Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 45

Temat: Belgijskie tablice rejestracyjne - dyskusja.

  1. #16
    jcmcwed
    Gość

    Domyślnie

    A ty dalej o tym dowodzie i teraz jeszcze piszesz o jakimś przypisaniu numeru rejestracyjnego do dowodu... (w Polsce też tak jest i jakoś przy zmianie właściciela lub zameldowania na inny powiat numer się zmienia w dowodzie... jaja nie ) i fajnie tłumaczysz skoro z tekstu... należy przekazać nabywcy wychodzi ci że dowód jest przypisany na stałe...
    ... ale ty wiesz lepiej od rodowitego Belga z dziada pradziada... , zatrudnij się tam w urzędzie...
    ... poczytaj stronę ze zrozumieniem... duplikatu nie ma dają nowy dokument... (z nową datą wystawienia itp.) zobacz jakie są warunki jego wystawienia... nie pisałem, że nie wystawią tylko, że jest z tym problem...

    Tablic (bez homologacji) możesz mieć cały garaż... nie musisz nawet robić z pleksi... w Belgi w większości supermarketów robią ci na poczekaniu... ale jest jedno ale... bez naklejki/legalizacji...

    cyt...
    Jeśli w dowodzie mam numer rej. widniejący na aucie, dowód rejestracyjny ważny do auta, ważny przegląd techniczny, ważna polisę ubezpieczeniową z zagranicy, auto nie idzie na scrap to mogę poruszać się po drogach - tak czy nie?
    A gdzie ja napisałem, że nie? I co to ma wspólnego z tematem? Rozumiem, znowu próbujesz go zmienić...

    ps. przeczytaj na spokojnie posty od początku do końca... może zrozumiesz bo raz piszesz o dowodzie raz o tablicach raz o wpisaniu nr rejestracyjnego do dowodu...

    I widziałeś kiedyś belgijski dowód rejestracyjny z którego można odczytać poprzedniego właściciela...

    Procedura jest jasna tablice są przypisane do właściciela i zostają przy sprzedaży dowód przekazujesz... kupujący idzie z nim do urzędu i drukują mu "nowy" z jego danymi i jego numerami rejestracyjnymi...

    ps. fajnie musisz kupować te samochody za granicą ze znajomością języka na takim poziomie... ... trzeba było się zatrudnić do symultanki... http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...037fda86,1,3,5

    ps. wklejony artykuł pokazuje, że naprawdę masz trudności z czytaniem ze zrozumieniem, wiem trudna sztuka...
    Ostatnio edytowane przez jcmcwed ; 31-05-12 o 15:21

  2. #17
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Drogi Trollu zadzwoń na telefon, masz w stopce to porozmawiamy po francusku
    Przeczytaj link, który Ci wkleiłem - masz go jeszcze raz:
    http://wartowiedziec.org/index.php/w...iata-29-belgia

    W obowiązującym do 2010 roku systemie tablice rejestracyjne były przypisane nie do samochodu, lecz do właściciela; w konsekwencji wraz z wymianą samochodu właściciel przenosił ze starego samochodu na nowy dotychczasowe tablice. Co więcej – państwo dostarczało wyłącznie tylną tablicę rejestracyjną; przednia była wykonywana przez każdego zainteresowanego własnym staraniem. Usługę taką oferowały liczne punkty usługowe, np. w supermarketach. Oczywiście prowadziło to do bardzo zróżnicowanego wyglądu przednich tablic rejestracyjnych.

    Obecnie są nowe przepisy, które obowiązują od 2010r. Więc zaktualizuj dane i tak btw. nie wszystko co na wiki jest zgodne z prawdą - teraz już wiesz
    Nie chcę Cię martwić, ale w Polsce tablice też są przypisane do samochodu. Jeśli masz taki sam adres zameldowania (powiat/starostwo) co sprzedający to tablice zostawiasz stare. UE dąży na szczęście do ujednolicenia przepisów we wszystkich krajach członkowskich.

    P.S. Nie interesuje mnie to co myślisz i wiesz na mój temat, bo dla mnie jesteś zwykłym trollem, który bije pianę o wszystko.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  3. #18
    jcmcwed
    Gość

    Domyślnie

    Zobacz co się zmieniło... co czerwonych liter i cyfr dodali Logo UE i rozszerzyli rozmiar do "europejskiego"...

  4. #19
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Jak również i przepisy... Poszukaj sobie na internecie lub skoro znasz tak super język to zadzwoń sobie do DIV
    Numer znajdziesz na internecie lub wiki

    Tak samo było kiedyś we Francji, że tablica była przypisana do Departamentu/człowieka, a obecnie przy zmianie przepisów jakoś też w ok. 2009/2010r zmieniło się, że tablica jest przypisana do samochodu i przekazywana dalej.
    Dokładniej kiedy to było musiałbym pytać siostry.

    Cytat Napisał jcmcwed Zobacz post
    cyt...
    Jeśli w dowodzie mam numer rej. widniejący na aucie, dowód rejestracyjny ważny do auta, ważny przegląd techniczny, ważna polisę ubezpieczeniową z zagranicy, auto nie idzie na scrap to mogę poruszać się po drogach - tak czy nie?
    A gdzie ja napisałem, że nie? I co to ma wspólnego z tematem? Rozumiem, znowu próbujesz go zmienić...
    a no to, że "jechałeś" jak to masz w zwyczaju po wszystkich handlarzach


    Tyle z mojej strony, więcej nie mam zamiaru karmić trolla
    Ostatnio edytowane przez tradelux ; 31-05-12 o 15:48
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  5. #20
    jcmcwed
    Gość

    Domyślnie

    Wybacz, ale ja nie zamierzam się zniżać do poziomu handlarzy/importerów i obrzucać się wyzwiskami.

    Nie będę Ci udowadniał, że czarne jest czarne a białe jest białe... od 2010 roku zmieniło się tyle, że „małe” tablice zastąpiono tablicami o wymiarach identycznych w całej UE wraz z logo i literą kraju.

    Moja ocena (jako osoby podróżującej po europie) handlarzy/importerów jest jednoznaczna, statystycznie:
    - jadą do Belgii, Holandii, Niemiec itp.. śpią po parkingach w osobówkach, śmierdzący nieogoleni idą do supermarketu najeść się miedzy regałami za free...
    - i polują na „okazję” czyli jak najtaniej, jak najgorsze i wyżebrane....
    - w kraju przebieg zmniejsza się o połowę, kierownice lewarki itp. są obszywane nową skórą...
    - przy tłumaczeniu, kombinują, żeby auto odmłodzić itp.
    - później ładne zdjęcia i na otomoto lub allegro...

    Najgorsze jest to, że swoim zachowaniem, przynoszą wstyd innym Polakom i trzeba później świecić za nich oczami.

    Oki wiem, że musisz się wypowiedzieć jako ostatni więc ja już nic nie dopisze, możesz mnie obrażać itp. naprawdę nie interesuje mnie opinia handlarza na mój temat...

    Oczywiście, że wina jest zawsze klienta no bo przecież każdy wie, że inni nic nie robią tylko kombinują, kłamią i oszukują...

  6. #21
    Sherlock
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał jcmcwed Zobacz post
    Może któryś z moderatorów Cię uświadomi , że piszesz o rożnych rzeczach i jeszcze mnie obrażasz w innych wątkach...
    Ja chętnie uświadomię że kolega jmcwed przoduje w "złośliwościach" w tym wątku, który zamiast rzeczowej dyskusji zamienił się wątek o sposobie prowadzenia działalności przez tradeluxa,
    "Szczypanie" w wątku o beligijskich blachach tego co Tradelux wypisuje w ogłoszeniach jest żenujące,,,
    Przypomnę nasz regulamin który naruszano w punkcie:
    3.5.11 Stosowania gróźb*, obrażania, ośmieszania, używania słów niecenzuralnych, stosowania różnych form zaczepki, agresji, złośliwości czy kpin.
    Zamknę temat jeśli będzie służył wyłącznie pyskówce,,,

  7. #22
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Mimo wszystko ja na przykład chciałbym wiedzieć jak to jest TERAZ w Belgii z tymi TABLICAMI ???
    - nie odnośnikami do linków ble ble ble o dowodach rejestracyjnych tylko konkretnie - tak jak ja mogę komuś odpowiedzieć wiarygodnie na temat tablic niemieckich !!
    Krótko czy tablice ;
    1- są przypisane w Belgii do auta ?
    2- są przypisane w Belgii do właściciela ?

    Qżwa pytam bo tam ze 20-cia lat nie byłem a mam zamiar się przejechać bo to Kraj gdzie już od dawien dawna 1-ą rejestrację auta traktowano jako rok produkcji
    . ....ale uj z tym rokiem ....a co z tymi tablicami konkretnie? - bo mam dwie sprzeczne informacje ( plus trochę swoich) może ktoś TRZECI się wypowie dla dobra wątku ?

    PS;
    Żadnych linków .....w dupie je mam ...proszę o konkrety
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  8. #23
    Starszy użytkownik Avatar noto
    Zarejestrowany
    sty 2012
    Postów
    833
    Podziękowano Thanks Given 
    158
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    No w sumie przedmówca ma tutaj racje, mamy wizje świata dwóch Panów z których każdy wydaje się chce coś udowodnić. Nie stając po żadnej stronie - mamy tradeluxa który raczej wie co robi i pana którego 12 na 10 znajomych kupuje samochody z polskiego salonu - tak wiem statystyka jest nieubłagana Każdy ma prawo do wypowiadania swojej opinii - jednak jak widać po wypowiedziach jcmcwed - nie każdy powinien takie prawo posiadać . Całość jego wypowiedzi [ nie tylko tutaj o regach ] trochę nie smaczna się zrobiła.




    ...i tak całkiem na koniec napisze , że dalsza obecność Pana jcmcwed na forum nie jest chyba uzasadniona w żaden sposób. Generalnie nie dobieram do siebie takich uwag, jednak jakoś nie przypominam sobie bym wyżerał coś w belgijskim supermarkecie, też nie zauważyłem by muchy do mnie leciały - zresztą generalnie niema tutaj czego komentować. Poszukaj sobie kolego może innego forum na którym będziesz mógł snuć swoje chore wizje dotyczące wszechświata. Ewentualnie przed kolejną wypowiedzią zamontuj sobie jakiś tłumik drgań ... bo w dłuższym okresie czasu stan może ci się pogarszać.

    a.. co do tablic - no więc przy odbiorze z firmy leasingowej odkręcona tablica z tyłu + dowód z wpisanym właścicielem - firmą leasingową i numerami z tablicy - czyli tak jak poruszało się po Belgii. Kolejny krok to załadowanie na autolawetę i do domu lub po kolejne do kompletu. Jakoś zawsze jednoznaczne było dla mnie, że wywożąc samochód z innego kraju jest on wyrejestrowany bez prawa do poruszania sie po drogach - dlatego jak już pisałem w innym temacie - polskie tablice warszatowe/komisowe były by dobrym rozwiązaniem.
    Ostatnio edytowane przez noto ; 31-05-12 o 22:25

  9. #24
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    OK ...to laweta - ( dziękuję Ci -noto- ) ......nadal czekam na info - jak jest w przypadku K-S od osoby PRYWATNEJ w tej Belgii???

    Upsss ........-noto- diametralnie jak dla mnie zmieniła się konwencja Twojego wcześniejszego wpisu ( stąd usunięcie z mojej strony "piwka" )

    Osobiście uważam , że -jcmcwed - choć jest mocno kontrowersyjny nie zasługuje na aż tak mocną krytykę i napiętnowanie .....mało tego - bez niego i jemu podobnych "uśpimy" to Forum w duchu jednomyślności

    PS;
    -noto- ...skąd jesteś?
    Ostatnio edytowane przez Andrebar ; 31-05-12 o 22:16
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  10. #25
    Starszy użytkownik Avatar noto
    Zarejestrowany
    sty 2012
    Postów
    833
    Podziękowano Thanks Given 
    158
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Duch jednomyślności - duchem jednomyslności - ale jak ktos w zywe oczy wrzuca wszystko do smierdzacego worka - to jednak juz wole jednomyslność niz za przeproszeniem takie pieprzenie - zwłaszcza tutaj - gdzie staramy się jakos wyłapywac patologię. ...A zmieniłem bo doczytałem ostatnie jego wpisy ..., o piwko sie nie obraże - nawet przyznam - nie lubię ale przyznam szczerze , że widzac info o tym że jestes tu ostatni to spodziewałem sie .. tej Twojej charakterystycznej złotej myśli która zakończy temat tych nieszczęsnych tablic.

  11. #26
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    OK ...poniżej moja spodziewana charakterystyczna "złota myśl" w tym konkretnym temacie ;

    ....żeby skały srały a woda się z mórz przelewała to jak nie dostanę konkretnej odpowiedzi też na ten temat wywalę wała .....
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  12. #27
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrebar Zobacz post
    OK ...to laweta - ( dziękuję Ci -noto- ) ......nadal czekam na info - jak jest w przypadku K-S od osoby PRYWATNEJ w tej Belgii???
    Andrzej nie wiem jak wyglada sprawa z nowym typem tablic od prywatnej osoby, ale z banku z ktorego czasami kupowalem samochody stary typ zabierali tablice z tylu, a nowy zostawiaja.
    Stary typ jesli byla potrzeba tez zostawiali jednak trzeba bylo odeslac do dnia konca oplaconego podatku.

    Od prywaciarzy z Belgii nie kupowal z racji tego, iz:
    - ceny sa dosc wysokie i lepiej kupic z Niemiec
    - Belgowie jak i Holendrzy srednio dbaja o swoje samochody (pod katem technicznym, prywaciarze).

    Kolejna sprawa to nawet jak zostawiane sa poprzednie tablice, to srednio lubie jezdzic na zagranicznym ubezpieczeniu
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  13. #28
    Starszy użytkownik Avatar Mariianek
    Zarejestrowany
    paź 2011
    Skąd
    Belgia/Szczecin okazjonalnie.
    Postów
    223
    Podziękowano Thanks Given 
    39
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Witam
    Stary temat ale dopiero tu dotarłem
    A wiec z nowymi tablicami jest tak samo jak było. Odkąd zmieniły się przepisy a zmieniły się nieznacznie, wszyscy posiadacze starych tablic musza je zdac przy zakupie nowego auta i dostają nowe, służy to tylko w celu wycofania starego typu tablic a wprowadzeniu nowego.
    Tablica tylna jest przypisana do człowieka/instytucji i nie ma możliwości żeby została przekazana nabywcy pojazdu bo właściciel tej tablicy będzie dalej musiał odprowadzać podatek drogowy.
    Dowód rejestracyjny jest przypisany do pojazdu i w żadnym wypadku nie jest dowodem własności pojazdu, wiem dziwne ale tak jest i jest to w dowodzie zapisane. Dowodem własności jest faktura zakupu, umowa kredytowa z banku. Przekręt polega na tym ze ktoś w chwili zakupu pojazdu dorabia dwie tablice z nr jakie posiada w dowodzie rejestracyjnym i jedzie na tych tablicach.
    Zielona karta z ubezpieczenia jest tylko świstkiem i gdy się samochód zmienia nie jest wymagany jej zwrot, zgłoszenie do ubezpieczyciela ze samochód został sprzedany, wtedy ubezpieczycielowi zwracamy tablice a on odsyła je do Urzędu Transportu ewentualnie rejestracja nowego samochodu. Mozna wysłać tablice bezpośrednio do Urzędu Transportu wtedy po otrzymaniu atestu zwrotu idzie się z nim do ubezpieczyciela.
    Wiec może się okazać ze będzie zielona karta a auto nie będzie ubezpieczone. Jeśli poprzedni właściciel zda tablice lub kupi nowe auto będzie to w systemie. Oryginalna tylna tablica posiada wytłoczone logo, o czym większość policji w NL i DE wie.
    Co do jakości samochodów, to od osób prywatnych są w 99% w lepszym stanie niz od instytucji, zwłaszcza w Flandrii, gdyż nie ma praktycznie żadnych małych warsztatów. Jedyna wada to ze nie są wypucowane wewnątrz bo nikt tu nie przywiązuje do tego uwagi.
    Sumując: oryginalna tablica z tylu z logiem ubezpieczenie ważne, brak loga dorobiona tablica-ubezpieczenie nie ważne.
    Moja pasja to Zoom - Zoom
    Życie jest jak gówno na kole...raz na górze, raz na dole...

  14. #29
    ecmpid
    Gość

    Domyślnie

    no i mineło dwa lata i nic sie nie zmieniło jest tak jak przedmówca opisał blachy nie sa przypisane do auta :-)

  15. #30
    Starszy użytkownik Avatar Mariianek
    Zarejestrowany
    paź 2011
    Skąd
    Belgia/Szczecin okazjonalnie.
    Postów
    223
    Podziękowano Thanks Given 
    39
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    A czemu by się miało zmienić ? Tak jest od zawsze w Belgii jeszcze za czasów niebieskich tablic.
    Moja pasja to Zoom - Zoom
    Życie jest jak gówno na kole...raz na górze, raz na dole...

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •