Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Tylna belka w autach francuskich - fakty i mity

  1. #1
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie Tylna belka w autach francuskich - fakty i mity

    Panowie, może zróbmy 1 porządny, merytoryczny temat, który ładnie się wypozycjonuje.

    Osoby mocne w temacie proszę o info:
    - jakie modele posiadały belkę
    - przyczyny awarii, przebieg przy którym można się jej spodziewać
    - objawy
    - koszty, sposoby naprawy.

    Inne sugestie mile widziane.
    Ostatnio edytowane przez takietam ; 25-05-12 o 11:47
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  2. #2
    maxxpl
    Gość

    Domyślnie

    Renault Laguna I phI '96 - widoczne wizualnie opuszczenie tylnego zawieszenia, na zakręcie po wpadnięciu w dziurę charakterystycznie buja tyłem nadwozia + odgłos "walenia". Moja belka jeszcze nie jest tragiczna ale w/w symptomy już są odczuwalne. Przebieg oryginalny 144tyś. sprowadzony z Niemiec od 1 właściciela ok 3 lata temu (w Polsce głównie stał).

    Na początku słychać skrzypienie w tylnym zawieszeniu, w szczególności przy załadowanym aucie. Później pojawiają się coraz większe stuki i luzy na kołach, aż do momentu gdy koła zaczynają się odchylać od pionu i ich górna część ociera o wewnętrzną stronę nadkola. Takie zużycie czyni auto niebezpiecznym i dyskwalifikuje auto z dalszej eksploatacji. Zużyciu ulegają nie tylko łożyska i czopy, ale również gniazda osadzenia łożysk. Do takiej naprawy często musimy użyć nowych części zawieszenia, gdyż nie ma możliwości osadzenia łożyska na swoim miejscu.

    Na skutek rozszczelnienia układu (zwykle 40-60 tys.) do łożysk igiełkowych zaczyna przedostawać się woda, zwiększa się luz między czopem wahacza a łożyskiem. Najczęściej na tym etapie wystarcza wymiana łożysk i uszczelniaczy. Jeżeli pomimo pojawienia się luzów, samochód jest ciągle eksploatowany zużyciu ulega czop osi wahacza. W ostatnim etapie ulega zniszczeniu gniazdo łożyska wahacza tylnego, konieczne staje się tulejowanie.

    Wygląda to mniej więcej tak:


    Znane mi auta z belką:

    -Citroën AX, ZX, Xsara, C4, Berlingo, Saxo, C5, C15, Xantia
    -Peugeotów 205, 106, 306, Partner, 405
    -Renault Laguna, "5"
    Ostatnio edytowane przez maxxpl ; 25-05-12 o 11:57

  3. #3
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    a gdzie slynne P 206?
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  4. #4
    Wolf
    Gość

    Domyślnie

    Peugeot 206 niestety tez zalicza się do tej grupy maxxpl bardzo dobrze opisał jak dochodzi do tych usterek ,niestety uszczelnienia są kiepskie,podobno te ,,drogie,, firmy które regenerują belki zakładają o wiele lepsze, jakie są można będzie stwierdzić po jakim czasie znów belka padnie,niektóre warsztaty dają gwarancję 2 lata na naprawę jak jest w rzeczywistości z egzekwowaniem ewentualnej naprawy gwarancyjnej nie wiem :-)

  5. #5
    wojciech_zaw
    Gość

    Domyślnie

    Miałem Peugeota Partnera 2,0 HDI - naprawa zawieszenia po 175 tyś km. Był intensywnie eksploatowany – posiadałem firmę i woziłem wszystko co mi było potrzebne w danym momencie, wielokrotnie przeciążałem zawieszenie.

  6. #6
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Wlkp
    Postów
    380
    Podziękowano Thanks Given 
    200
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Xsara Picasso ma chyba belke tak jak w berlingo , trwałość zależy od obciążenia a że to nie jest dostawczak to wytrzymuje długo , nie to co w 206.
    Po czym poznać :
    - odgłosy z tylnego zawieszenia
    - koła pochylone do wewnątrz , lecz oryginalnie też są pochylone , mierzy się odchylenie na feldze ,jeżeli jest 1-1,5 cm to jest ok
    - koło oryginalne 185/65 obciera o nadkole ,wtedy jak wyżej trzeba sprawdzić pochylenie , bo mogło się tylko nadkole odkształcić ( wtedy opalarką prostujemy)

    u mnie przebieg 156 tys , odchylenie w normie
    Informacje od specjalisty z firmy Antałex.

  7. #7
    wojciech_zaw
    Gość

    Domyślnie

    Xsara Picasso i Peugeot są zbudowane na tej samej płycie i tylne zawieszenia są prawie identyczne. Rozmawiałem z moimi znajomymi, którzy mają Partnery jeden ma kopciucha 1,9 wolnossący przejechał 205 tyś i tylna belka jest ok drugi ma benzynę i przejechane ok 150 tyś i też wszystko ok! Dużo zależy od stylu jazdy, ważne też, by nie przeładowywać samochodu!

  8. #8
    morgrabia
    Gość

    Domyślnie Odp: Tylna belka w autach francuskich - fakty i mity

    Właśnie się zastanawiam nad kupnem Xsara Picasso.Potrzebne mi rodzinne auto z dużym bagażnikiem bo zwyczajnie jak pójdzie gdzieś pojechać dalej to rodzinka z bagażami się do golfa 3 nie mieści. Ale przyznam szczerze ,że właśnie boję się tej tylnej belki i ponoć awaryjnej elektroniki Chcę by auto było bezpieczne i ja zawsze o auto dbam ale naczytałem się o tej belce i elektronice i już sam nie wiem czy Zafira A czy XP? Ta strona mnie jeszcze nastraszyła tą belką http://szmytek.pl/tylna-belka-co-to-jest/ czy w Krakowie naprawdę nie ma solidnego serwisu ,który zajmuje się belkami? Jeżdżę co weekend przez Lanckoronę po strasznie łatanej drodze czy to znaczy ,że w XP będzie co chwilę do roboty ta belka? Czy jak sprawdzę na diagnostyce stan zawieszenie przed zakupem i będzie w porządku to może mi na jakiejś dziurze tak strzelić ta belka że się zabiję? Wybór pomiędzy XP a Zafirą A 1.8 benz bo chcę zagazować gdyż jeżdżę 2tys km miesięcznie a w okresie wakacyjnym i więcej

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •