Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 21

Temat: BMW e39 530d touring manual 1998 r.

  1. #1
    Kris75
    Gość

    Domyślnie BMW e39 530d touring manual 1998 r.

    Jak na razie jeżdzę autem już ponad dwa lata (za chwilkę będzie trzy), zrobiłem ponad 50 tys km i jak na razie nie zamierzam się rozstawać z BMW Po prostu wiem co mam.
    Raz przytrafiła się awaria - skończyła się wymianą pompy CR i pompy podprogowej, poza tym auto zawsze jest gotowe do drogi, jestem w stanie dzisiaj wsiąść do auta i pojechać do Hiszpanii na wycieczkę
    Przestronność jest jak dla mnie bardzo dobra, może dlatego że sam nie jestem wysoki. Komfort jazdy i wyciszenie jest po prostu znakomite, przy 180 km/h można słuchać sobie muzyczki z odtwarzacza CD bez podgłaśniania! Zawieszenie jest znakomicie wyciszone, ostatnio miałem możliwość porównania wygłuszenia z Saabem 9-5 i Oplem Vectrą - od razu wyczuwa się, że to nie ta klasa I nie było to zauważalne przy wejściu do tych aut, ale przy powrocie do mojego auta - wtedy czuć było po prostu różnicę.

    O silniku nie ma co pisać - po prostu jeden z najlepszych diesli na świecie, w swoich czasach czterokrotnie uznawany za najlepszy silnik diesla na świecie w klasie silników o pojemności powyżej 2,5 l.
    Przyspieszenie każdego zaskakuje - najczęściej słyszę - o kurcze, świetnie się zbiera, co Ty masz tu za motor.
    Jak odpowiadam, że zwykłego diesla to najczęściej mina jest bezcenna
    Do tego średnie spalanie w warunkach miejskich nie przekracza 8,5 l.ON, na trasie w gr. 6 l.ON, podczas jazdy z prędkościami autostradowymi (grubo powyżej 140 km/h) spalanie oscyluje w gr. 7 l.ON
    Bardzo ważne jest to, że podaje te dane w odniesieniu do skrzyni manualnej - bo taką posiadam u siebie w aucie.

    Prowadzenie auta to sama przyjemność, auto jest po prostu zwinne - zupełnie jakby miało o metr długości mniej. Po prostu nie wyczuwa się w prowadzeniu prawie 5 metrów. Ani tego, że to kombi (wcześniej miałem Vectrę B Kombi którą kupiłem po sprzedaży Vectry A sedana i od razu wyczułem, że mam plecak z tyłu - to po prostu było wyczuwalne mocno, w BMW te uczucie jest mi kompletnie obce).

    Do tego te hamulce... Po prostu świetne.

    Auto ma spory przebieg jak na polskie warunki (przez typowego "Kowalskiego" już pewnie byłby skazany na złom), ale jak na razie ja jestem zachwycony.

    Polecam każdemu, ale... Odradzam zakup auta w najniższych cenach - eksploatacja potrafi kosztować spore pieniądze i zamiast cieszyć się z auta będziesz się skarżył. Po prostu lepiej kupić doinwestowane auto, droższe, ale wtedy masz pewność, że codziennie będziesz z radością wsiadał do auta

    Podsumowując - kawał świetnie wykonanego auta, doskonale się prowadzącego, kapitalnie hamującego, z oszczędnym a jednocześnie naprawde mocnym motorem i do tego kapitalny komfort jazdy... Za tą cenę aktualnie trudno znaleść coś sensowniejszego (o ile ktoś szuka auta właśnie w tej klasie).

    Informacje o pojeździe
    Model 530 diesel Touring
    Rocznik 1998
    Rodzaj paliwa Diesel
    Minimalne spalanie 5.50 [litry]
    Maksymalne spalanie 11.00 [litry]
    Twoje naprawy Pompa CR, pompa podprogowa, wentylator klimatyzacji, poza tym eksploatacja - dwa łączniki z przodu, klocki z czujnikiem i tarcze z przodu, wymiana płynu chłodniczego i hamulcowego itd


    Ostatnio edytowane przez Kris75 ; 14-11-10 o 17:52

  2. #2
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Dobry tekst, fajny masz zwierzyniec pod lusterkiem . Ponownie jednak proszę adminów/modów o ewentualne przemyślenie sensu istnienia dwóch działów - testy naszych aut i opinie o markach albo doprecyzowanie co, gdzie wrzucać.

  3. #3
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał takietam Zobacz post
    ......... Ponownie jednak proszę adminów/modów o ewentualne przemyślenie sensu istnienia dwóch działów - testy naszych aut i opinie o markach albo doprecyzowanie co, gdzie wrzucać.


    Qżba ...dokładnie TAK jak pisze -takietam-...bo odnoszę wrażenie , że na dwóch programach w tej samej TV identyczną bajkę na dobranoc oglądamy . ..szkoda pasma !
    Zróbcie z tym coś bo te dwa tamaty są zbieżne i do dupy je tak rozdzielać ....test to test - zawiera i opinie ...a opinie nie zawierają testów...wsjo

  4. #4
    grzkem
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris75 Zobacz post
    Auto ma spory przebieg jak na polskie warunki (przez typowego "Kowalskiego" już pewnie byłby skazany na złom), ale jak na razie ja jestem zachwycony. [/img][/url]
    Przy odsprzedaży potencjalnemu klientowi, który będzie narzekał na duży przebieg można wytłumaczyć, że specjalnie pod jego życzenie i dla jego komfortu psychicznego można zmniejszyć taki przebieg - tak jak robią to inni.

    Wolno i z dużym oporem zaczyna docierać to do ludzi.

  5. #5
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    @takietam, @andrebar - Panowie, spokojnie, rany julek. Już przeniosłem

  6. #6
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Hehe, ja nie chciałem boruty robić, tylko serio nie wiem czym się te dwa działy różnią. Warto może przegadać w szerszym gronie co ma być w jakim albo po prostu jakoś je połączyć.

  7. #7
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Dla mnie są znaczne różnice - tutaj każdy opisuje własne auto - subiektywnie - np. dla Kris'a to BMW nie ma wad

    Opinie o markach z założenia mają być OGÓLNE, nie związane z 1 egzemplarzem, który może być IDEALNY lub PECHOWY.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  8. #8
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Postów
    340
    Podziękowano Thanks Given 
    6
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Szkoda że zrobiłeś auto na po liftowe...z tego co widzę to niebawem ciężko będzie dostać przed liftowe E39 z nie zmienionymi lampami...

    Starsze lampy nie są takie brzydkie.

    Chociaż jedni lubią zostawiać auta w oryginale, a inni wolą "mody"...

  9. #9
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Kolego, tak kupiłem.
    Lift zrobił niemiec w 2003 roku, wszystkie lampy są oryginalne - i przód i tył. Ja nie zmieniałbym tego, ale jak już jest...

  10. #10
    money
    Gość

    Domyślnie

    Ciekawe jakie były by Twoje wrażenia po przejażdżce nową 5??

  11. #11
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Na razie NIE CHCE wiedzieć
    Nie mam w planach zmiany auta

  12. #12
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    578
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Tu ryska, tam ryska prawe nadkole ma jak by inny odcień no i ta tylna klapa słabo spasowana, a lampy po lifcie od innego auta także na bank coś było robione. No i ten przebieg co najmniej o 100k za niski :-)
    Żartuje oczywiście. Fajne auto szkoda że znalezienie dobrego egzemplarza graniczy z cudem.
    Ostatnio edytowane przez Kris75 ; 15-11-10 o 23:16

  13. #13
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Nie lubie Cię.

  14. #14
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Sprzedaj chłopie tą Bumerę i kup jakie porządne auto - włoskie na przykład . (żart ofkors)

    Mi się angel eyes bardzo podobają, ogólnie widać w detalach, że bardzo zadbana sztuka. I tak jak to moja koleżanka określiła (która zupełnie nie ma pojęcia o motoryzacji) - dobry samochód to taki, który ma ***** gazu montowany w podłodze . I o to chodzi.

  15. #15
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Za chwilkę tak będe musiał chyba zrobić normalnie

    A ja tak lubie te auto...

    Tomec3 - też żartuje, spokojnie

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •