Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 31 do 45 z 72

Temat: Auto Gasiñski - czy warto z nimi sprowadziæ samochód?

  1. #31
    hub1979
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Cytat Napisa³ Andrebar Zobacz post
    post # 22 niejakiego -hub1979- utwierdzi³ mnie w przekonaniu , ¿e t± pi³k± "do jednej bramki graj± " w celu jakiego¶ tam uwiarygodnienia p.Gasiñskiego i nagonieniu mu klientów.( czyt . baranków do ostrzy¿enia )

    Pewne zwroty czy styl pisania s± jak odciski palców .....w przypadku postu # 22 to ( jak dla mnie ) - skrócona wersja reklamy pana G.
    Nie zagl±da³em tu ju¿ od jakiego¶ czasu, a teraz widzê ¿e kolega Andrebar oprócz tego ¿e jest importerem aut o bardzo dobrej opini, aktywnym u¿ytkownikiem tego Forum z wieloma postami i podziêkowaniami, to jest te¿ bardzo przenikliwym detektywem, gratulujê. Nie bêdê tego komentowa³, zasugerujê tylko ¿eby¶ jednak skupi³ siê na tym na czym siê naprawdê znasz czyli na handlu samochodami, badanie odcisków palców zostaw komu¶ innemu.

    Piotrkowi natomiast z ca³ego serca wspó³czujê i mam nadziejê ¿e wszystko siê zakoñczy pozytywnie.

  2. #32
    admiralbar
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Andre siedzi na forum kawa³ czasu, a tu pojawiaj± siê jednopostowcy i zachwalaj± sprzedawcê - to trochê dziwnie - sami przyznacie. Podajcie linki to innych forów, gdzie kto¶ korzysta³ z pomocy p. Gasiñskiego - to uwierzytelni ca³± sprawê.

  3. #33
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    £ód¼ - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziêkowano Thanks Given 
    1,084
    Podziêkowano Thanks Received 
    3
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    18

    Domy¶lnie

    Mirek szkoda pr±du i dmuchania w ¿agle
    Rynek niemiecki aut u¿ywanych znam od 1990r ......wiem jak wygl±daj± wyjazdy z PL te tzw. "zorganizowane" i na czym polegaj± ( pisa³em w kilku tematach o tym - i nie chce mi siê tego ci±gle powielaæ ani odszukiwaæ )

    To nie znaczy ,¿e nie ma godnych zaufania czy polecenia po¶redników - ale nie znam ich ( oprócz Naszych ) bo po innych Forach nie latam czy te¿ nie p³ywam

    Znaj±c jednak ludzk± naturê (zazdro¶æ) wrêcz proszê o nie pisanie podziêkowañ czy pochwa³ ....( za stary ju¿ jestem aby wiêcej czasu spêdzaæ w aucie w drodze. )
    Niektórzy mnie pytaj± - czemu masz tak ma³o wpisów i poleceñ nie wiedzia³em czy skorzystaæ z Twojej pomocy czy nie ?
    Odpowiadam - zamiast pisaæ pochwa³y pochwal siê nabytkiem w¶ród znajomych i daj im do mnie namiar

    Dla mnie liczy siê to , ¿e na ok 5-æ lat obecno¶ci na Forum i na ponad 200 wyjazdów nikogo nie zawiod³em ( a o tym napisano by najszybciej )

    Ka¿dy inaczej widzi marketing i pracê na opinie .
    Cz³owiek m±drzeje z wiekiem....szkoda tylko ¿e z wiekiem od trumny

  4. #34
    Gasinski Piotr
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Kolego Andre. Czy jeste¶ pewny?
    Nie siedzê na opiniach o Tobie, nie opisujê, ¿e jeste¶ taki czy taki a us³ugi Twoje s± takie czy inne i nie reklamujê siê, ¿e wyszukujê po kilkana¶cie samochodów pod k±tem konkretnych kupuj±cych wed³ug ich gustu od 1996 roku, mam stronê w necie www.twojeautozniemiec.pl, telefon do mnie gdy jestem w Polsce +48 698 798 740 oraz nie piszê, ¿e na wszystkim siê znam najlepiej, mam czujnik lakieru i komputer z programami do b³êdów VW, BMW itd, s³ucham silnik, pompê wspomagania, podczas przeja¿d¿ki najlepiej sprawdzam jak dzia³a sprzêg³o, skrzynia biegów, zawieszenie, amortyzatory, hamulce itd, dzwoñcie do mnie. Nie muszê siê reklamowaæ w tak nieczysty sposób.


    Czy by³e¶ ze mn± na spotkaniu ¿e siê wypowiadasz jak wygl±da wybranie samochodów pod k±tem indywidualnego (60 najciekawszych technicznie i blacharsko samochodów wybranych z 700 lub wiêcej) wyjazdu, jak wygl±daj± wyjazdy indywidualne i jak wygl±da sprawdzenie samochodów pod wzglêdem mechanicznym?

    Nie myl z wyjazdami ma³olatów, którzy sezonowo kupili busa i je¿d¿± w dziewiêæ osób po tanio¶ci za 350 z³ od sztuki do Kodów Miast PLZ zaczynaj±cych siê na 2, w okolice Hamburga zag³êbia Leasingowych samochodów, gdzie roczne diesele mo¿na kupiæ z Oryginalnym przebiegiem 300.000km, benzynowe 200.000km, albo do zag³êbia komisów Tureckich z mechanikami Polskimi i Rosyjskimi do Kodów Miast PLZ zaczynaj±cych siê na 0,1,9. Je¿eli kto¶ tam znajdzie bezwypadkowy samochód, zadbany technicznie, w zdrowym stanie w dobrej cenie to pewnie dopiero po powrocie stwierdzi, ¿e jednak siê nie uda³o.

    Nie siedzê na forum reklamuj±c siê na ka¿dym kroku bo nie mam na to czasu.

    O gustach siê nie dyskutuje i je¿eli kto¶ chce czarny albo m³odszy to on kupuje samochód i to jest jego decyzja je¿eli siê upiera.
    Generalnie Kupuj±cy dziel± siê na:
    * osoby doros³e, zdecydowane, które wiedz± jaki samochód chc±, przeczytaj± opinie, umówi± siê konkretnie na wyjazd, po zakupie je¿d¿± kupionym samochodem bez wiêkszych problemów eksploatacyjnych przez kilkana¶cie lat i nie siedz± na forach szukaj±c jak naprawiæ po tanio¶ci. Wyobra¼cie sobie Pana 84 lata, który kupi³ Golfa i zamiast cieszyæ siê ¿yciem siedzi na forum w komputerze i siê chwali, ¿e kupi³ Golfa TDI za 35.000 z³ z oryginalnym przebiegiem 140.000 km, skoro na Alleg ceny s± od 22.000 z³? Albo Mondeo MK3 2006 za 38.000 z³ z przebiegiem 73.000 km skoro, na Otomo s± 2006 od 17.000 z³, a za 28.000 z³ ju¿ s± nowe modele.
    * osoby którym siê rozbi³o i musz± kupiæ samochód dobry w tydzieñ, ale musi spe³niaæ pewne kryteria, a w miedzy czasie musz± chodziæ do ubezpieczalni, do lekarza itd, na forum mog± wej¶æ stoj±c w kolejkach, je¿eli tylko kto¶ ma nowoczesny telefon,
    * osoby które nie znaj± siê na samochodach, ale urodzi³o mu siê dziecko, gdzie taki tata musi szybko zmieniæ samochód a z drugiej strony zaj±æ siê potomkiem, te¿ tylko marzy o tym, ¿eby siê chwaliæ: aaaaa patrzcie wszyscy kupi³em Vana, Espace, Sharana, Tourana, lub Galaxy za 35.000 z³, skoro na Grat s± od 24.000 z³.
    * osoby które s± fanami marki i Kupuj± np. W124, Corollê 2002 do 30.000 z³ ale musi byæ bezwypadkowy, mieæ szyberdach, oryginaln± blachê bez rdzy i oryginalny przebieg o 80.000km, gdzie na Trad mo¿na kupiæ za 10.000 z³.

    ¯adna osoba z powy¿szych nie siedzi na forum, czy w internecie po 8 godzin dziennie, bo pracuj± bez komputera, zajmuj± siê obowi±zkami domowymi, dzieæmi, lub maj± mnóstwo innych zajêæ jak korzystanie z ³adnej pogody w ogrodzie, a komputer czy telefon komórkowy czêsto uwa¿aj± jako z³o konieczne.

    S± te¿ osoby, które:
    * ju¿ siê sparzy³y na okazjach cenowych i zawsze maj± nadziejê, ¿e nastêpnym razem t± okazjê trafi± (na zasadzie wiary, ¿e siê z³apie ludzika mieszkaj±cego w lodówce który w³±cza i wy³±cza ¶wiat³o), a¿ wreszcie dochodz± do wniosku, ¿e nie da siê "tego ludzika z³apaæ", wtedy te¿ odzywaj± siê do nas
    * chc± zje¶æ ciastko i mieæ dwa ciastka, kupuj± samochód cztery lata i zmieniaj± zdanie co dwa tygodnie, koniec koñców wci±¿ je¿d¿± tym samym samochodem wartym przyk³adowo 4.000 z³, w który topi± 5.000 z³ rocznie z nadziej±, ¿e w kolejnym roku ju¿ pewnie nie bêdzie trzeba wydawaæ pieniêdzy bo w koñcu ju¿ siê tyle wtopi³o, w rezultacie s± wiecznie nie zadowoleni

    Kolego Andre Pro¶ba, Nie bierz wszystkich swoj± miark±. Idzie od Ciebie jadem na odleg³o¶æ. W roku oko³o 50.000 osób szuka u¿ywanych samochodów. Je¿eli jeste¶ taki super jak piszesz to i tak dla wszystkich nie sprowadzisz samochodu, wiêc nie rozumiem sk±d u Ciebie tyle jadu do ludzi których nie znasz? Nie przysz³o ci do g³owy, ze mo¿esz siê myliæ?
    Nie piszê o Tobie, ¿e jeste¶ jak Pies so³tysa, bo Ciê nie znam. Poprostu pracujê i staram siê to robiæ jak najlepiej.

    Hub dziêkujê, Sprawa jest w trakcie grubo ponad rok i nadal wysysa ca³± energiê.

  5. #35
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    £ód¼ - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziêkowano Thanks Given 
    1,084
    Podziêkowano Thanks Received 
    3
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    18

    Domy¶lnie

    Chyba z kim¶ mnie pomyli³e¶ albo nadal idziesz ¶cie¿k± w³asnej reklamy

    oraz nie piszê, ¿e na wszystkim siê znam najlepiej, mam czujnik lakieru i komputer z programami do b³êdów VW, BMW itd, s³ucham silnik, pompê wspomagania, podczas przeja¿d¿ki najlepiej sprawdzam jak dzia³a sprzêg³o, skrzynia biegów, zawieszenie, amortyzatory, hamulce itd, dzwoñcie do mnie. Nie muszê siê reklamowaæ w tak nieczysty sposób....
    -Poka¿ mi i udowodnij wszystkim userom , ¿e tak siê reklamujê na swojej stronie .

    ....."Czy by³e¶ ze mn± na spotkaniu ¿e siê wypowiadasz jak wygl±da wybranie samochodów pod k±tem indywidualnego (60 najciekawszych technicznie i blacharsko samochodów wybranych z 700 lub wiêcej) wyjazdu, jak wygl±daj± wyjazdy indywidualne i jak wygl±da sprawdzenie samochodów pod wzglêdem mechanicznym? ...
    Nie na spotkaniu nie by³em przyznajê ...ale z tego co piszesz to pewnie niez³y kabaret maj± Ci co wiedz± jak wygl±da indywidualna oferta i wyjazd .

    ."Nie siedzê na forum reklamuj±c siê na ka¿dym kroku bo nie mam na to czasu. .."
    Rozumiem - przelecieæ tyle ofert sprawdziæ wypytaæ dopasowaæ pod klienta to i 26h / dobê za ma³o .

    Podzia³ na kupuj±cych pomijam bo Ameryki nie odkry³e¶ .....ale jest w nim wisienka na torcie , która - bardzo mi siê podoba

    S± te¿ osoby, które:
    * ju¿ siê sparzy³y na okazjach cenowych i zawsze maj± nadziejê, ¿e nastêpnym razem t± okazjê trafi± (na zasadzie wiary, ¿e siê z³apie ludzika mieszkaj±cego w lodówce który w³±cza i wy³±cza ¶wiat³o), a¿ wreszcie dochodz± do wniosku, ¿e nie da siê "tego ludzika z³apaæ",..." koniec cytatu
    *

    ..." Kolego Andre Pro¶ba, Nie bierz wszystkich swoj± miark±. Idzie od Ciebie jadem na odleg³o¶æ. W roku oko³o 50.000 osób szuka u¿ywanych samochodów. Je¿eli jeste¶ taki super jak piszesz to i tak dla wszystkich nie sprowadzisz samochodu, wiêc nie rozumiem sk±d u Ciebie tyle jadu do ludzi których nie znasz? ....."
    Trochê skomplikowane z tym kawa³kiem .." Nie bierz wszystkich swoj± miark± .." ( co¶ sugerujesz ?)
    .....reszta logiczna - bo staram siê ustrzec tutejszych userów aby nie wtopili kasy przy wyborze .
    - co do jadu - tak w wiêkszo¶ci pisz± Ci , którym przeszkadzam
    - a mi daleko do "psa so³tysa" bo nie szczekam za michê .....
    - Ja Ciebie te¿ nie znam .....wiec niech ka¿dy pracuje jak potrafi - w sumie to i tak klient ofertê wybiera a czas weryfikuje
    Ostatnio edytowane przez takietam ; 09-06-13 o 19:41
    Cz³owiek m±drzeje z wiekiem....szkoda tylko ¿e z wiekiem od trumny

  6. #36
    Gasinski Piotr
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Cytat Napisa³ Andrebar Zobacz post
    A ja z w³asnego - prywatnego ( grubo ponad 20-to letniego do¶wiadczenia z rynkiem niemieckim) z uporem maniaka powtarzam , ¿e podobne opisy i zapewnienia to jest w wiêkszo¶ci "pieni±¿kowata" ¶ciema i zanêta !
    I owszem bêdê siê tego czepia³ bo wiem jak owe "zamówienia" s± realizowane oraz jak wygl±daj± te wyjazdy czy "pomoc" przy zakupie.

    Nikt mi nie musi wierzyæ ....ale przynajmniej sporo osób ( nie tylko z tego Forum) by³o ze mn± osobi¶cie po auto i wie jak wygl±da ca³a operacja ....ju¿ oczami wyobra¼ni widzê jak kilkuosobowym busem z doczepion± lawet± pan organizator je¼dzi po uprzednio zarezerwowanych ofertach uliczkami miast i wiosek w poszukiwaniu adresu oferenta ...a w busiku kilku takich klientów i dla ka¿dego jest rezerwacja auta na terenie ca³ych Niemiec - no jako¶ nie wierzê aby kilka ofert skupi³ w promieniu choæby 200km!! Je¶li nawet to kto¶ kumaty wie , ¿e tego nie opêdzi nawet w kilka dni....a terminy kilkutygodniowe s± im potrzebne na "przygotowanie" igie³ki pod klienta
    Proste .....blisko autostrady jest plac - du¿y plac .....ba ca³e klatki z autami - jak w ZOO
    ,,,,,,,,,,ka¿dy ma prawo wyboru i sam decyduje jaka forma zakupu mu pasuje

    I qrde skorzystam raz jedyny z okazji i siê zareklamujê ....zanim mnie kto¶ zbanuje

    http://www.andrebar.nazwa.pl/

    Je¶li kogo¶ oszuka³em lub zawiod³em to niech pisze ( w odpowiednim dla Forum dziale)
    W kwestii formalnej Powy¿ej zacytowana wypowied¼ by³a pe³n± reklam± Ciebie, a to jest nie czyste zachowanie, bo jak zauwa¿y³em pytanie by³o o mnie. - tak tak zazdro¶æ przeze mnie przemawia - ¿arcik

    Poza tym, ch³opaki jeszcze jedna rzecz. Id z wysy³anego komputera. Gdyby ktokolwiek chcia³ siê reklamowaæ to mo¿e pój¶æ do kilku kafejek, w samej Warszawie jest ich kilkaset, do tego wzi±æ na próbê z ka¿dego salonu sprzeda¿y ³±cze bezprzewodowe i z ka¿dego te¿ co¶ wys³aæ. Jaki to to problem. Przez 17 lat mo¿na by sobie tak± listê zrobiæ na kilkana¶cie tysiêcy opinii. Tylko po co?

    Dlatego napisa³em, ¿e nie bêdê Ciebie oczernia³ bo Cie nie znam i w domy¶le te¿ móg³bym byæ przez to nie fer.

    Reszta wypowiedzi, nie mam nic do zarzucenia i szkoda, ¿e przez 18 lat siê nie spotkali¶my bo mi³o spotkaæ w Niemczech drugiego Polaka, który ma podobne podej¶cie przy wyszukiwaniu samochodów (na tle ignorantów, przez których mamy szargane opinie zarówno w Polsce je¿eli chodzi o wyszukanie samochodów w najlepszym stanie technicznym jak i przewa³ki jakie robi± na tablicach bez ubezpieczenia, a potem bezsensowne wypadki na Niemieckich autostradach, poprzez ich u³añsk± fantazjê, ¿e s± jedynymi uczestnikami drogi a ich samochody zatrzymaj± siê w miejscu, o jeszcze lepszych rzeczach nie wspomnê bo to jest czasami kabaret).
    Co wiêcej fajna by by³a wspó³praca z kilkoma ogarniêtymi osobami, bo czasami jeden mo¿e trafiæ na poszukiwany przez drugiego samochód albo je¿eli nie jeste¶ czego¶ pewny w 100% je¿eli chodzi o mechanikê to mo¿esz siê kogo¶ poradziæ poniewa¿ ka¿dy ma podobne do¶wiadczenia ale nie takie same.

    My¶leli¶cie o jakim¶ stowarzyszeniu typu: specjali¶ci bez ¶ciemy? ps. nie mam czasu ¿eby siedzieæ na necie (bo jak zauwa¿y³e¶ 26h czy nawet 48 h na dobê to ma³o), ani pojêcia co siê dzieje na tym forum ani czy jest takie stowarzyszenie, tak¿e je¿eli pope³ni³em gafê to sorry. Ze swojej strony mia³em kilku kierowców, którzy zaczêli kombinowaæ w pewnym momencie i siê rozstali¶my bo woleli zarabiaæ ni¿ pracowaæ.

    Ps. odno¶nie której¶ tam wcze¶niejszej wypowiedzi apropos pomocy przy samochodach nowych, to pozna³em kilku dealerów samochodów w Niemczech i w Polsce, dziêki temu s± ró¿ne mo¿liwo¶ci dzia³ania, chodzi m.in: o negocjacjê ceny, do³o¿enie dodatkowego wyposa¿enia w cenie, ponad planowe promocje, znalezienie samochodu i sprowadzenie w ci±gu dziesiêciu dni roboczych, gdy siê okazuje, ¿e w Polsce na taki samochód trzeba czekaæ kilkana¶cie miesiêcy.

    Koniec reklamy, Reasumuj±c fajnie, ¿eby osoby, które ze mn± pojecha³y wrzuci³y zdjêcia samochodów na forum i siê pochwali³y, ¿e np. po drodze kilka osób (tak¿e handlarze) chcia³o odkupiæ dany samochód, albo ¿e kto¶ przysypia i siê ich budzi po drodze, czy kontrola policji niemieckiej osoby, która nie mia³a prawdziwego prawo jazdy i ¿e uda³o siê go wyci±gn±æ w kilka godzin bez aresztu i bez mandatu, czy kto¶ chcia³ zakosiæ samochód klientowi, ale o tym siê raczej nikt te¿ nie pochwali
    Wa¿niejsze, ¿e czasami jak kto¶ kupuje samochód na rok to potem okazuje siê, ¿e je¼dzi danym samochodem nawet 15 lat bo siê nie psuje, do momentu a¿ inny uczestnik drogi go rozbije.

    Pozdrawiam
    Gasiñski Piotr

  7. #37
    Kris75
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Panie Piotrze - a jak sprawa siê zakoñczy³a z kradzionym autem?

  8. #38
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziêkowano Thanks Given 
    300
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    16

    Domy¶lnie

    Mnie prawdê mówi±c te¿ ciekawi jak siê rozwija historia z kradzie¿±?

    Piotrze, skoro naprawdê jeste¶ fair wobec ludzi to... pisz na forum, udzielaj siê, na pewno bêdzie ok
    Opinie, które napisa³em na forum, s± jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywn± ocen±. To nie pewnik, w rzeczywisto¶ci mo¿e byæ inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA b±d¼ Szwajcarii.

  9. #39
    Starszy u¿ytkownik Avatar czapaja
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    Kraków
    Postów
    1,232
    Podziêkowano Thanks Given 
    199
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    15

    Domy¶lnie

    i cisza....

  10. #40
    sardzent
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    @czapaja spokojnie daj czlowiekowi na chleb zapracowac

  11. #41
    Starszy u¿ytkownik Avatar czapaja
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    Kraków
    Postów
    1,232
    Podziêkowano Thanks Given 
    199
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    15

    Domy¶lnie

    co by tu wymy¶liæ..... w ogóle nie wiem po co ten temat jest dalej wa³kowany. Go¶æ ¶mierdzi przekrêtem na kilometr i jak dla mnie ¿adne t³umaczenie nie pomo¿e. To tak jak szanowny Pan Vincenty nam wmawia, ¿e jest super a chyba jednak nie jest...:/

  12. #42
    Gasinski Piotr
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Kolego Czapaja od twojej przed ostatniej odpowiedzi do ostatniej minê³y trzy godziny. W tym czasie przejecha³em z Berlina do Strykowa patrz±c we wstecznym lusterku, czy klient nie zasypia i tylko marzy³em o tym, ¿eby odpisaæ ci na pytanie. Czy ty czasami nie jeste¶ jednym z moich by³ych kierowców, którego pogoni³em za lewizny dla rze¼ników?

    Cytat Napisa³ Gasinski Piotr Zobacz post
    Oszczerstwa ³atwo pisaæ. Ale ka¿dy kij ma dwa koñce.

    Proszê zadaæ kole¿ance proste pytania:
    1.Czy Przed wyjazdem nie sugerowa³em innych sprowadzaj±cych firm zajmuj±cych siê sprowadzaniem samochodów ekskluzywnych, oraz czy nie nalega³em kilkukrotnie ¿eby dziewczyna lub jej kolega pojechali po samochód, poniewa¿ by³ to model eksluzywny, którego nie mo¿na sprowadziæ na lawecie.
    2.Czy nie chcia³a samochodu, który obejrza³em wcze¶niej i zasugerowa³em, ¿e jest najlepszym rozwi±zaniem stosunku ceny do jako¶ci. Samochód z koñca 2006 roku, mia³ przebieg Oryginalny 55.000 km, by³ Bezwypadkowy, w pe³nym wyposa¿eniu i by³ Srebrny (wcze¶niej podczas rozmowy koledze podoba³ siê i srebrny i bia³y i czarny) ale mimo, ¿e Kole¿ance ten Srebrny samochód siê spodoba³ , jej kolega zareagowa³ do¶æ ostro i stwierdzi³ ¿e on musi mieæ czarny samochód i m³odszy. Po sprawdzeniu mechaniki i karoserii w czarnym kolega mia³ kilka godzin czasu zanim podj±³ decyzjê na zastanowienie, czy chce go kupiæ, czy innego. Podj±³ decyzjê, ¿e chce ten czarny bo jest m³odszy, mimo, ¿e wiedzia³, ¿e s± drobne rysy (wiedzia³ jakiej d³ugo¶ci na których elementach) na ca³ej karoserii, nie ma do niego w tej chwili ksi±¿ki serwisowej, jest jeden kluczyk i prywatny sprzedawca zdeklarowa³ siê ¿e ma odes³aæ te rzeczy.
    3.Czy samochód nie zosta³ zarejestrowany? Bo z tego co wiem to zosta³ sprawdzony i na Celnym i zosta³ zarejestrowany bez problemu. Gdy siê sam zg³osi³em na Policjê to zosta³ Sprawdzony CS2 i tam te¿ nie widnia³ z tego co powiedzia³ prowadz±cy.
    4.Czy nie oferowa³em pomocy jakiejkolwiek chc±c zlokalizowaæ sprzedawcê w Niemczech i czy nie spotka³em siê kilkakrotnie z kole¿ank±?
    Kole¿anka zamiast wspólnie doj¶æ do porozumienia przesta³a odbieraæ telefon w dniu naszego spotknaia i z tego co siê dowiedzia³em to pojecha³a sobie na dwu tygodniowe wakacje. Natomiast sam siê zg³osi³em od razu na Policjê bez niczyjej pro¶by, ¿eby z³o¿yæ zeznania i kole¿ankê odci±¿yæ, a tak¿e ¿eby ¶ledztwo przyspieszyæ, bo mi na tym bardziej jak widaæ zale¿a³o!!!! A kole¿anka w dowód wdziêczno¶ci moich nerwów i mojego za³amania jeszcze napuszcza na mnie ró¿nych ludzi. Adwokat, który napastuje moj± rodzinê i kto¶ napakowany kto mnie chcia³ pobiæ miesi±c temu.. to co¶ jest nie halo.

    Mo¿e nie wszyscy sobie zdaj± sprawê na czym polega taki wyjazd. Je¿eli kto¶ na si³ê twierdzi ¿e musi mieæ ten konkretny samochód, mimo, ¿e ja odradzam i pojecha³bym po inny starszy lub z wiêkszym ale w pe³ni Oryginalnym przebiegiem, a kto¶ siê uprze to kto jest pionem decyzyjnym? Ten kto sugeruje, czy ten kogo s± pieni±¿ki i kto kupuje?
    Je¿eli sugerujesz komu¶, ¿eby kupi³ srebrny samochód starszy z pe³na dokumentacj± z salonu, a on wybiera czarny m³odszy i non stop cwaniakuje, zamiast zachowaæ siê jak cz³owiek (kolega tej dziewczyny).



    Od 1996 roku zdarzy³y siê 4 wyjazdy, gdzie kupuj±cy by³ m±drzejszy i mimo moich sugestii nie potrafi³ siê opanowaæ:
    -Zakup Golfa 4 tdi. Wiêcej kasy nie ma, chce kupiæ 2002 za 25.000pln. Po przygotowaniu 2001 do 2003 i obejrzeniu 6 samochodów, ch³opak dolecia³ do Golfa 5 i upar³ siê ¿eby go kupiæ za wszelk± cenê. Wybra³ 2008 tdi, gdzie powiedzia³em mu, ¿e nie mam mo¿liwo¶ci sprawdzenia mechanicznie tego samochodu, ilo¶æ oleju poni¿ej minimum sugeruje, ¿e turbo jest padniête. Wynegocjowa³em mu z 9.500 na 8.200 (ceny zdrowych by³ w okolicy 10500). Dziwnym trafem ch³opak znalaz³ w kieszeni dodatkowe 1500 Euro. Oczywi¶cie turbo pad³o. Koniec koñców dziêki tak wynegocjowanej cenie i tak wysz³o taniej, ni¿ gdyby kupi³ zdrowy, bezwypadkowy z nawigacj± i oryginalnym przebiegiem oko³o 120.000km
    -Audi A6. Obejrzeli¶my cztery. Kupuj±cy upar³ siê na srebrny z piszcz±cymi rolkami (zasugerowa³em, ¿e rolki warto wymieniæ przed tras±), by³o ko³o po³udnia, ale kupuj±cy chcia³ ju¿ wracaæ na swoje ryzyko i nie chcia³o mu siê jechaæ do nastêpnych samochodów, mimo, ¿e by³a te¿ rdza na dachu. Rolka pad³a. Na szybko zorganizowa³em dowóz do serwisu, wynegocjowa³em cenê za naprawê (wysz³o prawie tyle co w Polsce). A jak wrócili¶my do kraju to na stacji benzynowej dowiedzia³em siê ¿e ten cz³owiek na wyjazd kupi³ u nich i na szybko wypi³ æwiarteczkê.

    Nie chodzi o to czy i Kto by³ winny, tylko, je¿eli ju¿ siê co¶ wyjaji³o to ¿eby jako¶ pomóc!! W tym przypadku te¿ zrobi³em wszystko co mog³em. Ale tylko w tym przypadku kolega na si³ê kombinowa³. A je¿eli nie chcia³ wspó³pracowaæ jak cz³owiek to co mia³em zrobiæ? Wybra³ i kupi³. Sam na w³asne ¿yczenie jeszcze mi podk³ada³ ¶winie ale nikogo to nie interesuje.

    Ze swojej strony wyjazd indywidualny traktujê bardzo powa¿nie od momentu wybrania samochodu, poprzez odpowiedzialno¶æ za cz³owieka, którego wiozê z pieniêdzmi jak i za cz³owieka, który wraca samochodem. Ale je¿eli kto¶ nie jest szczery w tak wa¿nej kwestii jak zakup samochodu to nic na to nie poradzê.

    Mi te¿ nie jest do ¶miechu. Osiwia³em przez kolejn± b³êdn± decyzjê osoby kupuj±cej.
    Cytat Napisa³ Gasinski Piotr Zobacz post

    Hub dziêkujê, Sprawa jest w trakcie grubo ponad rok i nadal wysysa ca³± energiê.
    Powy¿ej by³y odpowiedzi zawarte apropo tego samochodu. Wystarczy przeczytaæ ze zrozumieniem.

    Drogie kó³ko wzajemnej adoracji, które próbuje mnie zadziobaæ:
    Widaæ nie trafi³ wam siê jeszcze szef, ¿ona, dziecko, cz³owiek, klient który powiedzia³: Ja tu ¿±dzê, ja p³acê i nie chcê innych starszych bo chcê ten konkretny! Na zasadzie nie interesuj± mnie inne zabawki mamo mamo muszê mieæ TO.
    Z tak± osob± wszelkie rozmowy nie maj± sensu. Bo i tak wiadomo, ¿e sam podejmuje decyzje bo musi pokazaæ, ¿e on tu rz±dzi, a z drugiej strony cokolwiek siê nie stanie to zawsze na wszystkich innych musi zwaliæ ca³± winê bo przecie¿ jest zawsze bez skazy i bêdzie robi³ wszystko, ¿eby tylko od siebie odci±gn±æ odpowiedzialno¶æ.

    Jeszcze jedno, je¿eli tak zadziobiecie wszystkich wyszukuj±cych, którzy kochaj± samochody i to jest ich ca³ym ¿yciem to pozostan± wam tylko ignoranci i rze¼nicy. Gratulujê takim m±drym osobom. Sami udowadniacie na czym wam zale¿y, dlatego nie siedzê na forach samochodowych dniami i nocami tylko robiê swoje.

    Od 1996 roku zrobi³em czasami 200 wyjazdów rocznie i ponad 250.000km rocznie w trasach za dobrymi samochodami. Przelicz sobie ile przez ten czas negatywnych opinii mog³oby siê pojawiæ, kolego Czapaja z czujnym nosem.

    Niezale¿nie co siê bêdzie dzia³o w kwestii tej sprawy to ka¿dy nastêpny ruch tutaj opiszê dla ¿±dnych sensacji jak równie¿ dla normalnych osób.

  13. #43
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    3M
    Postów
    16,353
    Podziêkowano Thanks Given 
    3,373
    Podziêkowano Thanks Received 
    206
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    10

    Domy¶lnie

    Widocznie kolega Czapaja nie doczytal w obszernych wypowiedziach tego ze Pan Piotr nie siedzi co dzien na forum/ach.

  14. #44
    Gasinski Piotr
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Kolego Tytan, jestem Piotr, a nie Pan i chyba zacznê tutaj spêdzaæ ca³y czas, bo forum bardzo mi siê spodoba³o.

    W kwestii formalnej apropos samochodów.

    Kiedy¶ by³ bardzo ciekawy artyku³, ¿e Kto¶ kupi³ sobie samochód Cinquecento z salonu jako nowy. Po kilku latach przysz³a do Niego Policja, ¿e ma kradziony samochód. Co siê okaza³o, ¿e wysz³y dwa samochody o tych samych numerach i drugi samochód zosta³ skradziony, nastêpnie zg³oszony. Potem wysz³o, ¿e takich podwójnych numerów VIN by³o kilka.

    W zesz³ym tygodniu przyszed³ do mnie cz³owiek, który sam kupi³ samochód tylko, ¿e w Polsce. Ale tak samo by³y dokumenty samochodu.

    SMUTNA Konkluzja:
    Niezale¿nie czy kupisz samochód od osoby prywatnej na któr± jest samochód zarejestrowany czy w komisie samochodowym, czy nowy samochód w salonie, RYZYKO ZAWSZE ISTNIEJE. Oby jak najmniej takich sytuacji.

  15. #45
    Kris75
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    To akurat Piotr pamiêtam
    I to by³o co¶ ko³o 1000 VINÓW
    Podobnie sprawa z VINAMI wysz³a i Fiatami Tempra - FIAT przebija³ tabliczki znamionowe aby wbijaæ wy¿szy rok produkcji

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zak³adka

Zak³adka

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •