Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 49

Temat: Touran rocznik 2003 za 20000 zł na ON. trasa > 50%

  1. #1
    vermine
    Gość

    Domyślnie Touran rocznik 2003 za 20000 zł na ON. trasa > 50%

    Jakie auto kupić ?
    Preferowana marka
    Touran
    Budżet na zakup auta:
    20000
    Preferowany rok produkcji:
    2003
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    1,9 105KM
    Preferowany rodzaj paliwa:
    ON
    Planowany roczny przebieg:
    10000
    Segment/typ/wielkość auta:
    Minivan
    Charakter użytkowania :
    trasa > 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    -
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    -
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Witam wszystkich!
    Jestem przed decyzją zakupu nowej skarbonki zwanej potocznie samochodem i tak błądząc po sieci trafiłem na to forum. Musze przyznać, że fachowość wypowiedzi mocno mnie ujęła i dlatego postanowiłem podzielić się moim problemem licząc na pomoc. Oto problem: potrzebuję autka, które pomieści 5 osób - 3 dorosłych i 3 dzieci - wszystkie w fotelikach. A jako, że mam bliźniaki to muszę zapakować jeszcze wózek gigant i wszystkie bambetle.... Żona ma hopla na punkcie bezpieczeństwa więc z tyłu muszą być 3 punktowe pasy. Budżet na tą imprezę mam niewielki - zaledwie 20tys. Zdają sobie sprawę, że pakiet startowy też muszę mieć... Na samochodach się nie znam i dlatego liczę na pomoc forumowiczów. Osobiście myślałem o allhambrze, sharanie lub touranie .... Osobiście najbardziej podoba mi się Touran ale wygląd to nie wszystko
    Liczę na Waszą pomoc!!

  2. #2
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Jak bezpieczeństwo i 3 punktowe pasy to proponuję Renault (Grand) Espace IV 2.0T gazownika z pierwszych roczników (od 2003). No można dodać Alhambrę ale to rocznikowo będzie max 2002

  3. #3
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    które pomieści 5 osób - 3 dorosłych i 3 dzieci

    Z matmy zawsze byłem średni na jeża, a to z powodu kiepskiej matematyczki, ale na moje oko to Ty potrzebujesz auta co pomieści 6 a nie 5 osób, bo wg prawideł co mnie uczono, dzieci występują jako całość, nie da ich się zułamkować by 3 dzieci dała 2 miejsca siedzące

    Może jakiś American Dream w postaci Voyagera?Przewinął mi się ostatnio w ogłoszeniach jakiś duńczyk czy szwed z 2002r chyba, po rejestracji, zagazowaniu i pakiecie-zmieściłbyś się w budżecie.

  4. #4
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    482
    Podziękowano Thanks Given 
    288
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    co do tej matematyki to myślę, że kolega chciał napisać o 2 dorosłych, skoro pisze o sobie i żonie (chyba, że jeszcze kochanka?)
    Jeżeli jest Was 2+3 dzieci i zależy Wam na bezpieczeństwie to być może spojrzysz na Volvo V70? Nie jest to minivan, ale miejsca w środku jak i przestrzeni ładunkowej mu nie brakuje. Co prawda w tym budżecie nie będzie łatwo znaleźć dobrą sztukę (tourana na ON byłoby chyba jeszcze trudniej), ale myślę, że jest to jakaś opcja. A przy tak małym przebiegu możesz kupić zwykłego benzyniaka (dużo większe prawdopodobieństwo przebiegu poniżej 300 tys) bez żadnych turbo i będziesz śmigał aż miło.
    Krążą plotki, że Volvo jest drogie w utrzymaniu...ale myślę, że touran w kosztach utrzymania mu nie ustępuje.

  5. #5
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Jeśli 5 osób, to scenik II w grandzie nie będzie złym rozwiązaniem.Osiągalny w tym budżecie w stanie jezdnym a nie zgliszcza.

  6. #6
    Sherlock
    Gość

    Domyślnie

    Turek w dyszlu rocznik 2003 za 20.000zł będzie to mało realne zważywszy jeszcze pakiet startowy w tej kwocie, chyba że akceptujesz niepewny stan( w co wątpie przy dzieciach...)
    Rozumiem iż zdajesz sobie sprawę iż taki Turasek bedzie miał powyżej 200.000 przebiegu ( to dla wiekszości poszukiwaczy jest nie do przyjecia)

  7. #7
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Sherlocku ja nawet poszedłbym dalej i śmiało stwierdził że to będzie przedział 300-400 tysi w tych widełkach cenowych. Cena nie bierze się z niczego i jeśli ma być niższa to coś musimy zaakceptować-powypadkowość, dużą ilość km, brzydki stan blacharski (poobijanie), kiepski stan mechaniczny (dwumas,silnik bioracy olej,zawiecha do remontu)

  8. #8
    Sherlock
    Gość

    Domyślnie

    Powyżej 200.000.....to i 300 , i 400 pasuje ,,,tyle że wtedy jeszcze należy szukać kremowego lakieru pod nowym kolorkiem,,,,,,

  9. #9
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    nie musi być kremowy.. sąsiedzi za zachodu oklejają też auta na krem a pod spodek są np. czarne.

  10. #10
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    spora część aut - taxi jest obklejona w barwy majonezu - po zerwaniu okleiny są białe czarne i sporo srebrnych ( Zafiry w tej kolorystyce przodują )
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  11. #11
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Nowsze taxi w de mają folię, tak jak Grzechu pisze, ale poznać można po czym innym, często po skórce etc. Jednak 300 czy 350 tysi to wcale nie taxi moi drodzy tylko zwykłe auto rodzinne, na dalsze dojazdy do pracy,wakacje itd. 30 tyś w polsce nie jest żadnym wyczynem, nawet dla zwykłego zjadacza chleba jak ja, gdzie autem jeździłem, gdzie potrzebowałem-nie zarabiał, a co mowa jak ktoś ma jakiś biznesik...

  12. #12
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Jakby na to nie patrzył handlarz nie przytarga Ci Touranka za 6 tys euro z przeb 140.000km tylko ściągnie jak najmłodszego z jak największym przebiegiem ( aby go skorygować ) bo tu ma wtedy bicie i wzięcie .
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  13. #13
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Jeśli 5 os to warto wg mnie zainteresować się autkami niedocenianymi (ale tylko przez tych co niemieli_
    -berlingo (3 małych dzieci +małżeństwo)-sprawdzone, ma kolega w wersji 2.0 HDI oszczędne jak cholera a części niedrogie
    -opel combo

  14. #14
    maxxpl
    Gość

    Domyślnie

    Panowie, a co powiecie o Fiacie Multipla? Wygląd kontrowersyjny ale słyszałem że są niezłe.

  15. #15
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Po lifcie wygląd już nie jest kontrowersyjny,a auto samo w sobie faktycznie jest niezłe i zapomniałem o nim, chociaż on ma 6 os ale przestrzeń bagażowa będzie mniejsza niż w wyżej wym autach. Silniki polecane w multipli to 1.9 JTD i 1.6 benz.

Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •