Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 25

Temat: OPEL VECTRA GTS z silnikiem 2.2 16V 147 PS

  1. #1
    krzysiuq
    Gość

    Post OPEL VECTRA GTS z silnikiem 2.2 16V 147 PS

    Witam!

    Jak widać szukam czegoś usilnie, i tak mi wpadła w oko ta Vectra. Tak więc proszę o opinie, i czy ta jednostka napędowa jest lepsza (chodzi o bezawaryjność) niż 1.8.? Latałem po mobile de i cena w miarę realna, a przebieg (....). Ta wersja by mi odpowiadała ponieważ jest w hatchback'u, tak więc "pojazd" mojego malucha wszedłby bez problemu.

    http://moto.allegro.pl/vectra-gts-2-...309416100.html

    Może któryś spec z forumowiczów jest z tamtych okolic i mógłby się bliżej przyjrzeć?

    Pozdrawiam

  2. #2
    krzysiuq
    Gość

    Domyślnie

    Czyżby wszyscy by już byli na dłuuugim weekendzie majowym? ;P

  3. #3
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o bezawaryjność to są bdb silniki, Dobrze się rozeznaj czy jest to 2.2 147KM (108kW) czy 155KM (114kW)-pierwszy da się zagazować i ładnie działa, do drugiego montaż jest nieopłacalny bo ma w głowicy wtryskiwacze, także pozostaje jazda na benzynie.

    Mam takową na sprzedaż, wziąłem od rodziny z niemcowni 2.2 155KM z 2004, jest gdzieś wątek nt temat, auto spali tyle samo co 1.8 a dynamika fajniejsza. Ogólnie oni przez 120 tyś użytkowania nie mieli poważnych awarii, poza pompą paliwa która została wymieniona na gwarancji.

    To auto jest "ze strefy zagrożenia", więc baaaardzo uważaj.

  4. #4
    krzysiuq
    Gość

    Domyślnie

    A co mam rozumieć przez to że "auto ze strefy zagrożenia"? Z opisu wynika że jest to silnik z mocą 147KM. Dobrze by było żeby ktoś z forumowiczów (dobrze się znający) był z tamtych okolic, bo ja niestety mam przeszło 300km ;]

  5. #5
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    To dodam tylko tyle że szkoda jechać te 300km Poczytaj na forum o Gnieźnie i o wałkach jakie się tam robi, jest kilka takich miejsc w PL gdzie zakup auta jest dużo większym ryzykiem, spowodowane jest to jak największym zyskiem a jakość aut często pozostawia wiele do życzenia, opisy niezgodne ze stanem faktycznym rozmowa telefoniczna piękna a na miejscu już wesoło nie jest i...i jeszcze innych hocków klocków trochę, tak jak mówię, poczytaj lekturę.

  6. #6
    krzysiuq
    Gość

    Domyślnie

    Hmm.. trochę poczytałem na ten temat i zdania są podzielone... (zgłupiałem)... A jak bym zdobył VIN dało by radę dowiedzieć się coś więcej o historii tego auta? Nie ma tu jakiegoś Speca na tym forum z Gniezna? A jak waszym zdaniem wygląda ona na zdjęciach, bo powiem szczerze że się zupełnie nie znam na takich typu sprawach...?

  7. #7
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Z Gniezna nie mamy chyba nikogo, VIN możesz wkleić może komuś uda się coś z bazy opla wyciągnąć, powiem Ci szczerze że przebieg jest moooocno dyskusyjny, ta moja rodzinka niewiele jeździła bo 2 auta mieli, a 120 tyś w 8 lat stuknęło, a temu wychodzi raptem 8 tyś rocznie.

  8. #8
    krzysiuq
    Gość

    Domyślnie

    No jak napisałem w pierwszym postcie że ten przebieg daje dużo do myślenia (...) hmm.. opłacało by mu się zdejmować te 50 tyś.... nie wiem.... ale nawet te 130 tyś to nie jest duży przebieg...., ale jak latałem po mobile de to idzie wyrwać taką Vectre w DE w dobrej cenie z niskim przebiegiem. A co Ty byś wywnioskował po zdjęciach, coś malowane, w innym kolorze... coś może się mieni...

  9. #9
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Nie wypowiadam się nt zdjęć, bo po 1. nie mam smykałki do tego, po 2 nie ufam zdjęciom bo sporo przekłamują, szczególnie w metalikach.

  10. #10
    krzysiuq
    Gość

    Domyślnie

    Zdobyłem nr VIN, może ktoś ma dojścia do ASO opla i mógłby go rozkodować?

    VIN: W0L0ZCF6838008931

    Cytuje co mi napisał sprzedający: "autko naprawdę jak nowe, 100% bezwypadkowe nic nie malowane!"

  11. #11
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Numer VIN W0L0ZCF6838008931
    Marka Opel
    Model Vectra
    Wersja C
    Rok modelowy 2004
    Nadwozie Hatchback
    Drzwi 4/5
    Silnik Z22SE -
    Moc silnika 147 KM (108 kW)
    Skrzynia biegów Manual
    Numer seryjny 008931

  12. #12
    krzysiuq
    Gość

    Domyślnie

    hmm... w opisie jest: "z końca 2002 roku rok modelowy oraz w kodzie vin 2003!!!," a VIN coś innego pokazuje... czy to ma jakieś znaczenie?

  13. #13
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    ta vectra moim zdaniem ma wiecej niz 78tys przecez te auta do 150 wygladaj jak nowe w srodku a tu nie koniecznie...

  14. #14
    krzysiuq
    Gość

    Domyślnie

    hmmm.. no i nie wiem co mam robić... latając po ogłoszeniach natknąłem się na ten sam egzemplarz tylko 5 stówek drożej i ogłoszenie ukazało się dzisiaj: http://otomoto.pl/opel-vectra-2-2-gt...C23693922.html. I tu jest podana nazwa komisu, powiem że nie napotkałem na żadne opinie tego komisu...: AUTO-HANDEL ,,SEBAX''
    POZNAŃSKA 101/3 62-200 GNIEZNO

    Podpowiedzcie mi co mam zrobić? :P

  15. #15
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tytan Zobacz post
    ta vectra moim zdaniem ma więcej niż 78tys przecez te auta do 150 wygladaj jak nowe w srodku a tu nie koniecznie...
    Tu niestety zgodzić się nie mogę...przy 120 tyś widać ślady użytkowania na tapicerce (po wypraniu znikną), oryginalny mieszek u górnej podstawy delikatnie się zaczyna wycierać, do reszty wnętrza czepić się nie można, więc przy odpowiedniej "picówie" rzeczywiście powinno wyglądać ok.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •