Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Renault Laguna [remake]

  1. #1
    jusz
    Gość

    Domyślnie Renault Laguna [remake]

    Wracając do chęci zakupu Laguny do kwoty 7.000,- zwracam sie ponownie z prosbą o opinie na temat:
    1. http://otomoto.pl/renault-laguna-1-6-16v-C15265860.html
    2. http://otomoto.pl/renault-laguna-ren...C16145838.html
    3. http://otomoto.pl/renault-laguna-kli...C15619976.html
    4. http://otomoto.pl/renault-laguna-ele...C15513385.html
    Z góry przepraszam Szanowną Moderację za nieumieszczenie w oddzielnych wątkach ale myślę, że to chyba niecelowe (dotyczy jednego modelu).
    Proszę o komentarze - szczególnie krytyczne ...
    Ostatnio edytowane przez jusz ; 12-11-10 o 17:50

  2. #2
    dejko
    Gość

    Domyślnie

    Wydaje mi się, ze te wszystkie co podałeś, to jakieś muły będą. 90 KM jak na kombi klasy średniej to mało. 14 s do setki to tyle co nie jeden Polonez, a po załadowaniu, to Ci będą przegubowe Ikarusy miejskie mrugać długimi żebyś im zjechał na prawy pas i pozwolił się wyprzedzić.
    Jedynie ta wersja z silnikiem 1.6 16V oferuje jakieś znośne osiągi. Jednakże aukcja z tym modelem nie zawiera magicznego słowa "bezwypadkowy", a to w dzisiejszych czasach, i biorąc pod uwagę, ze auto pochodzi od handlarza nie wróży nic dobrego. Na zdjęciach niewiele widać, ale tylna klapa jakoś tak mocno odstaje.
    210 000 km przebiegu - hmm... zastanawia mnie, dlaczego nie cofnięte na nieodrzucające przeciętnego kupującego 120 000 km. Być może, auto ma już tyle nalatane, ze handlarz nie chciał się wygłupić i cofnął w granicach przyzwoitości.

  3. #3
    jusz
    Gość

    Domyślnie

    Niestety po raz kolejny jestem zawiedziony poz. 1, 3, 4 - za te kwoty nie do przyjęcia, bez dodatkowego wkładu własnego na początek, np. tarcze, klocki hamulcowe, koła i opony, lampy przednie ... - no ogólnie masakra!
    Auta ze Zgierza już w innej cenie na placu 13.11.2010 - 6.900,- do negocjacji na otomoto już powyżej 7.000.
    Nie widziałem poz. 2
    Do moderacji - ewentualnie do tematu byłem/widziałem - odradzam szkoda drogi!

  4. #4
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Jeżeli chcesz to byłem/widziałem to sam musisz opisać każdą pozycję w osobnym temacie...
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  5. #5
    grzkem
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał jusz Zobacz post
    Niestety po raz kolejny jestem zawiedziony poz. 1, 3, 4 - za te kwoty nie do przyjęcia, bez dodatkowego wkładu własnego na początek, np. tarcze, klocki hamulcowe, koła i opony, lampy przednie ... - no ogólnie masakra!
    Auta ze Zgierza już w innej cenie na placu 13.11.2010 - 6.900,- do negocjacji na otomoto już powyżej 7.000.
    Nie widziałem poz. 2
    Do moderacji - ewentualnie do tematu byłem/widziałem - odradzam szkoda drogi!

    Na rynku używanych aut jest dużo modeli tych Lagun, niestety znaczna większość jest już znacznie wyeksploatowana. Ceny tych samochodów są dość przystępne ale jak zaczniesz sprawdzać krok po kroku to się okazuje, że klocki i tarcze do zmiany, amortyzatory już na kompletnym zużyciu, cały układ wydechowy może być już dziurawy, tuleje wahaczy, drążki kierownicze, łożyska kół już hałasują, do tego auto postoi trochę i akumulator odmówi dalszej pracy bo już jest stary i rozładowany itd można by wymieniać.
    Na stronie internetowej Auto Świat jest artykuł o Lagunie
    http://www.auto-swiat.pl/1-renault-l...ma-juz-za-soba

    Od pewnego czasu widzę, że warsztat blacharsko – lakierniczy, który jest na moje ulicy zajmuje się naprawami powypadkowymi samochodów, które mają powyżej 10 lat. Na placu mają gotowe ćwiartki przy pomocy których składają z kilku samochodów jeden. Takie starsze samochody firmy ubezpieczeniowe traktują jako szkoda całkowita, ubezpieczyciel wskazuje tylko kto odkupi wrak a ci nadają samochodowi drugie życie. Potencjalny klient może mieć w tym przypadku uśpioną czujność bo myśli, że kto by naprawiał taki stary samochód za 7 tyś a tu się okazuje, że kupują takie wraki za grosze i sprzedają z dużym zyskiem. Znaczna część potencjalnych klientów nie ma pojęcia co sprawdzać a przy tak niskiej wartości auta nie chcą wydawać kasy na sprawdzenie w ASO czy jakim kol wiek innym warsztacie.

  6. #6
    money
    Gość

    Domyślnie

    Kolega to myslał,że za 7000 zł kupi autko,którym bedzie 2 lata jeździł i złotówki nie dołoży??? nawet jak kupujesz używkę za 70000 zł to takie rzeczy jak klocki,tarcze,rozrząd olej i opony trzeba zmieniać bo to są rzeczy eksploatacyjne ! Jak masz na auto 7tyś.zł to szukaj auta za 5000 zł to wtedy dołożysz 1-2 tyś.zł i bedziesz mieć lale...
    Cytat Napisał jusz Zobacz post
    Niestety po raz kolejny jestem zawiedziony poz. 1, 3, 4 - za te kwoty nie do przyjęcia, bez dodatkowego wkładu własnego na początek, np. tarcze, klocki hamulcowe, koła i opony, lampy przednie ... - no ogólnie masakra!
    Auta ze Zgierza już w innej cenie na placu 13.11.2010 - 6.900,- do negocjacji na otomoto już powyżej 7.000.
    Nie widziałem poz. 2
    Do moderacji - ewentualnie do tematu byłem/widziałem - odradzam szkoda drogi!

  7. #7
    dejko
    Gość

    Domyślnie

    trzeba zmieniać bo to są rzeczy eksploatacyjne !
    Wcale nie trzeba.
    W moim samochodzie, na przeglądzie, wymiany wymagał tylko olej silnikowy i filtry. Rozrząd pomijam, bo to na łańcuchu (jakbym miał pasek, to też bym zmienił).
    Kupując od Holendra dostałem gratis nowe tarcze i klocki z przodu, z tyłu zużyte w 20% + nowy płyn hamulcowy. Płyn chłodzący tez niedawno wymieniany, podobnie jak wycieraczki szyby przedniej. Na kołach były roczne opony letnie z bieżnikiem bodaj ze 6 mm. Już nie wspominam o innych detalach jak koło zapasowe, komplet narzędzi, trójkąt, radio, dywaniki itp. Wszystkie części sygnowane logo producenta - w tym też te eksploatacyjne (żadnych tanich zamienników). Wszystkie elementy zużywające się, były przynajmniej w stanie dobrym.

    Niestety kupując w Polsce, najczęściej są to samochody, które nadają się do kapitalnego remontu. Oleje i filtry nie ruszane od 3 lat, zawieszenie, hamulce, sprzęgło - do natychmiastowej wymiany. Opony nadają się już tylko na śmietnik. Alumki zastąpione chińskimi stalowymi felgami, bagażnik oczyszczony z kola, narzędzi i całej reszty, która poszła oddzielnie na Allegro tak samo jak dywaniki czy radio oraz wszystko co nie przyspawane i było wyposażeniem ponad standard (np. halogeny). Połowa części których oryginały są w niezłym stanie i dość cenione zastąpiona tanimi zamiennikami. W zamian za to jest kilogram żelu do włosów na desce rozdzielczej, lśniący nowością wypolerowany lakier i czyściutka komora silnikowa.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •