Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 15 z 20

Temat: Oddanie auta do komisu - parê ró¿nych pytañ

  1. #1
    vlad
    Go¶æ

    Domy¶lnie Oddanie auta do komisu - parê ró¿nych pytañ

    Witam

    Piszê w tym dziale, bo nie znalaz³em bardziej odpowiedniego, jakby co proszê moderatora o przeniesienie.

    Otó¿ chcê sobie zmieniæ auto i nie mogê obecnego sprzedaæ od jakich¶ 3 miesiêcy. Cena ju¿ jest niewysoka (na poziomie wycen z eurotaxu czy innego infoexperta, które uwa¿am za bardzo niskie, bo forum wyceni³o moje auto 2,5 tysi±ca wy¿ej) ale do tej pory dzwoni³o mo¿e z 10-15 osób i 2 klientów ogl±da³o w ogóle auto.
    My¶lê o oddaniu auta w komis. Liczê, ¿e po prostu bêdzie wiêcej potencjalnych klientów, bo ludzie generalnie poszukuj±c auta odwiedzaj± napotkane komisy. Poza tym liczê, ¿e zawodowiec wie jak podpicowac i podkoloryzowaæ auto, by zachêciæ klienta, a ja mogê tego nie wiedzieæ.

    Liczê siê ze strat± na tym interesie, ale czy idzie uzyskaæ cenê na poziomie wycena eurotaxu minus 10% ju¿ na czysto dla mnie?

    Jak to jest z ubezpieczeniem? Chodzi o to, ¿e nied³ugo muszê zap³aciæ OC na auto, a nie wiem czy do tego czasu siê sprzeda, a nie chcê dok³adaæ do sprzedawanego auta (bêdzie tego ponad 1000z³ jak dla mnie). S³ysza³em o ubezpieczeniu komisowym, czy oddanie samochodu w komis daje mo¿liwo¶æ, ¿e nie muszê p³aciæ OC?

    Czy s± jakie¶ w miarê uczciwe komis skupuj±ce auta? W sensie, ¿e jadê, oni ogl±daj±, umawiamy siê na jak±¶ normaln± kasê (niech bedzie ten eurotax - 10%), dostajê dobre pieni±dze do rêki i wszystkie obowi±zki zwi±zane z autem przechodz± na komis, a ja mogê spokojnie je wyrejestrowaæ z siebie? Jesli tak to proszê o namiary na takie komiy w Warszawie lub okolicach.

    Z góry dziêkujê za wyja¶nienia i pomoc.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    WL
    Postów
    3,476
    Podziêkowano Thanks Given 
    356
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    17

    Domy¶lnie

    IMHO-nie warto. Z kilku powodów.
    -w komisie dostaniesz zazwyczaj kasê Ciê niezadowalaj±c± chyba ¿e bierzesz co¶ w zamian, a wtedy wiadomo jak jest
    -w du¿ych miastach komisy bior± op³atê przygotowawcz± (250z³ cennik z wawy) za wyczyszczenie auta + kasa za postojowe co miesi±c
    -bywaj± przypadki machlojek w komisach, podmiana drogich czê¶ci (np komputer)

    Pomy¶l bardziej jak dotrzeæ do wiêkszej ilo¶ci klientów, lub umów siê z jakim¶ mniejszym handlarzem na % od sprzeda¿y. W ogóle co to za auto?
    Opisz go mo¿e dok³adnie w dziale sprzedam, byæ mo¿e kto¶ bêdzie potrzebowa³ takiego samochodu.

  3. #3
    Kris
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Napisz mi na co to za auto marka,model,silnik,rok,kolor. Pochodzenie,dokumentacja itp.

  4. #4
    vlad
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Droga impreza z tymi komisami. A znasz takie w miarê uczciwe, które skupuj± i siê nie trzeba potem martwiæ autem? Ponawiam pytanie z ubezpieczeniem?
    Auto og³aszam na otomoto (trzeba p³aciæ) i gratce (darmo, ale ma³o odwiedziaj±cych) i mam og³oszenie naklejone na szybie, napisa³em w dziale sprzedam na najwiêkszym forum marki, ju¿ nie wiem co jeszcze mogê wymy¶leæ.
    Nie zdradzê co to za auto i nie opiszê wad, bo chcê je sprzedaæ.

  5. #5
    Kris75
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Chodzi bardziej pewnie o to, ¿e taki Kris móg³by odkupiæ je od Ciebie

  6. #6
    Kris
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    To powodzenia

  7. #7
    Sherlock
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Cytat Napisa³ vlad Zobacz post
    Nie zdradzê co to za auto i nie opiszê wad, bo chcê je sprzedaæ.
    To ju¿ sprzeda³e¶.....to forum nie pomaga w sprzeda¿y aut z ukrywanymi przez sprzedawce problemami,,,

  8. #8
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    WL
    Postów
    3,476
    Podziêkowano Thanks Given 
    356
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    17

    Domy¶lnie

    A nie wzi±³e¶ pod uwagê ¿e jakby¶ szczerze opisa³ chocia¿by tutaj z wadami to mo¿e kto¶ te wady by zaakceptowa³???

    Nie znam dobrych komisów.

    Co do ubezpieczenia po¶rednik nie ma obowi±zku p³aciæ OC, w przypadku sprzeda¿y albo user mo¿e wykupiæ ubezpieczenie albo wykupiæ komisowe na kil;ka dni (du¿o dro¿sza stawka).
    Wg mnie trochê s³abo siê starasz z t± sprzeda¿±

  9. #9
    vlad
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Cytat Napisa³ Kris Zobacz post
    Napisz mi na co to za auto marka,model,silnik,rok,kolor. Pochodzenie,dokumentacja itp.
    Poszed³ priv

  10. #10
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziêkowano Thanks Given 
    300
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    16

    Domy¶lnie

    Moralno¶æ Kaliego Muszê wzi±æ dobr± cenê ale o wadach nie wspomnê bo auto jest automatycznie mniej warte. W takim razie lepiej jed¼ robiæ interes z komisami, tam w³a¶nie w 99% przypadków tak to funkcjonuje.
    Opinie, które napisa³em na forum, s± jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywn± ocen±. To nie pewnik, w rzeczywisto¶ci mo¿e byæ inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA b±d¼ Szwajcarii.

  11. #11
    vlad
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Problem w tym, ze sam nie bardzo wiem co jest problemem a co zu¿yciem eksplatacyjnym, bo po prostu siê na tym nie znam, a przy je¿dzeniu mnie to w****ia. A musia³bym wydawaæ na jakich¶ diagnostów i mechanków, a po prostu ju¿ konczy mi siê cierpliwo¶æ do tego auta i chêæ wydawania na nie kasy Napiszê co wiem na pewno. Jest obt³uczone (lekko ale jednak) i malowane prawie z ka¿dej strony. Mo¿e poza dachem i ty³em. Poza tym czasem nie wiedzieæ czemu przy przyspieszaniu myszkuje przód.
    Ostatnio edytowane przez vlad ; 29-06-12 o 12:14

  12. #12
    Kris
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Cena nie realna
    W tych pieni±dzach bez problemu wybierasz miêdzy 307 o niebo wygodniejszymi i lepiej wyposa¿onymi. Druga sprawa to ilo¶æ w³. i brak dokumentacji na przebieg. Ludzie wyleczyli ju¿ siê z p³acenia za znaczek.

  13. #13
    U¿ytkownik
    Zarejestrowany
    maj 2012
    Postów
    33
    Podziêkowano Thanks Given 
    1
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    0

    Domy¶lnie

    Pszepraszam Vlad, a Ty oczekujesz od sprzedaj±cego ukrycia wszystkich wad? Jak ja kupujê, to wszystko na stó³ i cena w dó³. Jak sprzedajê, "nic nie puka nie stuka" i jeszcze p³acz, ze cena ni¿sza ni¿ w eurotaxie i innym badziewiu. Cena auta za któr± jest wystawione i sprzedane jest zupe³nie ró¿na, w szczególno¶ci dla starszych aut. Sam sprzedawa³em ostatnio stare auto (rocznik 93) i chêtnych nie by³o, jak zjawi³ siê napalony kupiec odda³em z podziêkowaniem.

  14. #14
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    3M
    Postów
    16,353
    Podziêkowano Thanks Given 
    3,373
    Podziêkowano Thanks Received 
    206
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    10

    Domy¶lnie

    moze poporstu ci co ogladali juz widzieli co jest grane a ci co dzwonia wnioskuja po kontakcie z toba ze cos nie tak, a no i sprzedaz auta nawet dobrego moze trawac czasem bardzo dlugo i 3 miechy to wcale nie jest jakis tam dlugi czas..

  15. #15
    vlad
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    @Kris

    Swoj± drog± to jak to jest z tymi cenami. Czytam ca³y czas na forum, ¿e ceny z allegro s± absurdalnie niskie. Skoro wystawiam poni¿ej ¶redniej z allegro no to co jest nie tak?
    Samochodu na chodzie nie oddam za cenê uszkodzonego (rozbitego, czy bez silnika), to chyba jasne. Wolê zaje¼dziæ do cna i dopiero jak nie bêdzie jecha³ to siê w cenie uszkodzonego sprzeda.

    @Tytan
    Wiêkszo¶æ dzwoni±cych umawia siê na kiedy¶tam i jak pytaj± co i jak z autem i ja mówiê, listê elementów jakie by³y malowane i ¿e rozrz±d jest do wymiany nied³ugo no to potem nie przyje¿d¿aj± na umówiony termin, no to chyba musze zacz±æ mówiæ: "nic nie stuka, nic nie puka, tylko laæ i jechaæ."

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zak³adka

Zak³adka

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •