Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 47

Temat: rocznik 2004 za 40000 zł na Pb. miasto < 50%

  1. #1
    pekaka
    Gość

    Domyślnie rocznik 2004 za 40000 zł na Pb. miasto < 50%

    Jakie auto kupić ?
    Preferowana marka
    -
    Budżet na zakup auta:
    40000
    Preferowany rok produkcji:
    2004
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    150
    Preferowany rodzaj paliwa:
    Pb
    Planowany roczny przebieg:
    10 tys.
    Segment/typ/wielkość auta:
    -
    Charakter użytkowania :
    miasto < 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    1
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    bez znacenia
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Będzie to raczej "drugie" auto. Mamy z dziewczyną służbowy, którym ona na co dzień jeździ z racji wykonywanej pracy. Ja sobie do pracy dojeżdżam komunikacją miejską, ale stwierdziliśmy, że chcemy coś kupić trochę do zabawy, ale i żeby nie trzeba było raz po raz dokładać. Dodatkowo moja obecna praca wymaga, iż czasem muszę podjechać do klubu piłkarskiego i zaprezentować organizację którą reprezentuje. Niestety, wiem z doświadczenia, że panowie piłkarze patrzą czym jeździsz... Zatem coś w miarę oryginalnego. Wstępnie myśleliśmy o Alfie 159, ale obawiam się o awaryjność tego autka. Aha, auto będzie brane w leasing, ale to nie ma tu większego znaczenia.

  2. #2
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Alfa 159 nie jest awaryjna. Problemem jest mały wybór silników benzynowych. 159 najprędzej znajdziesz w Dieslu.
    Tylko, że dla piłkarzy będzie to pewnie babskie/gejowskie auto, bo ta grupa społeczna raczej dużą oryginalnością się nie cec***e.
    Jak pod kopaczy to szukaj Audi, Bmw albo Merca.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  3. #3
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Tak jak takietam pisze, szukaj merca CLK, to już żle nie wygląda, może trzeba bedzie ciutke dołożyć.
    Ostatnio edytowane przez Grzechu ; 13-06-12 o 11:19

  4. #4
    pawel_tzk
    Gość

    Domyślnie

    Możesz wziąć pod uwagę również Hondę Civic Type R siódmej generacji, fajny samochodzik z pazurem, tylko przy tym modelu obowiązkowa konkretna inspekcja pod kątem ewentualnych "obcierek i stłuczek parkingowych". A tak konkretnie pod piłkarzy to nic innego jak BMW e46 330Ci na minimum 18 alusie

  5. #5
    pekaka
    Gość

    Domyślnie

    Tak sobie myślę, że oni w większości sami wyglądają jakby mieli problemy ze sobą, więc... No właśnie. 159 to fajne auto, ale powiedzcie mi jak wyglądają koszty eksploatacji? Co do pozostałych typów nad Civic Type-R biorę pod uwagę, ale tak jak zostało powiedziane, ciężko trafić dobry egzemplarz. Co do BMW... No może, ale tu chyba też nie będzie łatwo znaleźć coś żywotnego Powiem, że przez jakiś czas rozglądałem się także za Foresterem, wiem, że to trochę inna bajka, ale bardzo lubię te auta.

    PS. Dzięki za takie szybkie odpowiedzi.
    Pozdrawiam!

  6. #6
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Forester świetne auto, tylko też trzeba na przystanki uważać. Jak wpadnie Tradelux to Ci pewnie 159 rozbije na atomy, ale ogólnie - solidne auto, dobrze wykonane, dobry silnik 1,9 JTD auto bez "patentów" w serwisowaniu nie odbiega od innych z segmentu i rocznika.
    Może jeszcze popatrz na Jaguara S-type - w sumie Mondeo w ładniejszym garniturze, a wrażenie robi.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  7. #7
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Dokładnie, Alfa to bardzo udana konstrukcja, tylko moim zdaniem jest trochę przyciasnawa... w tym budżecie rozejrzałbym się za Lancią Delta - jest (chyba) na tej samej płycie co Alfa 159, ale w środku jest przestronniejsza.

    Jaguar X-Type to porażka... sam "myślałem" o tym wynalazku, dopóki nie sprawdziłem z bliska.
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 13-06-12 o 12:12 Powód: nie S-type tylko X-type ;)
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  8. #8
    maxxpl
    Gość

    Domyślnie

    Co do Forestera, miałem okazję jeździć 2.5 XT (230KM) na AUTOMACIE (rocznik 2006). Radzę omijać automat z daleka, nie żebym był przeciwnikiem ASB ale do tego silnika nie pasuje wcale, jak silnik ciągnie to automat zamula, a jak w końcu automat sie odmuli to silnik się kończy i zabawa od nowa. Najlepszy przykład że na manualu ma 6.0s do 100km/h a automat 7.5. Przy bucie w podłodze normalnie widać jak schodzi benzyna z baku na wskazówce

  9. #9
    pawel_tzk
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał takietam Zobacz post
    Może jeszcze popatrz na Jaguara S-type - w sumie Mondeo w ładniejszym garniturze, a wrażenie robi.
    X-type dla ścisłości S-type klasa wyżej, co nie znaczy że Ford paluchów nie wsadził.

  10. #10
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Tfu.. X - Type
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  11. #11
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    No fakt, że "x", ale auto ogólnie tragedia... ciasne, beznadziejnie wykonane, kiepsko się prowadzi... jest cholernie ciężki, więc klekot od Mondeo szału nie robi...
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  12. #12
    pekaka
    Gość

    Domyślnie

    S-Type to faktycznie ciężko Co do X-Type to odpada. Tu nawet nie chodzi o fakt, iż Ford grzebał przy nim. Bardziej irytujące jest wykonanie. Szczerze mówiąc z miejsca omijałem tego typu "wynalazek".

    Przy wątku Forestera pojawił się temat automatu. Zdecydowanie nie, może jestem niereformowalny, albo po prostu za mało jeżdżę, ale wolę skrzynię manualną. Kiedyś poważniej myślałem o automacie, gdy miałem problemy z lewą nogą, ale w jeździe nie przeszkadzało mi to i ostatecznie ten pomysł został porzucony.

    @mpDante: Powiem szczerze, że o Delcie nie pomyślałem. Zapewne z tego względu, iż w pamięci została mi ta z początku lat 90-tych, a ta obecna generacja wygląda jak statek kosmiczny. Jednak przyjrzę się temu tematowi.

    Jeszcze słowo odnośnie Forestera. W jakim roczniku do mojej kwoty można kupić to auto nie sklecone z trzech?

    Jeszcze raz dzięki za wszystkie odpowiedzi. Dodam, że za autem rozglądam się od jakiegoś czasu, jednak ciśnienia wielkiego nie mam. Staram się do tematu podejść z chłodną głową...

  13. #13
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Volvo S60?

  14. #14
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał pekaka Zobacz post
    Jeszcze słowo odnośnie Forestera. W jakim roczniku do mojej kwoty można kupić to auto nie sklecone z trzech?
    Jak sprowadzać to chyba nie poszalejesz 2003-2004:
    http://www.autoscout24.de/ListGN.asp...7&mmvmd0=15224

    ale jak patrze na otomoto to w głowie się kręci ideały z 2006 za 40 tys na gotowo, ciekawe.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  15. #15
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    z Deltą to i mnie zastrzelił prezes, ale człowiek się uczy całe życie, i tak głupi umrze

Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •