Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 25

Temat: BMW rocznik 2006 za 50000 zł na ON. miasto > 50%

  1. #1
    dremp
    Gość

    Domyślnie BMW rocznik 2006 za 50000 zł na ON. miasto > 50%

    Jakie auto kupić ?
    Preferowana marka
    BMW
    Budżet na zakup auta:
    50000
    Preferowany rok produkcji:
    2006
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    -
    Preferowany rodzaj paliwa:
    ON
    Planowany roczny przebieg:
    30000
    Segment/typ/wielkość auta:
    -
    Charakter użytkowania :
    miasto > 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    1
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    -
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Dobra zarty sie skonczyly...

    Poczatkowo byl plan zakupu jakiejs starej mocnej zdziry ale ubezpieczenie na takie samochod kosztowalby mnie tyle co na opla, czyli zdecydowanie za duzo, zatem czas kupic raz a porzadnie

    W opcje wchodza tylko samochody BMW serie e90 i e60 (preferowane sedany)

    Rozmawialem juz w paru komisach na zamiane, mam wiedziec w okolicach poniedzialku na jakich ukladach

    Pytanie jest troche innego typu JAKIE silniki, wiem ze najlepiej 3.0d ale moze byc to ciezkie w tym budzecie do zrobienia w jakims rozsadnym przebiegu, a ja jednak bede tym samochodem ze 2 lata jezdzil

    wiec najprawdopodobniej beda to silniki 2.0D i teraz tak, sa wersje 163 i 177 naczytalem sie troche o tym ponoc maja jakies wady (pekajace waly korbowe?!?) o klapach w kolektorze wiem.

    Co jest mitem a co faktem?

    Decyzja zostala podjeta dawno temu, bedzie bmw chocbym je mial z marsa sciagnac.

    JESLI panowie importerzy albo ktos od was znajomych ma taka BMW na sprzedaz poprosilbym o PW.

    Rowniez poprosilbym o PW osoby ktore moglyby pomoc mi przy zakupie w sprawdzeniu samochodu i w odpowiednim momencie trzasnac w cymbal jakbym niedajboze chcial zrobic glupote z zakupem

  2. #2
    eReS1#
    Gość

    Domyślnie

    E60 mozesz od razu odpuscic bo sensownego egezemplarzu to raczej nie znajdziesz w tej cenie.
    E90 jak najbardziej, mozesz pocelowac w 2006 lub jakies 2007 z duzym przebiegiem.
    Na zamianie w komisie to wyjdziesz jak zablocki na mydle. Wystaw auto w internecie i sie sprzeda za sporo wiecej.

  3. #3
    luk.d
    Gość

    Domyślnie

    Podstawowa różnica między 163, a 177, jeżeli chodzi o usterki polega na rozrządzie. W 177 przenieśli go na "tył" silnika, zakładając, że łańcuchy dalej będą takie bezawaryjne, ale niestety się pomylili. W konsekwencji w wielu egzemplarzach trzeba było rozrząd wymieniać, a z racji jego umiejscowienia było to po prostu drogie. Niektórzy dealerzy wymieniali to w ramach "gestu handlowego" inni nie. W 163 (177 chyba też) zużywa się koło pasowe na wale korbowym. Generalnie masz budżet na fajną E90 163KM z ok. 2006r., z przebiegiem 150-200tys z dobrym wyposażeniem i taką Ci polecam - bardzo przyjemny samochód.

  4. #4
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    sprzedalem swoj samochod (dostalem na niego zadatek)

    Sprawa staje sie jeszcze bardziej serio.

  5. #5
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Postów
    340
    Podziękowano Thanks Given 
    6
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał luk.d Zobacz post
    W 163 (177 chyba też) zużywa się koło pasowe na wale korbowym.
    Chyba w każdym nowoczesnym dieslu jest koło pasowe wału z tłumikiem drgań skrętnych - żywotność około 180-200 tys.km


  6. #6
    pawel_tzk
    Gość

    Domyślnie

    A nie myślałeś żeby zejść rok-dwa z rocznika i zasadzić się na 530d? W tych pieniążkach powinno być do zrobienia. O zaletach takiego rozwiązania chyba pisać nie muszę

  7. #7
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    ogladalem 530d jezdzilem w automacie, rewelacja ale troche zmeczona jest i przebieg raczej nierealny, zamiast z niemiec byla z wloch etc.

    a w warszawie innej ciekawej 530d nie ma

  8. #8
    pawel_tzk
    Gość

    Domyślnie

    Hmm.. mając 50k do wyłożenia na auto poszerzyłbym nieco obszar poszukiwań

  9. #9
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    O ta, i bede jezdzil po wy****ziewach dolnych po handlarzach?

    Za stary jestem na to i za duzo widzialem

    Malo tego u nas? cala modlinska uslana handlarzynami - cwaniaczkami

  10. #10
    pawel_tzk
    Gość

    Domyślnie

    Ryzyko zawsze jest nie ma co ukrywać.. sporo naciągnęli tych beemek więc musisz być gotowy na grzebanie w gównie. Dobrze by było sprowadzić sobie samemu takiego autko ale raz że złotówka słaba, dwa kuurewska akcyza, trzy piszesz że obecne już się sprzedało więc domyślam się że potrzebujesz zaraz już.. Zobacz to ogłoszenie Kris75 wywęszył że miał w 09.2011 130k przebiegu, podjechałbyś sobie do Fusa sprawdzić co i jak, czy rzeczywiście taki polski salon jak sobie gość zachwala etc.

    A cena do zbicia bo prod. 12.2003

  11. #11
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    dziwne, 130k w 2011 a tu po prawie roku 132k, czyli co stoi od tamtej pory?

    ale FUS jest w Warszawie, a to w gdansku stoi jak sie przetransportuje do WWA z nia?

    Mam jeszcze takowa z BMW premium w łodzi 530d, 2003 rok, z pewnym przebiegiem

  12. #12
    pawel_tzk
    Gość

    Domyślnie

    Odkąd moja Luba zrobiła w rok 4 (cztery) tysiące to mnie już nic nie zdziwi Bardziej frapuje mnie na wuj on z nią do tego Fusa latał? W 3mieście nie ma porządnego serwisu BMW? Z drugiej strony może w stolicy miał kochankę.. Czort wie. Jak historia w serwisie okaże się zachęcająca to może warto podjechać te 300 km, w końcu teoretycznie nie jest to chodząca jak pszczółka perełka 196000 przebiegu prosto z zachodniej europy. Pewna historia sporo daje, również przy odsprzedaży.

  13. #13
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    320d 163KM nie miał systemu start&stop, 177 już miał standardowo i to właśnie BMW jako pierwsze zaczęło montować seryjnie, na większą skalę. Różnica będzie w akumulatorze, który jest przystosowany do głębokich rozładowań, zwykłego aku tam nie włożysz, tzn. fizycznie jest to wykonalne i zadziała tylko pochodzi z 3-4 miesiące i po zabawie, kolejna różnica to w wersji 177 wzmocniony rozrusznik i alternator. To są potencjalne dodatkowe koszty wersji 177, aczkolwiek mimo że niektóre auta mają już dość znaczne przebiegi nie słychać, żeby to nawalało - CCC już dawno by biadolili na forach w niebogłosy, że ich autko po 189tkm tak niedomaga. O turbo się nie martw - nie znam szczegółów technicznych na tyle żeby dokładnie wytłumaczyć ale BMW się szczyci tym, że mają jakiś mini elektryczny obieg dla turbo w autach start&stop i uważam, że tego inne marki akurat od bawarczyków powinny się uczyć, to gwarantuje dobre chłodzenie zawsze. Czy auto ma bądź nie ma ów systemu rozpoznasz po przyciskach na dole konsoli (pionowa płaszczyzna), tam gdzie jest mniej więcej po środku widać symbol A w kółeczku ze strzałką. Mowa oczywiście o e90, w e60 chyba do końca modelu nie pakowali tego ustrojstwa.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  14. #14
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    Matula ma Coopera S i ma system start/stop wiec mniej wiecej wiem czego sie spodziewac

    Ta 177 ktora macalem ma wszedzie fabryczny lakier, delikatne jakies mankamenty lakiernicze ale to nie jest nowe auto... wiec to mi nie przeszkadza, potwierdzilem sobie przebieg wiec raczej pewniak

    tylko jest jedna rzecz ktora nie daje mi spokoju...

    Lewarek zmiany biegow drzy, ja wiem ze kazdy drzy na biegu jalowym ale w oplu czulem go reka, tu widac ze sie telepie... nie wiem co o tym myslec

  15. #15
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    W 3M sa conajmniej 3 dobre warsztaty specjalizujace sie w BMW w 2 z nich niestety oddalone od Gdanska o okolo 40km

    co do 530d moj byly szef mial taka i powiem ze kosztowna to byla zabawka

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •