Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 30

Temat: Opinie o producentach części samochodowych

  1. #16
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Ferodo czerwone tez trzyma poziom jedyny minus dla niektorych ze szybko sie konczy w EBC chyba najoptymalniejsze byly zielone

  2. #17
    eReS1#
    Gość

    Domyślnie

    To samo co o castrolu moge powiedziec o filtrach FILTRON. Jasne, ze przy stosunku ceny do jakosci jakos to tam wyglada, natomiast kwestia tego jeszcze do jakiego auta te filtry.

  3. #18
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    eReS-ale podeprzyj to jakimiś konkretami, bo tak można zanegować każdą markę, dosłownie wszystko. Ja swoją opinię wyrobiłem sobie na przykładzie kilkunastu swoich aut + ponad 3 letniej sprzedaży części-reklamacji na filtrona brak, Ci co brali Boscha, Knechta czy Purfluxa po przejściu na Filtrona różnicy nie zauwazyli, poza oszczędnościami w portfelu.

    Apropos filtrów-zapomnieliśmy o Knechtcie-oczywiście droższy niż Filtron, ale również bardzo dobry.

  4. #19
    Wolf
    Gość

    Domyślnie

    Do samochodów Renault części Motrio podobno dobre, dostępne w wielu serwisach Renault miałem kiedyś Renówkę ale nie sprawdzałem.

  5. #20
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Bez takich mnie tu podobno to Elvis żyje

  6. #21
    eReS1#
    Gość

    Domyślnie

    carl23 - ja moge to poprzec jedynie swoim jakims tam odczuciem gdzie na filtronie jakby auto bylo przytlumione delikatnie, na mannie bylo juz lepiej, moze to subiektywne odczucie, moze wina czegosc innego, natomiast z wszystkimi ludzmi z ktorymi rozmawiam, ktorzy jakies pojecie o motoryzacji maja i maja auto do jedzenia a nie do stania przed domem mowia to samo, poza majstrami w warsztatach. Wiadomo, ze do auta 10 letniego 1.2 czy tam 1.4 benzyna nie ma sensu pakowac manna czy Knechtca ale przy nowych np. turbo benzynach albo turbo dieslach wydaje mi sie, ze jakies roznice moga sie pojawic. Praktycznie kazde auto jak jedzie na program do warsztatu to pierwsze co robia wywalaja filtry filtrona.

  7. #22
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Ja u siebie stosuje tylko Knechta, czasem filtry Manna. Ale zazwyczaj Knecht - jeśli chodzi o filtr paliwa, jeśli chodzi o filtr oleju to albo Mann albo rzadziej Filtron. Filtr powietrza to nie ma większego znaczenia, podobnie jak kabinowe.

  8. #23
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Praktycznie kazde auto jak jedzie na program do warsztatu to pierwsze co robia wywalaja filtry filtrona.
    Wydaje mi się że to już subiektywne indywidualne preferencje zakłądu, bo ja swojego B6 robiłem u gościa co jest w czołówce zajmujących się chiptuningiem w PL i mimo filtrona nic nie kazał wurzucać a auto po dziś dzień śmiga pięknie.

    555-części do japońców, porównywalne z OEM (chociaż chyba nawet niektórzy ładowali je na 1szy montaż.

  9. #24
    eReS1#
    Gość

    Domyślnie

    carl23-z ciekawosci spytam, gdzie robiles? Masters czy MrMotors? :P

  10. #25
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    U Rogala w MR... wydał mi się jedynie słuszny w tamtym czasookresie.

    Termostaty-Wahler i Vernet polecam, natomiast nie polecam niczego pod nazwą Topran.

  11. #26
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał jcmcwed Zobacz post
    Z mniejszych firm polecam klocki, tarcze itp. z firmy EBC Brakes.
    Cena niższa niż oryginału, a różnica w hamowaniu znaczna
    Firma EBC jakościowo skończyła się kilka lat temu
    Miałem klocki/tarcze i wyrzuciłem po 1000km jak jeszcze sporo osób (można znaleźć co się dzieje z klockami z serii Green).

    Ze sportowych hamulców (klocków) Ferodo są dość ok. Mikoda też dobra, ale drogie zestawy mają

    U filtrona z jakością różnie bywa w zależności od tego do jakiego modelu chcemy filtr. O ile europejczyki są ok, tak do japońskich/koreańskich marek za dobrej jakości nie mają. Knecht - nie warto płacić za te filtry takich pieniędzy, bo Purflux lub Maan zdecydowanie lepsze, a w podobnych cenach.

    Świece NGK - jakościowo zjechały w dół. Bosche są ok, ale produkowane w EU, unikać z Chin
    Do diesli (świece żarowe) ok są jeszcze Beru
    Ostatnio edytowane przez tradelux ; 27-06-12 o 15:01
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  12. #27
    jcmcwed
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał tradelux Zobacz post
    Firma EBC jakościowo skończyła się kilka lat temu
    Miałem klocki/tarcze i wyrzuciłem po 1000km jak jeszcze sporo osób (można znaleźć co się dzieje z klockami z serii Green).
    Mam założony drugi komplet tych klocków i moje zdanie jest całkiem odmienne. Różnica w hamowaniu w porównaniu z seryjnymi i innymi zamiennikami jest na +. Dodatkowo nie ma osadu na felgach...

    Dziwne, że wymieniłeś po 1000... w instrukcji w pudełku jest wyraźnie napisane, że proces "ułożenia" klocków trwa około 1000 km...

  13. #28
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Hmm no trudno było nie wymienić jak pokrzywiło tarcze, a klocki potrafią się kruszyć i rozpadać. Poszukaj trochę po necie -> chociażby Civic Klub Polska
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  14. #29
    grzes08
    Gość

    Domyślnie

    Witam .. jestem tu nowy .. choć nie młody ..
    Kolezance padły przeguby homokinetyczne w Citrynce C4 z 2008 roku .. dzwoniąc po firmach znalazłem przeguby firm Pascal i LPR .. ale szczerze mówiąc, to mi nic one nie mówią .. nie chciałbym polecic jej coś co bedzie tanie a rozwali się po kilku kilometrach .. możecie coś podpowiedzieć z Waszego doświadczenia?
    Z góry dziękuję za pomoc.

  15. #30
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Lobro, SKF to na pewno pojeździ tamte są dobre na kilka miesięcy do roku

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •