Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 16

Temat: Segment B lub C w dieslu do 25 tyś zł

  1. #1
    michalkaca88
    Gość

    Domyślnie Segment B lub C w dieslu do 25 tyś zł

    Szumam samochodu z silnikiem diesla do 25 tyś zł. Najlepiej jeśli byłby to hachtback lub kombii - sedan odpada. Preferowane marki to Opel,VW, Seat, Skoda, Ford, Pegueot. Marzy mi się Astra H lub Focus. Podoba mi się też mazda 3. Fajnie jakby samochód miał przynajmniej 90KM. Chciałem jeszcze zapytać jaki przebieg dyskwalifikuje samochód. Oczywiście chciałbym żeby samochód był bezwypadkowy.
    Chciałbym żeby ktoś kto jest bardziej doświadczony doradził mi na co uważać i czego szukać.
    Podrawiam i dziekuję z góry za pomoc

  2. #2
    carpasja
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalkaca88 Zobacz post
    Chciałem jeszcze zapytać jaki przebieg dyskwalifikuje samochód.
    w Polsce 200 tysięcy i na żyletki. A na poważnie żaden przebieg nie dyskwalifikuje samochodu jeśli właściciel dbał o niego jak trzeba. Skoro ludzie w Polsce kupują auta, które realnie mają 2-3 razy więcej niż na zegarach i wciąż nimi jeżdżą to znaczy, że oprócz psychologicznej bariery nie ma on większego znaczenia.

  3. #3
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Ja bym Ci radził szukać aut krajowych, z pewnej ręki z udokumentowanym przebiegiem i historią napraw. W brew pozorom zdarzają się takie. Omijaj komisy, szukaj prywatnych ogłoszeń. Nie wierz w 2 cyfrowe przebiegi diesli z zagranicy ani promocyjne ceny. Z wymienionych modeli znam osobiście Opla Astrę H - silnik 1.3 CDTi - bardzo przyjemny silniczek - 90 KM, 6 biegów - z dynamiką nie ma rewelacji ale bardzo miłe spalanie i silnik na łańcuchu. Materiały wnętrza trochę słabe ale auto wg mnie fajne i nawet wygodne.
    Polecam też Octavię I - sprawdzona prosta konstrukcja, tanie naprawy, znany silnik, duży wybór aut krajowych. Duże wygodne auto.
    Przykładowe ogłoszenie (zastrzegam, że nie znam samochodu) - dla zobrazowania jak może wyglądać opis. Wiadomo gość może ściemniać ale z takiej aukcji szybciej kupisz niż tego Focusa z komisu co podsyłałeś wcześniej.

    http://moto.allegro.pl/skoda-octavia...322862407.html

    przebieg sobie po kupnie zrobisz na fajniejszy

  4. #4
    carpasja
    Gość

    Domyślnie

    ja w zeszłym roku sprzedawałem taką skodę, nawet była wystawiona na forum. Przebieg 260 tysięcy w 5 letnim dieslu. Auto było salonowe z kompletną historią w ASO z fakturami itd... sprzedawałem je 3 miesiące po czym przejechali handlarze ze Skierniewic i pewnie dziś ma połowe tego.... octavka fajna niedroga w eksploatacji...i ma ogromny bagażnik...

  5. #5
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Octavia to fajne auto, ale zdecydowanie przestarzałe i ciasne Zamiast Forda polecam np. Renault Megane II po FL.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  6. #6
    michalkaca88
    Gość

    Domyślnie

    Jakoś renówka mi się osobiście nie podoba. A co myślicie o Ibizie III 1.4TDI lub 1.9TDI. Podoba mi się jeszcze nowy fiat Bravo ale chyba w tej kasie niesiągalny

  7. #7
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    O Bravo zapomnij, co do Ibizy to niech się wypowiedzą Ci co znają rynek. Według mnie ciekawa opcja, tyle że małe

  8. #8
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    W tej cenie będzie bardzo ciężko znaleźć diesla z Focusa MK2 lub Astre III z przebiegiem mniejszym, niz 170-180tys km i bewypadkowa.
    Realna wartość za takie auto to ok. 6,5tys € w dieslu w Niemczech. Ibiza z rocznika 2003-2004 będzie trochę tańsza i zmieści się w budżecie.
    Warte polecenia coś z segmentu B i w dieslu to Citroen C2, Ford Fiesta oparte o silnik PSA.
    W benzynie można rozglądnąć się za Mitsubishi Coltem, Toyotą Yaris, Mazdą 2.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  9. #9
    michalkaca88
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał tradelux Zobacz post
    W benzynie można rozglądnąć się za Mitsubishi Coltem, Toyotą Yaris, Mazdą 2.
    Benzyna wogole mnie nie interesuje. Musi być diesel. Ibiza wg mnie trochę mała ale głównie bede podrózował sam lub z jedną osobą.

  10. #10
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Niestety w tej cenie nic nowszego i większego się nie znajdzie. Należałoby zwiększyć budżet do ok. 30tys zł. Ewentualną opcją jest jeszcze Peugeot 307 z początku produkcji z silnikiem 2.0HDI. W tej cenie jest do zdobycia.
    Inna opcja to zakup czegoś trochę starszego za ok. 17-20tys zł, a resztę pozostawienie na koncie
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  11. #11
    damian_rm
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał tradelux Zobacz post
    Ewentualną opcją jest jeszcze Peugeot 307 z początku produkcji z silnikiem 2.0HDI. W tej cenie jest do zdobycia.
    Od 2003 r. najlepiej

  12. #12
    michalkaca88
    Gość

    Domyślnie

    A np. Volvo V40 - troche większe ale w tej kasie do kupienia.

  13. #13
    carpasja
    Gość

    Domyślnie

    a kolega michalkaca88 ile robi km rocznie, że się tak na diesla upiera?

  14. #14
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    volvo V40-średnio udane auto choć ładne...było chyba nawet tutaj gdzieś, że żaden szał, zresztą 90KM diesel w tym aucie to paliwożerca bez polotu, koledze 7,5-8,5 spala, a jedzie gorzej niż 90KM TDI VAGa nie mówiąc o czymś nowocześniejszym ze stajni PSA.

  15. #15
    michalkaca88
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał carpasja Zobacz post
    a kolega michalkaca88 ile robi km rocznie, że się tak na diesla upiera?
    Robię ponad 25 tyś. Głównie w trasie no ale sami wiemy jakie drogi w posce mamy, więc ta trasa to tak naprawdę ruch mieszany.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •