Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Temat: Alfa 159 - 1.9, 2.4???

  1. #1
    RalfButton
    Gość

    Domyślnie Alfa 159, Laguna III, ???

    Witam,

    za kilka miesięcy będę zmieniał auto. Chciałbym kupić jakieś na 4-5 lat.
    Planuję wydać ok 50k.
    Lubię duże komfort i poczucie bezpieczeństwa, które dają mi duże samochody.
    Moje roczne przebiegi to 20-25kkm. Z czego codzienne dojazdy do pracy to ok 2x20km, raczej bez korków, 2 x w m-cy wypad poza miasto (ok 200km), raz lub 2 razy w roku jakiś wyjazd wakacyjny.
    Od dawna podoba mi się tytułowa Alfa.
    Chciałbym Was spytać, czy A159 może być dobrym wyborem - wiem, że silniki mają dobre opinie, z drugiej strony dużo złego naczytałem się o DPF, EGR.
    Kolejne pytanie - czy warto takiego auta szukać samemu poza granicami PL? Czy są jakieś firmy które pomagają ściągnąć takie auto nie narażąjąc mnie na ryzyko, że to będzie złom?
    Za wspomnianą kwotę można liczyć na to, że będzie to auto z rocznika >=2008? Podobno miały już wtedy coś poprawione?

    A może warto poszukać krajowej Laguny III DCi, które podobno nie mają DPF?

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez RalfButton ; 12-11-10 o 14:47

  2. #2
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    JTD są bardzo dobrymi silnikami, EGR nie są aż takie straszne (nie jest to jakaś wada, czy częsta usterka)-DPF-niestety kupując nowoczesne auto trzeba się z nim liczyć, natomiast odpowiednie użytkowanie nie powinno sprawiać większych problemów.

    Co do firm pomagających ściągnąć...na tym forum jest kilku importerów godnych zaufania więc wybór należy do Ciebie...

  3. #3
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Zamosc/Lublin
    Postów
    408
    Podziękowano Thanks Given 
    55
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Kolego mozesz tez szukac ogloszen sprzedazy Alfy na forach klubow marki - alfaholicy.org, alfaclub.pl itp. Poki co malo ktory uzytkownik sprzedaje 159, ale moze sie cos trafic.

    Ew. komisy przydilerskie np. przy salonach Fiata.

    CO do wyboru - AR czy Renault - zdecydowanie to pierwsze! Laguna to (oczywiscie nic nie ujmujac temu autu), zwyczajny środek transportu, specjalnie nie wyrozniając się w tłumie. A Alfa? Już sam widok wywołuje dreszcze i jeszcze ta sportowa charakterystyka układu jezdnego.

    Oczywiscie wybor zalezy od tego, czego oczekujesz od auta. Sądzę, że Laguna jako typowe wozidełko rodzinne sprawdzi się znakomicie.
    Ostatnio edytowane przez sprat ; 13-11-10 o 13:53

  4. #4
    carpasja
    Gość

    Domyślnie

    w tym zestawieniu Laguna według mnie wypada blado. Jako, że obydwie marki nie grzeszą utrzymaniem wartości to skłaniałbym się ku Alfie. Wizualnie o niebo lepiej, silnikowo również. Silnik 2.4 jest piekielnie szybki i daje niesamowicie dużo frajdy z jazdy. Laguna przy nim to "kapelusznik" :-) Obydwa auta też dość trudno się odsprzedaje dlatego jeśli zależy ci na tym aby mieć coś więcej niż środek transportu powinieneś kupić Alfę. Spytaj TradeLuxa wiem, że kiedyś miał kilka sztuk w ofercie.

  5. #5
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Zdecydowanie szukaj Laguny III 2.0dCi (175KM). Nie ma nic wspólnego z poprzednią Laguną. Została bardzo dobrze oceniona w teście Auto Świat. Silnik jest praktycznie bezobsługowy, więc koszty utrzymania niewielkie. Ogólnie bardzo dobre auto, a przede wszystkim większe niż Alfa.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  6. #6
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Radziłbym przeczytać w Auto Świecie test długodystansowy Laguny III 2.0dci (odmiana mocy nieważna) z początku produkcji. Stan silnika, a głównie panewek był tragiczny. Za głowę się złapałem jak to przeczytałem, co Renault wypuściło... Nie pamiętam numeru gazetki, ale było jakiś rok może ciut więcej do tyłu.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  7. #7
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Z ciekawości pytałem o ten problem w dwóch ASO Renault (w związku z tym, że mam 2.0dCi). Twierdzą, że w wielu autach (z tym silnikiem) przebiegi bywają już bardzo duże, ale z nie spotkali się z takimi problemami.

    Możliwe więc, że auto testowe było źle traktowane od początku i potem były takie efekt. Ogólna ocena Laguny (jak dobrze pamiętam) to 5+.
    Od siebie mogę polecić silnik, może nie użytkuję go długo, ale lepszego diesela nie miałem okazji użytkować.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  8. #8
    carpasja
    Gość

    Domyślnie

    nie wiem tylko czy Lagunę III uda się kupić do 50 tysięcy. To w miare świeże auto i raczej będzie problem za taką kwotę.

  9. #9
    RalfButton
    Gość

    Domyślnie

    http://moto.allegro.pl/renault-lagun...311273211.html - to jest przykładowa, krajowa. Wydaje się ok. Podobno wersje krajowe 131/150Hp nie mają DPF/FAP

    Dużo złego właśnie o 159 na forum alfaholików naczytałem się na temat ich problemów z filtrem spalania cząstek oraz bardzo kosztownym kolektorem. Muszę jednak przyznać, że dla mnie samochód to coś więcej niż wozidło z pkt A do B

  10. #10
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Na jakiekolwiek forum nie zajrzysz to wszyscy narzekają na DPF.
    Miałem okazję trochę pojeździć Laguną III i powiem tak - strasznie ciasna w środku jak na tak duże (z zewnątrz) auto.
    Na forum alfaholików masz trochę testów 159 (także długodystansowych). Wydaje mi się, że nie ma bardzo dużych różnic w jakości wykonania , awaryjności czy innych elementach między tymi dwoma samochodami. Przynajmniej nie aż tak znaczących aby któreś z nich skreślać.Więc patrz na wypas, stan, rocznik co korzystniej wypadnie.

    W 159 z początku produkcji trzeba zwracać uwagę na stan maglownicy i pompy wspomagania - coś tam podobno projektantom nie poszło najlepiej

  11. #11
    carpasja
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał RalfButton Zobacz post
    http://moto.allegro.pl/renault-lagun...311273211.html - to jest przykładowa, krajowa. Wydaje się ok. Podobno wersje krajowe 131/150Hp nie mają DPF/FAP

    Dużo złego właśnie o 159 na forum alfaholików naczytałem się na temat ich problemów z filtrem spalania cząstek oraz bardzo kosztownym kolektorem. Muszę jednak przyznać, że dla mnie samochód to coś więcej niż wozidło z pkt A do B
    kurcze, nieźle tracją na wartości. Nowa pewnie prawie stówkę kosztowała. A po dwóch latach połowę tego?! masakra. Ja wybrałbym alfę, Laguna jest taka jakaś smutna i bezpłciowa, ale o gustach się nie dyskutuje :-). Moim zdaniem alfa ma lepsze właściwości jezdne, jest bardziej sportowa niż Laguna...

  12. #12
    RalfButton
    Gość

    Domyślnie

    Za podobną kase mogę jeszcze kupić nowego Bravo 1.6 Diesla 105 HP który nie ma DPF

  13. #13
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Sportowa na pewno bardziej, a i designersko jest ładniejsza-mówię to o urodzie "ogólnej", ma więcej charakterystycznych detali tchnących swoistą motoryzacyjną duszę w to auto...na pięknej alufeldze wiele ludzi się za nią obejrzy, jak za ładną dziewczyną...A ładna dziewczyna (ładne alfa) wcale nie musi być kosmicznie droga by być bella...

  14. #14
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Kwestia gustu, ja wybrałbym Lagunę, zwłaszcza GT
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  15. #15
    Tomek_KRK
    Gość

    Domyślnie

    Z Alfami mam do czynienia od lat. Zarówno jeśli chodzi o ich sprzedaż, jak i serwis. Dlatego będziesz miał tutaj garść sprawdzonych i wiarygodnych informacji od człowieka, który temat 159-ki zna niejako "na wylot". Poważne problemy tego samochodu to:
    - kolektory dolotowe w 1.9 JTD 150KM, w których sterowanie długością dolotu (słynne zacierajace się klapki, przez serwis uznane za nienaprawialne) w autach sprzed 2007 roku potrafi spieprzyć się nim minie 100 tysięcy km
    - zacierające się zawory EGR (przez serwis uznane za nienaprawialne)

    Koniec poważnych problemów. Reszta to typowe usterki wynikające ze sposobu eksploatacji (wiadomo - są tacy, co i kowadło potrafią w godzinę zepsuć). Zawieszenie potrafi wytrzymac 100 tys km na polskich drogach. Korozji nie ma. Wykończenie dobrej jakości, tapicerka bardzo dobrze się zachowuje nawet przy dużych przebiegach.
    Ceny części zamiennych oryginalnych przystępne na tyle, że sam często korzystam ze sklepu w ASO.

    I teraz najciekawsze - powyższe "poważne" usterki można usunąć! Czyszxczenie EGR jest możliwe i jest bardzo skuteczne - przywracasz mu sprawność nowego zaworu, kosztuje to max. 200 PLN. Kolektor można naprawić, wymieniając newralgiczne elementy z tworzyw na takie same z metalu i dzięki temu masz kolektor praktycznie niezniszczalny - koszt ok. 700-1000 PLN za regenerację i montaż kolektora. Więc nie ma tragedii.

    Generalnie - obok Volvo V50 to kolejny model na rynku, który można uznać za bardzo udany samochód. Doskonale się prowadzący, doskonale wyciszony, lepszy na trasę niż do miasta i mający niepowtarzalny urok.

    Zdecydowanie za to nie polecam Laguny. Te samochody mają silniki zbudowane z czegoś, co bardziej przypomina plastelinę pod względem wytrzymałości, niż jakiś sensowny stop metali, który nie uległby zbyt szybko zmęczeniu. Do tego ekstremalnie udziwniona elektronika, jak na auto dla "typowego Kowalskiego".

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •