Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 16

Temat: Fiat Stilo / Opel Astra ll / VW Golf lV / Seat Ibiza lll / Peugeot 307 rocznik 2002 za 15+/-5 zł na Pb. miasto > 50%

  1. #1
    icaps
    Gość

    Domyślnie Fiat Stilo / Opel Astra ll / VW Golf lV / Seat Ibiza lll / Peugeot 307 rocznik 2002 za 15+/-5 zł na Pb. miasto > 50%

    Jakie auto kupić ?
    Preferowana marka
    Fiat Stilo / Opel Astra ll / VW Golf lV / Seat Ibiza lll / Peugeot 307
    Budżet na zakup auta:
    15+/-5
    Preferowany rok produkcji:
    2002
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    max1,6/100km
    Preferowany rodzaj paliwa:
    Pb
    Planowany roczny przebieg:
    10000
    Segment/typ/wielkość auta:
    hatchback/kompakt ew nieduże kombi
    Charakter użytkowania :
    miasto > 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    1/2
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    bez znaczenia
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Witam
    Po mału muszę zacząć rozglądać się za autem. Nie mam żadnych preferencji ani uprzedzeń jeśli chodzi o marki czy modele.
    Ostatnio trochę jeździłem Toyotą Auris i Oplem Astrą lll hatchback i chcę znaleźć coś podobnego czyli wiekszy hatchback 3d/5d/kombi ale z niższej półki cenowej.

    Jeżdżę mało i po 'emerycku' i głównie w korkach . Dziennie 10km po mieście, trasa powyżej 100km 2-4 razy w roku , rocznie około 10000 nakręcę.

    Dlatego wydaje mi się że najlepsza będzie jakaś nieduża jednostka benzynowa ewentualnie jak się trafi to już z założonym LPG.
    Jeśli się mylę i diesel też będzie dobrym wyborem proszę mnie poprawić.
    Jak każdy chce tanio i bezawaryjnie, i żeby starczyło na 5 lat i 50000km.

    Przeglądając zasoby internetu, wizualnie moim faworytem jest Fiat Stilo - czy warto się tym autem zainteresować? Czy silnik 1.2 jest ok?

    Na dalszym planie pod uwagę biorę również:
    Opel Astra ll
    VW Golf lV
    Seat Ibiza lll
    Peugeot 307
    Nissan Almera ll

    Jakie silniki w tych autach nie będą robić większych problemów?


    Jestem ciekaw waszych sugestii

  2. #2
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Może jeszcze Focus I po lifice, z końca produkcji czyli 2004. Przy takich przebiegach i warunkach rzeczywiście benzyna będzie optymalna. Osobiście uważam, że 1.6 przy tej masie i gabarytach to absolutne minimum. Teraz wydaje Ci się, że nie potrzebujesz mocnego auta, ale jak zaczniesz jeździć i do tego włączysz klimę, wierz mi że po paru miesiącach zmienisz zdanie. Co do 1.2 w Stilo - wg mnie zdecydowanie za mało, ten silnik nadaje się do mniejszego Punto.

    Odnośnie Golfa i ewentualnie także Octavi I 1.6 której nie wymieniłeś - to są silniki 8V, fakt że do gazu się nadają ale nie polecam tych archaicznych jednostek, choć na 100% za moment ktoś powie że mogą być.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  3. #3
    Jaszczomp
    Gość

    Domyślnie

    Do kulania się w korkach spokojnie 1,6 8v w oplu czy innej skodzie wystarczy. A i zagazować taką to II generacji instalacja wystarczy. Ba, ja bym nawet wolał jakąś poczciwą 8v, bo te lepiej ciągną od dołu, a to w korkach nie do pogardzenia. I można się leniwie kulać...

  4. #4
    eReS1#
    Gość

    Domyślnie

    jezeli chcesz tylko korzystac z auta, zeby przemieszczac sie z pkt a do b to octavia 1.6 bylaby calkiem sensownym autem. Idealnie sprawuje sie z gazem, malo pali, osiagi adekwatne do pojemnosci i mocy silnika. Kazdy mechanik bez problemu i za nie duze pieniadze naprawi a jak sie postarasz to wiekszosc sam zrobisz. Nie ma sie praktycznie co zepsuc. Jezeli bylbys zainteresowany jakas octavia moge popytac moze ktos z znajomych bedzie chcial sprzedac. Mowie o pewnym aucie z polski z ksiazka itd.

  5. #5
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    1.6 ze stajni VW akurat pali zdecydowanie dużo jak na to co oferuje, wystarczy popatrzeć w innych wątkach na forum, niejednokrotnie była o tym mowa
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  6. #6
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    kwi 2012
    Postów
    41
    Podziękowano Thanks Given 
    28
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Co do Octavii to średnio mi przypada do gustu. Ale jeśli już to w combi. Ale z tych pierwszych roczników tańszych to deska rozdzielcza wyglada tragicznie.


    Ktoś może coś podpowiedzieć odnośnie Fiata Stilo ?






    Piorytetem jest niskie spalanie, niska awaryjność i bezproblemowy niedrogi serwis w przypadku awarii.

    Osiągi auta są mało istotne, po stolicy i tak rzadko kiedy przekraczam 100km/h. A dłuższe trasy powyżej 100km to dla mnie rzadkość.
    Dlatego chciałbym żeby zużycie paliwa było na poziomie 8l/PB

    Podobno auta z segmentu B trochę urosły ( Corsa, Punto, Fiesta, Fabia, 206/207 ) - może coś z tego zestawu ?


    W wolnej chwili musze przejechać sie na Słomczyn czy Modlińską i pomacać te auta wszystkie
    Bo przecież najważniejsze jest dobrze czuć się za kierownicą.
    A może ktoś się wybiera?

  7. #7
    luk.d
    Gość

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o Stilo, to na forum jest już mnóstwo informacji łącznie z poradnikiem na co zwracać uwagę podczas oględzin. Poszukaj, a na pewno znajdziesz.
    Jeśli rozważasz też samochody segmentu B, polecam Ibizę III z silnikiem 1.4/75KM.
    Samochód nie grzeszy przestronnością, ale jeżeli nie korzystasz zbyt często z tylnej kanapy i nie wozisz trupa w bagażniku to powinno wystarczyć. Silnik wbrew pozorom jest całkiem dynamiczny, średnie realne spalanie 7-8l/100km. Do tego dobre prowadzenie i precyzyjna zmiana biegów. Jest jeszcze silnik 1.2, ale jest za słaby i miał problem z napinaczem łańcuszka rozrządu, a także 1.6 - pali trochę więcej i rzadko występuje w ofertach aut z polskiego salonu. Serwis Ibizy nie jest zbyt drogi, a części zamiennych mnóstwo (bliźniacza konstrukcja z fabią i polo).

    Jeżeli chodzi o Słomczyn i Modlińską, to owszem można tam pojechać i przymierzyć się do różnych aut, bo powinieneś tam znaleźć każdy z interesujących Cię modeli. Natomiast zakup w tych miejscach to najwyższa forma ryzyka

  8. #8
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Aaa... Renault Megane?

  9. #9
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Stilo 1.2- samo stilo uważam za fajne autko, silnik 1.2 też jest nawet bardzo udany no i dość pało pali, oraz serwisowanie tego nie pożre zbyt wiele kasy, jesli jeździsz emerycko-jak najbardziej wystarczy, jak zechcesz pojechać dość szybciej-pojedziesz ale wtedy trzeba kręcić pod 5 tyś (nasz punto kręciło się do końca obrotomierza czyli 7 tyś) i żeby naprawdę żwawo pojechać to te obr muszą być, ale ogólnie bdb silnik. Więcej poczytasz tutaj http://bez-wypadkowe.net/showthread....j%C4%85c-Stilo.

  10. #10
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    15+/-5
    jak 20 to może FOCUS, ale drugiej generacji?
    Moim zdaniem najlepsze auto w klasie kompakt/budżetowy
    +tanie części
    +świetny zawias
    +dosyć przestronny

  11. #11
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    @Lukas.s-na ładnego to chyba za skromny budżet tak o jakieś 2 tyś jeszcze, chyba że szukać "okazji".

  12. #12
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    kwi 2012
    Postów
    41
    Podziękowano Thanks Given 
    28
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Jednak będę się starał zmieścić w kwocie do 15.

    Wertując sieć , widzę że wiele jest Fordów Fiest i Fusion krajowych od 1 właścicieli. Młode roczniki, niskie przebiegi i niskie ceny.

    Czy nad tymi Fordami warto się zastanowić czy jednak lepiej dać spokój ?

  13. #13
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Młode roczniki, niskie przebiegi i niskie ceny.
    Kolego to nie idzie ze sobą w parze-wierz mi.

  14. #14
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    kwi 2012
    Postów
    41
    Podziękowano Thanks Given 
    28
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Tak, wiem. Ale pomijajac to. Ktos moze sie wypowiedziec odnosnie tych modeli?

  15. #15
    Lito
    Gość

    Domyślnie

    Witam
    Polecam Fusiona - bardzo niska awaryjność, prosta budowa, bardzo dobra przestrzeń jak na segment B. Chyba w którymś z rankingów był bardzo wysoko jeżeli chodzi o niezawodność. U mnie w rodzinie jeździł taki 1.4 PB jak podawał właściciel jazda miasto/trasa - 70/30% palił ponad 7L/100km. Osobiście wziął bym go bardzo chętnie ( wygodnie mi się jeżdziło - +190cm, lekko podwyższony - wygodnie się wsiada i wysiada) najlepiej w dieselku 1.4 TDCi vel HDi 68km. Znam ten silnik dobrze i go polecam -> bezawaryjny, b. mało pali, bez dwumasu i z prostym i bezawaryjnym Turbo. Jedyne zagrożenie tego auta to korozja.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •