Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 22

Temat: Silnik pod LPG - opinie

  1. #1
    maxxpl
    Gość

    Domyślnie Silnik pod LPG - opinie

    Panowie, dzisiaj jadąc do pracy wpadł mi do głowy pomysł założenie tematu "Silnik pod/do LPG". Temat niby banalny, ale ilu z nas rozmyślało: "jak to będzie chodziło z gazem?". Założenie takie, że każdy opisuje swoje DOŚWIADCZENIA użytkowania instalacji LPG w danym silniku (chociaż kilka słów, żeby było wiarygodnie).

    Ze swojej strony zacznę:

    Obecna Lalka 1996r. 1.8 8V - moim zdaniem silnik idealnie nadający się pod GAZ. Prosty, kultura pracy na LPG praktycznie się nie pogarsza, spalanie w Gdańsku ok 13l/100km, na trasie liczę 10. Instalacja 2 gen. nawet w zimie przy -15 odpalił na LPG (tak wiem że nie powinienem;P). Polecam jak najbardziej

    Renault 1.4 8V (w modelu "5" ale nawet w Thalii/Clio była nowsza wersja). Właściwie opis jak wyżej (konstrukcja bardzo zbliżona). Spalanie w Gdańsku 9l/100km.

    VW 1989r. 1.6 75km na gaźniku - niestety teraz nie pamiętam dokładnie która wersja. Instalacja 2 gen., żadnych problemów, spalanie w Gdańsku 13l na 100km ale samochód miał 3-biegowy automat. Ciekawostką jest fakt że na zimno nie chciał odpalać na LPG, a taki sam u mojego ojca w Audi 80 chodził TYLKO na LPG, nawet zimą.

    Opel X20XEV (Omega 1996r.). Instalacja sekwencyjna - nowa. Silnik pod gaz naprawdę niezły, ale osobiście polecam wymienić uszczelkę pod głowicą przy montażu LPG. Na sekwencji spadek mocy praktycznie niezauważalny. Spalanie w Gdańsku, a jakże by inaczej - 13l/100km (jakieś fatum).

    VW 1.8 8V 90KM (Golf III). Kolejny, prosty silnik idealnie pod gaz. Pojazd miał ponad 400tyś km a jeździł nadal nieźle (trochę oleju spalał, ale zrobić to nie problem). Instalacja 2 gen., spalanie ok 11l/100km (bo nie był mój).

    BMW 1.9 (BMW 318 1999r.). Instalacja sekwencyjna, spalanie 3miasto 11-12l/100km. 1.5 roku bezawaryjnej pracy (ok. 35tys km). Samochód nie był mój, ale kolega bardzo chwalił.

    Citroen 2.0 MPI (122KM, XM 90'). Teść długo kręcił nosem na LPG, ale XM na automacie z klimą palił 13 w mieście to go w końcu namówiłem. Silnik dał radę ok 100tys km praktycznie bez serwisu. Chodziłby pewnie dalej, ale został przegrzany i już nie wrócił do stanu. Instalacja 2 gen., czasami strzelił. Spalanie 15l/100km.

    Kia 3.5 V6 (Opirus 2003r.). Instalacja sekwencyjna, spalanie ok 15l/100km (automat, klima). Silnik chodził na "check engine" ale instalacja była lekko "druciarska". Żadnych problemów z jazdą, zapalaniem, spalaniem.

    Nissan 1.4 (Sunny 90' LX na gaźniku). Instalacja 2 gen. Idealny ideał pod LPG. Silnik chodzi od 12 lat praktycznie tylko na gazie i NIC się z nim złego nie dzieje. Przejechał ok 150tyś km. Spalanie 10-12l/100km. Suchutki, nie pali grama oleju, prędzej Sunny zgnije niż ten silnik padnie.


    Honda 1.6 VTi (CRX 90'). Instalacja 2 gen., spalanie 12l/100km (ale to jest CRX 160KM). Kolega woził tym pizzę (hmmm..), przejechała na LPG dobre 50tyś. Oleju praktycznie nie wymieniał, w ogóle on z tych co to robi jak coś pada. Silnik jak w Nissanie, ideał, jakby jeździł na 98 a nowym syntetykiem co miesiąc. Ciekawostka - na LPG nie działało odcięcie zapłonu (czerwone pole do 8000obr/min).

    BMW 3.0 (730 91'), ten sam kolego co powyżej, takie samo podejście, też pizza (w BMW serii "7"!!). Beemkaa dała radę bardzo ładnie, żadnych złych objawów. Spalanie w Gdańsku ok 20l/100km.

    Polonez, wszystkie silniki gaźnikowe. Lepiej jeździły na LPG niż na benzynie (ktoś w ogóle jeździł tym na benzynie?). Ciekawostka w gaźnikowcu - albo benzyna, albo LPG (urywał się pływak w gaźniku od chodzenia "na sucho").


    Ostrzeżenie:

    Opisane przeze mnie przypadki są czasem drastycznymi odstępstwami od zasad użytkowania pojazdu mechanicznego jakim jest samochód. To że ktoś nie wymieniał oleju 10 lat i silnik chodził - NIE ZNACZY że tak trzeba robić, czy że to popieram!!

    Kiedyś byłem świadkiem, jak znajomy chciał się pochwalić że jego BMW e36 320i na LPG wkręca się poza obrotomierz, udało się (gdzieś mam nawet zdjęcie). Niespodzianka był fakt że silnik zgasł. Tłok wyszedł przez blok bokiem!!
    Ostatnio edytowane przez maxxpl ; 01-06-12 o 10:08

  2. #2
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Ale o co tu wnioskować - temat jest. Jak będzie ciekawy i merytoryczny przeniesiemy do odpowiedniego działu.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  3. #3
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Wlkp
    Postów
    380
    Podziękowano Thanks Given 
    200
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Ze swojego doświadczenia :

    - Fabia I 1.4 68KM instalacja 2gen Tartarini , obsługa bezproblemowa , w tym silniku są słabe uszczelki , jak się ciśnie na LPG to pada szybciej , objawy to znikający płyn chłodniczy . Spalanie 7-11l LPG
    - Seicento 1,1 55KM , instalacja 2gen Tartarini , chodzi dobrze , spalanie w mieście 9-10l LPG , silnik lubi sie przegrzewać , szczególnie na LPG , trasa , obwodnica Trzebnicy i już lampka temp. migała
    - Picasso 1.8 116 KM 6FZ , sekwencja Stag 4 + Matrix , chodzi idealnie , silnik lubi wypić olej z natury , na LPG dolewam 1l na 4000km , sondy lambda padają czasem. spalanie 8-13l LPG

  4. #4
    pecet
    Gość

    Domyślnie

    - Audi 80 B4 2.0 (115KM) - najzwyklejsza instalacja, czasami sobie strzelił (po strzale trzba było przesmarować klapkę w przepływce) ale przez 6 lat (60tys km) tylko raz musiałem wymienić węże doprowadzające chłodziwo bo się przetarły i raz przeczyścić styki przy butli. Troche był słabszy niż na benzynie zwłaszcza powyżej 4,5tys obr/min. Spalanie w trasie poniżej 10l, przy jeździe mieszanej 11-13l/100km.
    - Honda Civic 1,4 sedan - sekwencja. Na początek wymiana map sensora i filtrów bo się nie przełączał na gaz. Potem 2 lata (30tys) bez problemów. Silnik lubił wypić olej nawet 1l/1000km ale tym, którzy nie mieli lpg też tak potrafiły. Spalanie 8,5l/100km.

  5. #5
    Starszy użytkownik Avatar czapaja
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1,232
    Podziękowano Thanks Given 
    199
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Golf II 1.6 na gaźniku - jeździł tylko na LPG (I gen) czy lato czy zima, silnik chodził lepiej na gazie niż na benzynie. Przejechałem nim ok 40 tys i jedyne co wymieniłem to elektrozawór w butli. Spalanie zawsze 10l miasto, trasa ok 7l.
    Mazda 626 2.0 benzyna z 90 roku - auto członka rodziny. Instalacja II gen, spalanie 10-12l kilka lat na gazie i 0 problemów.
    Fiat Siena 1.4 z 97 roku - auto kolegi. Super motor pod gaz. Instalacja II gen spalanie 10-12l miasto 7 trasa. Ok 30 tys km bez najmniejszego problemu. W aucie zepsuło się już wszystko co mogło (jest 1 właścicielem!) a instalacja dalej idealnie współpracowała z silnikiem
    Skoda Felicja 1.4 i 1.6. instalacje II gen chodzą bez problemu. Obie ponad 50 tys na LPG i 0 interwencji w silnik.
    Lanos 1.5 16V instalacja II gen. spalanie 12 miasto 10 trasa. Lubił sobie strzelić trzeba dbać o kable i świece. Póki co zrobiłem ok 10 tys więc niezbyt wiele, ale większych problemów nie było.

  6. #6
    Powell
    Gość

    Domyślnie

    Honda 1.6 VTi (CRX 90'). Instalacja 2 gen., spalanie 12l/100km (ale to jest CRX 160KM). Kolega woził tym pizzę (hmmm..), przejechała na LPG dobre 50tyś. Oleju praktycznie nie wymieniał, w ogóle on z tych co to robi jak coś pada. Silnik jak w Nissanie, ideał, jakby jeździł na 98 a nowym syntetykiem co miesiąc. Ciekawostka - na LPG nie działało odcięcie zapłonu (czerwone pole do 8000obr/min).

    - te silniki lubią chlapnąć olej, więc nie wierze, że dolewek nie robił, a jak pizze rozwoił to pewnie dotarty przez jakiegoś młodego gniewnego, po taniości ; ) Wybaczcie, ale nie wiem po co brać auto tyle KM z takim silnikiem i pakować gaz tam. Młodzi gniewni - dużo koni, ale zalać i naprawiać nie ma za co. I tak się dowala legendy.

    - Honda Civic 1,4 sedan - sekwencja. Na początek wymiana map sensora i filtrów bo się nie przełączał na gaz. Potem 2 lata (30tys) bez problemów. Silnik lubił wypić olej nawet 1l/1000km ale tym, którzy nie mieli lpg też tak potrafiły. Spalanie 8,5l/100km.

    1.4 nie ma prawa chlać oleju. Nie ma co się pocieszać, bo ktoś tak miał. Wejdz na civicklub i poczytaj, że 1.4 to prosta konstrukcja bez VTECa i nie ma powodów dla których ma pić olej. No chyba, że była odpowiednio docierana, a wtedy i ferrari będzie brało.
    Z gazem to jest tak co inny użytkownik to inna opinia. Widzę, że często są problemy z gazem w 1.4 hondy, drudzy piszą, że ekstra.

    Ja jeździłem ASTRA III z ECOTECiem 1.6 115 KM w fabrycznym gazie i było spoko. Wszystko profeska, ale moc opadła i nikt nie powie. Była sekwencja, wszystko dostrojone, a jak przełączyłem na benzynę to czuć było różnicę.

  7. #7
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    482
    Podziękowano Thanks Given 
    288
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Z mojego doświadczenia:
    silniki 1.6 MPI - 75 KM i 101KM (Skoda, Seat, VW) na instalacji sekwencyjnej latają bardzo dobrze. 140 tys na gazie nie robi wrażenia na tym silniku - spalanie -np. cordoba ok 8l/100km, toledo 9l/100km w cyklu mieszanym.
    1.6 Volvo V40 - podobnie jak wyżej, na instalacji sekwencyjnej silnik bezproblemowy, tylko spalanie wyższe 10-12l/100km.
    O hondzie Civic 1.4 (90 KM) już pisano, ale potwierdzę, że silnik na gazie nie sprawia żadnych problemów, a spalanie to 8-9l/100km. Oleju nie brał o nie bierze.

    I jeszcze się pewnie niektórym narażę, ale silnik T5 od Volvo(niektórzy uważają, że to profanacja). Bardzo dobrze znosi gaz, 200 tys. na gazie i silnik śmiga bez zarzutu. Spalanie wiadomo, że 15/100km musi być. Generalnie benzynowe jednostki Volvo (2.0, 2.4) dobrze znoszą gaz.

  8. #8
    pecet
    Gość

    Domyślnie

    Powell - ja o opinie o braniu oleju w innych civicach1,4 właśnie wyrobiłem sobie na podstawie forum civica i to nie tam gdzie ludzie piszą opinie o swoich autach, a w dziale technicznym gdzie opisują problemy. Nie mówię, że każdy bierze czy nawet większość, ale był to często opisywany problem. Ja przez te 30tys km dolewałem, bo obliczyłem że remont czy wymiana nie jest opłacalna (z opini na forum wynikało, że po remoncie może być to samo), przy sprzedaży poinformowałem nabywce o tym fakcie i też się nie przeraził - a z tego co mówił miał wcześniej civica V generacji.

  9. #9
    Legato
    Gość

    Domyślnie

    Moja Mazda 626 1.8ccm 1994, na LPG od 2000r. na LPG nie robi problemów. Spalanie w przedziale 8l-10l/100km. Czyli przy takiej pojemności wychodzi całkiem nieźle.
    Przyznam, że od zamontowania instalacja (Tartarini) była regulowana może max 3 razy. Cała instalacja w "oryginale" do tej pory sprawuje się b.dobrze
    Powoli nadchodzi dla 626 emerytura

  10. #10
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    cytat-Legato- ......"Cała instalacja w "oryginale" do tej pory sprawuje się b.dobrze
    Powoli nadchodzi dla 626 emerytura....."

    Ty -Legato- nie oddawaj jej na złom ( za te 700-800zł ) tylko śmiało zapodaj w sprzedam za grosze bo może ktoś takiego wozidełka z gazem potrzebuje nie zważając na dziurki w progach i inne rdzawe historyje ......sam bym od Ciebie jako swego rodzaju "ikonkę" ją odkupił ale mi ma już co rdzewieć i stać bezużytecznie
    ...i z tego co wiem to masz model 1995 pierw. rej 96 - a nie kanciaka.
    Dlaczego nie chcesz komuś kto może potrzebuje (bez żadnej gwarancji na następne 5lat i bez wypadkowości ) to odstąpić ?? ....


    PS;
    ....mi osobiście z gazem to same smutne historie się kojarzą
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  11. #11
    pawel_tzk
    Gość

    Domyślnie

    Adminie wstrzymaj się ze złomowaniem zapytam ja sąsiada, mu do "pracy" potrzebne takie autka

  12. #12
    maxxpl
    Gość

    Domyślnie

    Moderator, skoro już mamy całkiem pokaźną ilość danych, proponuję przenieść do odpowiedniego działu i wyedytować tytuł.

  13. #13
    Krzysiekl
    Gość

    Domyślnie

    z mojego doświadczenia
    Renault 21 1.7 na wielowtrysku bdz problemu przejechane prawie 60 tys km
    Ford Mondeo mk2 kombi 1.8 i srebna pokrywa 250 tys km oryginalna holenderska instalacja bez problemow

    obydwa auta na II generacji

  14. #14
    Wolf
    Gość

    Domyślnie

    Ode mnie Honda Civic V 1993 rok 1.5 jednopunktowy wtrysk przejechane 143 000 km na gazie zero problemów,Suzuki Jimny 1.3 wielopunktowy wtrysk 2001 rok w ciagłej eksploatacji-instalacja Satag 4

  15. #15
    ZawieR
    Gość

    Domyślnie

    Mój pierwszy samochód - Opel Omega A po FL 92r silnik 2,0 8v C20NE sprowadzona z Niemiec, wrzuciłem osobiście gaz II generacji. Samochód dostawał szkołę życia non stop, zero litości, zamęczyłem most, ukręciłem wał napędowy - 18 latek nie zawsze ma w głowie tyle co powinien siadając za kółkiem Spalanie 15l/100km przy tamtejszych cenach LPG to było jak za darmo. Omega na gazie była lekko słabsza ale przez 2 lata strzeliła tylko raz - po zatankowaniu słabej jakości gazu. Ogólnie polecam ten motor do lpg chociaż to już stare auto więc niewiem czy komuś się przyda...

    P.S. Po omedze miałem Vectrę A GT z tym samym silnikiem i LPG, troszkę mniej paliła i również nie stwarzała problemów ale jeździłem nią tylko pół roku.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •