Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 40

Temat: Sprzedaż/zamiana auta przed upływem 6msc...

  1. #1
    Starszy użytkownik Avatar zubeer
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Zawiercie/Kraków
    Postów
    531
    Podziękowano Thanks Given 
    107
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie Sprzedaż/zamiana auta przed upływem 6msc...

    Cześć,

    Intryguje mnie: wolno sprzedać lub zamienić auto przed upływem sześciu miesięcy?
    Jak na to zapatruje się US?
    Pozdrawiam,

    Maciek

    Był Passat, 2010, 2.0D,170KM, DSG - jest Mazda 6, 2,5 AT 2015r i niestety - jest rozczarowanie...

  2. #2
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Maćku - absolutnie nikt nie broni sprzedawać auta przed upływem 6 miesięcy od daty zakupu
    Bedziesz musiał po prostu zapłacić podatek dochodowy od DOCHODU - czyli różnicy pomiędzy ceną kupna a sprzedaży

  3. #3
    luk.d
    Gość

    Domyślnie

    Oczywiście, że wolno żyjemy w wolnym kraju. Jeżeli zarobisz na jego sprzedaży to zapłacisz po prostu podatek dochodowy. Jeżeli cena na umowie będzie równa lub niższa niż ta z Twojej umowy kupna to nic nie zapłacisz. Jeżeli to jednostkowa sytuacja, to US nie powinien się przyczepić. Mogą zacząć dopiero jeśli będzie się to powtarzało.

  4. #4
    eReS1#
    Gość

    Domyślnie

    3.1% podatku zaplacisz

  5. #5
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Może sprzedać ale na warunkach jak Kris75 pisał... Albo cena nie wyższa niż na umowie na którą kupiło się wózek albo się płaci podatek... Ale ile procentów to nie mam pojęcia

  6. #6
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    @ eReS 3.1% to wielkosc akcyzy
    Sprzedaż za cenę wyższa niż zakupu przed upływem pół roku- płaci się raczej 19%

  7. #7
    eReS1#
    Gość

    Domyślnie

    Lukas.s moj blad. Faktycznie 19% od kwoty wzbogacenia. Zle spojrzalem.

  8. #8
    Irma05
    Gość

    Domyślnie

    Witajcie.
    Jestem tu nowa.
    Mam problem, na który mam nadzieję znaleźć tu podpowiedź.
    Miesiąc temu miałam wypadek nie z mojej winy. Towarzystwo ubezpieczeniowe sprawcy orzekło szkodę całkowitą. Przyznano nam odszkodowanie wyliczone jako różnicę pomiędzy wartością rynkowa a wartością wraku. Wrak mamy sprzedać sobie sami. Problem w tym że jesteśmy jego posiadaczmi niepełne 6 miesięcy (nie nacieszyliśmy się nim długo) i zastanawiamy się jak to wygląda przy sprzedaży auta przed upływem 6 m-cy w takiej sytuacji, będziemy płacić jakiś podatek od wzbogacenia (nonsens nie ma żadnego wzbogacenia bo straciliśmy na tym nie wspomnę nerwów), czy orzeczenie szkody całkowitej ma jakieś znaczenie?
    Pomocy!!!

  9. #9
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Nic nie zapłacicie- chyba ze wrak sprzedacie za większa cenę niż zaplaciliscie za sprawne auto

  10. #10
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Irma - spokojnie
    Po pierwsze - jest to podatek dochodowy, a nie od wzbogacenia - nie ma już takiego nazewnictwa.
    Podatek od wzbogacenia dotyczył aktualnego podatku PCC - czyli od czynności prawnej - wynosił on 2% od ceny zakupu.

    Podatek dochodowy jest to podatek płacony na zasadach ogólnych - czyli 19% od różnicy pomiędzy ceną kupna a ceną sprzedaży.
    I obowiązuje tylko wtedy jeśli był DOCHÓD.
    Jeśli była strata to nie będziecie nic płacić.

    Więc bez stresu już teraz, a planowo i do przodu

  11. #11
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Dokładnie tak, chyba nawet urzędnik nie jest tak kreatywny żeby jednostkowy przypadek rozbicia podciągnąć pod autohandel
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  12. #12
    Irma05
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki!
    Logicznie myśląc wiem że tak powinno być jak piszecie ale przemknęło mi przez myśl, że "kreatywny" urzędnik zsumuje sobie wartość odszkodowania i kwoty uzyskanej ze sprzedaży wraku i doliczy się dochodu, choć go nie było. Samochód sprowadziliśmy z zagranicy więc ponieśliśmy koszty pierwszej rejestracji a do tego założyliśmy nowiutką instalację gazową we wrześniu no i nie nacieszyliśmy się długo, niestety.... Pierwszy śnieg, nieposypana droga, ślizgawka i przywaliły we mnie dwa auta, pech....
    Czyli co? Moge spokojnie sprzedać i nic nie zgłaszać do US bo dochodu nie będzie?

  13. #13
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Czyli co? Moge spokojnie sprzedać i nic nie zgłaszać do US bo dochodu nie będzie?
    suma A (Ile zapłaciłaś za samochód+ udokumentowane dodatkowe wydatki, poparte fakturami (np. za montaż LPG) )
    SUMA B ( ile dostałaś odszkodowania + za ile zostanie sprzedany wrak? )
    Jeśli SUMA A>SUMA B to logiczne, że nie musisz nic płacić.

  14. #14
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Irma05 Zobacz post
    Dzięki!
    Logicznie myśląc wiem że tak powinno być jak piszecie ale przemknęło mi przez myśl, że "kreatywny" urzędnik zsumuje sobie wartość odszkodowania i kwoty uzyskanej ze sprzedaży wraku i doliczy się dochodu, choć go nie było. Samochód sprowadziliśmy z zagranicy więc ponieśliśmy koszty pierwszej rejestracji a do tego założyliśmy nowiutką instalację gazową we wrześniu no i nie nacieszyliśmy się długo, niestety.... Pierwszy śnieg, nieposypana droga, ślizgawka i przywaliły we mnie dwa auta, pech....
    Czyli co? Moge spokojnie sprzedać i nic nie zgłaszać do US bo dochodu nie będzie?
    A na kogo go rejestrowaliście?
    Handlarz Wam pomagał?
    Czy sami go sprowadziliście?
    Czy tez dostaliście umowę "na Francuza" do podpisania?
    Wbrew pozorom moje pytania są bardzo ważne

  15. #15
    Irma05
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris75 Zobacz post
    A na kogo go rejestrowaliście?
    Handlarz Wam pomagał?
    Czy sami go sprowadziliście?
    Czy tez dostaliście umowę "na Francuza" do podpisania?
    Wbrew pozorom moje pytania są bardzo ważne
    Zarejestrowany jest na męża. Umowa kupna sprzedaży zawarta jest pomiędzy mężem i Niemcem sprzedającym samochód ale do Polski sprowadził go nam facet z Polski.
    Jakie to ma znaczenie?
    A te 6 m-cy liczy się od dnia zakupu wpisanej na umowie kupna czy daty od rejestracji?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •