Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 20

Temat: Superwizjer TVN o cofaniu liczników

  1. #1
    Starszy użytkownik Avatar bunny
    Zarejestrowany
    kwi 2012
    Skąd
    KR-KCH
    Postów
    482
    Podziękowano Thanks Given 
    210
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie Superwizjer TVN o cofaniu liczników

    Witam,
    Jak ktos moze to polecam - własnie leci Superwizjer na TVN o s*******nach, którzy zajmują się zawodowo cofaniem liczników.

  2. #2
    pawel_tzk
    Gość

    Domyślnie

    Z tego co piszą koło 15 powinno dać się obejrzeć tutaj

  3. #3
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Mnie się udało dotrwać wczoraj.
    Ogólnie dla kogoś kto czyta to forum nic nowego nie było, ale grunt, że ktoś się za temat wziął. Co mi się rzuciło w oczy:

    - śmieszna forma wywiadu z 'człowiekiem ze środka' - gość który opowiadał - zniekształcony głos, zakryta twarz, jakby zeznawał przeciwko cosa - nostrze . Nie wiem, może autentycznie obawiał się o swoje życie.
    - praktycznie wszystko co sprawdzili było kręcone
    - panowie handlarze wszyscy w mundurach - przetarte dżiny lub dres i obowiązkowo bejzbolówka w lutym
    - teksty handlarzy też zgodne ze scenariuszem - cyk, cyk, nic nie stuka, pewne auto.... koleś od wiśniowego Passata B5 - mistrz.
    - genialny tekst, kiedy gość z serwisu w Niemczech, który im sprawdzał przebiegi na telefon poprosił, żeby więcej nie dzwonili, bo już ze śmiechu nie wyrabia.
    - redaktorowi podawali zawyżone ceny za skorygowanie licznika wg mnie, do tego mu powiedzieli, że po zabiegu nikt prawdziwego przebiegu nie odczyta........z samochodu.

    Czego zabrakło:
    - wszystkich innych wałów, przy których kręcenie to pikuś
    - jakiegoś pytania na koniec dlaczego jest tak jak jest, dlaczego nikt nic z tym nie robi, co można zrobić aby było lepiej.
    - dlaczego trzeba mieć 'mega dojścia' aby taką podstawową rzecz jak przebieg sprawdzić.

    Mam nadzieję, że temat pociągną.
    Ostatnio edytowane przez takietam ; 18-04-12 o 13:42 Powód: EDIT, lekkie zmiękczenie
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  4. #4

  5. #5
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Również oglądałem, zgadzam się że dla nas to nic nowego. Uważam, że mimo delikatnej krytyki takietam jak na redaktorów czyli specjalistów od wszystkiego (czyt. zazwyczaj niczego) wyszło całkiem nieźle i takie programy są bardzo potrzebne. Problem omówiony dość przekrojowo, mechanizm pokazany, powiedziano jak się produkuje książki serwisowe, pokazano że da się sprawdzić itd. Mimo, że zazwyczaj jestem sceptycznie nastawiony do dziennikarzy i ich bicia piany, tutaj w zasadzie było jak należy i obiektywnie w mojej ocenie. Zgadzam się z przedmówcą, że za mało było o mentalności kupujących - jedynie wzmianka, że powyżej 200 nikt nie kupi, chyba nawet padło słowo magiczna bariera. Zabrakło zdecydowanie tematu dwa plus jeden i w razie bym od razu "windą do nieba" oraz rabatu w wysokości 23%. Widziałbym jeszcze drugi odcinek o "bezwypadkach" a trzeci o fakturach.

    Co do kwestii ile redaktorzy zapłacili - nie rozwodziłbym się nad tym Obcy, pewnie dobrym autem, nikt ich nie polecił to i cena była jaka była, zwłaszcza że nie pytali o korektę w tanich autach.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  6. #6
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Nie, nie, ja nie krytykuję, nie taka była intencja posta. Bardzo dobrze, że mejnstrim się pochylił nad tematem i nawet nieźle im to wyszło. Bodaj pierwszy program od wywiadu z Legato, gdzie bez ogródek powiedzieli co i jak

    Co do przyczyn to ja po raz kolejny napiszę - mentalności nie zmienimy, klient zawsze chce tanio. Zmieniać trzeba przepisy i truć dupę tym, którzy są za nie odpowiedzialni. Wszystkie te sprawy przekładają się na bezpieczeństwo na drogach. Walczą z pijakami, oznakowaniem, dziurami, prędkością to niech i za te patologie się wezmą.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  7. #7
    Starszy użytkownik Avatar bunny
    Zarejestrowany
    kwi 2012
    Skąd
    KR-KCH
    Postów
    482
    Podziękowano Thanks Given 
    210
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Taki pomysł mi zaświtał (pewnie już ktoś kiedyś na to wpadł) - czy przy obowiązkowym przeglądzie w OSKP diagnosta nie mógłby wklepywać do CEPiK-a przebiegu samochodu? Wiem, że to wymagałoby decyzji na szczeblu władz centralnych i pewnie zmian w samym oprogramowaniu CEPiK i na pewno zaraz Polacy znaleźliby sposób, żeby to obejść, ale zawsze utrudniłoby to wałki z przebiegiem. Wtedy przy sprzedaży auta można by było zwrócić się np. do Wydziału Komunikacji w gminie czy starostwie o wydruk z CEPiK i przedstawiać klientowi raport nt. samochodu z kilku lat wstecz. Oczywiście odnosiłoby się to tylko do samochodów z PL, ale to juz coś :-)

  8. #8
    some1
    Gość

    Domyślnie

    Nie zabezpiecza to niestety przed cofaniem licznika aut dopiero co importowanych, a to jest największy problem.

  9. #9
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  10. #10
    Powell
    Gość

    Domyślnie

    Mnie rozwaliło jak udowodnili przebieg prawdziwy i mówią tyle i tyle. I czy jest książka oryginalna. JEST JEST! "imie" przynieś książkę ; DDD

  11. #11
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Może by ten temat przykleić do działu "zanim kupisz przeczytaj".???? Co by nowo zalogowani mieli wszytko w jednym miejscu.

  12. #12
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Jedna jaskółka wiosny nie czyni ,,,,,,,pewnie redaktorom brak poczytnych medialnie tematów - ale chwała im za to , że w ogóle znaleźli sponsora na przedstawienie owej patologi !
    ....tylko skoro 90% Polskich ogło używanych aut jest zwykłą ściemą i osz.us.twem to ja im nie rokuję dłuższej sponsorowanej działalności w tym temacie - ktoś im "dotacje" odbierze ,,,,,,,,,,,,,i tu naprawdę chciałbym się mylić .
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  13. #13
    luk.d
    Gość

    Domyślnie

    Jedna nie czyni, ale daje nadzieję, że przyleci więcej. A czym więcej jaskółek tym większa szansa, że "mundury" się panom wezmą zanieczyszczą. Dobrze, że temat został poruszony w mediach, ale jak nie pójdą za ciosem to raczej szybko rozejdzie się po kościach rodaków.

  14. #14
    pawel_tzk
    Gość

    Domyślnie

    Tych którzy zajrzeli do tego tematu zachęcam również do lektury : http://autokult.pl/2012/06/08/sztucz...a-do-sprzedazy

    Kris dobrze prawi z przyklejeniem tematu do działu "Zanim kupisz.."
    Modzie - czyń proszę swoją powinność --- Pięknie dziękuję!
    Ostatnio edytowane przez pawel_tzk ; 12-06-12 o 08:07

  15. #15
    orzem
    Gość

    Domyślnie Sprzedawcy *****ci.

    http://www.cda.pl/video/5033006/Sprz...anie-samochodu

    Link do filmu. Jeśli już było na forum, to proszę admina o wywalenie tematu.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •