Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 17

Temat: Mazda 6, 2008 rok, 2.0, 56tys km

  1. #1
    jzawlocki
    Gość

    Domyślnie Mazda 6, 2008 rok, 2.0, 56tys km

    Mazda 6 Sport Kombi 2.0 Active


    http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/de...l?id=161106909

    Numer VIN : JMZGY19F671470103.

    Bardzo proszę o ocenę i wskazówki jak sprawdzić szybko i sprawnie na miejscu stan techniczny, bezwypadkowość.
    Wklejam też skan dowodu ichniego chyba:
    image002.jpg

    Pozdrawiam,
    Jacek

  2. #2
    kara.kahn
    Gość

    Domyślnie

    Jacek, wrzuć VIN tutaj http://bez-wypadkowe.net/forumdisplay.php/156-Europa

    Może w najbliższym czasie któryś z importerów będzie w pobliżu, to może zerknie, postawisz coś tam, a ja chętnie będę w czymś tam partycypować
    Ostatnio edytowane przez kara.kahn ; 24-04-12 o 17:33

  3. #3
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Osobiście wolałbym jednak nowy model z przebiegiem +/- 100-120tys km w tej cenie
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  4. #4
    jzawlocki
    Gość

    Domyślnie Cena

    Cytat Napisał tradelux Zobacz post
    Osobiście wolałbym jednak nowy model z przebiegiem +/- 100-120tys km w tej cenie
    Właśnie, czy ta cena nie jest wygórowana? Wiem że ceny za niskiej za dobre auto nie powinienem wymagać ale to przecież 50k PLN za starszy model mazdy, tym bardziej że to nie jest jakieś wypaśne wyposażenie. 45k PLN jeszcze bym zapłacił, ale 50k PLN jednak się poważnie waham, nawet jeśli wszystko jest tip top.

  5. #5
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    To zależy czego oczekujesz. Auto z przebiegiem 100-120tys km nie powinno być wyeksploatowane (chociaż wszystko zależy od kierowcy i czasami może być gorsze z przebiegiem 40tys, niż 100 ), a w tej cenie powinieneś dostać nowy model. Z drugiej strony mając na auto 50tys zł nie pakowałbym się w Mazdę, ale to już Twój wybór
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  6. #6
    kara.kahn
    Gość

    Domyślnie

    Na temat ceny nie będę dyskutować ale co do standardu, to poza skórą, jest wszystko...


    PS. Zgadzam się z Tradeluxem, za pięćdych szukałbym czegoś więcej (chociaż sam pomykam taką Madzią)
    Ostatnio edytowane przez kara.kahn ; 24-04-12 o 19:17

  7. #7
    jzawlocki
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał tradelux Zobacz post
    To zależy czego oczekujesz. Auto z przebiegiem 100-120tys km nie powinno być wyeksploatowane (chociaż wszystko zależy od kierowcy i czasami może być gorsze z przebiegiem 40tys, niż 100 ), a w tej cenie powinieneś dostać nowy model. Z drugiej strony mając na auto 50tys zł nie pakowałbym się w Mazdę, ale to już Twój wybór
    A co byś polecał? Myślałem też o toyocie avensis, ale raczej wersji ostatniej, bo poprzednia nie ma wyłączanej poduszki powietrznej pasażera. To już wydatek rzędu 60k PLN. W moim przypadku wyłączana poduszka powietrzna pasażera to warunek konieczny. Chcę wozić malucha w nosidełku z przodu, by go widzieć podczas jazdy. Mazda 6 poprzednia wersja, po lifcie, ma wyłączaną poduszkę powietrzną, dlatego padło na nią. Jeżdzę teraz mazdą 3 i jest bardzo w porządku, nic jej nie mogę zarzucić oprócz tego że brzydka w środku. Myślałem teżo audi (a4 bądź a6 starszą wersję) albo bmw (320 albo 318) ale one zazwyczaj nie mają wyłącznej poduszki powietrznej.

  8. #8
    Sherlock
    Gość

    Domyślnie

    Doradztwo jakie auto to już w innym temacie.....tu o konkretnej Mazdzie.

  9. #9
    jzawlocki
    Gość

    Domyślnie

    Jak to jest z kupnem na firmę w Niemczech? Salony wystawiają faktury z ceną netto? Czyli cena tego auta byłaby około 10k euro netto, co robi się już bardziej przystępne. Dobrze myślę?

  10. #10
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    no myślisz jak polscy handlarze
    10 tys euro wygląda fajnie, fakt. ale VAT płacisz już w Polsce. Ba, wyższy niż w Niemczech bo 23%

    10 000 euro netto w De=12 300 euro w PL
    VAT musisz zapłacić od razu po sprowadzeniu, potem odliczasz.

  11. #11
    jzawlocki
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukas.s Zobacz post
    no myślisz jak polscy handlarze
    10 tys euro wygląda fajnie, fakt. ale VAT płacisz już w Polsce. Ba, wyższy niż w Niemczech bo 23%

    10 000 euro netto w De=12 300 euro w PL
    VAT musisz zapłacić od razu po sprowadzeniu, potem odliczasz.
    Tak, czyli odliczyć mogę 6k PLN. Rac***ąc od początku do konca mamy cenę 12.5k euro brutto -> 10,5k euro netto -> 44k PLN netto -> 54,12k PLN brutto -> 48,12k PLN netto po odliczeniu 6k PLN VAT.
    Od jakiej kwoty płaci się akcyzę? Od 44k PLN netto czy od 54,12k PLN brutto?

  12. #12
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    płacisz od kwoty netto, potem pomniejszasz należny vat o kwotę akcyzy.
    12.5k euro brutto -> 10,5k euro netto -> 44k PLN netto -> 54,12k PLN brutto
    54,12k pln brutto. kropka
    vat odliczasz potem nie więcej niż 6000 pln, jak szybko to nastąpi zależy od tego jakie masz obroty w firmie

    Operuje strasznymi uproszczeniami, wybaczcie jeśli coś poprzekręcałem, użyłem złych terminów etc- zmęczony jestem okruutnie Dobranoc.

  13. #13
    Starszy użytkownik Avatar noto
    Zarejestrowany
    sty 2012
    Postów
    833
    Podziękowano Thanks Given 
    158
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Jak dostaniesz fakturę netto to akcyzę zapłacisz od kwoty netto lub od widzimisia systemu do którego zaglądnie zielony pan. Następnie vat sobie naliczysz od kwoty netto powiększonej o wartość akcyzy [ chore wiem ].

  14. #14
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Dokładnie tak. Podatku VAT nie pomniejszasz o zapłaconą akcyzę
    Cena netto + akcyza (x 1.031 lub 1.186) + VAT [(cena netto + akcyza)x1,23] = przyblizona cena auta po oplatach.
    Z 10500€ netto robi Ci się po opłaceniu akcyzy i podatku VAT 13315,37€. Z tego odzyskasz 60% nie więcej, niż 6tys zł czyli w tym przypadku właśnie te maksymalne 6tys zł.
    Mam nadzieję, że trochę masz to przybliżone i nie wygląda to tak różowo jakby się mogło wydawać co niektórym. Dlatego obecnie wielu sprzedawców robi "skok na VAT".
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  15. #15
    jzawlocki
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał tradelux Zobacz post
    Mam nadzieję, że trochę masz to przybliżone i nie wygląda to tak różowo jakby się mogło wydawać co niektórym. Dlatego obecnie wielu sprzedawców robi "skok na VAT".
    Dzięki za wyjaśnienia, wszystko jasne. Płacenie VATu od akcyzy to absurd, ale cóż, skoro tak jest to trudno. Co znaczy "skok na VAT"? Nie płacą VATu po prostu i sprzedają dalej licząc na to że US ich nie dziabnie tylko ewentualnie tego którym sprzedadzą auto?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •