Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Silniki benzynowe TCe

  1. #1
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Wlkp
    Postów
    380
    Podziękowano Thanks Given 
    200
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie Silniki benzynowe TCe

    Cześć
    Proszę Was o opinie na temat silników TCe 1.2 i 1.4 montowanych w Renault , czytałem ,że osiągi dobre , spalanie w zależności od buta, a jak z trwałością ? czy ma jakieś wady konstrukcyjne ?

    z góry dziękuję
    pzdr

  2. #2
    maxxpl
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał klamath Zobacz post
    spalanie w zależności od buta
    Nie ma co liczyć na małe spalanie, pomijając że francuskie benzyny zawsze lubiły oscylować wokoło 10l/100km i w górę, bez względu na pojemność, to w TCe trzeba się liczyć ze spalaniem adekwatnym do mocy a nie pojemności.

  3. #3
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Wlkp
    Postów
    380
    Podziękowano Thanks Given 
    200
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Producent podaje w mieście
    1,2 75KM - 7,6 l
    1,2 Tce 100KM - 7,0l
    zatem jest odwrotnie jak piszesz , oczywiście zakładając ,że wartości podawane są mierzone laboratoryjnie i nie mają nic wspólnego z realną jazdą a tym bardziej w korkach.

    Bardziej pytam o trwałość , bo jeżeli np. trwałość turbin to 150 tys a koszt naprawy xxx to jest to istotna informacja.

  4. #4
    pwojtek
    Gość

    Domyślnie

    To ja może napiszę o silniku 1,2 TCe czyli 100kucyków.
    Mam takowy silnik w Clio III. Jak dla mnie silniczek żwawy i do miasta podobno lepszy od 75k bo mniej pali. Autem jeździ na co dzień żona po Warszawie i ma spalanie w granicach 9,5l ale jazda praktycznie w ciągłym korku.

    Mi w trasie palił około 7l a w mieście 8-8,5 ale ja troszkę inaczej jeżdżę niż żona.

    O turbinie się nie wypowiem bo mam dopiero około 30k nalatane w niecałe 3 lata i nic się nie działo.

    Nie podoba mi się to że na luzie obroty spadają do ok 700 i trochę telepie autem i podobno nie ma możliwości podniesienia obrotów.

    Na forum clio czytałem że chipują te silniczki na ok 120k i ładnie chodzą. Nie słyszałem tam również żeby komuś się takowy silniczek wysypał.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •