Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 17

Temat: Pytania o AC

  1. #1
    Powell
    Gość

    Domyślnie Pytania o AC

    Witam mam pytanka o AC.
    Kiedyś jakaś łajza zajechała dwa boki auta - błotnik i drzwi. Przyczyny nieznane, chyba się komuś błyszczące auto nie spodobało. No, ale nie zostało to zrobione. Nie było to malowane, bo nie było strasznie, a poleciałby zniżki. Mineło parę lat od tego zdarzenia, chyba 3. Rysy dalej są widoczne. A, że chcemy zrezygnować z AC już to czy można te rysy po tym czasie naprawić i wymówić AC?

  2. #2
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Rozumiem, że wziąłeś pieniądze z AC 3 lata temu a szkody nie usunąłeś - masz do tego prawo, bierzesz $$$ i godzisz się z takim widokiem. Oczywiście, że nie możesz drugi raz skasować na naprawę tego samego. Nie chcę wchodzić w polemikę o uczciwości niektórych TU, niemniej jeśli masz plan wystąpić drugi raz o naprawę pierwszej szkody to wiesz.... są na to paragrafy, na pewno nie jest to zgodne z prawem

    Natomiast jeśli nie chcesz nic robić z rysami i występować drugi raz o pieniądze to najzwyczajniej w świecie nie płać/podpisuj następnej polisy, co zrobiłeś z rysami w tym przypadku bez znaczenia.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  3. #3
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Jak dla mnie, to wcześniej nie robił... bo zniżki. Oczywiście, że możesz zgłosić to z AC, ale nie mów, że to było dawno. Niektóre TU chcą, żeby szkody zgłaszać do 30 dni. AC nie musisz wymawiać, bo samo się nie przedłuża. Jeżeli chcesz wymówić po zgłoszeniu szkody, to i tak nie dostaniesz zwrotu... ewentualnie jakieś grosze. Zale!y ile zostało do końca AC.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  4. #4
    Powell
    Gość

    Domyślnie

    O jakim zwrocie mówisz? Zawracają potem coś po zakończeniu AC?

    Jakoob - rysy w ogóle nie było zgłaszane. Nigdy ; ) Po prostu dopiero mają być ; )

  5. #5
    Cezary
    Gość

    Domyślnie

    W każdych OWU masz termin w jakim musisz zgłosić szkodę (przeważnie jest to 24h /7 dni / 14 dni). Być może Ubezpieczyciel będzie domagał się zgłoszenia z Policji (no bo w końcu ktoś to zrobił - czyli wandalizm), być może dobry likwidator jest w stanie ocenić, że rysy powstały nie przed tygodniem, a przed 3 laty. A jak udowodnią Ci, że jednak te rysy były wcześniej, a ty potwierdziłeś nieprawdę ..... Jak dla mnie śliski temat, jak wyjdzie na wierzch możesz mieć problemy. Próba "naciągnięcia" Ubezpieczyciela może zostać potraktowane jako wyłudzenie, a to już prokurator ...

  6. #6
    Powell
    Gość

    Domyślnie

    Sprawdzę jaki jest czas w umowie. Jeżeli będzie po, to daruje sobie tą operacje.

  7. #7
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Nie martw się, tylko zgłaszaj. Ja robiłem już różne szkoda z AC, nawet rysę na masce sprzed roku zgłosiłem jako świeżą. Od tego masz AC, żeby z niego korzystać. Zgłaszanie na Policji to absurd, ewentualnie mogę się zapytać czy zgłaszałeś. Poza tym, nawet jakbyś sobie sam uszkodził auto, to przecież od tego jest AC!

    Jedną szkodę zgłosiłem po czasie i bez problemu zlikwidowali. Musiałem tylko złożyć wyjaśnienie... powiedziałem, że myślałem, że dam radę we własnym zakresie zrobić, ale nie starczyło funduszy

    Co do zwrotu, to tak jak ci napisałem. Na koniec nic nie zwracają, ale z AC możesz zrezygnować w każdej chwili i zwracają ci za niewykorzystane miesiące.

    Problemy mogą Ci robić jakieś pseudofiremki typu Compensa i inne wynalazki Vienna Insurance Group... z PZU, Wartą, Allianzem nigdy nie ma problemów.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  8. #8
    Pilsener
    Gość

    Domyślnie

    Od tego masz AC, żeby z niego korzystać.
    - ale bez przesady, TU to nie dobry wujcio - jak małe rysy to najczęściej jest tak, że za małe szkody do pewnej kwoty (typu 2% wartości auta) TU nie odpowiada. Często jest też tak, że trzeba zgłosić to na policji jeśli nie chcemy stracić zniżek lub zawsze tracimy zniżki albo nigdy jeśli szkoda nie była z naszej winy - warto przeczytać OWU. Gdy zgłosimy szkodę pojawi się rzeczoznawca i jeśli zauważy, że rysy są stare to zaraz będziemy mieć na karku prokuratora, ******wo to nie kradzież, tu się idzie siedzieć i nie ma znaczenia, czy dosypałeś gwoździ do już zważonych jak zrobił pewien delikwent bo chciał oszukać market na dwa złote. Nie ma sensu ryzykować dla paru groszy, przebij Bagsika albo Grobelnego to będziesz gość

  9. #9
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Pilsener, nie opowiadaj bajek. Niektóre TU nie likwidują szkód poniżej 500zł, więc w przypadku polerki mogą mu nie wypłacić. Zniżki z AC zawsze tracisz, a zgłoszenie na policji jest wymagane w przypadku kradzieży elementów samochodu (lusterka, zderzak itp). Ewentualnie jeżeli uznają to za akt wandalizmu, to może być taka klauzula w OWU, ale to jest do przejścia. Tak jak napisałem, w przypadku "gównianych" TU mogą robić problemy - zaniżają, amortyzują itp, ale zawsze muszą wypłacić - rysy mogę sobie sam zrobić, a AC ma za to zapłacić.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  10. #10
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    muisz powiedziec ze zostawiles auto gdzies na parkingu przyszedles i takie zastales to tak zeby nie bylo tzw pytan dodatkowych

  11. #11
    Pilsener
    Gość

    Domyślnie

    Niektóre TU nie likwidują szkód poniżej 500zł,
    - u mnie było 2% wartości auta ale nie mniej niż 500 zł.
    rysy mogę sobie sam zrobić, a AC ma za to zapłacić.
    - no to z mojego byś gucio dostał, bo za szkody powstałe w wyniku rażącego niedbalstwa właściciela/kierowcy TU nie odpowiada. Podobnie mogą nie wypłacić lub zmniejszyć, jeśli rażąco naruszyłeś przepisy że już nie wspominając o utopieniu auta w jeziorze podczas ćwiczenia poślizgów na lodzie.

    A zniżki możesz zachować ale niestety mało jest takich TU które uwzględniają, że szkoda była nie z Twojej winy (np. drzewo spadło na auto) no i oczywiście podstawowy warunek jest taki, że nie możesz zmienić TU bo nowego interesuje tylko liczba szkód. Ja spotkałem się z takim przypadkiem tylko raz niestety a powinien to być pewien standard "u nas nie tracisz zniżek za szkody nie ze swojej winy".

    Zresztą ciekawy byłby przypadek, gdy ktoś Ciebie puknął a likwidujesz szkodę ze swojego AC - ktoś tak robił kiedyś? I co? Po zniżkach?

  12. #12
    Powell
    Gość

    Domyślnie

    Powiem, że próbowałem spolerować te rysy, ale niestety nic nie dało dlatego wyglądają tak a nie inaczej. No zobacze jak to się potoczy. Na razie dzięki za odpowiedzi ; )

  13. #13
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Możesz zrobić ze swojego AC, a potem twoje TU występuje do ubezpieczyciela sprawcy o zwrot, tzw. regres. Nie tracisz zniżek wtedy.

    Miałem sporo szkód i problem ze znalezieniem AC w rozsądnej cenie, ale w mBanku dostałem rewelacyjną ofertę (w porównaniu z konkutencją). Policzyli wszystkie lata w których miałem AC -wszystkie szkody i "zaoszczędziłem" 800zł... fakt, że w Vienna Insurance Group... ale z braku laku
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  14. #14
    Pilsener
    Gość

    Domyślnie

    fakt, że w Vienna Insurance Group.
    - mogę polecić ale uwaga - zależy z jakich podwykonawców korzystają. Dziś działa to tak:
    - kupujesz polisę TU od brokera (to podwykonawca)
    - zgłaszasz szkodę na infolinii/helpdesk (też podwykonawca)
    - przyłazi rzeczoznawca (podwykonawca pełną gębą)
    - dokumenty idą do firmy likwidującej szkodę (także podwykonawca)
    - auto naprawia no kto? Podwykonawca

    Wady są takie, że jak któryś podwykonawca nawali to cała wina idzie na TU.

    W Vienna akurat byłem pozytywnie zaskoczony, wszystko poszło ok, nawet auto wystawili na aukcję (szkoda całkowita), dotrzymali terminów. Ja tam Ciebie popieram, wszędzie jest mniej więcej tak samo źle więc po co przepłacać? Na najdroższe TU regularnie ludzie się skarżą.

  15. #15
    Cezary
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpDante Zobacz post
    ....rysy mogę sobie sam zrobić, a AC ma za to zapłacić.
    gratuluję fantazji. radzę zrobić sobie rysy, i w zgłoszeniu szkody napisać, że zrobiłeś je sam. Nic tylko później czekać na wypłate . Sprawdź OWU - jedno z pierwszych wyłączeń powinna być wina umyślna / rażące niedbalstwo.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •