Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Temat: rocznik 2002 za 8000 zł na Pb+LPG. trasa < 50%

  1. #1
    Mikooos
    Gość

    Domyślnie rocznik 2002 za 8000 zł na Pb+LPG. trasa < 50%

    Jakie auto kupić ?
    Preferowana marka
    -
    Budżet na zakup auta:
    8000
    Preferowany rok produkcji:
    2002
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    1.2 ~60-80KM
    Preferowany rodzaj paliwa:
    Pb+LPG
    Planowany roczny przebieg:
    13000
    Segment/typ/wielkość auta:
    -
    Charakter użytkowania :
    trasa < 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    -
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    -
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Jako, że do pracy jestem zmuszony dojeżdżać ~60km ( z Katowic do Bielska ) postanowiłem przerzucić się na jakieś wozidło. W zasięgu wydaje się być Punto II i jakaś inna alternatywa? Zależy mi na gazie bo przy takiej odległości to połączenie wydaje się być najbardziej odpowiednie. Po mieście będzie sporadyczna jazda.
    Panowie macie jakiś pomysł co będzie w dobrym stanie i nie zjedzą mnie koszta paliwa?


    Pozdrawiam

  2. #2
    Starszy użytkownik Avatar czapaja
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1,232
    Podziękowano Thanks Given 
    199
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Jeśli zejdziesz z rocznika to może Xsara przed liftem (tak, żeby na pakiet startowy zostało), jak coś mniejszego to np. Peugeot 306, Nissan Micra...Generalnie na trasę to lepiej mocniejszy silnik niż ten, który podajesz.

  3. #3
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Punto II z LPG za 8tys zł? To chyba będzie niezły przeszczep... Koledze szukałem ostatnio coś sensownego i trzeba było zapłacić w ok. 12tys zł.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  4. #4
    Mikooos
    Gość

    Domyślnie

    To zmartwiłeś mnie tym punciakiem. Nie mam konkretnej marki na oku, chciałbym żeby samochód był wielkościowo zbliżony do punta i dość oszczędny.

  5. #5
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Szukaj czegoś z poprzedniej dekady może Golf III, Peugeot 306 itp.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  6. #6
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Punciaka znajdzie ale musi zaakceptować pewne niedociągnięcia, mój poszedł za 6400 (deko starszy ale PII z sekwencją)-mechanicznie super, bezwypadek, no ale blacharka z każdej strony do poprawek (obcierki i wgniotki) za ideał trzeba zapłacić, ale,,,może warto brava 1.2 80KM sie za interesować?Jak najbardziej w zasiegu cenowym, tylko one chyba koniec 2001 szły, za to często dobrze wyposażone,blacha ocynk,części taniocha.

  7. #7
    maxxpl
    Gość

    Domyślnie

    Panowie, a co z Lanosem? Przecież to najlepsza alternatywa dla punciaków etc. Jak będziesz miał szczęście, to może i rocznik dogonisz. Ja wprawdzie wolałbym starszy ale np. z klimą, ale jak kto woli. Jak to mawia klasyk: jeden lubi jak mu cyganie grają, a drugi jak mu buty śmierdzą!!

  8. #8
    Mikooos
    Gość

    Domyślnie

    Tylko który silnik w lanosie 1,6? Rocznik podałem orientacyjnie, nie trzymam się go sztywno, 2002 i koniec. Jak pisałem w pierwszym poście, zależy mi na niskim spalaniu

  9. #9
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    1.5 i 1.6 bo 1.4 za słaby jest no i często są to golasy, najlepsze wyposażenie będą miały auta z 1,6. Gaz znoszą wszystkie jednakowo-czyli dobrze. Ogólnie auto niedoceniane w tych widełkach.

  10. #10
    eReS1#
    Gość

    Domyślnie

    Znajomy mial kiedys 1.5 (benzyna) i to co ten silnik zniosl to sadze, ze nie zmiesciloby sie wiekszosci z Was w glowie. W sumie w mojej tez sie nie miesci. Pomijaja fakt, ze zamykal obrotomierz, pojechal 200km/h to po pelnym "kacie" przez pol roku zaczelo slizgac sie sprzeglo i nic wiecej. Ilosc kompletow opon, ktore zjechane byly do 0 (wygladaly jak slicki) to nie zlicze. Mam nawet gdzies filmiki na kompie takze jakbys ktos chcial zobaczyc to pisac Podobno wlasnie ten 1.5 byl lepszy od 1.6 i naprawde z czystym sumieniem moge polecic lanosa z 1.5. Jedyny problem jaki powstal po takiej ekstremalnej jezdzie (nie wiem czy to od tego czy od czegos innego) ale auto na 100km na autostradzie spalilo 12-13l/100km. Ogolnie spalanie dosc drastycznie mu wzroslo ale caly czas latal na maksymalnie skrajnym obciazeniu.

  11. #11
    Starszy użytkownik Avatar czapaja
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1,232
    Podziękowano Thanks Given 
    199
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Spalanie gazu w Lanosie 1.5 16v LPG 2 gen miasto 12l/100 trasa 10l/100. Zarówno 1,5 jak i 1,6 mają swoje wady i zalety: 1.6 jest elastyczniejszy i pali troche mniej niż 1.5, ale często w nim padają uszczelki pod głowicą. !.5 masz dwie wersje 8v i 16v. 8v chwalone bardzo za dużą wytrzymałość na gazie i łatwiej go ustawić na LPG. Minusem jest słaba elastyczność i niektóre dziwaczne roziwązania techniczne, np. żeby zmienić termostat musisz rozebrać rozrząd :/ Wersja 16 zaworowa to taki kompromis pomiędzy 1.5 8v i 1.6. Co lubi się zepsuć: sprężyny tył pękają namiętnie, cewka zapłonowa (wymiana tylko na oryginał z logo GM - nowy ok 200-300 zł, szrot 50 zł; zamiennik 100 zł padają bardzo szybko), antena (niby ******ła ale jak jest automatyczna to często silniczek pada), nagrzewnica - wymiana to masakra bo trzeba deske rozdzielczą rozbierać, ogólnie sterowanie nawiewem - padają linki zmieniające poziom nadmuchu (w sensie "na twarz", "na nogi", itd). Jeśli auto jest na LPG często trzeba wymieniać kable WN i świece i pomimo kuszących cen na alledrogo lepiej zainwestować w porządny zestaw np. NGK lub Boscha. Acha i na zimnym drugi bieg ciężko wchodzi w większości modeli Poza tym auto bardzo tanie w eksploatacji. Za 8 tysi spokojnie znajdziesz porządny egzemplarz (nawet od 1 wł z małym przebiegiem) z dobrym wyposażeniem (klima, elektryka) i wystarczy jeszcze na pakiet startowy.

  12. #12
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Może sprawdź sobie jeszcze coś takiego jak Fiat Siena...
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  13. #13
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    120km/dzień to prawie 40 tys km/rok, może wiec jakiś oszczędny diesel, jak 2.0 HDI 90 km, 1.9 Tdi 90km lub 1.9 jtd. Czyli znów xsara, 306, golf 3, bravo/a. Oczywiście nie ten rocznik

  14. #14
    Starszy użytkownik Avatar czapaja
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1,232
    Podziękowano Thanks Given 
    199
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Siene odradzam to masakra jest nie auto :/ Sąsiad ma od nowości, przebieg ledwie 140 tysi a wymienił już pół auta :/ No i ruda sieje mega żniwo :/

  15. #15
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    A jakiś Accent, może się trafi w tych pieniądzach?
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •