Poka¿ wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Opel Omega B na co zwróciæ uwagê!!

  1. #1
    maxxpl
    Go¶æ

    Domy¶lnie Opel Omega B na co zwróciæ uwagê!!

    Samochody Opel Omega B pomimo up³ywu lat (a mo¿e dziêki niemu), zwracaj± swoja uwagê ludzi którzy chc± zaznaæ luksusu za niewielkie pieni±dze. Generalnie koncepcja s³aba (subiektywnie), pojazd który by³ drogi jako nowy jest drogi i dzisiaj, z tym ¿e dzisiaj to kwestia usterek i czê¶ci.

    Poni¿szy opis generalnie opisuje Omegê B (nie B FL), ale z tego co wiem wiele siê nie zmieni³o.

    Typowe s³abe punkty:

    -Nadwozie -> generalnie ca³a karoseria koroduje naoko³o na rantach (tam siê zaczyna), tylne nadkola, w kombi pod wycieraczk± tylnej szyby oraz pod lew± tylna listw± za ko³em TL (u mnie by³o na wylot a¿ rêkê mo¿na by³o w³o¿yæ). W wersji B FL jest wiêcej i lepszego ocynku ale tez sza³u nie robi

    -Silniki -> z opinii u¿ytkowników wynika ¿e najlepszy jest 2.0 8v oraz (d³ugo d³ugo nic) i 2.5 24v, 2.0 16v tzw. eko¶mieæ to pora¿ka totalna (je¶li nie pali oleju to kwestia kiedy zacznie -> kolega ma astrê II z nowsza odmian± tego silnika i ta sama historia), w 3.0 24v i 3.2 24v siadaj± uszczelki pod g³owic± (a s± 2) i generalnie silnik lubi ciekn±æ. Diesle 2.5TDS s± BMW z kastracj± na 130KM, 2.0 DTI - niez³y ale 100KM do samochodu o wadze 1.5 tony to raczej s³aby pomys³ nawet na taxi, 2.5 DTI -> nie mam wiedzy

    -Osprzêt silnika -> czujnik wa³ków + po³o¿enia wa³u dzia³a TYLKO orygina³ (potwierdzone u dobrego elektryka szt. 2 + ASO) i kosztuje tez swoje

    -Klimatyzacja -> mi pad³y dwa kompresory w rok ale mo¿e to tylko takie moje "szczê¶cie"

    -Skrzynia biegów -> hacz±ca dwójka w standardzie (s³aby synchronizator)

    Teraz o plusach:

    -Zdecydowanie wnêtrze, super welur, bardzo wygodny samochód, pod³okietniki w serii + skóra na kierownicy

    -Most -> praktycznie nie do zajechania (z opinii u¿ytkowników wytrzymuje nawet 400ty¶ km)


    - Wyposa¿enie -> limuzyna klasy ¶redniej wy¿szej z lat 90'tych, nic dodaæ, nic uj±æ


    Podsumowuj±c, radzê powa¿nie przemy¶leæ zakup tego pojazdu szczególnie w kwotach 2-5 ty¶ z³, a jak decyzja bêdzie na "tak" - zdwoiæ czujno¶æ.

    Przy zak³adaniu LPG polecam zrobiæ najpierw uszczelkê pod g³owic±.

    Samochód zdecydowanie na trasê ale lubi "p³ywaæ" po koleinach.

  2. #2
    chi_mera
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Bardzo mi³o czytaj±cy siê opis

    Mam tylko pytanie do Ciebie, bo widzê ¿e¶ w Omedze obeznany.
    Nie pada³y Ci tylne amortyzatory? Znajomek mia³ to auto i do¶æ czêsto, z mojego punktu widzenia, musia³ je wymieniaæ ( nie lata³ "bokami", nie szala³ ). Ot tak, raz do roku, prawie jak w zegarku.

  3. #3
    maxxpl
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Mi nie pad³y, ale powiem szczerze ¿e ja zrobi³em nim w rok ze 20-30 ty¶ a amory by³y nowe + pusty baga¿nik, bokiem trochê polata³a...;P

  4. #4
    Powell
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    A mo¿e amory jakie¶ po promocji z allegro ; )?

  5. #5
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    3M
    Postów
    16,353
    Podziêkowano Thanks Given 
    3,373
    Podziêkowano Thanks Received 
    206
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    10

    Domy¶lnie

    2.5dti to silnik BMW konstrukcyjnie prawie to samo co 3.0d

  6. #6
    pawel1984s
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    w omedze nie by³o 2.5 TDS tylko 2.5 Td. a to znacz±ca ró¿nica. silnik BMW ró¿ni siê osprzêtem i ma troszkê wiêcej mocy. nie jest to silnik wymy¶lony przez BMW. ten silnik zaprojektowa³a firma Steyer. bmw i opel tylko go kupi³y.

  7. #7
    maxxpl
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    "Pierwszy z wymienionych sze¶ciocylindrowych silników wysokoprê¿nych jest jednostk± zapo¿yczon± od firmy BMW (tzw. TDS, konstrukcja austriackiej firmy Steyr), w którym zosta³a obni¿ona moc o 13 KM, kolejna jednostka na li¶cie jest to ten sam silnik zmodyfikowany przez Opla w celu spe³nienia normy emisji spalin Euro 2."

Tagi dla tego tematu

Zak³adka

Zak³adka

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •