Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Moja przygoda z AUDI A4 AVANT 1.9 TDI AVG

  1. #1
    romusw29
    Gość

    Domyślnie Moja przygoda z AUDI A4 AVANT 1.9 TDI AVG

    Dopiszę coś o swoim autku Audi A4 B5 fl. Przeglądając oferty tych aut, jak również użytkując A4 mam własne przemyślenia. Osoby szukające takiego auta nie powinny od razu odrzucać interesujący egzemplarz, gdy:
    - lampy i zderzak przedni spasowane nie równo - nie zawsze to skreśla samochód. W tym aucie do wymiany rozrządu trzeba ściągnąć po prostu "ryjek" a już poskładanie zastawiamy w rękach mechanika (serwisu)
    - utleniający się lakier z tylnej listwy, klamek, elementów drzwi - szukając mojego auta zawuażyłem to w każdym przypadku,
    - dodatkowo może być lekka korozja na spodzie drzwi, przy plastikowych listwach - powodem nie zawsze jest powtórne malowanie. Pod listwą może się pojawić woda co w perspektywie czasu doprowadzi do rdzawego nalotu.

    Moje auto nie jest wizualnym ideałem - w końcu jest 100% bezwypadkowe i bezkolizyjne a przy tym ma prawie 11 lat! Klient szukający igiełki na pewno by go ode mnie nie kupił Maska z odpryskami, ba.. nawet na dachu by się jakieś znalazły i na przednim zderzaku oraz lampach. Szyba przednia porysowana masakrycznie. Lakier z delikatnymi ubytkami, w szczególności z przodu auta, lekkie, równomierne zmatowienia (kolor auta czarny). No i to co przeciątnego klienta by odstraszyło - przebieg ponad 251000 km w TDI ściągniętym z Niemiec! Są tacy, co pomyślą czy to auto jeszcze jeździ.... a jeździ, i to jak! Nie mam potwierdzonego przebiegu, więc może mieć i 400k km ale wnątrze jak nowe, nie posiada najmniejszych oznak zużycia, zawieszenie oryginalne. Audi bezwypadkowe, lakier na całym aucie fabryczny, więc przy 11-letniej eksploatacji te ubytki, zmatowienia i zarysowania są wytłumaczalne i zrozumiałe. A, że szyba czołowa zarysowana - jest oryginalna i (podobnie jak wszystkie pozostałe) ma 11 lat! Niemiec kupuje Diesla, żeby jeździć a nie żeby stąlo w garażu.

    Jakiś czas temu postawiłem sobie ciężkie zadanie - odnaleźć Audi A4 1.9 TDI po lifcie w dobrym stanie, z w miarę realnym przebiegiem, bezwypadkowe. Jestem realistą, dlatego kupiłem i jestem bardzo zadowolony z auta ...no może mogłoby być więcej miejsca dla pasażerów tylnej kanapy

    Opisałem moje auto może w niezbyt ciekawym świetle, ale pomimo 11 lat eksploatacji (nie patrząc z bardzo bliskiej odległości) nadal prezentuje się idealnie.

    Podsumowując: polecam to auto, przyjemnie i tanio się jeździ. Mechanika VW doskonale znana. Jedynie zawieszenie trochę kosztowne.

    Chętnie odpowiem na pytania związane z tym modelem.

  2. #2
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Na zawieszenie w audi nie ma co narzekać, komplet zamienników np Delphi (jakość średnia półka) to koszt ok 900zł za wszystkie elementy na przód więc tragedii nie ma, biorąc pod uwagę że wszystkie na raz nie lecą a cena jednostkowa za wahacz 120-200zł więc się robi "normalnie"

    Mam dobrego kolegę co przyprowadził sobie z Holandi 3 lata temu A4 98 tdi 90KM miało wtedy 240 tkm udokumentowane, teraz ma 330tkm-z napraw-łączniki stabilizatora przód (podkówki), 1 wahacz, poduszka pod silnikiem, 1 amor z tyłu bo "pękł",regeneracja sprężarki klimy, regeneracja rozrusznika,simering przy silniku bo puszczał. Auto użytkowane codziennie. Bardzo fajnie się prowadzi, środek wg wszystkich serwisów-śmiało można robić na 130tyś igłę Turbina nie regenerowana, po rozebraniu nawet czyszczenia nie wymagała. Nie kopci, bąka puszcza dopiero przy nodze z gazem w podłodze. Jak na 90KM bardzo fajnie zestrojona skrzynia...Autko bardzo ekonomiczne, przy jeździe do 110km/h i odcinkach dłuższych niż do sklepu po bułki,okolice 5l nie jest żadnym wyczynem.

  3. #3
    antinet
    Gość

    Domyślnie

    Audi A4 to niezła fura

  4. #4
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki bo miałem kupować i nie byłem do końca zdecydowany....

  5. #5
    ZawieR
    Gość

    Domyślnie

    Zadbana A4 która jeździła w trasie a nie po mieście często nie zdradza przebiegu stanem wnętrza. Kolega miał taką A4 z 98r z przebiegiem 530tyś km, wnętrze praktycznie bez śladów użytku, fotel nie wygnieciony, nie przetarty... Silnik był w bardzo dobrej kondycji... Mam styczność z różnymi egzemplarzami A4 B5 praktycznie na okrągło, zdecydowanie przyjemniej jeździ mi się A4 niż Passatem B5, jedyny minus to stosunkowo mało miejsca dla pasażerów z tyłu, pod tym względem Passat jest lepszy...

  6. #6
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Zawier proszę Cię. Nie widzisz,że facet odgrzał kotleta z 2011 r,a Ty dalej dobijasz posty.

  7. #7
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Zamykam
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •