Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Temat: Renault Laguna, Honda, Fiat Marea, Ford Focus, lub inne... rocznik 2000 za 13500 zł na Pb+LPG. miasto > 50%

  1. #1
    Maniek1987
    Gość

    Domyślnie Renault Laguna, Honda, Fiat Marea, Ford Focus, lub inne... rocznik 2000 za 13500 zł na Pb+LPG. miasto > 50%

    Jakie auto kupić ?
    Preferowana marka
    Renault Laguna, Honda, Fiat Marea, Ford Focus, lub inne...
    Budżet na zakup auta:
    13500
    Preferowany rok produkcji:
    2000
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    od 100KM
    Preferowany rodzaj paliwa:
    Pb+LPG
    Planowany roczny przebieg:
    15000
    Segment/typ/wielkość auta:
    -
    Charakter użytkowania :
    miasto > 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    4 osoby
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    krajowy
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Komfort, miejsce w środku, mała awaryjność, niewygórowane spalanie...

  2. #2
    Maniek1987
    Gość

    Domyślnie

    Siemanko. Na zakup samochodu mam przeznaczone 15tys.... W tej kwocie zawarta jest również "pierwsza obsługa po zakupie"(rozrząd, olej itp).
    Samochodem śmigam głównie po mieście, z przewagą praca <-> dom 15km w jedną stronę. Auto powinno spokojnie zabrać na pokład 4 osoby i jakiś bagaż.
    Do tej pory miałem okazje użytkować BMW e36 316 1994r, Opel Vectra 1998 1.8lpg, Citroen Xantia 1.9TD 1999r, Honda Civic VTI 5D 1998, a obecnie jeżdżę Civic'em VIgen 1.4is 3d 1997r, więc napewno chciałbym coś większego i minimum 2000r. Macie jakieś pomysły???

  3. #3
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Fiat Stilo, Opel Astra?
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  4. #4
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Coś większego niż Vectra? Może Omega C?

  5. #5
    Maniek1987
    Gość

    Domyślnie

    Aj, źle to napisałem... chodziło mi o coś większego niż Civic 3drzwiowy, którym obecnie jeżdżę.

  6. #6
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Ja tam radze Chevroletta Lacetti, jak ma być Komfort, miejsce w środku, mała awaryjność a spalanie to ile mu wlejesz tyle spali... taki żarcik, ale auto raczej ekonomiczne, W swoim budżecie powinieneś wyszukać dobry egzemplarz moze będzie lekko droższy ale jescze przecież są negocjacje, jak jesteś dobry to i sprzedadzą Ci taniej. Moim zdaniem nie doceniany samochód.

  7. #7
    Maniek1987
    Gość

    Domyślnie

    Miałem okazję kiedyś poczytać na jakimś portalu na temat lacetti, parę osób twierdziło, że np silniki 1.6 sporo palą, i średnio lubią LPG. Ciekawe ile w tym prawdy...

    A Co myślicie o Lancii Lybra kombi z motorkiem 1.9jtd?
    Ostatnio edytowane przez takietam ; 25-05-12 o 11:08

  8. #8
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Bardzo przyjemne auto, ale ilość miejsca nie powala (płyta podłogowa AR 156). Problem będzie ze znalezieniem auta z udokumentowanym przebiegiem poniżej 300 tys.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  9. #9
    Starszy użytkownik Avatar czapaja
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1,232
    Podziękowano Thanks Given 
    199
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Ja bym w tym budżecie odpuścił szukanie diesla chyba. Dużo ciężej będzie coś sensownego znaleźć. Chyba, że nie boisz się przebiegu powyżej magicznej bariery 200. Weź pod uwagę też, że części do klekota będą na pewno droższe. Jeżdżąc głównie po mieście zamęczysz turbinę na krótkich odcinkach.

  10. #10
    Powell
    Gość

    Domyślnie

    A jak Ci się jeździło VTI? Może ta sama buda z np. 1.4 90 KM (D14Z4)? Mnie to 90 KM miło zaskoczyło, żwawy, nie zamula. Lepszy byłby 1.5, bo bardzo mało pali, ale długa skrzynia strasznie spowalnia auto. Niskie spalanie, autko z rocznika 2000, czyli z końcówki produkcji ; )
    Plusy: masa tanich części zamiennych i używanych, duża dostępność tych części, niskie spalanie, dobre silniki i zawieszenie (wielowachaczowe z przodu, ale wytrzymałe), dobre plastiki. Jeżeli nie miałeś dowalonego złoma VTi to wiesz o co chodzi.
    Minusy: może pojawiać się ruda.

    Bagażnik elegancki, klapa otwierana z cała szybą. Mimo, że mam fotel na maksa to z tyłu miejsce jest.

    To auto spełnia Twoje wymagania uważam. Dla 4 osób będzie bardzo duży komfort. Z 2000 roku będzie z klimą.
    Możesz też pomysleć o aerodecku MC, czyli komb, a nie liftbackui. Autko jeszcze wieksze.
    Koszt auta to 10-12 tys za bardzo dobry egzemplarz, ale myślę, że w 11 w full wypasie się zmieścisz, więc zostaje Ci konkret sumka na pakiet startowy i wycieczke nad jezioro.
    Możesz też poszukać D16, wtedy będzie zwawszy, ale cześci są już droższe. Silnik ma już VTECa więc inna bajka jest ; )

    A i ważne. Mimo, że sam gazu nie założe to na forum jak czytam dobra instalacja w D14 sprawdza się nie powodując jakiś uszkodzeń czy coś.

  11. #11
    Maniek1987
    Gość

    Domyślnie

    Jazda Vti była niesamowitą frajdą Silnik to istna wiertara, odcinka przy 8000tys. obrotów do tego elastyczny, Skrzynia biegów ze "szperą" , Miałem zmieniony dolot, kolektor wydechowy 4-2-1, reszta układu 2 cale, super mruczało. Niestety musiałem zmienić na coś tańszego w utrzymaniu. Za dużo pieniędzy szło na paliwo i moja druga połówka nie dawała mi spokoju, więc trzeba było zakupić coś bardziej ekonomicznego. Teraz mam również civica ale 1.4 90Km trzy drzwiowego. Ogólnie Hondy z tych lat są bardzo wytrzymałe, tylko blacha zwłaszcza tylne nadkola gniją...
    Szczerze przyznam się, że dziś zastanawiałem się właśnie nad Aerodeckiem... Miło by było znaleźć z motorkiem 1.6 115KM lub 125.
    A co do skrzyni w 1,5, można założyć od innego modelu z krótszymi przełożeniami i wtedy będzie lepiej śmigać
    Ostatnio edytowane przez Maniek1987 ; 25-05-12 o 18:09

  12. #12
    Powell
    Gość

    Domyślnie

    No ja już zakładałem, że od razu do jazdy bez dłubania. Skrzynie wystarczy od 1.4 - koszt 200-300 zł. Jeżeli chcesz mega tanio to tylko D14. D16 są chodliwe i części używane są drogie i dosyć ciężko dostępnemo to frajda z jazdy jest. Dźwięk VTECa jak się załącza ; ) Miód.
    Masz podobną hanie to wiesz co ten silnik potrafi. Jak mam liftbacka, który jest o 30 kg cięższy od 3d i naprawdę nie miałem jeszcze sytuacji, że mi zbrakło mocy. Jest to tak dobrane wszystko, że potrafi miło zaskoczyć. Wejdź na forum civicklub, może coś będzie w dziale giełda. Zawsze to mniejsze prawdopodobieństwo wtopienia, choć też są szukacze okazji ; )
    Chociaż jak Ty się z VTi przesiadłeś to nic już nie da frajdy z silników do tej pojemności.
    Pojawiałeś się na civicklubie z tą VTi? Bo podstawowe mody miałeś zrobione ; )

    Poza tematem: ile Ci paliła w mieście taka VTi?

  13. #13
    Maniek1987
    Gość

    Domyślnie

    Jestem zarejestrowany na civicklub, ale jakoś nigdy nie pokazałem tam swoich aut. Mody w VTI były zrobione przez poprzedniego właściciela.
    Co do spalania to zależy Mam raczej ciężką nogę. Średnio wychodziło między 8,5 do 11 w mieście.
    Przy bardziej brutalnym wkręcaniu pod czerwone pole, ile wlejesz tyle spali albo i wiecej Od 5800rpm załącza się drugi wałek, wtedy dopiero zaczyna się jazda
    Przy 100km/h na Vbiegu mialem ok. 3200tys obrotów, krótka skrzynia...
    Pozostaje chyba tylko poszukać jakiejś namiastki VTI...

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •