Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Alfa Romeo / Fiat rocznik 2004 za 15 000 zł na ON. trasa < 50%

  1. #1
    morgue4
    Gość

    Domyślnie Alfa Romeo / Fiat rocznik 2004 za 15 000 zł na ON. trasa < 50%

    Jakie auto kupić ?
    Preferowana marka
    Alfa Romeo / Fiat
    Budżet na zakup auta:
    15 000
    Preferowany rok produkcji:
    2004
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    1,9 JTD
    Preferowany rodzaj paliwa:
    ON
    Planowany roczny przebieg:
    15000
    Segment/typ/wielkość auta:
    3d
    Charakter użytkowania :
    trasa < 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    1
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    obojętnie
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    żeby mnie dowiozło do punktu B. ;-)

  2. #2
    morgue4
    Gość

    Domyślnie

    Hej wszystkim!

    Na wstępnie chciałbym zaznaczyć, że nigdy nie posiadałem samochodu z silnikiem wysokoprężnym i sam nie raz namawiałem do zrezygnowania z tego pomysłu. Myślę, że jednak dojrzałem do tej decyzji i chyba zdecyduje się na mocno polecany fiatowski 1.9 JTD ale w tej opcji 140ps. Szczególnie, że silniki benz w tych modelach (chodzi o te mocniejsze) nie są zbyt udanymi konstrukcjami.

    Pod uwagę biorę dwa auta, oba w wersji 3drzwiowej, najlepiej 2k3-4. Mianowicie: Alfa Romeo 147 i Fiat Stilo.

    Co do Alfy...wiadomo. Wyposażenie i wygląd bije Fiata na głowę, szczególnie ta po FL, ale na takową mnie nie stać. Niestety sporo naczytałem się o zawieszeniu. Drogi mamy jakie mamy, szczególnie w okolicach mojego zamieszkania (ahhh ta Polska B ) i nie chciałbym wymieniać go co 2 lata.

    Co do Stilo, na pewno lepsze zawieszenie, tańsze części. No i nawet ta wersja Abarth też nie jest brzydka. Z wad znalazłem głownie rdzewiejące podwozie. W środku z Alfą przegrywa na każdej płaszczyźnie.

    Są to informacje wyczytane w internecie, więc jeśli się mylę poprawcie i naprowadźcie.

    Szukam auta, które na trasie mnie nie zawiedzie i nie będę musiał szukać przy każdym wyprzedzaniu TIRa pasa startowego od lotniska. Chciałbym, żeby też przykuwał trochę uwagę. Jeżdżę głownie sam, więc ładowność przestrzenność są najmniej ważne. Stilo wg. mnie troszkę prowadzi ze względu na ekonomiczność. Przebieg mnie nie interesuje, wole wyższy a nie kręcony, liczy się STAN TECHNICZNY.

    Czy mogę dorzucić do tego jakiś model auta?

  3. #3
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Zamosc/Lublin
    Postów
    408
    Podziękowano Thanks Given 
    55
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Alfę 147 z tego rocznika może byc ciężko znalezc w tej kwocie..Choc niewątpliwie przebija Fiata wyglądem na każdym kroku.
    140 PS w takim kompakcie to wystarczajaca moc. Nie bedziesz musial martwic sie o wyprzedzanie TIR-ów.

  4. #4
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    O stilo można poczytać u nas na forum, 3D wg mnie jest baaardzo i z pewnością cena zakupu będzie atrakcyjniejsza, w środku też będzie obszerniejszy.

    Acha i powinien dowieźć do pkt A, B-a może nawet G

  5. #5
    morgue4
    Gość

    Domyślnie

    carl23, z tą ceną w sumie chyba łatwiej w dobrym wyposażeniu dostać Alfę. Przede wszystkim jest znacznie wiekszy wybór. Niedawno dopiero zobaczyłem wersje Stilo Schumacher..to dopiero jest fajne, powiem nawet, że dorównuje Alfie niestety ciężko dostać i drogi (zmieściłbym się załóżmy w 18-20k za pożądną sztukę??). Ale wersja Dynamic już by mnie satysfakcjonowała. A powiedzcie mi skoro silnik taki sam to sprzegło/dwumas jest taki sam w obu autach??
    Ostatnio edytowane przez morgue4 ; 04-06-12 o 21:33 Powód: coś dodałem

  6. #6
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Znając włoską manierę wkładania w auto tego co akurat jest na stanie odpowiedź może nie być prosta.
    Piszesz, że Alf jest większy wybór, zwróć jednak uwagę co to za auta. W większości sprowadzane z zachodu albo południa przystanki, które ludzie dużymi kosztami doprowadzali do stanu używalności.
    O rdzy w Stilo nie słyszałem, wiem że AR nie rdzewieje, może korodować płyta podłogowa, ale bez tragedii.
    Popatrz też może za 156 2002-2003 po lifcie wnętrza.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  7. #7
    morgue4
    Gość

    Domyślnie

    Interesuje mnie raczej tylko wersja 3d więc 156 odpada. Trochę posiedziałem poczytałem i bardziej przekonuje mnie teraz Stilo 2003 (do zawirusowania) ew 2004 z wersja 140KM. Fiat nie musi, ale powinien trochę mniej drażnić moją kieszeń, a nie jestem jeszcze przygotowany na ciągłe dofinansowywanie autka (na doroboku ). Fajnie dostać by sztukę po wymianie już sprzęgła i dwumasu z przebiegiem ok 200kkm.

  8. #8
    eReS1#
    Gość

    Domyślnie

    Najpierw sie dowiedz jak jest z wirusowaniem silnikow fiata.

  9. #9
    morgue4
    Gość

    Domyślnie

    Z tego co poczytałem całkiem nieźle, przynajmniej tak mówi koleszka po przejechaniu 60kkm. Z tej wersji 115km za ok 1000zł można spokojnie wyciągnąć ~150km. Obecnie będe szukał 2004 140km ale nie będę lekceważył 2003 w słabszej wersji jeżeli na prawdę przykuwa wzrok (jak te niebieskie z Mławy co zamieściłem na forum).

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •