos³uchaæ m±drzejszych w tym temacie ludzi, ¿e okazji nie ma. Aby co¶ kupiæ dobrego trzeba za to zap³aciæ realn± cenê a nie CCC. Raz ju¿ siê nabra³em na zakup auta u Pana z Kalisza i to by³ pierwszy i ostatni taki zakup. A wracajac do tematu to jaki ma przebieg to Twoje Audi, prawdziwy?

  14. #14
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziêkowano Thanks Given 
    284
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    15

    Domy¶lnie

    ,,Historia przebiegu gdzie mo¿na j± sprawdziæ?” Radzê podjechaæ do VW ¦widnica zupe³nie inne podej¶cie ni¿ we Wroc³awiu i nie drogo(-;
    misiu, ale to za darmo jest, je¶li jeste¶ w³a¶cicielem, naci±gneli Ciê
    Co do tego co piszesz o rynku wtórnym w Niemczech, to jak najbardziej prawda. Szkoda, ¿e w Niemczech Polacy jad±c po furkê nie macaj± czujnikami, nie sprawdzaj± VINu, przebiegu, nie rozp³ywaj± siê nad zu¿ytymi oponami w aucie +/- 200kkm przebiegu, no szkoda. ¿e nadal funkcjonuje stereotyp, ¿e od Niemca tanio(bzduraaa kompletna) i dobrze(no sprawdza siê, ale nie w autach tañszych od ¶redniej)

  15. #15
    luk.d
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Jedno mnie zastanawia (chocia¿ w sumie nie bardzo); skoro ju¿ raz naci±³e¶ siê na VW z przebiegiem oryginalnym na 100%, to dlaczego drugi raz sprawdzasz przebieg dopiero po kupnie? I o jakim "chuchaniu na zimne" rozmawiamy skoro teraz to i tak po ptokach, nawet je¶li odkryjesz, ¿e mia³ nakulane po 250 000 na ka¿de ko³o, a na liczniku tylko 176 000? Pochwal siê co tam ustali³e¶ z tym przebiegiem.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zak³adka

Zak³adka

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •