Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 26

Temat: CCC w wersji PC czyli handlarze-pisarze innych branż

  1. #1
    maxxpl
    Gość

    Domyślnie CCC w wersji PC czyli handlarze-pisarze innych branż

    Szanowni,


    nie będę obrażał Waszej inteligencji/umiejętności googlowania więc nie tłumaczę (gdyby ktoś chciał-proszę pisać-powiem co i jak).

    http://allegro.pl/ulepsz-pc-intel-2x...270633447.html

    Powyższa aukcja jest przykładem jak można manipulować nie znającymi się w temacie ludźmi, ja padłem.

    Najlepsze są screeny z najnowszych - super wymagających gier pc. To jak nowe domy/samochody w reklamie "lokaty" 6%.

  2. #2
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    dobry przyklad

  3. #3
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Wszędzie są cwaniaki Ja swego czasu we wrześniu szukałem notebook'a i takie opisy do mnie nie trafiały. Opisów nie czytałem (tego oh, ah i eh) tylko spoglądałem na parametry i wysyłkę za pobraniem (warunek konieczny). Ja już wiedziałem co chciałem mieć (chodzi o parametry) ale nie do końca byłem zdecydowany do marki. Ostatecznie zostałem przy Asusie: http://archiwumallegro.pl/laptop_asu...829864783.html i tylko przed kupnem przeczytałem recenzję w internecie. Tutaj patrząc cenę we wrześniu a w sklepach to też była CCC. Jakieś 4 stówy zaoszczędziłem

    Ale porównując do samochodów to wiem, że przez internet samochodu - okazji nie kupiłbym nawet z wysyłką za pobraniem

  4. #4
    maxxpl
    Gość

    Domyślnie

    Oszczędność oszczędnością - cwaniactwo cwaniactwem, a tak z ciekawości: a przed czym chroni wysyłka "za pobraniem"?

  5. #5
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Przed utratą kasy To nie była rzecz, która kosztuje 5 czy 10 złotych. Jeżeli przyjdzie do mnie paczka to mam prawo otworzyć przy kurierze paczkę i jeżeli wszystko jest okej to płacę kasę a jak nie to odsyłam na koszt sprzedającego (jeszcze mi się nie zdarzyło aby coś było nie tak). Bo wiele jest przypadków, że się wpłaca kasę na konto a potem kontakt się urywa ze sprzedawcą. I potem weź dochodź zwrotu pieniędzy.

    btw. Nawet jak czasami nie jest zaznaczona opcja takiej wysyłki to się pytam sprzedawcy czy jest taka możliwość, że wyśle. Jeżeli tak to transakcja jest finalizowana a jeżeli nie to szukam innej aukcji. Po prostu nie ufam bliźniemu... już tak mam

  6. #6
    maxxpl
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli jest możliwość zagwarantowana umową/rodzajem wysyłki to zgadzam się z Tobą, niemniej jednak często nie jest a ludziom się wydaje że są bezpieczni.

    Ja np. na alledrogo nie wysyłam za pobraniem, szkoda czasu.

  7. #7
    Wolf
    Gość

    Domyślnie

    Roadkiller biznes życia z tym notebookiem wyrwałeś go naprawdę tanio(mówię poważnie)

  8. #8
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Wiem o tym Co prawda bez systemu ale na stronie uczelni można zassać za free (co też uczyniłem) Windows 7 Professional 64 bitowy po Polsku Oczywiście oryginalny.

  9. #9
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Ja nie rozumiem ludzi, którzy uważaj, że za pobraniem kupujesz pewniej... Może jak doliczysz opcję z otwarciem przed zapłatą, a nie wszyscy kurierzy to oferują. W innym przypadku i tak nie pozwolą Ci otworzyć przed zapłaceniem.

    Dla mnie wygodniej jest płacić "z góry" i taką też płatność preferuję przy sprzedaży.

    ...a co do aukcji, to napisali, że gry najnowsze będą działać przy odpowiednim doborze własnych podzespołów... a jak wiadomo, w dzisiejszych czasach głównie chodzi o kartę graficzną. Poza tym, standard, wyszczególnione gigaherce procesora i inne mniej istotne "zalety". Jakoś nie zauważyłem, żeby ludzi się na to rzucali

    Ja swojego stacjonarnego składałem 3 lata temu i do dzisiaj grafika mi wyciąga na HIGH/ULTRA... przy 1280x1024, a to już poczciwy Radeon HD4850... Póki co, tylko w Battlefield 3 musiałem iść na kompromis i niektóre ustawić na HIGH... bo karta nie ma DX11...
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  10. #10
    Jaszczomp
    Gość

    Domyślnie

    A ja 1,5rouku wstecz miałem dwuletniego wtedy stacjonara, który uciągał bez problemu gta IV, ale go sprzedałem za 1000 ziko. Ślubna umyśliła sobie, że lap będzie zajmował mniej miejsca blablabla. Na sztuce za 4 koła, mającej wsio, co najlepsze w tamtym okresie gierka przycina się co chwilę. Za tą karygodną zbrodnię wydumałem sobie xboxa z duuużym telewizorem i gta V w zestawie Tylko najpierw muszę zaadaptować poddasze, bo żadnej ściany nie ma wolnej...

  11. #11
    Cezary
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpDante Zobacz post
    Ja nie rozumiem ludzi, którzy uważaj, że za pobraniem kupujesz pewniej... Może jak doliczysz opcję z otwarciem przed zapłatą, a nie wszyscy kurierzy to oferują. W innym przypadku i tak nie pozwolą Ci otworzyć przed zapłaceniem.
    Jeżeli kurier przyjdzie z paczką i powie, że nie ma możliwości otwarcia - nie odbierajcie paczki. To jest tylko i wyłącznie cwaniactwo kurierów, zabezpieczających się przed ewentualnymi roszczeniami przed szkodami transportowymi. Może być tak, że sprzedawca (załóżmy uczciwy) zapakuje wszystko ok, a i tak w transporcie rzecz ulegnie zniszczeniu. Odpowiada za to kurier. Niejednokrotnie sklepy internetowe wysyłają instrukcję, w której jest napisane --> sprawdzić paczkę przy kurierze i w razie w sporządzić protokół start, w który kurierzy są wyposażeni - jest to jedyna forma dochodzenia roszczeń odszkodowawczych.

  12. #12
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    @Cezary: Coś chyba mnie nie zrozumiałeś. Kurier powinien spisać protokół szkody, jeżeli coś się uszkodziło, ale nie pozwoli ci otworzyć paczki przed zapłaceniem za nią. Jak sobie to wyobrażasz? Otwierasz paczkę za pobraniem, a potem odmawiasz przyjęcia i kurier zostaje z otwartą paczką i problemem. Zadzwoń sobie na infolinię jakiegokolwiek kuriera i zapytaj czy możesz tak zrobić... jedyną możliwością jest opcja sprawdzenia zawartości, dodatkowo płatna, ale nie wiem czy poza pocztą ktoś to oferuje...
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  13. #13
    Wolf
    Gość

    Domyślnie

    Jest wiele firm kurierskich i mogą różnie podchodzić do tematu,ale mi się jeszcze nie zdarzyło żeby odmówili otwarcia paczki przed zapłata ,zawsze otwieram i jak wszystko Ok płacę,nie zdarzyło mi się również żeby paczka była uszkodzona.

  14. #14
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    @Wolf: Gorzej by było, jakbyś tam znalazł cegłę, zamiast tego co kupiłeś... jeżeli jest jak mówisz, to kurierzy biorą ryzyko na siebie. Nie spotkałem się, żeby pozwolili otworzyć paczkę przed podpisaniem, ale w 99% przypadków i tak nie kupuję za pobraniem, bo dla mnie to mało wygodne.

    A co do uszkodzenia przesyłek, to kupiłem 2 rowery i oba przyszły uszkodzone. Jeden odbierał ktoś za mnie, przy drugim nie miałem czasu dokładnie go sprawdzić zanim kurier się zmył... W każdym razie, mam nauczkę, żeby przy większych rzeczach odmawiać przyjęcia, jeżeli kurier nie zaczeka. Przy okazji szczerze odradzam korzystanie z DPD... Jak coś kupuję i wysyłka jest DPD, to staram się zmienić sklep.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  15. #15
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wolf Zobacz post
    Roadkiller biznes życia z tym notebookiem wyrwałeś go naprawdę tanio(mówię poważnie)
    Eeee, no bez przesady...
    Ja wyrwałem coś takiego:
    http://www.x-kom.pl/p/74001-notebook...00-dvd-rw.html

    Dałem 1699 zł... W Carrefour`rze
    A netto wyszło jakieś 1350

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •