Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Temat: Corsa 1.2 2003r vs. Ibiza 1.9 TDI 2006r.

  1. #1
    ar0
    Gość

    Domyślnie Corsa 1.2 2003r vs. Ibiza 1.9 TDI 2006r.

    Witam,

    Na początku chciałem zaznaczyć, że jestem laikiem jeśli chodzi o tematykę samochodów. Poszukuję auta w granicach 12tys. Znalazłem takie oto ogłoszenia, czy mogę prosić o opinie i ewentualne porady?

    http://otomoto.pl/opel-corsa-bezwypa...C24571696.html

    http://otomoto.pl/seat-ibiza-1-9-tdi-C24663917.html

    Ibiza ma zaskakująco niski przebieg no i cenę jak na ten rocznik. Kolega przestrzegał mnie że Ibiza to diesel i trzeba by bardzo dokladnie sprawdzic w serwisie bo w razie awarii to koszty np. wtryskow sa bardzo duze.

    Auta potrzebuję raczej do jazdy po mieście, 1-2 w miesiącu trasa ok. 500km.

    Z góry dziękuję

    P.S.
    Oczywiście przed kupnem zamierzam sprawdzić autko w serwisie ale proszę Was o fachową opinię, żeby nie tracić zbędnie czasu i kasy na diagnostykę.

  2. #2
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Eeeeee... Zostawiam link do tej Ibizy dla przestrogi. Bo mam nadzieję, że żartujesz z nią.
    Jak myślisz, czemu nie ma telefonu?


  3. #3
    ar0
    Gość

    Domyślnie

    Dlatego właśnie Was pytam nawet mnie wydało się podejrzane. Co myślicie o Corsie?

  4. #4
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Corsa wygląda bardzo sensownie i po prostu ładnie - może być dobra oferta.
    Co do Ibizy - jest to wałek po prostu. Nie ma sensu się głębiej nawet wpatrywać w zdjęcie.

    BTW - na przyszłość - jedno auto - jeden temat. Łatwiej o porządek dbać

  5. #5
    ar0
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki!

    p.s.
    Jasne, zapamiętam

  6. #6
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    bierz Ibizę, nowsza, ładniejsza, tania. taka okazja może się nie powtórzyć, masz piwko bo nie wiem czy ktoś wcześniej wrzucał do oceny 'zaliczkowca'. Odkąd tu jestem jesteś pierwszy, brawo dla Ciebie

  7. #7
    omar
    Gość

    Domyślnie

    Wiem, to bylo oczywiste ze ibiza to 'zaliczkowiec' ale nie moglem sie oprzec - po prostu sam chciałem dostać takiego fajnego maila zza granicy no i proszę - po kilku godzinach od pytania gdzie znajduje się samochód odpowiedział mi pan Trakt Fink:

    Witam,
    Cena samochodu 2623 EUR. Samochód jest w idealnym stanie, nigdy nie mial wypadku lub problemów mechanicznych.Prosze pisac z powrotem w jezyku angielskim, jesli jest to mozliwe ( Nie znam bardzo dobrze polski, uzywam programu tlumaczenie ).
    To jest moja ostatnia cena, samochód nie jest w leasingu tak musisz zaplacic tylko ta cena i nic wiecej. Mam wszystkie dokumenty ( ksiazki serwisowej oraz ).
    Jesli jestes zainteresowany napisz do mnie e-mail w celu przeslania Ci wiecej szczególów.
    Dziekuje !

  8. #8
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Witam po corsie faktycznie nic nie widać, motor jest dobry do niej, wystarczający, maja i 190 idzie, na łańcuchu, tanie to jest w eksploatacji, ja nie wymieniałem jeszcze, sprawdz tą bezwypadkowość, i wszystkie dokumenty, czy faktycznie jest w jednej rodzinie, a przebieg??? (jak dobrze utrzymana to nie ważny) hmmm ja mam taką z 2005 roku i ma 250 000, auto głównie po mieście lata, i jeżdzi.i jeżdzi i jeżdzi,(a jest kilku kierowców dziennie) z wymian to sprzęgło wymieniałem przy koło 200 000km chyba z wymnianą koło 1200zł i żarówki się wymienia, po za tym oleje filtry, klocki, tarcze,opony, czyli to co wszędzie, i dalej jeżdzi, ahh amortyzatory, końcówki też wymieniałem już ze dwa razy, ale one grosze kosztowały, a z tym spalanie to bujają, w trasie spali jak się leci 80-90 nawet poniżej 5l ale w miescie 6,5-7 litrów(średnio licz że pali 6,5l, tak latając po mieście i czasem jakiś wylot z miasta). Normalnie jeżdząc, a nie się przemieszczać i zawalać drogę... Jako jeżdzik może być, natomiast co do komfortu... to się nie wypowiadam, bo ona żadnego komfortu nie daje, bynajmniej dla mnie.

  9. #9
    ar0
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za info! Czekam na odpowiedź m.in. w sprawie przebiegu i VIN. Być może to tylko złudzenie ale odnoszę wrażenie że w zbliżeniu (zdjęcie nr 2) ktoś zatuszował, zakrył kwadracik gdzie mógłby być widoczny przebieg. Nie wiem jak to rozumieć - zjawi się chętny to cofniemy?

    Dokładnie o takie auto na początek mi chodzi. Brak komfortu jakoś zniosę, później będzie większa radość przesiąść się na coś lepszego.

  10. #10
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    że w zbliżeniu (zdjęcie nr 2) ktoś zatuszował, zakrył kwadracik
    nikt nic nie zakrył
    Jaki przebieg auta deklaruje sprzedający?

  11. #11
    ar0
    Gość

    Domyślnie

    znalazłem kolejne ogłoszenie tym razem właściciel podaje przebieg 138 000 km

    http://otomoto.pl/opel-corsa-bezwypa...C24571527.html

    tym razem jest też inny województwo/region - Śląskie

  12. #12
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    To zadzwoń się zapytaj ile ma przebiegu i z kąd jest, niech się zdecyduje. Być może mieszka na skraju tych województw.

  13. #13
    ar0
    Gość

    Domyślnie

    Od dwóch dni ma wyłączony telefon i nie odpisuje na maile. Być może ogłoszenie jest już nieaktualne. Dam znać jak się czegoś dowiem.

  14. #14
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Temat leci do kosza - przypominam o zasadach forumowych!
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •