Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 18

Temat: Ubezpieczenia - zniżki - dyskusja

  1. #1
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie Ubezpieczenia - zniżki - dyskusja

    Dyskusja przeniesiona z wątku:
    http://bez-wypadkowe.net/showthread....-formalno%B6ci


    Co do kupowania na ojca to radziłbym kupić na mame, przy jakiejś tam szkodzie to nie ojcu zabiorą zniżki a mamie, mama ma takie same zniżki jak twój ojciec. Jeśli nawet zawsze auta były ubezpieczane na ojca to nic nie szkodzi, ojciec pisze ośwadczenie u ubezpieczyciela o przekazaniu zniżek na matke i gra, mama dostaje w pakiecie ojca zniżki, i gdybyś miał jakąś szkode to ojciec na tym nie będzie cierpiał.
    Ostatnio edytowane przez takietam ; 27-04-12 o 09:56

  2. #2
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Grzechu-jeśli zniżki małżeńskie, czyli np matka dziedziczy po ojcu (nie mając wcześniej swoich) i matka ma stłuczkę, to zniżki lecą obojgu.

  3. #3
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    To nie są znizki małżeńskie carl, to jest przekazanie zniżek z męża na żone, jedna osoba na swoje auto, druga swoje i np. ma współwaściciela. Jeśli jedna osoba ma szkode np. młody z matką to ojcu nikt nic nie zabierze, bo to matce się zabiera znizki. A po drugie nikt nie dojdzie że ta osoba jest akurat z tą osobą małżeństwem.

    A w sumie to se myśle że może to być bez znaczenia, bo przecież nawet jak się weżmie ojca na współwaściciela to można sobie wykupić ochrone zniżek, co by ojciec cosik nie stracił przy jakiejś tam szkodzie syna.
    Ostatnio edytowane przez Grzechu ; 23-04-12 o 11:35

  4. #4
    Starszy użytkownik Avatar czapaja
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1,232
    Podziękowano Thanks Given 
    199
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Jest tak jak piszę Grzechu sam tak korzystałem ze zniżek. Miałem jedną szkodę z mojej winy i ojcu nie poszło po zniżkach tylko mamie. Problem w tym wypadku jest taki, że: po 1 nie wszystkie ubezpieczalnie to respektują, a po 2 pytanie czy matka ma prawko. Bo jeśli nie to zwyżki lecą lub patrz pkt. 1

  5. #5
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Ja tutaj się nie zgodzę, bo być może zależy jak ubezpieczalnia to uznaje, ale HDI przy takich zniżkach małżeńskich (jest to mój tylko termin, wiem jak to działa w praktyce ) po zapytaniu otrzymałem odpowiedź że wtedy zniżki lecą obojgu, co by było dość logiczne, bo niejako zona nabywa po mężu, więc skoro nie miała wysługi iluś tam lat bezszkodowości, to dlaczego tylko jej miało polecieć jak otrzymała po mężu?Analogicznie jest ze współwłaścicielstwem, współwłaściciel robi puk, a zniżki lecą właścicielowi polisy, działa to na zasadzie przysposobienia.

  6. #6
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    carl a wytłumacz mi taką historie, jest taka sytuacja, była szkoda, młody miał jakąś tam stłuczke, , przychodzi czas ubezpieczenia, ojca auta, i czy ojciec mówi o szkodzie żony??? chyba nie, a nawet w ufg tego nikt nie wychwyci bo to inny pesel jest, no i nie ma takiej opcji, a ktoś w HDI Ci nagadał głupot, mam znajomych co tak robili, i robią, bo ojciec ma 10 samochodów, i gdyby syn zrobiłmu szkode to by popłynoł z torbami, a syn za dużo miał do zapłaty to agenci wymyslili mu żone w polise auta syna,, która nie ma nawet prawka, ale wtedy pisze oświadczenia iż nie ma prawajazdy i nigdy go robić nie będzie, i nie ma zwyżki, a znizki ma, dzieki uprzejmości agentów, którzy dają taką mozliwość oczywiście prawdą jest to iż nie które towarzystwa tego chyba nie chonorują.

  7. #7
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Grzechu-w ch8ja można zrobić, jasne że tak, tylko gdy wypłynie wtedy już nie będzie tak ciekawie. Zresztą co raz więcej danych jest udostępniana więc proceder będzie się kończył. Ja tam dla 10% zniżki bym kłamstwa nie nawijał, bo to raptem przy pełnych zniżkach flaszka z zapojką w skali roku, a wiesz jak jest z gównem?Zawsze na wierzch wypłynie...

  8. #8
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Ale to nie żadne gówno carl ani ******wo, tak poprostu jest. Żonie się należą twoje znizki jak psu buda.

  9. #9
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    To że żonie się należą to tak, ale czy po dzwonie tylko z jej zniżek leci czy z obu to już sprawa dyskusyjna...
    Zniżki dla żony należą się z tego tytułu iż jest się we wspólnym gospodarstwie domowym i jest wspólnota majątkowa, jeśli jest podpisana intercyza to zniżki żonie się już nie należą. Jeśli natomiast należą się z tytułu wspólnomajątkowego, to po dzwonie (wypadku) logicznie lecą obojgu.

  10. #10
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Tiaaa można se dyskutować, ale to jest przekazanie zniżek moim zdaniem a nie przekazanie ich wypracowania, słowo przekazanie mówi samo za siebie i nie moze być mowy o zabraniu czego kolwiek osobie przekazującej taką znizke po szkodzie, bynajmiej ja tak uważam, i wiem to z autopsji że tak nie jest, i nie jest to żadne oszutwo, tylko fakt. No ale każdy ma prawo do własnej interpretacji. A ja tylko mówie jak to znajomi ubezpieczali auto syna. Gdzie ojciec ma chyba z 10 ciagników siodłowcy, i gdyby mu znizki zabrali z ciagników siodłowcyh bo jakiejś tam szkodzie syna, to raz że syna już by nie miał, a dwa to by ryczał do dziś.

  11. #11
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzechu Zobacz post
    Tiaaa można se dyskutować, ale to jest przekazanie zniżek moim zdaniem a nie przekazanie ich wypracowania, słowo przekazanie mówi samo za siebie i nie moze być mowy o zabraniu czego kolwiek osobie przekazującej taką znizke po szkodzie, bynajmiej ja tak uważam
    Czyli uważasz, że taką sielankę mamy w kraju, że ubezpieczalnie dokładają do interesu?(przecież to jawna strata dla TU).

    Proszę moda o założenie nowego tematu dotyczącego zniżek OC w odpowiednim dziale, by nie śmiecić tutaj i przenieść naszą rozmowę.

  12. #12
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Ale to nie jest sielanka TU tylko takie mamy prawo, i to są jedne z plusów małżeństwa.... bo raczej więcej jest minusów.

  13. #13
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Gdy żona ma zniżki po Tobie i jest ubezpieczona na podstawie tego, że pisane było oświadczenie (a tak to się robi) to po szkodzie masz obowiązek powiadomić TU o szkodzie i wtedy wzwyżka jest dla obojga-jeśli ktoś tego nie robi, to bierze to na garba i jak wypłynie kiedyś to za to beknie, także Grzechu-to, że robią tak znajomi nie znaczy, że robią to zgodnie z prawem

    Podsumowując-żona nabywa zniżki z racji bycia we wspólnocie majątkowej z mężem, zniżki nabywane są na podstawie oświadczenia a po szkodzie ze strony nabywającej zniżki istnieje obowiązek podpiernicznia się że była szkoda u 1 ze stron i wtedy jest wzwyżka, idąc do innego TU oczywiście mogą nie sprawdzić, ale pisząc oświadczenie trzeba skłamać że nic nie było by były pełne zniżki dalej a wtedy nie jest to zgodne z prawem, więc nie jest tak kolorowo jak Grzechu myślisz-owszem należy się, ale zasady są jakie są.

  14. #14
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    carl a gdzie jest napisane iż masz obowiązek poiformować TU o szkodzie żony, gdy ona przejmuje twoje zniżki po oswiadczeniu ??? Jak pokarzesz mi to na pismie TU to uwierze.

    A nawet jak poinformujesz TU to jak to ująć ??? żona miała szkode a mężowi idą zniżki ??? Tu nikt prawa nie łamie, moim zdanie przepisanie takich zniżek współmałżonkowi to jest taka jakby promocja zniżka za żniżke.

    I carl o jakim prawie Ty mówisz ???
    Ostatnio edytowane przez Grzechu ; 23-04-12 o 15:45

  15. #15
    Powell
    Gość

    Domyślnie

    @carl
    Ja jestem współwłaścicielem, ojciec wpisany jako główny i co? I ****l. Pojechał sam, a oni mu kazali ze mna przyjeżdzać, bo nie wydadzą dokumentu. Analogicznie nie mógłbym przyjechać sam. Także nie jest tak jak mówisz ; )

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •