Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: ASTRA H Diesel na co zwracać uwagę przed zakupem ??

  1. #1
    evan rush
    Gość

    :) ASTRA H Diesel na co zwracać uwagę przed zakupem ??

    Witam

    Planuje zakup Astry H w Dieslu. Proszę o info na co należy zwracać szczególną uwagę przed zakupem?

    Z góry dziękuje.

  2. #2
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    nadwozie:
    w bezwypadkowych możesz znaleźć:
    - korozja przy tylnej listwie w kombi
    - purchelki przy lusterkach
    no i ocena pod kątem ew. napraw blacharsko- lakierniczych
    wnętrze:
    - jak już wcześniej pisałem- szybko łuszcząca się i wycierająca kierownica+gałka zmiany biegów, nawet przy relatywnie małym przelocie(miałem Astry III przeloty 90-140 i wszystkie, wszystkie złuszczone)
    - tapicerka siedzeń trwała, ale w podstawowych, flotowych konfiguracjach(Enjoy, Enjoy +) podatna na zabrudzenia
    - wciśnij sobie ***** gazu i hamulca i zczytaj ew. błędy
    Silnik:
    - jeśli 1,7 DTH może stukać na zimnym przy przyspieszaniu w zakresie obrotów 1700-2500, czemu? ja nie wiem, nie mam pewności czy ktokolwiek wie. Jeżdżą dalej, stukocząc na zimnym
    - poza tym to co w nowoczesnych dieslach się sprawdza: wtrysk, turbo, dwumas. Jeśli szukasz krajówek, łatwiej o wersje bez DPFu
    - w Astrze lubią się pozapalać bez sensu i logiki kontrolki, czasem pomaga aktualizacja softu- serwisy tego w ramach przeglądów okresowych nie robią, musisz na własna rękę poszukać elektronika, który się tym zajmie.
    No i skoro szukasz krajówki- połowa będzie po flocie, w dolnych pułapach cenowych 90%- wiadomo- proś o wycenę rzeczoznawcy, sporo aut będzie po naprawach lakierniczych- ten wątek był już poruszany, z reguły naprawy te są bdb jakości. Ciężko będzie upolować Ci coś w 'oryginale'. No ale taki budżet, taki samochód.

  3. #3
    cuteer
    Gość

    Domyślnie

    Moja Astra H mam wytarty ***** sprzęgła a dopiero dobija do 190k.
    Co do stukania na zimnym silniku... Mi się wydaje że to dwumasa (To tylko moje zdanie)
    Pozdrawiam.

  4. #4
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Na 100% nie jest to dwumas
    Po prostu metodami prób i błędów ludzie wymieniali koła 2M, regulowali zawory, wymieniali wtryski i ... ****. Nadal stukaja na zimnym- ASO i inni fachowcy: TTTM może i tak, po 5-10 tys km da się przyzwyczaić

  5. #5
    evan rush
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukas.s Zobacz post
    nadwozie:
    w bezwypadkowych możesz znaleźć:
    - korozja przy tylnej listwie w kombi
    - purchelki przy lusterkach
    no i ocena pod kątem ew. napraw blacharsko- lakierniczych
    wnętrze:
    - jak już wcześniej pisałem- szybko łuszcząca się i wycierająca kierownica+gałka zmiany biegów, nawet przy relatywnie małym przelocie(miałem Astry III przeloty 90-140 i wszystkie, wszystkie złuszczone)
    - tapicerka siedzeń trwała, ale w podstawowych, flotowych konfiguracjach(Enjoy, Enjoy +) podatna na zabrudzenia
    - wciśnij sobie ***** gazu i hamulca i zczytaj ew. błędy
    Silnik:
    - jeśli 1,7 DTH może stukać na zimnym przy przyspieszaniu w zakresie obrotów 1700-2500, czemu? ja nie wiem, nie mam pewności czy ktokolwiek wie. Jeżdżą dalej, stukocząc na zimnym
    - poza tym to co w nowoczesnych dieslach się sprawdza: wtrysk, turbo, dwumas. Jeśli szukasz krajówek, łatwiej o wersje bez DPFu
    - w Astrze lubią się pozapalać bez sensu i logiki kontrolki, czasem pomaga aktualizacja softu- serwisy tego w ramach przeglądów okresowych nie robią, musisz na własna rękę poszukać elektronika, który się tym zajmie.
    No i skoro szukasz krajówki- połowa będzie po flocie, w dolnych pułapach cenowych 90%- wiadomo- proś o wycenę rzeczoznawcy, sporo aut będzie po naprawach lakierniczych- ten wątek był już poruszany, z reguły naprawy te są bdb jakości. Ciężko będzie upolować Ci coś w 'oryginale'. No ale taki budżet, taki samochód.
    Bardzo dziękuje za wyczerpującą informacje, śliniki jakie mnie interesują to 1,7 110KM lub 1,7 125KM oraz 1,9 120KM. W sobote jadę oglądać 2 astry jedna wydaje się po flotowa druga sprowadzana z Niemiec. Postaram się zwrócić uwagę na punkty,o których wspomniałeś.

    Pozdrawiam

  6. #6
    maxxpl
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał evan rush Zobacz post
    jedna wydaje się po flotowa

    Jak będzie po Masterlease, Futura Leasing, Prime Car Menagement albo Santander Consumer Multirent - mogę sprawdzić szkodowość.

  7. #7
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    578
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o jednostkę 1.9 120 km występują zarówno 8V (Z19DT) jak i 16V (Z19DTH) jest to zależne od kraju rejestracji.
    www.wymarzoneAUTO.pl - wiarygodne auta używane.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •