Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: 1.4 hdi 70km fap

  1. #1
    macreli
    Gość

    Domyślnie 1.4 hdi 70km fap

    Nie wiedziałem gdzie umieścić temat.
    Co sądzicie koledzy o tej jednostce napędowej?
    Wiadomo jest ten nieszczęsny FAP, ale moja mama ma opcję kupić nowego Puga 207 w tym silniku za 41 000zł.
    Czekam na odpowiedzi.

  2. #2
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Nowe 1.4 HDi z serii blue maja niestety FAP (dopiero te najnowsze produkcje), ale da sie podmienic soft na ten bez
    Jak mozesz to szukaj wersji bez, byly takie jeszcze do niedawna.
    Jest to prosta konstrukcja, bez kola zamachowego i z prosta turbosprezarka. Wytrzymuje dosc sporo, ale z osiagami dobre auto dla 2-3 osob na pokladzie maks.
    Spalanie po miescie 5l ON/100km i nie trzeba jakos oszczedzac nogi na gazie
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  3. #3
    Pilsener
    Gość

    Domyślnie

    Dlaczego chce kupić właśnie z tym silnikiem? Ja odradzam małe ropniaki nawet w firmach ale niech każdy ma co lubi. Może komuś nie zależy na osiągach, ma możliwość odliczenia ropy lub kupna taniej (bo szwagier podbiera z budowy) i tak dalej. Ale do małych przebiegów i spokojnej jazdy na pewno bym nie wybrał tego silnika. Poza tym znając styl jazdy większości kobiet to ropniak spali więcej niż mały benzyniak Przynajmniej po mieście. Ale z drugiej strony... jak jest okazja kupić taniej nowy to nie można zbytnio wybrzydzać. Dziś nie kupisz za 40 tys. nowego auta w dobrej opcji w ropie.

  4. #4
    macreli
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi koledzy
    Właśnie o to chodzi - jest opcja kupna akurat TAKIEJ wersji, gdyby się dało bez to wybór oczywisty i prosty.
    A tutaj wersja Active - klima, ESP, ASR, kierownica w skórze, podgrzewane lusterka itd.

    Mama jeździ dziennie ok 30km/dzień + weekend ok 100km. Sam już nie wiem...
    Ona stwierdziła, że kupi ten samochód i będzie jeździć aż się rozleci totalnie

    Głównym konkurentem jest Hyundai i20 1.2 78km benzyniak za ok 38 000zł.

    Doradzajcie dalej.

  5. #5
    luk.d
    Gość

    Domyślnie

    Pug 207 1.4 HDI w niezłej opcji będzie na pewno przyjemniejszy w eksploatacji niż i20 z benzyną (pewnie goła wersja z klimą). Przebieg wychodzi około 13000 na rok, czyli niby trochę mało na diesla, ale akurat ten to prosty diesel i zdecydowanie największym problemem może być fap. Także jak zaczną się jakieś problemy można myśleć o ominięciu go softem zamiast wydawać kasę na naprawy. Co do tego zajeżdżenia to przy dobrej obsłudze serwisowej zbyt szybko się to raczej Twojej Mamie nie uda. Ja bym zdecydowanie wziął 207.
    Ostatnio edytowane przez luk.d ; 27-05-12 o 17:51

  6. #6
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Sam mam auto z tym silnikiem prawie 180tys na liczniku i silnik chodzi, az milo. Spalanie 4,5-5l/100km w dzisiejszych czasach jest bardzo przyjemne
    Co dostaniesz w alternatywie? Prosta benzyne, ktora nie jedzie i pali 7-8l lub turbodoladowane 1.2 z konstrukcja bardziej zlozona od duzego diesla?
    Maly diesel w miejskich autach ma jak najbardziej sens. Wysoki Nm, koni tez troche wiecej niz w benzynie i do tego spalanie o 2-3l mniejsze w porownaniu do benzyny.
    Tam sie nie ma co psuc, a przewrazliwionym dziennikarzom w sprawie diesli mowimy stanowcze NIE
    Filtra FAP pozbedziesz sie za jakies 700-1000zl czyli zwroci Ci sie (kiedys tam przy wiekszym przebiegu) "inwestycja" po 7-10tys km...
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •