Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 45

Temat: Belgijskie tablice rejestracyjne - dyskusja.

  1. #1
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Swego czasu miałem kontrolę samochodem z Francji na tymczasowych tablicach ze Szwajcarii w Austrii. Policjant nie robił żadnych problemów, pośmialiśmy się tylko że niezła kombinacja i zapytał dlaczego w Polsce nie ma tablic warsztatowych lub tymczasowych jak u nich...

    Do tego w wielu krajach tablice rejestracyjne są przypisane do samochodu - od chociażby w Belgii i przechodzą na kolejnego nabywcę.
    Ostatnio edytowane przez takietam ; 30-05-12 o 14:47
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  2. #2
    jcmcwed
    Gość

    Domyślnie

    Kolego Tradelux, już Ci kiedyś tłumaczyłem, że w Belgii tablice są przypisane do kierowcy/właściciela, a nie do samochodu... i w żadnym wypadku nie przechodzą na kolejnego nabywcę...
    Wiem, że wikipedia nie jest "dobrym" źródłem wiedzy ale nie będę tu wklejał linków do odpowiedników naszych wydziałów komunikacji w Belgii... http://pl.wikipedia.org/wiki/Belgijs..._rejestracyjne
    Ostatnio edytowane przez takietam ; 30-05-12 o 14:47

  3. #3
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    jcmcwed: zeskanować Ci dowód belgijski na którym pisze, że nr rejestracyjny przypisany jest do samochodu i nie ulega zmianie?
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  4. #4
    jcmcwed
    Gość

    Domyślnie

    skanuj... mam rodzinę w Belgii od 40 lat mają ten sam numer rejestracyjny... auta się zmieniają numer pozostaje ten sam...

    Kiedyś nawet się śmiałem, że auto nówka z salonu, a tablica pordzewiała... A oszczędni oni są jak krakusi, poznaniacy i szkoci
    Ostatnio edytowane przez takietam ; 30-05-12 o 14:47

  5. #5
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    jcmcwed właśnie mam dowód belgijski przed sobą, więc zapytaj rodziny co to znaczy
    Lorsque le vehicule change de titulaire, le certificate d'immatriculation doit accompagner le vehicule
    Le present certificat est valable en matière de douane sous les conditions prevues par la reglementation douaniere


    Do tego sprzedawcy (w zależności od dogadania się) zostawiają czasami swoje tablice i pomagają w załatwieniu ubezpieczenia jeśli jest taka potrzeba.
    Ostatnio edytowane przez takietam ; 30-05-12 o 14:48
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  6. #6
    jcmcwed
    Gość

    Domyślnie

    Nie to żebym chciał kogoś obrazić ale kolego tradelux napisałeś to poważnie czy sobie jaja robisz...
    Wiesz co oznacza ten zapis... w wolnym tłumaczeniu... sprzedając auto certyfikat czyli ten różowo-pomarańczowy dokument - dowód rejestracyjny przekazujesz kupującemu...
    i ten dokument "musi towarzyszyć autu", jak zginie ci ten dokument to duplikatu nie dostaniesz... musisz w zasadzie jakby od nowa rejestrować auto... zrobić badania techniczne... przedstawić dowody własności itp...
    Mam nadzieję, że zwożąc auta wiesz co robisz i nie naciągasz klientów na miny... bo po tym co wyżej napisałeś to ja wątpię czy masz pojęcie o tym czym się zajmujesz...
    Pracuje w branży nie związanej z motoryzacją, a jak widzę mam więcej pojęcia o niektórych procedurach od tych co zajmują się tym zawodowo...
    Ostatnio edytowane przez takietam ; 30-05-12 o 14:48

  7. #7
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    W wolnym skrócie znaczy to, że dowód przypisany jest na stałe do pojazdu również przy zmianie właściciela

    ...tablice zostają. Chcąc zabezpieczyć się, niektórzy sprzedawcy ściągają np. jedną tablicę - aby nie jeździć. Rozmawiałem z dużą firmą zajmującą się remarketingiem samochodów odnośnie rejestracji jak to u nich wygląda i jeden dowód przypisany jest na stałe do auta łącznie nawet po zmianie właściciela - zmieniana jest tylko adnotacja o właścicielu.
    Mają coś takiego jak miało być u nas jeden dowód/numer przypisany do auta i zmiana informacji tylko o właścicielu.


    I jeszcze jedno. W Twojej Belgii podanej za wzór są tablice typu plaques marchand i plaques essai. Zapytaj rodziny jakie są dla nich przepisy i jakie są nadużycia z tego powodu...

    Edit:
    Chyba, że się coś zmieniło od końca 2011 to wtedy zadzwonię i dopytam jak to wygląda obecnie
    Ostatnio edytowane przez takietam ; 30-05-12 o 14:49
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  8. #8
    jcmcwed
    Gość

    Domyślnie

    Kiedyś była dyskusja przy browarku na wakacjach więc mam to wytłumaczone... nie muszę dzwonić i się upewniać
    Kolego tradelux czy ja kiedykolwiek twierdziłem, że dowód jest przypisany do właściciela...
    Dowód rejestracyjny, a numer rejestracyjny, to dwie różne sprawy mam nadzieję, że to ogarniasz...
    Albo twoja znajomość języka jest na takim poziomie, że więcej zgadujesz niż rozumiesz..
    Niezły musisz mieć porządek w tym swoim "byznessie"...

    A dowód nie jest przypisany na stałe tylko bez niego nie zarejestrujesz... Podczas rejestracji dadzą Ci "nowy" z "twoimi" numerami rejestracyjnymi i danymi.... Jedynie co dopisują czasem ręcznie do dowodu to zmianę zameldowania...
    Oczywiście jak nie masz starego nie dostaniesz nowego bez przejścia dużych schodów...
    Ostatnio edytowane przez takietam ; 30-05-12 o 14:50

  9. #9
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Co do samych tablic rejestr w Belgii to przyznaję , że jeśli się nic nie zmieniło od lat 90tych to tablice były (i pewnie nadal są )przypisane do osoby (właściciela pojazdu) a nie auta .
    Przykład; ..kupujemy na giełdzie w Brukseli auto (lata 1991-2 przypominam) kolega zadowolony , że od prywatnej osoby "na tablicach" to zaoszczędzi na wyjazdówkach ....hahaha po zapłaceniu i spisaniu umowy sprzedający wyjął śrubokręcik odkręcił obie tablice i poszedł sobie inne autko kupić ....zonk a wyjazdówki w Belgii w tamtym czasie to trochę zachodu było i czasu . Były jakieś firmy pośredniczące ale to prawie w każdym wypadku ze 2a dni trwało .
    Więc niewiele myśląc nowy nabywca ( kolega ) zakupił tablice przy giełdzie założył i pojechaliśmy .
    Jak on wtedy przerobił te granicę z Niemcami to nie wiem ....w każdym razie około 200km dalej gdy zjechaliśmy na stację po paliwo podjechała policja poprosiła o dokumenty i .....dalszą drogę kolega musiał jechać ze mną - na mandat nie miał DM a jak się później okazało to laweta oraz "kara" były prawie równoważne cenie auta ( pamiętam jak dziś Peugeot 305 poszedł na aukcję )

    Ale to było dawno ...jak jest teraz - nie wiem
    Ostatnio edytowane przez Andrebar ; 30-05-12 o 16:39
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  10. #10
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Wymagana jest tylko tylna tablica. Przednią wyrabia się samemu. Tylną oddaje się do wydziału w chwili kiedy na auto przestajemy płacić ubezpieczenie np. z powodu scrapu wraka.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  11. #11
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Czyli w skrócie rozumiem to tak, że tablice przypisane są do osoby i nie "idą za autem", a dowód (jak u nas) już tak.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  12. #12
    jcmcwed
    Gość

    Domyślnie

    Kolega Tradelux pewnie nadal będzie się upierał, że tablice są przypisane do auta...
    Tablice, a dokładniej numer rejestracyjny jest przypisany do właściciela.
    Dowód rejestracyjny nie tyle jest przypisany do auta, co jego zagubienie rodzi bardzo duże komplikacje bo nie wydają duplikatu...
    Dowód rejestracyjny przekazuje się kupującemu, jak się nie ma do niego zaufania to się go przekreśla i pisze sprzedano dnia...

    Jak jakiś "mądry" handlarzyna/importer robi do takiego auta tablice kolekcjonerskie to jest prawie pewne, że w Europie poruszają się dwa auta na tych samych numerach rejestracyjnych
    Tyle z mojej strony nie będę więcej uzasadniał bo wszystko zostało powiedziane, a jak ktoś myli numery rejestracyjne z dowodem rejestracyjnym to co ja mam mu udowadniać...
    Zresztą niektórzy wszystkie rozumy zjedli więc szkoda się produkować...

    Ps. nadal czekam na cyt. ...jcmcwed: zeskanować Ci dowód belgijski na którym pisze, że nr rejestracyjny przypisany jest do samochodu i nie ulega zmianie?...
    Dwa dni minęło i nic... skaner Ci się popsuł...
    Ostatnio edytowane przez jcmcwed ; 31-05-12 o 13:06

  13. #13
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Przepisałem Ci ręcznie, że dowód przypisany jest na stałe do samochodu i ma być przekazany również nowemu nabywcy. No, ale Ty ciągle przy swoim...
    Odnośnie duplikatu dowodu, zaświadczeń o rejestracji, kopii itd. można poczytać tutaj na stronie ministerstwa tzw. DIV:

    http://www.mobilit.fgov.be/fr/indexR...fr%2FDIV30.htm
    http://www.mobilit.fgov.be/fr/indexR...fr%2FDIV31.htm

    Trzeba zgłosić sprawę na policję, że zgubiliśmy/ukradziono nam dowód i postępować zgodnie z ich wymaganiami jak na w/w stronach. To tak w ramach uściślenia informacji o dowodach. No chyba, że na stronie ministerstwa się mylą?

    P.S. Tym czasem jadę do warsztatu, aby nalali mi płynu do spryskiwaczy, bo mi się skończył, a nie będę chałupnikiem w garażu... Jeszcze jakieś przewody obleję i zapali się auto

    jcmcwed szanuję Twoje poglądy jak i innych osób jednak na siłę nie staram się przekonywać do swoich racji - nie jestem z tych osób. Do tego nie każdy kto zarabia czy jest handlarzem to zło dziej i osz ust jak to jest w Twojej opinii. Osobiście w wielu sprawach mamy inne zdania. Jak chociażby wolę kupić auto pofirmowe z zagranicy (segment D lub dobrze doposażony C) serwisowane do końca, niż auto od prywaciarza, który szczypał się z zakupem oleju Motul/Mobile vs. Lotos itp.

    Wiem, że mnie nie lubisz i to bardzo, ale nie musisz tego manifestować w większości postów
    Ostatnio edytowane przez tradelux ; 31-05-12 o 13:51
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  14. #14
    jcmcwed
    Gość

    Domyślnie

    Tak trudno jest komuś przyznać rację...

    Cytaty:

    W dniu 28-05-2012 o 15:01 piszesz:
    ...wielu krajach tablice rejestracyjne są przypisane do samochodu - od chociażby w Belgii i przechodzą na kolejnego nabywcę...

    Więc prostuje dla ogółu czytających, że mijasz się z prawdą...

    A ty dalej w dniu 29-05-2012 o 09:24 piszesz:
    ...zeskanować Ci dowód belgijski na którym pisze, że nr rejestracyjny przypisany jest do samochodu i nie ulega zmianie...

    Umieszczasz info o dowodzie rejestracyjnym... a nie o numerach rejestracyjnych...
    nie tylko ja ale i chyba Carl23 (chyba, bo ktoś pomoderował wypowiedzi) tłumaczy Ci, że zapis dotyczy dowodu rejestracyjnego...

    A teraz zmieniasz zdanie cyt:
    Przepisałem Ci ręcznie, że dowód przypisany jest na stałe do samochodu i ma być przekazany również nowemu nabywcy...


    Więc wiesz czym się różni dowód od numerów/tablic rejestracyjnych, czy masz z tym problem albo może masz problem z czytaniem ze zrozumieniem.

    Nie to, żebym cię nie lubił ale jak nie masz racji to przyznaj ją innym a nie upieraj się przy swoim...

    Więc odpowiedz jasno czy numery rejestracyjne są przypisane do właściciela? tak czy nie?
    NUMERY nie DOWÓD REJESTRACYJNY.

    ps. jedź do warsztatu dolać płynu bo tamtej wypowiedzi też nie zrozumiałeś... nie pisałem o dolewaniu płynu do spryskiwaczy o którym jest mowa w instrukcji tylko o wymianie np. klocków hamulcowych... a to już jest duża różnica... nawet w instrukcji masz napisane, żeby czynność powierzyć specjaliście...

    ps. jak na razie to ty manifestujesz w większości postów... najlepsze jest to że nie masz racji....

    Może któryś z moderatorów Cię uświadomi , że piszesz o rożnych rzeczach i jeszcze mnie obrażasz w innych wątkach...


    ps. W otomoto proszą o podanie ROKU PRODUKCJI: a u ciebie w ogłoszeniach widzę Rok produkcji: 2004 Data pierwszej rejestracji: 12/2003...
    Inni handlarze/importerzy są za to "napiętnowani" a kolega uparcie wprowadza szukających w błąd... (jak ktoś ustawi sobie wyszukiwarkę to mu wyskakuje starsze auto niż szuka..., marketing "na siłę")
    Ostatnio edytowane przez jcmcwed ; 31-05-12 o 14:37

  15. #15
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    W dowodzie rejestracyjnym masz przypisany również numer rejestracyjny (strona pierwsza - lewy górny róg, plus strona druga w ramce/okienku), więc jak dowód przypisany jest na stałe to również i numer w dowodzie. Tablica tylna wyrabiana jest przez urząd i zdaje ją się w chwili kiedy na danym właścicielu przestaje ciążyć podatek drogowy. Przednia tablica pozostaje nieruszona na samochodzie Jeśli tablica przypisana jest do osoby i może sobie zawiesić na nowym aucie to dlaczego mam tyle belgijskich tablic z zakupionych samochodów w garażu? (zanim w Polsce wszedł przepis o zwrocie oryginalnych tablic)
    Właściciel sprzedawał auto i nie chciał już nowego samochodu, że zostawiał tablicę?
    W 2010/2011r sprzedawca wyrabiał na mnie dokumenty i z urzędu otrzymał tablicę do tyłu z dokładnie takim samym numerem rej. jak w dowodzie.

    Jeśli w dowodzie mam numer rej. widniejący na aucie, dowód rejestracyjny ważny do auta, ważny przegląd techniczny, ważna polisę ubezpieczeniową z zagranicy, auto nie idzie na scrap to mogę poruszać się po drogach - tak czy nie? Może dopytaj kolegi przy piwku
    Wszystko z mojej strony zostało wyjaśnione. Z duplikatem też pisałeś, że jest problem i DIV nic nie wystawia... Zaraz może napiszesz, że zhakowałem ich stronę?

    Edit:
    jcmcwed - tutaj masz aktualne dane. Ich system uległ zmianie w 2010r i obecnie jest tak jak piszę. Tak, więc nie masz racji. Wszystkie obraźliwe słowa które poleciały w moim kierunku od Twojej osoby przyjmuję na "klatę". Niestety prawda jest taka, że w większości przypadków trollujesz na forum, jak chociażby z krzyczeniem głośnym "BAN"
    http://wartowiedziec.org/index.php/w...iata-29-belgia
    Nie obchodzi mnie co było 5-10-20lat temu. Interesują mnie aktualne przepisy...
    Ostatnio edytowane przez tradelux ; 31-05-12 o 15:11
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •