Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 21

Temat: Dokupienie czerwonych tablic na granicy we flensburgu

  1. #1
    witiaw
    Gość

    Domyślnie Dokupienie czerwonych tablic na granicy we flensburgu

    Witam, kilka dni temu kupilem auto i do niego zolte blachy. Niestety te stracily juz waznosc i mam pytanko czy moge na niewaznych tablicach dojechac na granice dunsko niemiecka i dokupic czerwone tablice ??
    Prosze o szybka odpowiedz bo mam zamiar jechac jutro rano

  2. #2
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    578
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Nie możesz poruszać się na przeterminowanych zjazdówkach, i nie radzę ryzykować jazdy przez DE na nieważnych blachach. Poszukaj najbliższego wydziału komunikacji w Niemczech podjedz innym autem załatw 30 dniówki.
    Ostatnio edytowane przez tomec3 ; 10-06-12 o 13:10
    www.wymarzoneAUTO.pl - wiarygodne auta używane.

  3. #3
    witiaw
    Gość

    Domyślnie

    Problem w tym ze potrzebne mi sa czerwone ze wzgledu na ich waznosc. Pozostaje mi chyba tylko zaryzykowac i dojechac do najblizszego komisu przy granicy tam kupic zolte na niemcy i z nowymi zoltymi juz na spokojnie do najblizszego wydzialu komunikacji.

  4. #4
    witiaw
    Gość

    Domyślnie

    podjedz innym autem załatw 30 dniówki.
    A jak to zrobic ? wszedzie pisza ze auto musi byc w niemczech zeby zalatwic 30 dniowki

  5. #5
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Auto nie musi być na miejscu.
    Idziesz do wydziału komunikacyjnego z dokumentami. Rejestrujesz auto na siebie, później idziesz po tablice, później znowu do wydziału komunikacyjnego już z tablicami i koniec.
    Tablice możesz wykupić na 30dni jak i na dłuższy okres (maks. chyba 1rok).

    Nie radziłbym ryzykować jazdy na żółtych nieważnych tablicach. Chyba, że masz przy sobie dużo €

    Edit:
    aa jeszcze jedno - auto ma ważny przegląd? Jeszcze czy auto jest zarejestrowane obecnie w Niemczech czy w DK?
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  6. #6
    witiaw
    Gość

    Domyślnie

    aa jeszcze jedno - auto ma ważny przegląd? Jeszcze czy auto jest zarejestrowane obecnie w Niemczech czy w DK?
    Auto teoretycznie nigdzie nie jest zarejstrowane ale ma niby wazny przeglad niemiecki

  7. #7
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    To może inaczej: gdzie ostatnio było zarejestrowane i jaki dowód dostaniesz - brief niemiecki czy dowód duński?
    Jak ten drugi to o rejestracji na tablice celne w ok. granicy można raczej zapomnieć bez obywatelstwa niemieckiego. Jak brief niemiecki to nie ma problemu.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  8. #8
    witiaw
    Gość

    Domyślnie

    mam niemiecki brief do tego auta i auto bylo ostatnio zarejstrowane w niemczech

  9. #9
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    No to jak masz dowód, ważny przegląd to jedziesz bez auta do wydziału komunikacyjnego.

    Ewentualnie jak nie chce Ci się ruszać tyłka to:
    http://www.zollkennzeichen.de/
    http://www.ausfuhrversicherungen.com/

    Ewentualnie wycieczka - najbliżej to chyba Flensburg
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  10. #10
    witiaw
    Gość

    Domyślnie

    Tak jest flensburg najblizej a dokladnie od granicy do urzedu komunikacji 15 km az chce sie zaryzykowac i pojechac na niewaznych tablicach.
    Mozesz mi objasnic procedure zamowienia tablic ze strony http://www.ausfuhrversicherungen.com/ ?? tlumacz google jakos kiepsko tlumaczy

  11. #11
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Tablice z zieloną kartą na wysyłkę tylko wtedy czekasz i tak do wtorku.
    Najszybciej będzie dostać się do Flensburga z dokumentami. Tylko ja tych 15km bym nie ryzykował. Lepiej wziąć taryfę lub dostać się komunikacją miejską.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  12. #12
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    O ile we wschodnich Landach nie jest inaczej jak w zachodnich to tablic -celnych z czerwonym paskiem bez auta ( które musi obejrzeć urzędnik ) NIE dostaniesz .
    - krótkoterminowe 5cio dniowe wykupisz na każde PKW ( osobowe) LKW (ciężarowe) i wszystko jedno na jakie auto je założysz bądą ważne - nawet jeśli auto nie posiada ważnych badań techn. ( w odpowiednim miejscu wpisujesz dane auta a najważniejsze - Nr. VIN

    - tablice celne - z czeronym paskiem otrzymasz tylko wtedy jeśli będzie miało ważne badanie techn. oraz auto musi obejrzeć urzędnik wydający dokumenty i sprawdzić Nr, VIN ....jeśli przegląd techn kończy się w danym aucie np; w czerwcu 2012r to tablice dostaniesz tylko do 30.VI.

    Chyba , że coś się zmieniło .....ale jeśli tak to by musiało nie dawno

    Nie ryzykuj jazdy na nie ważnych blachach ......chyba, że chcesz poznać ile to kosztuje ?

    PS;
    wnioskuję z wpisu , że nadal jesteś w Danii ale autem niemieckim ( dokum.niem. ) zakupionym na żółtych blachach? ?
    Ostatnio edytowane przez Andrebar ; 10-06-12 o 16:17 Powód: dop PS;
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  13. #13
    witiaw
    Gość

    Domyślnie

    Dzieki bardzo za pomoc, chyba jednak wykupie w skacie dunskie tablice jednodniowe i na nich pojade do flansburga po czerwone blachy. Bedzie pewniej i nie ryzykuje utraty kilkuset euro

    tablice celne - z czeronym paskiem otrzymasz tylko wtedy jeśli będzie miało ważne badanie techn. oraz auto musi obejrzeć urzędnik wydający dokumenty i sprawdzić Nr, VIN ....jeśli przegląd techn kończy się w danym aucie np; w czerwcu 2012r to tablice dostaniesz tylko do 30.VI.
    A czy da sie to wszystko zalatwic w jednym okienku ?? znaczy ubezpieczenie, blachy, rejstracja na siebie i ewentualny przeglad??

  14. #14
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Andrzej: wykupywałem czerwone tablice i żaden urzędnik nie oglądał samochodu (ostatni raz było to rok temu)

    Miejsca gdzie kupowałem to wchodnie jak i zachodnie Landy. Warunek był jeden - auto z Niemiec. Były to dość młode auta do 4-5, na wszystkie ważne badania techniczne - może dlatego nie oglądali aut?

    Nie załatwisz wszystkiego w jednym okienku. Tablice i ubezpieczenie wykupujesz w firmach trudniących się tymi. Do tablic doszła jeszcze opłata drogowa, której dawniej nie było. Wygląda to przeważnie tak:

    Z briefem idziesz do urzędu, dostajesz kwotę do zapłaty oraz numer rej. Idziesz po tablice z numerem i tam wykupujesz tablice + ubezpieczenie. Idziesz do automatu płacisz za drogowe, opłatę administracyjną itd. Wracasz ze wszystkim do pokoju po naklejkę, dostajesz nowy dowód i jesteś wolny
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  15. #15
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Przeważnie jest tak ;
    1 - wchodzisz do Urzędu i bierzesz numerek ( kolejny do rejestracji - Zulassung )
    2- idziesz do punktu gdzie wykupujesz ubezpieczenie
    3- wracasz do Urzędu i gdy Twoja kolej nadchodzi składasz papiery ( w przypadku "czerwonych" tablic 2a Briefy i potwierdz wyk. ubezp.)- dostajesz od Urzędnika papier jakie tablice mają Ci wyrobcić
    4- wracasz do punktu - tam Ci wyrabjają te tablice
    5- wracasz do Urzędu - Urzędnik wychodzi z Tobą ogląda auto ...sprawdza nr.VIN ...nakleja czerwone nalepki Landu na wyrobionych tablicach oddaje dokumenty i w ...drogę

    PS;
    Nie wiem jak jest z podatkiem przy czerwonych tablicach ..czy nie musisz zapłacić z konta . Wiem , że coś tam przekombinowali

    PS; -2 ;
    Ja Ci napisałem z czym się spotykałem i spotykam ....widocznie nie mam tyle szczęścia aby do "czerwonych" nikt nie wychodził ....jeśli tak to napisz Tradi gdzie tak jest ? może warto zapamiętać .....mi się nie zdarzyło - no ale każdy Land ma tam cosik z lekka po swojemu
    No Flensburg to już chyba najlepiej będzie wiedział !!! no bo kto inny ?

    PS -3- i wiek auta nie ma tu nic do rzeczy
    Ostatnio edytowane przez Andrebar ; 10-06-12 o 16:43
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •